|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: samostalno okretanje bebice
4.7.2012 10:21:43   
Anoniman
user posted image

Imaš pp

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 201
   RE: samostalno okretanje bebice
8.7.2012 15:58:25   
Sandricak
zene, da li je neka imala poblema sa bebinim vraticem, da je bio malo mlitaviji pa da beba malo teze drzi glavicu?

Mi sad imamo mesec ipo, kada ga stavim na stomak dize glavicu lepo, ali kad smo bili na kontroli kaze doktorica da je mlitaviji vratic i da treba da radi vezbe. bili smo kod fizijatra, pokazala nam je par vezbica, radimo to, ali s ja brinem... Da li je neka od vas bila u slicnoj situaciji sa svojom bebicom?

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: samostalno okretanje bebice
8.7.2012 16:01:54   
Ana RR
Sandricak, nema razloga da brineš, neke bebe su hipertonične, neke hipotonične.. moje dete je bilo previše čvrsto pa smo radili vežbice za opuštanje. To je sve ok user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: samostalno okretanje bebice
8.7.2012 16:03:52   
Sandricak
Hvala puno...user posted image si

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: samostalno okretanje bebice
10.7.2012 13:28:32   
Sesilija 83
Moja K se od 2,5 okrece sa ledja na stomak a od 3i nesto skoro 4 i sa stomaka na ledja tako da nema vise ostavljanja ako nije dooobro zagradjena ili vezanauser posted image

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: samostalno okretanje bebice
10.7.2012 13:55:06   
cockic
i mi se vrtimo na obe strane vec iz lezaljke izlazi ako nije dobro uvezana mada uskoro je vracamo pa nema ni veze a izgleda da se ona do tog uzrasta i kopristi.a sto se tice vratica moj mali je bio mnogoo stabilnija beba od lene tj nije imao hipertonus ona ima jos malo mlitav vrat a peka u njenom uzrastu je vec skoro samostalno sedeo.to je sve od deteta do deteta neko je stabilnije i lepo drzi glavicu jako rano mislim da je mali sa nekih 2 vec drzao a eto lena skroz kontra od brata.a i mi radimo jos te vezbice za tonus.a sto se vratica tice jer je imala taj desni tortikolis mnogo je bolje ali neki put nema snage dugo da ga drzi lepo pa ga opet malo iskene.nadam se da cemo uskoro i to sanirati.mada zvacu ponovo fizijatra da proverim za svaki slucak da necekam puno user posted image on mi je objasnio da se sve to u vecini sluvcajeva moze sanirati do prve god posle ide malo tezim putem.

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: samostalno okretanje bebice
12.8.2012 23:46:16   
Sandricak
eeee, pozdrav svimaaaaa... dugo nas nije bilo, ali evo nas kod vas... Marko sada ima tri meseca i od skora se okrece sa ledja na stomak... :) vratic je ocvrsnuo i sad je pravi momak...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: samostalno okretanje bebice
22.8.2012 13:54:56   
New Mom
Kolja savladao i okretanje sa stomaka na leđa (star je 4 meseca i 2 nedelje)user posted image . U ovome je bio brži od sestre za nedelju dana.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: samostalno okretanje bebice
22.8.2012 15:14:13   
zeci
user posted image user posted image user posted image
moja vristalina je danas iz lezeceg na stomaku sela u sedeci... a ja sam se slatko ismejala user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: samostalno okretanje bebice
15.12.2012 21:14:36   
Bebilina
Cerkica je sa tacno 3 meseca pocela da se kotrlja sa ledja prema stomaku, a 3 nedelje kasnije i u suprotnom smeru. Sa 5.5 je puzala.
Sin sa 3 meseca i nedelju dana sa ledja na stomak, sa 3.5 meseca i nazad. Sa 4 je poceo i guzu da odize i gura se unapred, al to je vec za temu puzanje user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu zeci)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: samostalno okretanje bebice
15.12.2012 22:22:31   
jovana13
Ogi je sa 3 meseca poceo da se okrece sa ledja na stomak a nedelju dana kasnije sa stomaka na ledja..

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: samostalno okretanje bebice
20.1.2013 18:36:04   
nink
Mi se jos nismo okrenuli mada dasu to nesto preterano ni neintresuje...

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: samostalno okretanje bebice
13.2.2013 22:07:35   
Наташица
ја имам љенчугицу. имамо 6,5 мјесеци и задњих пар дана се хоће на стомак окретати(муком, али успије), али кад је ставим на стомак неће да се окрене на леђа, него кад јој досади крене викати. скроз се издигне рукама и нагне се у страну скоро као да ће се изврнути, она се врати поново на руке (дешавалао се да се изврне, случајно. превари је гравитација). е оно што је почела да ради данас је млатарање главом доле горе кад је на стомаку. шта ли јој то значи везе намам, али сам се исмијала бар. све контам можда јој се заманта па се окерене на леђа :)

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: samostalno okretanje bebice
26.2.2013 8:54:01   
miladininatasa

IZVORNA PORUKA: Наташица

ја имам љенчугицу. имамо 6,5 мјесеци и задњих пар дана се хоће на стомак окретати(муком, али успије), али кад је ставим на стомак неће да се окрене на леђа, него кад јој досади крене викати. скроз се издигне рукама и нагне се у страну скоро као да ће се изврнути, она се врати поново на руке (дешавалао се да се изврне, случајно. превари је гравитација). е оно што је почела да ради данас је млатарање главом доле горе кад је на стомаку. шта ли јој то значи везе намам, али сам се исмијала бар. све контам можда јој се заманта па се окерене на леђа :)


Takav je i moj Andrija, samo sto je on poceo da se bacaka u nazad i to mu je smesno, a inace je prava lencuga sto se tice okretanja stomak-ledja i obratno, a pre 10 dana je napunio 6 meseci.

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: samostalno okretanje bebice
26.2.2013 11:14:24   
Наташица
ми сутра пунимо 7 мјесеци и апсолвирали смо окретање на стомак. за секунду се окрене, не буде јој се на леђима, али да се врати на леђа нема шансе. још увијек се нагињемо, али од окретања нема ништа. педијатрицу то ништа не брине, а ни мене. окреће се у једном правцу и то ми је довољно. окрениће се кад буде спремна.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu miladininatasa)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: samostalno okretanje bebice
3.4.2014 0:48:12   
dijana1*
Sa 3 meseca i 12 dana se prvi put sam okrenuo user posted image Kako ga spustim na ledja on se odmah okrece na stomakuser posted image
Primetila sam da forsira jednu stranu. Uvek ide na levi bok. Ali i dok radim vezbice sa njim vidim da mu desna strana malo slabije ide. Tako da cu malo vise forsirati desni bok.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: samostalno okretanje bebice
3.4.2014 11:46:48   
jole82
Bravo za Kostuuser posted image
Eno Dijo ispisah roman u temi Kad beba može u sedeći položaj(a ovo sam tek sad videla)...pa zato se njemu i ne svidja lezaljka oće čovek da se usavršava user posted image
Uvek jedna strana prednjači...i videćeš sve novo što bude radio ići će prvo tom stranom tj biti stabilniji i sigurniji, al ubrzo će i druga strana sve da stigne..sve to oni sami šteluju, ne brini user posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 3.4.2014 11:47:28 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: samostalno okretanje bebice
8.12.2014 22:18:26   
ishler
Moja beba se okrece sa stomaka na ledja sa 2,5 a juce sa nepuna 3meseca sa ledja na stomak.Inace sam sumnjala da je u hipertonusu zbog takvog tonusa misica ali nije,cak glavu drzi podize na stomaku od dva meseca za 90 stepeni,starija cerka je to radila posle 4m a bila je jako razgibana.Ima li neko ovako iskustvo,malo mi je cudno,da mi se beba ne ponasa kao beba.Kada da ocekujem da ce sedeti i puzati,kada se vec sada okrece?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: samostalno okretanje bebice
8.12.2014 22:31:27   
mama krava
Moj sin je isto tako, kao i vi. Bas se seuser posted image cam da smo se spremali za docek NG i da je bio na krevetu i ja viknula da se okrenuo, a 1.jan je napunio 3 mes. I evo ga sa 14 samo sto mi ne visi sa plafona! Sve je radio naprednije nego prosek sto se tice motorike! Prohodao sa 12mes i koji dan, ali ono...nije da se gega, nego je odmah trcao! Propuzao sa 6 mes ono pravilno i kroz koji dan sam seo. A po kuci je gmizao od 4.5 mes! Ustao je sa 7 meseci uz namestaj. Nije bilo sanse da ga sprecimo! Fizijatar je odusevljen i rekla nam je da odavno nije videla tako fino razvijenu motoriku i da ga usmeravamo na neki sport, jer se to u kasnijem detinjstvu igubi ukoliko ne "negujemo" njegove sposobnosti.

< Poruku je uredio mama krava -- 8.12.2014 22:41:30 >

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: samostalno okretanje bebice
8.12.2014 22:37:35   
ishler
Utesila si me,a od kada je na podu,nekako mi je hladno i rano za pod,cerku sam od nekog 5meseca?

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: samostalno okretanje bebice
8.12.2014 22:38:38   
ishler
Utesila si me,a od koliko meseci je na podu,nekako mi je hladno i rano za pod,cerku sam od nekog 5meseca?

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: samostalno okretanje bebice
8.12.2014 22:44:18   
mama krava
I cerku i njega od 4 mes smo drzali na podu, ali npr ona je bila spoooora u svemu. Prohodala je sa 15,5 mes, a propuzala za 10 onako pravilno, a gegala se od 7 mes, mada je bila skroz nezainteresovana za kretanje.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: samostalno okretanje bebice
8.12.2014 22:50:37   
ishler
Super,meni je samo cudno sto mi beba nekako nije prava beba,starija je do dva meseca non stop skoro spavala..propuzala je sa 9m,prohodala sa 12ima super motoriku,a beba je nekako sve prerano pocela da radi.ali svako dete za sebe....

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: samostalno okretanje bebice
8.12.2014 23:03:31   
moja ciklama
Danica se samostalno okrenula prošle nedelje!user posted image
Znači 5 meseci i nedelju dana!


< Poruku je uredio moja ciklama -- 8.12.2014 23:04:21 >


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: samostalno okretanje bebice
9.12.2014 10:01:37   
mika79
user posted image user posted image za Danicu

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here