|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
1.9.2010 16:55:44   
MASHKA
juče smo bile na UZ, beba je teška 3354g. , grlić čvrst i skroz zatvoren user posted image
sutra idemo da upoznamo doktora i na prvi ctg!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
1.9.2010 20:27:09   
isidora88
sutra idem kod gin.ako stignem na red user posted image nadam se da je user posted image user posted image dobro

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
2.9.2010 8:28:40   
nala
Idem na pregled za dvadesetak dana i jedva cekam. Tada ce mi Dr reci da li mogu da putujem do BG i prisustvujem svadbi moje sestre. Ne mogu da docekam. Sta ako mi kaze da ne mogu? Ma necu o tome ni da razmisljam. Idem, valjda. user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
2.9.2010 11:31:43   
bojanica7
nala, valjda ce ti reci da mozes... drzimo fige.
ja idem sledece nedelje, moj dr u dz sredom radi uz, tako da, valjda cu doci na red, posto je opet bio na godisnjem a uvek ej guzva kad se vrati

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
8.9.2010 9:52:42   
bojanica7
idem danas. imam tremu. pozdrav!

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
8.9.2010 9:56:45   
Anoniman
Bojanice,javi.

(odgovor članu bojanica7)
  Direktna veza do poruke: 406
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
8.9.2010 13:38:48   
bojanica7
vratila se. sve okej. jupi! user posted image i definitivno je devojcica user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
8.9.2010 14:35:27   
Anoniman
Pa cestitam.user posted image user posted image

(odgovor članu bojanica7)
  Direktna veza do poruke: 408
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
8.9.2010 16:30:08   
isidora88
bila danas kod gin i nije mi radila nista,UZ ne radi,ni pregled,samo mi je dala uput za vadjenje krvi user posted image a mesec dana nisam bila,poludela sam,sad trazim novog drzavnog ginekologa user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
11.9.2010 17:10:20   
eni26
Bila sam juce na pregledu , prvo me ispitao sve od Kulina bana do danasnjih dana,da li sam bolovala od nekih bolesti,jesam li imala operacije ,bla bla bla..user posted image  Posle mi uzeo bris za papa test,i pregledao mi matericu,kaze sve ok , i grudi mi pregledao i ispipao  ,sve je ok fala Bogu. E na kraju uzeo aparatic da cujemo bebino srce...
Jao kako dise ubrzano , dusa mala user posted image  Po njegovom termin je 15 april , 10 nedelja,al bolje cu znati na UZ za 15 dana ..Jedva cekammmmmmm user posted image  

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
16.9.2010 19:44:03   
marijajo
Danas smo bile na UZ.Bebica je dobro,smanjio nam je i dozu Gyniprala,sada ga pijemo na 6 sati user posted image user posted image user posted image Bebica se okrenula glavicom na dole user posted image user posted image user posted image ali joj se 2 puta obmotala pupcana vrpca oko vrata user posted image user posted image user posted image
Malo sam se uplasila,ali doktor kaze da ne brinem  njoj ne smeta i da moze da se odmota do porodjaja jer je prilicno aktivna beba.Iskreno se nadam da je u pravu user posted image

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
7.10.2010 11:38:11   
ivaj
Bila sam malopre na uzuser posted image  Jos ovaj i nema vise.Valjda.
Trudnoca 36 nedelja i 4 dana.
Posteljica II stepen,beba teska 3 kg.
E jedino kaze dr da je dosta nisko,pa cemo videti sta ce biti.I posto mi je prva beba bila 3.950 teska,kaze da ce ova biti manja,kao nema sanse da bude tolika.Neka,taman ce mi mozda biti lakse da se porodimuser posted image (nadam se ja...)

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
7.10.2010 11:46:55   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

samo kad je user posted image ok.... a ti ćeš na porođaj i ovako i onako user posted image htedoh reći koliko god kg da bude ide napolje ;)

< Poruku je uredio Rada T. -- 7.10.2010 11:48:12 >

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 413
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
7.10.2010 11:50:55   
ivaj
Kazem dr malopre-sad neka izlazi kad hoce,uplatila sam epiduraluser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
7.10.2010 12:37:47   
botabal
Ja sam imala zadnji pregleda u 37. sedmici..Dr mi je zakazala jos jedan pregled 15okt,pred termin koji je 17tog,al ne verujem da cu do tad izdrzati user posted image ..A mozda,ko zna?

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
8.10.2010 13:00:55   
Anoniman
Kaze Dr da je beba bas krupna,za 4 dana je nabacio skoro 500 gruser posted image user posted image ,sada ima 2,855.

(odgovor članu botabal)
  Direktna veza do poruke: 416
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
8.10.2010 14:21:30   
ivaj
Mashalauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
23.11.2010 12:38:26   
janajana
Bila juce, otvorila bolovanje, dobila da vadim krv i da dam urinokulturu posto me bolucka u predelu jajnika, pa cisto da vidi da nije mozda besika tj neka baktrija. Jos nije uradila pregled user posted image
Mislim da cu zakazati priv. uz zbog ovih boluckanja


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
24.11.2010 9:38:59   
boje
IZVORNA PORUKA: janajana

Bila juce, otvorila bolovanje, dobila da vadim krv i da dam urinokulturu posto me bolucka u predelu jajnika, pa cisto da vidi da nije mozda besika tj neka baktrija. Jos nije uradila pregled user posted image
Mislim da cu zakazati priv. uz zbog ovih boluckanja


i mene nesto bolucka u predelu jajnika. prosle nedelje sam radila urinokulturu i sve ok.ja nesto pretpostavljam da su creva i varenje.nocas i pre neko vece nisam mogla da spavam od nadimanja i bolova u stomaku. preko dana mi sve bude ok, ali uvece i nocu  mi stomak naraste. pitacu cika docu na sledecem uz.
da ne bezim od teme....meni dr zakazuje pregled svakih mesec dana i radi svaki put uz. nervira me sto mi nikad ne kaze u napred sta bi trebalo uraditi od pregleda i u kojoj nedelji. npr. zakazuje mi pregled u 6. nedelji da dodjem za mesec dana, a u trinajstoj mi je radio ekspertni uz. umesto da mi kaze dojite u 13. nedelji tad radimo ekspertni i to je to.

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
28.11.2010 21:45:54   
janajana
urinokultura ok, naravno anemicna a gvozdje je u redu... user posted image ujutru opet u d.z. i valjda ce me konacno pregledati, jer nemamo para sada da idem privatno, ali sve mislim da je to boluckanje ipak od toga sto se sirim

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
29.12.2010 20:22:42   
janajana
Ja sam prvi put od pocetka  juce pregledana klinicki, laboratorijski i ultrazvucno (da ne bude zabune prvi put pregledana vaginalno). Sve u svemu dobro je.
Ultrazvuk kaze ovo: U kavumu materice jedn plod, koji prednjaci karlicom. Registrovana srcana radnja i pokreti ploda. Posteljica normalno usadjena na zadnjem zidu, stepena zrelosti I. Normalna kolicina plodove vode. Cervikometrija 38mm (sto mi nije najjasnije sta je posto mi to nisu objasnili). Procenjena telesna tezina ploda 400gr.
Biometrija: BPD 48; HC 187; AC 160; FL 35 NgKl 21.4 NgUZ 21.0

< Poruku je uredio janajana -- 29.12.2010 20:23:39 >


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
29.12.2010 21:33:50   
minna
janajana, moguce je da je to duzina grlicauser posted image ali napisace ti neko ko sigurno zna sta je.
user posted image za bebicu od 400guser posted image

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
30.12.2010 9:37:49   
janajana
Hvala user posted image Citala sam negde da je tezina ploda u 21 nedelje oko 370gr, a moja bebana procenjena na 400gr user posted image
A da je nesto ovo za cervikometriju rekli bi mi, ovako necu da lupam glavu oko toga user posted image


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
30.12.2010 12:05:56   
Ivana.
Janajana, bila ja u ponedeljak na ekspertnom, a s obzirom da smo trudne maltene u dan, evo ti mojih rezultata BPD 49.8 mm AC 165 mm FL 35.9 mm. Fetalna dinamika uredna, dovoljna kolicina plodove vode, posteljica prednji zid, normalno usadjena. Trudnoca po poslednjoj menstruaciji 21+1, po UZ 21+3. Beba teska 424 g. Kaz e mi doktorka sve super.

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
30.12.2010 14:57:15   
janajana
IZVORNA PORUKA: Ivana.

Janajana, bila ja u ponedeljak na ekspertnom, a s obzirom da smo trudne maltene u dan, evo ti mojih rezultata BPD 49.8 mm AC 165 mm FL 35.9 mm. Fetalna dinamika uredna, dovoljna kolicina plodove vode, posteljica prednji zid, normalno usadjena. Trudnoca po poslednjoj menstruaciji 21+1, po UZ 21+3. Beba teska 424 g. Kaz e mi doktorka sve super.
user posted image
I meni su u viziti rekli da je sve u redu, samo mi nista za cervikometriju nisu spomenuli sta je.
Ono sto sam provalila jeste da mi se sada ne slazu malo dani po UZ-u za 2 dana


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here