|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cuclice i flašice
17.1.2019 13:07:05   
lesli
A kao sto rekoh MAM dude su nam zakon. Nuk ne prolazi, probala i onaj babylove. Ista prica. Za avent mi se nisu bas odmah davale pare, pa smo prvo probali MAM kao jeftiniju varijantu i odlicne su. Njih koliko toliko prihvata 😁 Mada ni njih ne uspevamp uvek da uvalimo 😅

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Cuclice i flašice
17.1.2019 13:11:52   
Ana RR
Mi smo bili verni Dr Brown''s flašicama, cuclama, tanjirićima, činijicama... još uvek imam neotpakovane činijice sa poklopcem. Prva dva dana smo koristili neku flašicu (da li avent ili nešto drugo, zaboravila sam) i dete nije moglo da pije, svaki gutljaj se zagrcne, naguta vazduha, kašlje. Mm ode i kupi komplet Dr Brown flašica sa onim piskom unutra protiv grčeva i dete krene da ručka kako treba.

< Poruku je uredio Ana RR -- 17.1.2019 13:13:16 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Cuclice i flašice
17.1.2019 13:24:13   
bubulence
Iskustva su razlicita... Nama je nuk najvise odgovarao. Uzimali smo avent flasice i bile su ok. Dude nikako jer su joj prekrivale nosic i nije mogla da dise ako koristi avent dudu (da, naravno da smo pazili da uzimamo odgovarajucu velicinu). Mam nisam vidjala flasice, imali smo jednu dudu ali nije bila odusevljena. 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Cuclice i flašice
17.1.2019 14:20:12   
vonavoj
Ja sam za to da se prvo kupe najjeftinije dude,to su Dm..starije su obe htele,ali M nije hteo..pa sam uzela Nip.. DMove dude su 2kom 200din..smesno..A flasice sam njihove koristila i sa njima i sa njim sad,dok je bio mali,jer je na dohrani,zbog grceva imala sam tomme tippe. Nije imao grceve,ali su se brojke,merice skinule.veliki minus.Tako da sam verna babylove flasicama, 280ml je 360din..i imaju oblik kao dojka..najbolje.Eto,to je moje iskustvo,sa njih troje.Neuporedivo su jeftinije babylove,a kvalitet je odlican. Sad i oni imaji vise vrsta.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Cuclice i flašice
17.1.2019 21:52:28   
dunja RR
Les, ove mogu od rođenja jel tako? Jel ovo staklo? I gde si uzela? I koliko mi treba, jedna ili dve? Ako i zatreba pumpicam pozajmiću, ali nadam se da neče, ove mogu na bilo koju pumpicu ili?


Sanjice, ove vaše su za posle 3 meseca, a šta ste koristili od rođenja?

Ja na dude skroz zaboravila, jer Sava ni jedan jedini put nije hteo da je stavi u usta. On da se pitao ne bi vadio sisu iz usta user posted image


Auuu, ja sam sve zaboravila ...

IZVORNA PORUKA: lesli

Nase su ovakve:
Avent natural i iako dobija izmlazano mleko ne odbija ni da sisa...



< Poruku je uredio dunja RR -- 17.1.2019 21:53:18 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Cuclice i flašice
17.1.2019 21:58:39   
bubulence
Von, jeste, u pravu si za baby love, uzimala sam par puta dude i stvarno su bile odlicne. Kao i njihove pelene☺️

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Cuclice i flašice
17.1.2019 22:28:46   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Les, ove mogu od rođenja jel tako? Jel ovo staklo? I gde si uzela? I koliko mi treba, jedna ili dve? Ako i zatreba pumpicam pozajmiću, ali nadam se da neče, ove mogu na bilo koju pumpicu ili?


Sanjice, ove vaše su za posle 3 meseca, a šta ste koristili od rođenja?

Ja na dude skroz zaboravila, jer Sava ni jedan jedini put nije hteo da je stavi u usta. On da se pitao ne bi vadio sisu iz usta user posted image


Auuu, ja sam sve zaboravila ...

IZVORNA PORUKA: lesli

Nase su ovakve:
Avent natural i iako dobija izmlazano mleko ne odbija ni da sisa...





Ove smo koristili od rodjenja. KLIK
Mi smo Aventove koristile i za prvo i za drugo dete. Mislim da imam sve njihove proizvode: pumpicu, onaj aparat na paru za cvrstu hranu (jos uvek ga koristim).

Cuclu, Sofi nije htela da cuje. Samo je htela da sisa. Mislim da je tek negde od treceg meseca prihvatila cuclu. Ni sama ne znam kako.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Cuclice i flašice
17.1.2019 23:27:47   
lesli


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Les, ove mogu od rođenja jel tako? Jel ovo staklo? I gde si uzela? I koliko mi treba, jedna ili dve? Ako i zatreba pumpicam pozajmiću, ali nadam se da neče, ove mogu na bilo koju pumpicu ili?


Sanjice, ove vaše su za posle 3 meseca, a šta ste koristili od rođenja?

Ja na dude skroz zaboravila, jer Sava ni jedan jedini put nije hteo da je stavi u usta. On da se pitao ne bi vadio sisu iz usta user posted image


Auuu, ja sam sve zaboravila ...

IZVORNA PORUKA: lesli

Nase su ovakve:
Avent natural i iako dobija izmlazano mleko ne odbija ni da sisa...





Dunja, mi smo ove stvari uzeli u Aksi. Ova flasica sa linka mislim da je plasticna. Staklena mala je oko 1200, velika je nesto skuplja. Cini mi se oko 1600-1700. Mi smo uzeli dve male staklene, a posle kupili jos dve velike. I uz pumpu dodje jedna mala, ali plasticna i ja kupih veliku plasticnu, ali plasticne koristim samo za pumpu. Mogu i staklene da se srafe, ali je lakse drzati plasticnu (staklena je teza + mleko, zna da zaboli ruka)
Mala dolazi sa cuclom 0m+, a velika sa cuclom 1m+. A onda imas 3m+, pa neku 3m+ ali za cvrstu hranu i na kraju 6m+ (isto u dve varijante). Ona meni jos uvek pije na 1m+. Mada bih mozda mogla da kada joj dajem formulu dajem na ovu 3m+, ali moje mleko mislim da joj je ok 1m+. Cini mi se da je ono redje od formule.
Sto se kompatibilnosti sa pumpama tice, mislim da su kompatibilne samo sa avent comfort pumpama. Elektricna je letos bila na akciji u aksi oko 100€. Meni ona izvuce maltene do poslednje kapi mleko i do sada je samu sebe (i vise nego) otplatila. Na amazonu je dvostruka bila 150$. Ne mogu da prezalim sto to ne nabavih u inostranstvu pa da mi je neko donese...
Sto se dudi tice ni ona ih bas ne prihvata. U pocetku je izbacivala sve redom. Sada najbolje prihvata te MAM, ali i njih samo kada joj se spava. Inace me prostreli pogledom “sta si mi utrapila to g.vno u usta?” i sklopi neku zgadjeni facu i krene da gura jezikom napolje

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Cuclice i flašice
17.1.2019 23:29:01   
lesli
I da plasticne flasice se nekako lepse srafe na pumpu. Lepse leze oni navoji. Ne znam da li sam jasna?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Cuclice i flašice
17.1.2019 23:44:54   
Rosita
Ja sam sa oba deteta kupila pred porođaj dude i flašicu da ima. Nuk. Stoji mi neotpakovano sve, baš sam nudila da pošaljem ako neko želi.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Cuclice i flašice
17.1.2019 23:59:54   
dunja RR
Da, da, to sam i mislila da je tako, koristila sam ja onu ručnu pumpicu malo, ali kod mene nije imala efekta.
Električnu nisam probala.

IZVORNA PORUKA: lesli

I da plasticne flasice se nekako lepse srafe na pumpu. Lepse leze oni navoji. Ne znam da li sam jasna?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Cuclice i flašice
18.1.2019 0:03:56   
dunja RR
Les, da li si ti tako puno flašica uzela znog izmazanja?

Mi smo imali samo jednu ili dve flašice čini mi se, jednu staklenu i jednu plastičnu, čini mi se da su bile jedna manja i jedna veća.

Možda bi sada uzela ove dve, što ste ti i SAnjica stavile, obe su male, ili je tvoja veća, ne mogu da procenim? Čini mi se da je Sanjicina 125 ml, atvoja?

Da li bi mi to bilo dovoljno za početak, ako zatreba, uzela bih za svaki slučaj?


Da li njih mogu da iskuvavam,. jer nemam sterilizator?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Cuclice i flašice
18.1.2019 0:14:35   
lesli
Mi smo prvo uzeli dve male, za svaki slucaj. I treca mala (plasticna, od pumpe). Kada sam videla da cu morati da se ispumpavam da bi ona dobijala maksimum mog mleka, kupili smo i velike flasice jer su male postale male u nekom trenutku. Mililitraza malih je 120 na staklenoj i 125 na plasticnoj. Mada staje tipa oko 140-150 ako se nakrka mleko do vrha, tako da smo potrebu za velikim flasicama dobili sa nekih njenih 3.5 meseca.
Mililitraza velikih staklenih je valjda 240, a plasticnih 260ml.
Pise da mogu da se iskuvavaju (mi imamo kikov sterilizator), kao i svi delovi pumpe (koji dolaze u dodir sa mlekom)


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Cuclice i flašice
18.1.2019 0:17:22   
lesli
A uzimali smo po dve da ne bi bila frka oko pranja. Za pumpu imam te dve plasticne. Veca mi treba ujutru, dok mi je mala uglavnom dovoljna u toku dana. Sada koristim i masinu za sudove za pranje flasica i pumpe pa je zgodno imati sve puta dva. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Cuclice i flašice
18.1.2019 0:32:36   
dunja RR
Znači dovoljne su mi dve male za početak, dve plastične, jedna kao tvoja i jedna kao Sanjcina, deluju mi ok?
Mada se nadam da ću proći kao Rosi, da ne zatrebaju, ali prošli put nije bilo tako, videćemo ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.1.2019 0:33:40 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Cuclice i flašice
18.1.2019 1:08:13   
lesli
mislim da su ti dovoljne dve. Iz nekog posebnog razloga hoces plasticne? Ja te plasticne bukvalno koristim samo za ispumpavanje. Staklene koristim kada grejem mleko ili pravil formulu. Zagrevanje, plastika... ne zvuci kao najzdravija varijanta iako su bpa free 🤨

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Cuclice i flašice
18.1.2019 1:14:20   
dunja RR
Ne, ne, ja htela staklene, ali ste mi vas dve stavile linkove na plastične, pa zato.
Možda bih pre jednu staklenu (veću) i jednu plastičnu manju, za početak, tako sam sa S.

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.1.2019 1:15:35 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Cuclice i flašice
18.1.2019 8:09:33   
Sanjica26 RR
Uzmi jednu vecu staklenu. Mislim da je moja veca bila staklena, a sad nadjoh manju. Ona je plasticna.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Cuclice i flašice
18.1.2019 8:13:56   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: bubulence

Von, jeste, u pravu si za baby love, uzimala sam par puta dude i stvarno su bile odlicne. Kao i njihove pelene☺️


Marka i reklama cine cuda..avent nista bolji od babylove,samo sam za T imala avent,i to zato sto sam kupila pumpicu i dobila flasice,a isto je pila iz obe.I babylove ima staklene😁

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Cuclice i flašice
18.1.2019 8:55:17   
Maraj
Ja sam sa L kupovala sve zivo. Na kraju mi je ispao najbolji MAM.
Imaju anticolic flasice. Odlicne su. Ja sam kupovala samo plasticne. Koristimo 2-3 meseca pa kupimo novu. Staklene smo provali chicco. Plasticne dr brown , avent. One imaju drugaciju dudu. Ili kako vec zovete taj plasticni nastavak. A mam mi nekako ima spljosteni taj vrh gore. Najpriblizniji mi je bradavici. I moj L je hteo mam. Tako da i sad S uzeh roze boje mam flasicu. Al ona samo sisa pa joj sad dajem vodu na tu flasicu

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Cuclice i flašice
18.1.2019 10:31:10   
jance
Da li se secate vi koje ste imale Dr.Browns sa oduskom flasicu - jel vam podlivala mozda? Uzela sam letos u Turskoj jednu flasicu od 240ml ( da i beba ima uspomenu sa letovanja) i evo vec nekih nedelju dana beba bude skroz mokra posle jela, i kad uspravim flasicu prosuje se dohrana i po meni i po njoj i po podu... uzas! Imala sam Dr.Browns sa starijima ali se uskreno ne secam da li je podlivala mozda... 

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Cuclice i flašice
18.1.2019 12:23:05   
lesli


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ne, ne, ja htela staklene, ali ste mi vas dve stavile linkove na plastične, pa zato.
Možda bih pre jednu staklenu (veću) i jednu plastičnu manju, za početak, tako sam sa S.



Dunja, ja ukucah u google avent natural, pa prvi link koji mi je izbacilo okacih. Nisam gledala da li je plastika ili staklo. Ja bih uzela sve staklo. Koristices je za vodu posle, ako nista drugo. U plasticnima ne bih nista grejala kao sto rekoh, a ako ti budu trebale za formulu moraces da grejes. Obaska sto plastiku treba zameniti nakon nekog vremena. Staklo mozes da koristis dokle god je citavo.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Cuclice i flašice
18.1.2019 12:28:44   
lesli
Jance, na osnovu mog iskustva ( a podlivale su namnonstop u pocetku) proveri da li namestas cuclu kako treba. Mi na nasima (avent) nismo. Cucla ima neki kao zljeb koji treba da upadne u onaj prsten i u pocetku je nismo namestali kako treba. Tek posle nekog vremena pogledah kutiju i ukapirah gde je problem. A sizela sam jer mi se mleko miliom puta prosulo, a mucim se kao kreten da ga ispumpavam

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Cuclice i flašice
18.1.2019 13:18:11   
Ana RR
Jance, nije nam podlivala ali verovatno ne zavrneš dobro. Nema šta drugo. Ja se kunem u njih.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Cuclice i flašice
18.1.2019 13:21:43   
Maraj
Jance nisi dobro namestila pa zato podliva.
Mene je izludjivala ta flasica. L nije znao da pije na nju.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here