|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip
6.3.2016 14:30:57   
Animsaj9
Maraj pokusacu i ja veceras da mu ocistim octaniseptom posle kupanja, pa da vidim kako reaguje

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Osip
6.3.2016 14:34:52   
Anoniman

a ovako je pocelo
user posted image

user posted image


a ovako je nama bilo kada smo zavrsili u bolnici
user posted image

< Poruku je uredio Unina mama -- 6.3.2016 14:38:06 >

(odgovor članu Animsaj9)
  Direktna veza do poruke: 602
   RE: Osip
6.3.2016 15:01:15   
Maraj
Joj um bas se dosta N bila osula.
Ja sam joj rekla za onih par sto se pojave kad se bebe rode. Nama je tu octanisept pomagao

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Osip
6.3.2016 15:04:22   
IvanaSK RR
Au, bas mnogo :(

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Osip
6.3.2016 15:34:11   
MAMAMAJ
Joj, duša mala, Bože pomozi. Što je najgore, možda ih to svrbi.
Mi smo imali, a imamo još uvek po malo crvenih običnih tačkica, ali imali su ih i ovo dvoje.
Koristili Pavlovićevu i Pavloderm onu lakšu varijantu.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Osip
6.3.2016 15:42:52   
Maraj
Da al ovo kod um tj kod njene N je bilo bakterijski , tako da ni octanisept , ni pavloviceva...
sta rekose na kraju um , kako se inficirala , jer u porodilistu?

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Osip
6.3.2016 18:13:18   
Mala Elena
Probacu i ja octanisept, bas se ne povlace, kao da ima sve vise...
Um, uh...user posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Osip
6.3.2016 18:55:24   
Anoniman
Me prati stanje!
Mamaj draga ja mislim d aje svrbelo, bas je plakala user posted image

Maraj da, u porodilistu, intrahospitalna infekcija, prenosi se kaplicno, moji brisevi i sve je bilo okuser posted image

(odgovor članu Mala Elena)
  Direktna veza do poruke: 608
   RE: Osip
7.3.2016 1:32:38   
choopa choops
U bre mišica mala šta je prošla user posted image

Kad smo mi izašli iz porodilišta, patronažna mi je rekla da se kod nekoliko beba pojavila infekcija stafilokokom (valjda user posted image

) i da dobro pazim. Gledala sam joj svaku tačkicu na tijelu, bojala se da ne krene da se širi. Ali srećom nije zakačila.

Meni je L imala milije, sitne tačkice, bijele. Po kapcima i nosu. Nekako su "masne" bile, nisu grube.

Ovako izgledaju milije KLIK


< Poruku je uredio choopa choops -- 7.3.2016 1:33:49 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Osip
9.3.2016 23:19:08   
MAMAMAJ
Evo mene i ovde, možda nekome bude značilo sve ovo.
Obojici mojih pelenaša procvetale guze, najverovatnije da su odreagovali na Care maramice, bili u Tempu u nabavci i ja uzela dva pakovanja. Koza. Ali otkud sam znala. A i za M sam ih koristila, nije reagovala.
Danas mi dr rekla da im namažem jod kad ih operem i ostavim da se osuši, pa onda da im namažem hidrociklin. Odradila sam to večeras, a oprala sam ih Seba med kupkom. Sad ovde vidim da je još bolji njihov sapun, pa ću sutra njega koristiti.
Napomenuću i da sam im promenila pelene, tj uzela druge. Za K Becutan, a za malog K plus.
Pisaću kad vidim kako se odvija situacija. user posted image
Da, i ne koristmo maramice do daljnjeg, a onda se vraćamo na Violetu, nadam se.


< Poruku je uredio MAMAMAJ -- 9.3.2016 23:21:56 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Osip
10.3.2016 0:08:29   
choopa choops
A koje si pelen koristila? Ja uzimama Violeta maramice jer su najjeftinije, ačine mi se najbolje. Možda griješim, ali ovako pod rukom su mi skroz OK, niti previše natopljene niti suve.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Osip
10.3.2016 0:37:24   
Mala Elena
Uh, taj becutan mi niti smrdi.niti mirise, skroz mi je sumnjivo..doduse E ih ima jos pola pakovanja ali oseca joj se mokraca, a koristim i becutan vlazne maramice i javio joj se problem sinehije, slepljene male usne. Poludecu, a ne znam jel od njih.
Um, prolazi, ostalo jos malkice...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Osip
10.3.2016 10:08:02   
MAMAMAJ
Choopa, korostili smo staru Violetu, ali smo je koristili i ranije, a mali koristi 2, veći 5, nije da je jedno pakovanje nešto bilo zeznuto, plus kupljeno na različitim mestima.
Mala Elena, i ja nisam oduševljena Bekutanom, jutros uzela jednu, kad ono onaj čičak kako je savijen unutra, iz njega iscureo vljdaa neki lepak, šta li, na unutrašnjost pelene, i to se skorilo. Bacila sam je, jer dete već ima osip, i to gadan, mislim šta reći...
A osip im jutros izgleda isto, nema promene, tretiramo dalje, videćemo sutra.

< Poruku je uredio MAMAMAJ -- 10.3.2016 10:09:53 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Osip
10.6.2016 12:02:17   
Mariya
Mame,šta bih mogla da mažem H,ona ima osip već 2 nedelje, a zadnjih 5 dana joj je baš crveno ali suvo i malo kao da se ljušti koža. Pa sam pomislila da nije gljivična infekcija?mazala sam joj sudocrem i bepanten ali nema poboljšanja! Čime bih mogla da joj mažem ako ne nađem dr da jr pogleda? Kući imam kansen, kanesten, daktanol mast,ne znam koliko su oni za bebe,a imam i daktanol oralni geluser posted image

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Osip
10.6.2016 12:07:06   
vonavoj
Mariya.ako su kao bubuljice,onda smes daktanol mast,gel je samo za usta! Operes i dobro osusis,nama je dr cak savetovala i sa fenom da susimo,ona preko ruke,malo susis,malo ruka..
Ako razumem ima osip/ojed na guzi..onda sve ovo moje vredi,ako ne onda ne znamuser posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Osip
10.6.2016 12:37:28   
Mala Elena
Ja sam mazala i Niveinu u tubi bottom ointment, pomagala je...i ako nosi pelene, malo je ostavljaj bez.
E,set_ih se,natopi tufer u acidi birici vodi i stavi joj na ta mesta pa preko pelenu...

< Poruku je uredio Mala Elena -- 10.6.2016 12:38:53 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Osip
10.6.2016 12:46:52   
mila83

IZVORNA PORUKA: Mariya

Mame,šta bih mogla da mažem H,ona ima osip već 2 nedelje, a zadnjih 5 dana joj je baš crveno ali suvo i malo kao da se ljušti koža. Pa sam pomislila da nije gljivična infekcija?mazala sam joj sudocrem i bepanten ali nema poboljšanja! Čime bih mogla da joj mažem ako ne nađem dr da jr pogleda? Kući imam kansen, kanesten, daktanol mast,ne znam koliko su oni za bebe,a imam i daktanol oralni geluser posted image


Ja sam imala slicnu situaciju samo jednom u zivotu,sa mojom M za prvi rodjendan,isli joj zubi,ceste stolice,vrucina,a ona nosila tada pelene..sve sam to pokusavala,tada nisam znala za Sudocrem,nama je najvise pomogla Niveina krema sa Cinkom u tubi,jedva sam je nalazila kod nas u apotekama,jer zivimo u malom mestu. i sto vise da je gola,bez pelene.Nikakve druge kreme,to sto si nabrojala,ja ne bih bez preporuke lekara.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Osip
10.6.2016 13:55:45   
Mariya
Mazala sam joj i niveinim bottom ointment -om. Njoj je ribica crvena,ustvari nije ribica nego tačno venerin breg. Tu je jedna velika crvena površina, a okolo,prema i malo na preponama su tačkice,isto crvene. Na toj velikoj površi se malo ljušti koža. Ostavljam je često bez pelene ali problem je što je svekrva čuva kako sam počela da radim pa joj ne gleda pelene i bude često ukakana, briše je maramicama, ne namaže je kako treba i samo se pogoršava. Nikad do sad nijedna nije imala ovakav osipuser posted image A pogotovo da traje više od 7 dana...
Ako ne nađem dr,probaću sa acidi borici i daktanol. Jel može to da se kombinuje?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Osip
10.6.2016 13:59:55   
mila83
Ne znam,verovatno je od toga sto ti kazes,sto su se promenile te navike higijene kod nje,sa bakom.
ne znam da li to sme da se kombinuje,mozda ti se neko javi sa vise iskustva.
Samo koliko god mozes, da bude bez pelene ,bez vlaznih maramica,samo je peri ili tapkaj vlaznim pamucnim pelenama i da se koza susi i oporavlja.Kada stavljas pelenu,debelo namazi kremom koju koristis.

< Poruku je uredio mila83 -- 10.6.2016 14:00:57 >


_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Osip
10.6.2016 14:15:41   
vonavoj
Mariya,i meni Joka skoro svake nedelje iz vrtica dodje ojedena,jer kaki bar 3 puta dnevno,a one nisu bas tako azurne..ja sam uzela kremu iz DMa,babylove sa cinkom,zelena je,odlicna je za te stvari..a i daktanol mast..neces pogresiti.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Osip
10.6.2016 16:09:08   
Mala Elena
Mariya, ne znam moze li da se kombinuje ali mislim, zasto ne bi smelo! Sa AB samo ocistis i sacekas da se osusi pa mazi daktanol.
Reci svekrvi sada ne sme nikako maramicama da je brise. Ne moze sta je njoj lakse nego sta je bolje za bebu u ovom trenutku. Pa to joj je unuce, trebalo bi da zna. Izvini ali tako mislim...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Osip
10.6.2016 16:37:01   
branki*
Mariya,ne znam hoces li biti u mogucnosti zbog posla,ali cesce je peri,vise puta na dan i stavljaj bebi puder.boki bude tako ako joj malo kiselija stolica ,pa tako radim.mada meni je i sudokrem zavrsavao posao.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Osip
10.6.2016 17:46:08   
choopa choops
Češće peri, skroz osuši pa maži ili flogocid ili daktanol krem. L je imala baš problema sa ojedima, njoj je najviše pomagao bepanten mast od bayera, ali svaka koža je različita...
Imaš ovu temu pa prelistaj da vidiš iskustva
KLIK

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Osip
10.6.2016 17:57:22   
Anarunika
Ja znam da sam u nekim situacijama Arčiju kada je bio beba mazala Triderm. Ali nije baš bezazlena krema treba se posavetovati sa dr pre toga ipak. Znam da mu je pomogla ali nije bila za guzu, da li je bila piša ili lice u pitanju ubi me sada ne mogu da se setim. On je inače imao osetljivu kožu pa je malo ,malo nešto bilo za mazanje. A golotinja je za ovaj problem majka Mara .

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Osip
10.6.2016 21:37:06   
Maraj
Mariya mozda je i reakcija od vlaznih maramica

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here