|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: samostalno okretanje bebice
12.2.2015 17:09:28   
Mariya
Helena se juče okrenula sa leđa na stomak i kad je shvatila šta je uradila nije prestajalauser posted image user posted image
A danas ne miruje, ja je stavim na leđa a ona se samo zaljulja i okrene se na stomakuser posted image

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: samostalno okretanje bebice
21.2.2015 13:55:47   
mila83
Moja beba ima 5 meseci, malo kasnimo zbog operacije srca koju je imala,ali valjda ce brzo stici vrsnjake.Jos uvek ne ume sa ledja na stomak,pokusavauser posted image ali sa stomaka na ledja moze. i pokusava vec u sedeci polozaj da se podigne. Igram se sa njom svaki dan pomalo , valjda ce biti ok.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: samostalno okretanje bebice
22.2.2015 9:10:04   
degu
Mila nigde ne kasnite user posted image Ja sam mislila da moja beba kasni jer se okrenula sa 5.5 al zato od tad ne staje, valja se do besvesti, puzi za sad vojnički, al svaki dan vežba puzanje u pravom četvoronožnom položaju, nema mira sekunde. Tako da ćete sve stići user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: samostalno okretanje bebice
22.2.2015 9:18:33   
vonavoj
Svaka beba je prica za sebe,moja drugarica od 10og dana vodi malu na vezbe,jer su joj na porodjaju povredili ruku i fizijatar kaze da ne treba nista siliti,cak ni sedenje,ni okretanje,beba ce sve poceti kad bude spremna! Moze stimulacija,ali nigde ne kasne!user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: samostalno okretanje bebice
22.2.2015 10:55:57   
Ana13
Nina se prvi put okrenula sa ledja na stomak sa 2,5 meseca,ali mi to nismo videli kako i naredne dve nedelje nije se okretala.I sa puna 3 meseca je pocela po nekoliko puta dnevno da se okrece,ali ne zna sa stomaka na ledja pa cvili kad hoce da je vratim user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: samostalno okretanje bebice
22.2.2015 13:02:54   
ivaMark
Luka se okrenuo sa pet meseci i par dana sa ledja na stomak i odmah sutradan sa stomaka na ledja, a Jovana je posle sestog meseca tek i to jedvaaaaa, nije se tako cesto ni okretala, lenjivica mala user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: samostalno okretanje bebice
24.2.2015 21:49:31   
MakiJ
Moje dete se ne okrece, okrenuo se jednom i to je to.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: samostalno okretanje bebice
24.2.2015 22:19:31   
dijana1*
Maki beba ima 7 meseci?
Do sad bi se trebao okretati. Jeste li isli kod fizijatra da pregleda bebu i da vam pokaze vezbice kako da stimulisete okretanje.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: samostalno okretanje bebice
24.2.2015 22:27:45   
QueenJ
E. je konačno počela rađe i duže da boravi na stomaku, odmah posle i da se okreće u oba smera. Ja je ostavim na podu na ćebetu, a nađem je metar dalje od ćebeta. Otkotrljala se.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: samostalno okretanje bebice
25.2.2015 8:36:18   
ishler
Super queen,videces sada ce hteti sve vise na podu.Ja sam rano moju pocela da stavljam na pod sa oko 3 meseca,sa 2 se okrenula sa stomaka na ledja,a sa 3 obrnuto,da mi je neko pricao ne bih verovala da je moguce tako rano.Starija sa 4,5m ali svi se razlikuju

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: samostalno okretanje bebice
25.2.2015 10:14:54   
QueenJ
user posted image za tvoju curicu!
Ma, ja sam oduševljena, jer ona uopšte nije htela na stomak, ma ni da čuje. Samim tim nije dobro držala glavu u tom položaju, pa je dr u savetovalištu posumnjala na hipotoniju. Sad je moja šmizla za vrlo kratko vreme sve nadoknadila. user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: samostalno okretanje bebice
25.2.2015 10:58:07   
MakiJ
Ma radimo mi vezbice i kad ga okrecem tacno se sam namesti, dr rekla da to nije vazno, niti strasno. Prijateljica mik je rekla da i njen sin nije a sve je bilo ok.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: samostalno okretanje bebice
2.7.2015 10:59:35   
branki*
da se upisem...boka pocela sa 4 i po meseca da se okrece..i to prvo sa ledja na stomak,a zatim i obrnuto.sad se okrece o ceo dan.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: samostalno okretanje bebice
2.7.2015 11:14:00   
vikiveki
user posted image Branki za malu okretalicu,sada je njoj to zanimljivo i nešto novo...nov način da istražuje svet oko sebe

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: samostalno okretanje bebice
2.7.2015 11:19:17   
branki*
ma,da,ne smem uopste da je ostavim samu,zacas se skotrlja.sad praktikujem dqa je stavim na pod kad sam sama sa njih dvoje,odatle ne moze da padneuser posted image .

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: samostalno okretanje bebice
19.7.2015 22:24:40   
lesica
Sa puna 3 meseca Damjan je poceo da se okrece sa ledja na stomak. Unazad par dana ovo je prilicno intezivirao, da bi danas krenuo i sa stomaka na ledja.
Moje opazanje je sledece - od kako se unazad nekoliko dana brcka u bazenu sa babyswimmerom izgleda je skontao princip i sad je strasno aktivan.

A ja sam zaboravila koja je muka presvuci ih kad tako krenu da se vrpolje.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: samostalno okretanje bebice
20.7.2015 0:49:46   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: lesica RR
A ja sam zaboravila koja je muka presvuci ih kad tako krenu da se vrpolje.


Istina! user posted image

I se isto okrenula jako rano, krivo mi je što nisam zapisala. Generalno ništa ne zapisujem što se tiče nje, nema čak ni radosnicu!!! A nema ni knjigu o razvoju koju su njih dvoje dobili u DZ prilikom rođenja user posted image Najgora sam majka, baš me peče savjest i nemam izgovor nikakav za to user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: samostalno okretanje bebice
18.2.2016 13:03:22   
Anoniman
Nora vec danima pokusava da se okrene sa ledja na stomak, stigne na pola, pa joj smeta ruka, pa ne ume dalje user posted image smesna je skroz, iiiii danas je konacno upsela prvi put se okrenula, pa je onda nekoliko puta utvrdjivala gradivouser posted image

user posted image user posted image user posted image

Danas je stara 3 meseca i 4 dana!

A najgora je Una,vidi sta Nora radi pa je imitira, regresija znamuser posted image

< Poruku je uredio Unina mama -- 18.2.2016 13:04:13 >

(odgovor članu Mariya)
  Direktna veza do poruke: 243
   RE: samostalno okretanje bebice
24.5.2016 9:23:18   
Mala Elena
Sad gledam da je E. pocela da se okrece na stomak sa 4 m , a P evo jos ne...baca nogice kao se zabacuje i par puta je skoro uspela ali do pola. Pocinjem malo da je stimulisem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: samostalno okretanje bebice
24.5.2016 9:28:25   
isidora88
Aleksej je poceo pre neke 2 nedelje da okrece na sve strane. jedno jutro ja ustala da pijem vode, on spavao na stomaku kao i uvek i vracam se a on lezi na ledjima na drugom kraju kreveta (spava sa mnom na ugaonoj) i smeje seuser posted image , vise ne smem da ga ostavim na krevetu samo jer se za cas odgurne i otkotrlja.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Samostalno okretanje bebice
16.11.2016 23:38:25   
Milena18
Moja M se jutros prvi put sama okrenula sa leđa na stomak (ima tri meseca i deset_ dana), pa onda i drugi put, pa je ceo dan to radila user posted image Mnogo mi je smešno i slatko kako hvata zalet, pa se nervira ako joj ne uspe, ali ne odustaje dok se ne okrene. Za sada joj desna ručica još uvek ostaje ispod stomaka, ali verovatno će i to brzo savladati.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 17.11.2016 9:24:14 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Samostalno okretanje bebice
17.11.2016 9:24:54   
IvanaSK RR
Velika bebica, bravouser posted image
Brzo ce i ostalo savladati.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Samostalno okretanje bebice
17.11.2016 9:59:43   
Nimfa
Mame moj bebac ce sutra punih pet meseci i jos uvek se nije okrenuo. Pokusavam da ga motivisem igrackicama ali ih on ignorise,ne pokusava da ih uhvati,samo ako su mu do rukice tada hvata i gura u usta ovako ne . Ne znam zasto jos uvek ne polazi rukicama da dohvata predmete ? U utorak idemo kod pedijatra ,ali sam ja bas uplasena

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Samostalno okretanje bebice
17.11.2016 10:02:11   
IvanaSK RR
Nimfa, nedostajes user posted image
Nemoj biti uplašena, pedijatar ce verovatno preporuciti neke vezbice. Sve ce biti u redu. A i neke bebe su vise lenje :) pa neke stvari odrade kasnije.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Samostalno okretanje bebice
17.11.2016 10:13:26   
Nimfa
Ivana user posted image
Znam da bebe mogu da budu lenje ali ovaj moj bi pobedio , bukvalno ga nista ne interesuje osim podizanja u sedeci polozaj , to obozavava i sam se podize iz polusedeceg u sedeci . Brine me jer sam citala da bebe vec sa tri posezu za igrackama pa hvataju obema rukama ovaj moj nista user posted image
I nogice ne stavlja usta i ne pokusava , kad pokusavam da vezbam sa njim , ispravi nogice i ni makac da ih bar malo savije, a kad ja pokusam da ih lagano savijem prema stomacicu on se ceo dize tj guzu i kicmicu user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stva...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image
Click Here