|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alkohol u trudnoći
14.3.2009 21:57:28   
eugenija
He he Verus, dobra siuser posted image user posted image ... Meni nešto ne nedostaje alkohol, ali čaša jedna hladnog dobrog vina mogla bi proći... To ću posle trudnoće da se olešim.. Ako se bude moglo u sobi, ja ću prokrijumčariti par litara i iznapijati porodiljeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Alkohol u trudnoći
14.3.2009 22:00:28   
Verus
user posted image user posted image user posted image pa ti lepo proslavi sve i napij se odmah prvi ili drugi dan, dok ti jos ne dodje odmah mlekouser posted image ili lepo pij posle trudnoce kada ti se pije, pa to mleko izmuzi i baci, tako  par mojih prijatejica radi!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Alkohol u trudnoći
14.3.2009 22:01:28   
eugenija
Joj ludih kombinacija, hahahahauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Alkohol u trudnoći
29.4.2009 8:56:35   
marince1
Ja popijem kad-kad po casu piva(1 -2 puta mesecno),i mislim da to nemoze napraaviti problem.
Alkofolni sindrom,kao vrsta zaostalosti bebe,odnosi se na preterano konzumiranje alkohola majke,sto je mnoogo vise od onog sto mi radimo

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Alkohol u trudnoći
29.4.2009 13:34:09   
Anoniman
Ja svako jutro popijem prst kupinovog vina radi krvne slike( preventivno, dobra mi je krvna slika).....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Alkohol u trudnoći
29.4.2009 20:26:58   
BINCE
ja inace ne pijem,al sto da ne... casica crnog vina jednom sedmicno..... bebi ne steti,a krvna slika bolja.....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Alkohol u trudnoći
9.5.2009 9:24:49   
basso
Ja imam lekara u porodici i on me uvek terao u prvoj trudnoci da popijem casu vina i ja sam od drugog tromesecja znala popiti i 2-3 case nedeljno crnog vina ali sam se ipak brinula da li je to u redu.Konacno se setim da pitam svog ginekologa,koji inace vazi za jednog od najboljih,i on mi kaze tipa kako da ne ali ne vise od boteljke dnevno.Doduse nismo mm i ja mogli da se slozimo koliko je to boteljka ali sam ja ipak nastavila da konzumiram vino povremeno i hvala bogu rodila jednog divnog zdravog decaka.A da,dr je jos prokomentarisao a zato ti imas tako dobru krvnu sliku,uvek me je zvao popaj zbog gvozdja.Pozz

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Alkohol u trudnoći
20.10.2009 19:34:50   
Verus
anck ja se pozelim piva, ali kao i sve drugo, CAK i kada nema dokaza, a pretpostavljaju da moze biti stetno izbegavam...pa bolje biti siguran nego zazaliti....mada, moja mama bi ponekad popila pivo tamo u 7,8 mesecu i dalje....tako da mozda onda cugnem po koje!

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Alkohol u trudnoći
20.10.2009 19:52:00   
gagana83
Ma naravno da ne moze da skodi kad-kad po jedna casa piva ili vina,samo da se ne preteruje. Ja u toku cele trudnoce nisam popila vise od 2 case vina,ne zato sto sam mislila da ne treba vec mi alkohol uopste nije prijao.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Alkohol u trudnoći
20.10.2009 20:17:28   
Anoniman
Ja sam muku mucila sa niskim pritiskom celu trudnocu, bio je gornji uglavnom ispod 100, pa mi je dr savetovao casu kupinovog vina dnevno...ja se toga nisam pridrzavala, pila sam mozda jednu casu nedeljno, kad bas osetim da mi je lose...isto, ne zato sto sam smatrala da nikako ne smem, nego mi se gadio alkohol i nije mi prijao uopste.

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Alkohol u trudnoći
26.11.2009 22:25:00   
magnetic
Ja mesecima,dok sam pokusavala ostati u drugom stanju,nisam popila ni kap alkohola,a nije mi ni prijao.Ali od jedno nedelju dana pre nego sto cu saznati da sam trudna,stalno mi se pije vino.Evo i sada bih mogla malo,ali se suzdrzavam

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Alkohol u trudnoći
3.12.2009 11:07:22   
A.N.A.
Ja popijem casu crnog ili kupinovog vina (dve-tri case u mesec dana), ali sam juce, u poslednjem broju "Moja beba", procitala da alkohol utice na inteligenciju bebe...koliko je ovo tacno ili neka nagadjanja-ne znam... ali cu dobro da se razmislim kad sledeci put zelim i da omirisem alkohol...user posted image user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Alkohol u trudnoći
3.12.2009 11:15:40   
Anoniman
Moje dete bi trebalo biti onda extra neineligentno, a nije... user posted image

(odgovor članu A.N.A.)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Alkohol u trudnoći
3.12.2009 11:17:30   
LillyT
QQ, ja cu roditi onda retarda. Pa nisam imala pojma da sam trudna 1.5 mesec, leto bilo, stalno se negde jurcalo, odlazilo, bancilo. Rekla sam dr-u, ali eto, kaze on, pa sta sada, dogadja se. Ja sam uglavnom pila pivo, belo vino, nekada i spricer. Onda sam prestala, pivo mi nesto ne ide, gorko mi user posted image nadam se da ce sve biti ok kada se porodim. Sada volim da popijem casu kupinovog vina, poslednji put kada sam izasla, popila sam casu prosecca. Sve u svemu, ne pijem ni casu nedeljno, a ne verujem da ce koja casica vina ili piva da steti. Zestine se izbegavaju tokom trudnoce. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Alkohol u trudnoći
3.12.2009 11:23:29   
melania
Evo ja prijavljujem pa ako vam nesto znaci da nisam nikad u zivotu okusila alkohol i jako mi je zao zbog toga ali prosto ne smem.Mozda bi mi to popravilo raspolozenjeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Alkohol u trudnoći
3.12.2009 11:38:21   
sneza24
Ja u trudnoci nisam pila alkohol uopste.Pivo mi je gorko a vino mi smrdi i nema sanse da bih nekada to mogla da popijem.
Vise mi odgovara zestina ali mi se u trudnoci uopste nije pilo.A i inace retko kad pijem.

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Alkohol u trudnoći
16.1.2010 22:43:27   
Anoniman
O ovoj temi se pisalo i na 42 i 43 stranici ove teme: KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Alkohol u trudnoći
3.11.2011 8:41:11   
gogicadj
Devojke imam pitanje! Po mojoj proceni baš onih dana kad sam zatrudnela imala sam par proslava i popila sam podosta alkohola (2 puta). Posle toga ništa nisam pila a onda sam saznala da sam trudna i od tada ni kap! Šta mislite jel nije naškodilo bebi, to su bukvalno bili dani začeća? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Alkohol u trudnoći
18.12.2014 21:39:54   
Valerie
odavno niko nista da napise o ovoj temi.
ja skoro svaki dan popijem casu vina, nekad dve. ne secam se tacno koliko sam pila u prvoj trudnoci i tokom dojenja, mozda jednom nedeljno.
mislite li da se malo preteruje s tim da ne treba uopste piti. razumem da ne treba preterivati, ali meni prija. cirkulacija, opustenost.
dr mi je rekla "moze umereno".
i sad dok sam u crticama, razmiljam o tome, al opet malo sipam user posted image

(odgovor članu gogicadj)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Alkohol u trudnoći
18.12.2014 21:50:14   
branki*
mi smo pricale u trudnicama pre par meseci o tome...ja u prvoj trudnoci ni kap,a u ovoj drugoj par puta po casu piva ili limun piva.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Alkohol u trudnoći
18.12.2014 21:50:59   
choopa choops
Ja i inače ne pijem aalkohol, moćžda dav tri puta godišnje, a u trudnoći nikako. Ja jednostavno nisam taj tip user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Alkohol u trudnoći
18.12.2014 23:14:29   
Maslacak15
Nemojte da pijete. Uopste. Nezna se koja je bezbedna kolicina alkohola u trudnoci zato je jedino bezbedno-nula alkohola. Treba uvek da ste svesne da beba i vi delite krvotok i da isporucujete sve sto unosite. Ali da za razliku od vas beba se razvija i da se odvijaju vrlo delikatni bioloski procesi. Ne mora vasem detetu nista ocigledno da fali kad se rodi, ali to ne znaci da mu niste nastetili konzumiranjem alkohola ( cigare necu ni da komentarisem). Ja volim da popijem, evo i sad case crnog vina ispred mene, ali u trudnoci nisam ni okusila alkohol. Posle porodjaja nisam bila toliko rigorozna, popila bih tu i tamo casu ali dok je beba u stomaku- nula.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Alkohol u trudnoći
18.12.2014 23:33:07   
Valerie
hvala maslacak! mnogo mi znaci tvoje misljenje. ovo su teme koje se i ne pominju i uglavnom zene kazu da ne piju ni malo.
o pusenju ni ja ne bih pricala, tog sam se poroka bar resila odavno. mada je bivsi pusac uvek u riziku da opet sklizne, to sama sebi stalno ponavljam.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Alkohol u trudnoći
19.12.2014 9:02:22   
cockic
ja u prvoj jesam i to na samom pocetku trudnoce jer nisam ni znala da sam trudna,radii na bebi godinu dana pa nisam ni ocekivala bas taj mesec.to je bio neki koktel na moru koji sam popila mislim da nisam ceo ni popila da mi je muz pomogao i mozda neko pivo preko danauser posted image .

u drugoj trudnoci nisam nista sem onog bezalkoholnog piva i to povremeno,jer i ono pise da moze da sadrzi alkohol u maloj kolicini koliko se secam dugo ga nisam pila.u drugoj sam ostala trudna odmah iz prvog ciklusa pokusdavanja pa sam odmah i znala da sam trudna user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Alkohol u trudnoći
19.12.2014 9:36:09   
serpica

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Nemojte da pijete. Uopste. Nezna se koja je bezbedna kolicina alkohola u trudnoci zato je jedino bezbedno-nula alkohola. Treba uvek da ste svesne da beba i vi delite krvotok i da isporucujete sve sto unosite. Ali da za razliku od vas beba se razvija i da se odvijaju vrlo delikatni bioloski procesi. Ne mora vasem detetu nista ocigledno da fali kad se rodi, ali to ne znaci da mu niste nastetili konzumiranjem alkohola ( cigare necu ni da komentarisem). Ja volim da popijem, evo i sad case crnog vina ispred mene, ali u trudnoci nisam ni okusila alkohol. Posle porodjaja nisam bila toliko rigorozna, popila bih tu i tamo casu ali dok je beba u stomaku- nula.




Slazem se,ali evo kod nas lekari preporucuju casu piva uz rucak,kaze ne steti a znaci...user posted image e sad... ja sam popila za celu trudnocu par casa piva samo zato sto sam imala neopisivu zelju za pivom inace ne pijem ga uopste,kad nisam trudna miris mi je odvratan...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here