RE: Osip (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Osip (6.7.2019 8:12:39)

Nama samo sinopen vrši posao.




pari -> RE: Osip (6.7.2019 21:11:53)

Sad sam se set_ila da sam joj dala 2 nove stvari taj dan da jede...ujutru jednu kasicicu griza koji sam pravila za M, sa kravljim mlekom...njoj nikad jos nisam davala...i kasnije kockicu crne cokolade sa karamelom...Ne znam da li moze od toga da bude...
I dalje ima crvene flekice po rukama i nogama. Ne deluje mi da je to svrbi. I jutros sam joj dala aerius...




vonavoj -> RE: Osip (6.7.2019 21:27:51)

Ne znam..kako sad izgleda.




pari -> RE: Osip (7.7.2019 9:20:51)

Sad su crvene fleke...i dalje ih ima samo na rukama i nogama
[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1991908-1428.jpg[/img]




vonavoj -> RE: Osip (7.7.2019 9:46:05)

Zaista ne znam..i pored aeriusa ima..koliko joj ml dajes?




doramar11 -> RE: Osip (7.7.2019 10:02:17)

Deluje da se smiruje u poredjenju sa onim plikovima.




pari -> RE: Osip (7.7.2019 10:14:14)

Dajem joj 2.5ml 
[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1991957-5434.jpg[/img]
[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1991957-1281.jpg[/img]
Malopre sam joj dala i bukvalno kao da odjednom pocnu fleke da blede...bas cu videti za jedno 1h...ove slike iznad su pre aeriusa




smeško -> RE: Osip (7.7.2019 10:34:34)

Pari, videh pitanje gore. Moze i od mleka, a takodje i od cokolade. To su bas jaki alergeni.




smeško -> RE: Osip (7.7.2019 10:35:36)

Ovo meni vise ne lici na osip nego na urtikariju.





vonavoj -> RE: Osip (7.7.2019 10:47:12)

Sad po poslednjoj slici,kao urtikarija..i mm ima tako..kad pocne lek da deluje,on se rasiri i pocne da beli u sredini.




pari -> RE: Osip (7.7.2019 10:49:19)

Koliko sam citala to moze biti od hrane ili od ujeda ili od nekog materijala...I primetila sam sa se premesta...juce je bila leva noga i ruka, danas je dosta preslo na desnu...
U principu sad ne mogu nista osim da dajem aerius dok se ne povuce,a onda kasnije da vidim od cega je?




smeško -> RE: Osip (7.7.2019 10:58:08)

Ni nama Aerius ne deluje odmah, alergijski osip nam traje par dana. Mi sumnjamo da je N odreagovao na brazilski orah npr. Ali, jos ne pokusavam da proverim, ne mora da ga jede. U kartonu mu stoji sumnja. Platicemo testove u nekom momentu pa cemo videti. Pari, kakao spada u jake alergene. Bas. Kad to prodje, ja bih pokusala da otklonim sumnju na mleko i ako na njega ne odreaguje ne bih ni pokusavala sa kakaom. Mala je za to. 




pari -> RE: Osip (7.7.2019 11:06:00)

Kakao nije sigurno jer to vec duze vreme jede...stavljam joj u ovsenu kasu ujutru...
Definitivno je mala za cokoladu, dala sam joj samo zato sto me videla da jedem,a sad je u fazi da vristi i trazi sve sto i ja jedem...svakako joj necu vise davati,nema potrebe...
Sto se tice mleka, mogu kasnije nekad da probam nesto da skuvam u mleku pa da joj opet dam da vidim da li je to...




smeško -> RE: Osip (7.7.2019 11:11:44)

Epa, onda nije kakao. Znam koliko traze, imamo isti problem. I to popodne. Ujutru ne voli da jede.😂 Ja sam mleko prvo ubacila u pire, pa u blitvu. Nisam dala samo. Ali, J ne voli mleko.





pari -> RE: Osip (7.7.2019 14:33:46)

Pitala sam poznanicu koja je dermatolog...ona misli da je 100% od vakcine...koprivnjaca...kaze da je tako nesto ili od virusa ili od lekova...ona misli da je vakcina




Maslacak15 -> RE: Osip (7.7.2019 14:48:04)

tako nastaju urbane ligende price o vakcinama. Nisi nista kriva ti pari, kriva je tvoja drugarica dermatololog. Posto ja znam da ona to ne moze da zna i nije u pitanju nista drugo do nagadjanja. Nema elemenata da poveze dve stvari pa makar imala tri doktorske diplome. Eto ja mislim da 99,999 % nema veze sa vakcinom. Nego je alergijska reakcija na nesto. Na taj nacin moze sve uvek da se poveze sa nekom vakcinom, jel deca se malo malo pa vakcinisu.
Posle neko cita ovako forum i oklevaju da vakcinisu decu. Znam da niko nema losu nameru, ali rezultat je problematican.
Zao mi je sto se mucite i nadam se da je mnogo ne nervira/ svrbi itd....Da sto pre prodje. I mozes slobodno da kazes drugarici da je malsacak rekla da je neodgovorna.[sm=smiley36.gif]




vonavoj -> RE: Osip (7.7.2019 15:00:37)

Koja je to vakcina? Prvi put je sad dobila? Zar ne dobija iste vakcine kao i nase.Ja ne verujem da ne od vakcine,prvi put cujem da koprivnjaca moze od vakcine..




doramar11 -> RE: Osip (7.7.2019 15:05:28)

Osoba, koja odluku o vakcinaciji donosi na osnovu pisanija na forumu, ima ozbiljne probleme u glavi :)




Rosita -> RE: Osip (7.7.2019 15:13:54)

Ja sam laik, ali nama je dermatolog rekla, kad je bio onaj osip posle mmr, znate li vi kako izgleda alergijska reakcija na lek? To je burno. Neprijatno je, ali proćiće. Leto je, ima svega i svačega. Nama je trebalo dugo da se rešimo osipa. I još ima flekica. Beo je. Držite se!





pari -> RE: Osip (7.7.2019 15:16:29)

U sustini mene interrsuje od cega je...cisto da znam za ubuduce,ali dobro,praticu pa cu videti...Ni ja ne mislim da je od vakcine,ovo je druga doza Prevenara koju je primila...Moze biti alergija na hranu ili neki insekt...
Maslacak 😊




Maslacak15 -> RE: Osip (7.7.2019 15:27:49)

Ma verujem i mene bi zanimalo, ali o uzrocima alergija se nista nezna. I zasto su u porastu. A jesu u porastu. Postoje grane medicine gde se uzasno puno napredovalo, tipa kardiologija ali razumevanje autoimunih reakcija ne spada u njih. :)
Nego se eto nagadja. I svi ti lekovi, tipa aerijus lece samo olaksavaju simptomatiku a ne adresiraju problem. Vazno da je reakcija ipak lokalna, vezana samo za kozu i da nema sistemskih problema, posto prave alergijske reakcije mogu da budu i opasne. Posto je u pitanju druga doza prevenara skoro je iskljuceno da je od nje.
Kod Rosi sam ja rekla mozda ima veze sa vakcinom ali ne kao alergijska reakcija nego na samu vakcinu jel su u pitanju atenuirani virusi koji mogu da dovedu do pojave nekih elemenata bolesti. Pneumokok je "mrtva" vakcina, taj faktor ne postoji. Ali ovo lici ili na neke insekte ili na kontaktnu reakciju.

Drzite se pari i da brzo prodje!!!




pari -> RE: Osip (7.7.2019 15:38:14)

Hvala puno maslacak! I nama je dr rekao kontaktna reakcija...jedino sto ne znam na sta...Ali dobro, proci ce i nadam se da se nece vise pojavljivati




smeško -> RE: Osip (7.7.2019 16:49:11)

Da nam nema Maslacak, tapkale bismo u krug.😂Kako 100% zna da je od vakcine. Bas nema logike. 




vonavoj -> RE: Osip (7.7.2019 19:43:07)

Pa bas to pari,njoj je to druga doza.znaci nema sanse da je od vakcine...




milicicak -> RE: Osip (7.7.2019 21:07:14)

Pari, ja cu opet da ponovim da meni ovo lici na reakciju na ujed insekta.
Nema sanse da je reakcija na vakcinu ovakva




Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>