|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i lekovi
18.9.2015 22:34:04   
vonavoj
Probaj prvo kafu,limun..pa malo odmori,ukoliko mozes..pa ako nista ne pomogne uzmi panadol..nikad nisam mogla da trpim glavobolju.

(odgovor članu Naciika)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnoća i lekovi
19.9.2015 11:16:47   
doktorkakristal
glavaobolju imas zbog skoka nivoa estrogena neke su zene osetljivije pa se javlja jaka glavobolja,smes da popijes bilo sta za bolove,za druge lekove ne znam jer nisi rekla koji su u pitanju i za sta ih pijes

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnoća i lekovi
19.9.2015 13:54:33   
Naciika
Hvala lepo na savetu...user posted image .. A to se tice lekova, uopste neki lekari nisu za to da pijem bilo koje lekove za bolove, nekad sam pila Buskopan kada me zabole bubrezi (sto se cesto desi) ili Rapten Duo kada me boli kicma (sto se isto cesto desava jer imam problema sa istom) ... A sto se tice tabletica koje sadrze Folnu kiselinu, vitamine i minerale koji su neophodni za trudnocu, jos uvek mi nisu dali, ne znam iz kog razloga... I sada ne znam sta da radim... Pritom me i jako plase... user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnoća i lekovi
13.1.2016 16:24:30   
Icko87
Mame, zanima me da li neka od vas ima iskustva sa pijenjem rivotrila u trudnoci? Trenutno sam 20 - ta nedelja, zbog toga sto sam pila rivotril u prvom trimestru, konstatovana mi je VRT i u 22 ned trebam da uradim anatomski uz koji ce ukazati na to da li postoje neke anomalijeuser posted image Je l' prolazila neka od vas kroz sl. situaciju? Psihijatar nije zeleo da mi prepise lekove, iako sam iz N. Fronta dobila odobrenje da ih uzimam, jer navodno ne stete posle prvog trimestra.. Moja anksioznost se utrostrucila, a da ne pominjem napade panike i pomisao na to da ne daj Boze nesto nije uredu.. Cini mi se da cu da poludim skroz od brigeuser posted image

(odgovor članu izgubljeni anđeo)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnoća i lekovi
13.1.2016 17:05:32   
choopa choops
Ne znam odgovor na tvoje pitanje, želim ti da sve ipak bude u redu user posted image

A evo ovdje se pisalo o anksioznosti, možda nađeš ponešto KLIK i ovdje KLIK

Srećno!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Icko87)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnoća i lekovi
13.1.2016 17:09:35   
Icko87
Hvala ti choopa, nadajmo se najboljem.. user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnoća i lekovi
16.9.2016 12:51:02   
plačljiva
Joj drage moje,evo mene posle izvesnog vremena...Ovako imam cerkicu koju sam jedva dobila uz pomoc VTO posle sest godina cekanja(starije forumasce me se secaju),devojcica mi krenula u vrtic i pravi je zvrk.No...sta mi se sada desilo,imala sam problem sa zubom,snimala se ortopanom,pila gomilu lekova(Palitrex,Eritromicin,Orvagil,Diklofenak)primala i Gentamicin injekcije...Vadila zub pod anestezijom...I gle,kasni mi ciklus deset dana...Hocu da crknem...sta ako sam trudna...A i kako mi se prirodna trudnoca nikada u zivotu nije desila nisam ni razmisljala u tom pravcu pa sam resavala zub...user posted image

(odgovor članu Icko87)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnoća i lekovi
16.9.2016 13:06:59   
degu
Plačljiva user posted image pa gde si ti?
Nemoj da paničiš, uradi prvo test ša ćeš videti šta dalje user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnoća i lekovi
16.9.2016 13:16:12   
plačljiva
Deguuser posted image evo me,radim,pa ne stizem da dodjem na RR,ali me muka natera.Veruj mi po prvi put u zivotu molim Boga da nisam trudna...plasim se testa...ali za vikend moram da uradim...Pazi kada mi nikada u zivotu ciklus nije kasnio,i sad bas 10 dana kada sam pila sve i svasta...Kako si mi ti?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnoća i lekovi
16.9.2016 13:23:39   
degu
Pa evo ja trudno user posted image drugi put skoro iz prve uboli tako da je sve moguće. Pila si dosta lekova ali pitanje je šta si taćno pila od mogućeg začeća. Možda ispadne da si trudna a da to ništa ne smeta, a možda ti kasni baš od silnih lekova i svega. Ajd javljaj obavezno!

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnoća i lekovi
16.9.2016 13:34:07   
jess021
Placljiva, pa gde si ti? Nema te 100 godina. Verovatno sam zaboravila, ali se ne secam kad si pisala da imas devojcicu, divnooooo.
Sto se tice ovog sad, sto kaze Degu najpre uradi test, ako si trudna super, sve ce to biti u redu. Pa mnogo zena uradi i popije koje sta dok ne saznaju za trudnocu i sve bude u redu.
Javljaj rezultate!!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnoća i lekovi
5.10.2016 23:39:12   
Mariya
Može li se piti fervex u trudnoći ili slični praškovi za prehladu?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnoća i lekovi
5.10.2016 23:59:19   
degu
Koliko ja znam ne, ja sam se sad iščupala sa gomilom limuna,meda i luka. Još mi je zapušen nos al to je ništa kakva sam bila, ostala bez glasa plus temperatura. Popila sam samo jedan febricet zbog T.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2016 7:40:20   
Khaleesi
Ne smes fervex u trudnoci.
Sto kaze Degu puno vitamina c limun cajevi... Med i propolis za grlo... Ne secam se ali mozda smes i pantenol za grlo... I kapi marisol za nos

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2016 7:42:48   
IvanaSK RR
Pantenol sme za grlo. Nikakvi praskovi za prehladu ne smeju. Samo Paracetamol, Febricet...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2016 7:45:04   
Khaleesi
I to za temp mislim nesto bas ako mora minimalno da se uzima... Jel tako Ivana...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2016 8:22:44   
degu
Da,da, sme pantenol. I to paracetamol bas ako mora. I o njemu se u zadnje vreme svasta pise. Ja sam rendala luk..procedila sok,mesala sa medom i po ceo dan u prolazu kasicicu,dve, nije ruzno,onda po ceo limun iscedim i pomesam s medom bez razredjivanja, kamilicu, za noc naseckam luka i stavim pored glave da procisti nos. Sve mi je to pomoglo.

< Poruku je uredio degu -- 6.10.2016 8:23:57 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2016 17:41:03   
Mariya
Hvala na odgovoru žene!!
Juče sam popila panadol,pantenol za grlo, kako je krenulo, mislila sam da neću moći bez nekog ozbiljnijeg leka ali sad mi curi nos i grlo me užasno boli. Pa sam počela sa tantum verde pastilama i propolis kapnem na med, to mi provereno pomaže.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2016 17:54:49   
IvanaSK RR
Mariya, meni su rekli da nebi trebalo da uzimam Tantum verde.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2016 18:09:57   
Mariya
Meni je ginekolog rekao da smem. Tantum verde, kapi za nos, one deluju lokalno i ne stižu do bebe, znači ne može da škodi. A koristila sam ga u sve tri trudnoće i nije škodio ni meni ni bebama.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2016 18:21:02   
IvanaSK RR
Aaaaa, sto mi to nisi rekla u januaru user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2016 18:22:57   
Khaleesi
Meni se u trudnoci tako zapusio nos pa sam jednom stavila one kapi za nos Nafazol mislim da su koje ne smeju. Ali nisam mogla da disem... Nista bebi nije bilo, i ja mislim da kapi i verde ne stizu do bebe....

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2016 18:34:54   
Mariya
Kaže meni dr da se ti lekovi koji deluju i koriste se lokalno, pošto deluju lokalno, ona minimalna količina leka koja dospe u krvotok se prvo filtrira u jetri, zatim u posteljici, pa ako nešto od toga stigne do bebe to je zanemarljiva količina. Zato mi je rekao da mogu slobdno da koristim kapi za nos, tantum i slične pastile za grlo, kreme za telo recimo bez bojazni, kreme poput fenistila, sinopena itd , vaginalete itd.
Ivana, pisala sam i u temi o dojenju i lekovima isto da možeuser posted image

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2016 18:43:09   
degu
Joj Marija isto kao meni, grlo me je jako bolelo, izgubila sam glas bila, al brzo me je pustilo, jedino nos sto mi je zapusen jos, tako da se nadam da ce i tebe brzo da pusti

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2016 18:59:31   
IvanaSK RR
Mariya, ma, mislila sam u januaru, kad sam bila trudna. Imala sam visoku temperaturu, nos zapusen, oci suzile, grlo bolelo. Baš mi je bilo lose.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here