|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 1:13:11   
Verus
user posted image hvala curke!  Bubamarica je neka opasnauser posted image
IZVORNA PORUKA: dakana

Verus bas mi je drago mila da je sve OK. Bravo za bubamaricu borca user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 7:49:43   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Bila sam danas na UZ.  Pocela sam inace, da pijem litru elektrolita na dan, plus jos 3-4 litre vode.  Meni je nivo vode otisao sa 6.5cm na 10cm za 7 danauser posted image   Tako da nista od indukcije danas, verujem da ce mi se ostvariti zelja da rodim u terminu-tj. kada je beba spremna, bez indukcije.  Malena je sada 2913g!!!  Moje pile od tri kile.  Znaci bice SIGURNO bar tih 2.5 kile sto je dr. htela, jer onda ne mora da ostaje na intenzivnoj na posmatranju i da se udeblja pre nego sto ide kuci.

Danas sam jako srecna-predivan predivan dan!!!


user posted image user posted image user posted image jos malo, verka user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 10:00:18   
dakana
Pahuljice drzim palceve za sutra mila user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 10:14:16   
bojana87
pahuljice i ja se pridruzujem dakani.
Srecno sutra i obavezno se javi user posted image

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 11:45:33   
pahulja76
hvala vam drage moje,ZLATNE STE .... sve vas punouser posted image user posted image user posted image moja pahuljica i ja user posted image

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 14:40:59   
Anoniman
Mi smo bili danas na pregledu...

Bebice su odlichno...aktivne...kao da ja to i inache neznam user posted image Al sad bar znam kako su se namestile... jedna mi sedi na grlicu (ne doslovno...ali tako je okrenuta), a drugoj je guza ispod mojih grudi...a glavice obema na desnoj strani stomaka, zato mi stalno leva strana odskakuje user posted image user posted image user posted image Chula sam srdashca user posted image user posted image   Nije merila duzinu bebica....ali kaze da su oko 30 cm.... a za jednu je uz aparat izbacio da je teshka 1200 grama user posted image

Shto se tiche rezulatata krvi, ok su...popravili su se... pre sam imala bilirubin u krvi , sad ga imam malo u mokraci...kaze dr da je to dobar znak...jer mi je onaj bilirubin u mokraci, znak razlaganja onog u krvi... bar sam ja tako shvatila objashnjenje... user posted image   Za staphylococcus mi je prepisala vaginalete macmiror , 7 dana po jednu uveche... jel to ok? user posted image

Osim toga mi je rekla da super izgledam, da 9kg koliko sam se ugojila je odlichno za blizanachku trudnicu...i da nastavim da se pazim...sad vishe nego pre...i da jedem vishe votja i povrtja user posted image



(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 14:48:30   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Mi smo bili danas na pregledu...

Bebice su odlichno...aktivne...kao da ja to i inache neznam user posted image Al sad bar znam kako su se namestile... jedna mi sedi na grlicu (ne doslovno...ali tako je okrenuta), a drugoj je guza ispod mojih grudi...a glavice obema na desnoj strani stomaka, zato mi stalno leva strana odskakuje user posted image user posted image user posted image Chula sam srdashca user posted image user posted image   Nije merila duzinu bebica....ali kaze da su oko 30 cm.... a za jednu je uz aparat izbacio da je teshka 1200 grama user posted image

Shto se tiche rezulatata krvi, ok su...popravili su se... pre sam imala bilirubin u krvi , sad ga imam malo u mokraci...kaze dr da je to dobar znak...jer mi je onaj bilirubin u mokraci, znak razlaganja onog u krvi... bar sam ja tako shvatila objashnjenje... user posted image   Za staphylococcus mi je prepisala vaginalete macmiror , 7 dana po jednu uveche... jel to ok? user posted image

Osim toga mi je rekla da super izgledam, da 9kg koliko sam se ugojila je odlichno za blizanachku trudnicu...i da nastavim da se pazim...sad vishe nego pre...i da jedem vishe votja i povrtja user posted image




smeshki user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 14:49:45   
Anoniman
Pahuljice user posted image user posted image user posted image

Kako ste nam vi? user posted image

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 15:39:04   
Tara
Smeshki bravo za curice user posted image user posted image user posted image
Evo ja sam sad dosla sa uz, beba se okrenula glavicom na dole user posted image
Teska je 940 g, po klinickom pregledu sam 25+5 a po uz 26+2 !
Rekla mi je da moram da izbacim slatkise user posted image user posted image user posted image
i poslala me da radim ogtt test , valjda se tako pise user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 17:48:49   
Verus
pahuljice, srecno!! Javi nam se kad nesto saznas. Bice sve to dobro videcesuser posted image
IZVORNA PORUKA: dakana

Pahuljice drzim palceve za sutra mila user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 20:57:46   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Verus RR

pahuljice, srecno!! Javi nam se kad nesto saznas. Bice sve to dobro videcesuser posted image
IZVORNA PORUKA: dakana

Pahuljice drzim palceve za sutra mila user posted image user posted image user posted image



bila sam na uz, beba je jako nemirna user posted image , kad je dr videla cistu trudila se da je locira al bezuspesno jer se mala vrtela non-stop, jedan bubreg je potpuno zdrav al drugi koji je trazila naspram njega nije mogla da vidi user posted image , kaze-da je policistican videla bi cistu prema kicmi al cista se nalazi na prednjem zidu bebinog stomaka, i jos uvek ne moze da utvrdi da li je mozda bubreg ili su creva... rekla je (posto je ona ranije radila u nf-u i zna i lekare sa inst. za majku i dete) da ce me verovatno poslati kod geneticara jer tako obicno rade i da ce mi mozda preporuciti kordocentezu al da jos nista konkretno nece moci da mi ni oni kazu dok beba jos ne poraste... beba lepo inace napreduje, ucetvrtak je imala 203g a danas 260g, naprednija je sada za 6 dana i rekla je da je dobro da se beba lepo razvija, svi ostali organi se pravilno formiraju, kicmeni stub je odlican, mozak takodje i cim je zivahna i raste da je to dobar znak... sve zavisi sta mi sutra kazu na konzilijumu da joj javim sutra pa ako treba da ce mi raditi uz na 5 dana i slikati bebu kako bi se pratio napredak i dalji razvoj i da ce otprilike za jos 2 nedelje tacno moci da se locira na kom je organu cista.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 21:02:56   
Daca88
Pahuljiceuser posted image
Bice tvoja pahuljica dobro,iskreno vam zelim sve najbolje.
A zar cista i creva izgledaju toliko slicno da ne mogu tacno utvrditi sta jeuser posted image
Da li si bila na nekom ekspertnom uz na 4D gde bi se mozda bolje videlo?

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 21:07:15   
Lilly*
Pahuljo draga user posted image Držim ti svog snagom palčeve za sutra user posted image

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 21:12:40   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Daca88

Pahuljiceuser posted image
Bice tvoja pahuljica dobro,iskreno vam zelim sve najbolje.
A zar cista i creva izgledaju toliko slicno da ne mogu tacno utvrditi sta jeuser posted image
Da li si bila na nekom ekspertnom uz na 4D gde bi se mozda bolje videlo?


pa, ja zakazala 4D uz, dr mi radila prvo obican a posle nam pokazala par slicica na 4D al taj deo nije gledala njim nego nam pokazala glavicu, oci i ostalo user posted image

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 21:17:27   
Daca88
A sta bi znacilo ako je to nesto zrak u crevima kao sto ti kazu da mozda jeste?
Sta ti uopsteno kazu,da li postoji sansa da to spontano nestane,i da li je nesto opasno?


_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 21:43:18   
ljubičica
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Za staphylococcus mi je prepisala vaginalete macmiror , 7 dana po jednu uveche... jel to ok? user posted image



Macmiror sam i ja stavljala 7 dana kad mi se pojavila neka voda u sekretu. Ja se uplašila da nije možda plodova voda jer malo malo pa curne, a ne mogu da ga iskontrolišem. Meni su pomogle, a i ona kaže da su jako dobre. Tako da nemaš brige.user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 21:45:15   
ljubičica
Pahuljice, ništa se ti ne sekiraj biće sve u redu user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 21:47:22   
ljubičica
IZVORNA PORUKA: ljubičica

Verka, moja mrvica je 17.03 imao 2900, ko zna koliki će da naraste do kraja.
A, tvoja mrvica će da naraste ohohooooo još user posted image




Nije 2.900 već 2.600, napravila sam lapsus, ali sad sigurno ima toliko, ugojio se, ljubi ga majka, sigurno tih 300 gr za 14 dana user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 22:31:16   
dakana
IZVORNA PORUKA: pahulja76

bila sam na uz, beba je jako nemirna user posted image , kad je dr videla cistu trudila se da je locira al bezuspesno jer se mala vrtela non-stop, jedan bubreg je potpuno zdrav al drugi koji je trazila naspram njega nije mogla da vidi user posted image , kaze-da je policistican videla bi cistu prema kicmi al cista se nalazi na prednjem zidu bebinog stomaka, i jos uvek ne moze da utvrdi da li je mozda bubreg ili su creva... rekla je (posto je ona ranije radila u nf-u i zna i lekare sa inst. za majku i dete) da ce me verovatno poslati kod geneticara jer tako obicno rade i da ce mi mozda preporuciti kordocentezu al da jos nista konkretno nece moci da mi ni oni kazu dok beba jos ne poraste... beba lepo inace napreduje, ucetvrtak je imala 203g a danas 260g, naprednija je sada za 6 dana i rekla je da je dobro da se beba lepo razvija, svi ostali organi se pravilno formiraju, kicmeni stub je odlican, mozak takodje i cim je zivahna i raste da je to dobar znak... sve zavisi sta mi sutra kazu na konzilijumu da joj javim sutra pa ako treba da ce mi raditi uz na 5 dana i slikati bebu kako bi se pratio napredak i dalji razvoj i da ce otprilike za jos 2 nedelje tacno moci da se locira na kom je organu cista.


Pahuljice draga, bice tvoja pahulja Ok, samo je resila da malo sekira mamicu. Mislicu na tebe sutra i obavezno javi sta kazu doe. Ljubim puno!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 22:32:18   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Daca88

A sta bi znacilo ako je to nesto zrak u crevima kao sto ti kazu da mozda jeste?
Sta ti uopsteno kazu,da li postoji sansa da to spontano nestane,i da li je nesto opasno?



dr koja mi je danas radila uz je rekla da je "dobro" sto je u stomaku i da je bolje da su creva nego bubreg, u zavisnosti gde je mocice da se operise odmah po rodjenju al je bitno da cista vise ne raste a da se beba noralmalno razvija jer se kod nas odrsalih kasnije jave pojedine ciste. i na pitanje do kad treba to da se prati, kaze do 28.nedelje se takve trudnoce prate jer niko sada dok se jos konkretno ne vidi gde je nece preporuciti prekid trudnoce je se sve ostalo normalno razvija. ostaje mi samo da cekam i da se nadam da ce moja malena da prebrodi sve.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 22:34:18   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: dakana

IZVORNA PORUKA: pahulja76

bila sam na uz, beba je jako nemirna user posted image , kad je dr videla cistu trudila se da je locira al bezuspesno jer se mala vrtela non-stop, jedan bubreg je potpuno zdrav al drugi koji je trazila naspram njega nije mogla da vidi user posted image , kaze-da je policistican videla bi cistu prema kicmi al cista se nalazi na prednjem zidu bebinog stomaka, i jos uvek ne moze da utvrdi da li je mozda bubreg ili su creva... rekla je (posto je ona ranije radila u nf-u i zna i lekare sa inst. za majku i dete) da ce me verovatno poslati kod geneticara jer tako obicno rade i da ce mi mozda preporuciti kordocentezu al da jos nista konkretno nece moci da mi ni oni kazu dok beba jos ne poraste... beba lepo inace napreduje, ucetvrtak je imala 203g a danas 260g, naprednija je sada za 6 dana i rekla je da je dobro da se beba lepo razvija, svi ostali organi se pravilno formiraju, kicmeni stub je odlican, mozak takodje i cim je zivahna i raste da je to dobar znak... sve zavisi sta mi sutra kazu na konzilijumu da joj javim sutra pa ako treba da ce mi raditi uz na 5 dana i slikati bebu kako bi se pratio napredak i dalji razvoj i da ce otprilike za jos 2 nedelje tacno moci da se locira na kom je organu cista.


Pahuljice draga, bice tvoja pahulja Ok, samo je resila da malo sekira mamicu. Mislicu na tebe sutra i obavezno javi sta kazu doe. Ljubim puno!



hvala ti dakanice! user posted image jeste li ti i tvoja mrvica dobro?

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 22:35:04   
dakana
Devojcice su borci, videces da ce sve biti OK. Ti samo pokusaj da se manje nerviras, ako ikako mozes, jer znam da nije lako user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 22:36:19   
dakana
IZVORNA PORUKA: pahulja76
hvala ti dakanice! user posted image jeste li ti i tvoja mrvica dobro?


Pa za sada jesmo, hvala na pitanju. Za dve nedelje idem na kontrolu i ne mogu da iscekam da vidim bebana. I ja kao i svaka trudnica stalno nesto strahujem i brinem, ali to je valda normalno...

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
31.3.2010 22:41:21   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: dakana

IZVORNA PORUKA: pahulja76
hvala ti dakanice! user posted image jeste li ti i tvoja mrvica dobro?


Pa za sada jesmo, hvala na pitanju. Za dve nedelje idem na kontrolu i ne mogu da iscekam da vidim bebana. I ja kao i svaka trudnica stalno nesto strahujem i brinem, ali to je valda normalno...



samo smireno bz nerviranja user posted image user posted image

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
1.4.2010 9:21:14   
pahulja76
i tako odem ja jutros do instituta za majku i dete, nadjem kancelariju za konzilijum, kuc-kuc, udjem, kazem sta imam kad oni meni odgovaraju, zbog praznika nam niko iz narodnog fronta nije rekao da ce danas doci, kolika je trudnoca, procitaju sa izvestaja uz-a iz fronta o cemu se radi, ko je radio uz, i kazu dodji ti sledeceg cetvrtka u isto ovo vreme sa svim papirima koje imas vezano za trudnocu, mom muz da popi..i user posted image kakav praznik, bla bla bla... na rezultatu sa uz-a su mi u frontu napisali da danas dodjem na institut al izgleda da ona sasava sestra to isto nije upisala kod njih u svesku da znaju da su me poslali i eto izvisih...user posted image sad mi posle konzilijuma jedino preostaje kordocenteza jer ce za amnio biti kasno user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here