|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
16.11.2010 17:17:41   
Mishica 77
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Ovo moje dete neće da jede i neće. Ima dana kad molim da doručkuje, molim da ruča. Neće i neće. Zašto nije kao i druga deca? Stvarno nemam više snage. Evo danas je takav dan.
I nalupala sam je po dupetu i posle smo obe plakale, a ja još uvek plačem što sam to uradila. Jednostavno mi je pao mrak. Ne znam sad gde ću sa sobom.
Ja sam najgora majka na svetu!!!!! Ona mi se sad smeje, a ja bih iz kože da iskočim.



IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Mishice, pa nije smak sveta! Nisam pristalica toga da se deca sile da jedu - tek onda neće hteti da jedu! Daj joj da mulja sama po tanjiru, nek se igra malo. Pa u toj igri probaj da joj uvališ po koju kašičicu.




IZVORNA PORUKA: gagi

Joj draga,pa djeci naide taj period.Znam da nisi htjela da je istuces ali jednostavno nekada ti se smraci pred ocima.Da li si se zapitala da li je nesto muci?Vidim ima osam mjesecei ,da nisu zubi.Moja djeca su imala tu fazu kako da kazem nejedenja i nemoj uopste oko toga da se nerviras,vjeruj mi.Vec sam matora mama


IZVORNA PORUKA: liliana

Mišice, NISI NAJGORA MAJKA i nemoj da lupaš gluposti!!!!!!!!!!!!!!

Imali smo mi takve periode oko 8-9 meseci kad nije htela (pa i u 10) ništa na kašičicu da jede-samo mleko, pa mleko, a i to... samo po malo. Molila sam, plakala- nije ništa vredelo... Dolazilo mi je od muke da udaram glavom o zid... E, onda mi je prijateljica pedijatar rekla da je pustim-kad bud e gladna- ješće. Ja nisam to poslušala, nego sam pokušavala i pokušavala... Onda sam shvatila da su oni kao i mi: nisu uvek gladni, ne mogu uvek da jedu i jednostavno- teba ih pustiti da odluče šta će i koliko. Znam da je teško--ja i sad po nekad mučim muku sa tim, ali-tako je...



IZVORNA PORUKA: liliana

Mišice, NISI NAJGORA MAJKA i nemoj da lupaš gluposti!!!!!!!!!!!!!!

Imali smo mi takve periode oko 8-9 meseci kad nije htela (pa i u 10) ništa na kašičicu da jede-samo mleko, pa mleko, a i to... samo po malo. Molila sam, plakala- nije ništa vredelo... Dolazilo mi je od muke da udaram glavom o zid... E, onda mi je prijateljica pedijatar rekla da je pustim-kad bud e gladna- ješće. Ja nisam to poslušala, nego sam pokušavala i pokušavala... Onda sam shvatila da su oni kao i mi: nisu uvek gladni, ne mogu uvek da jedu i jednostavno- teba ih pustiti da odluče šta će i koliko. Znam da je teško--ja i sad po nekad mučim muku sa tim, ali-tako je...



IZVORNA PORUKA: gagi

Meni je starija kcerka bila ista kao tvoja ali ista .Evo je i dan danas vilena a hrana BORBA.




_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
16.11.2010 17:35:16   
Mishica 77
 Ne znam da li baš spadamo u ove bebe ali ima dana kad je tako. Evo kako to izgleda:
Doručak pojede lepo do 50g, otvara usta, raduje se i onda jednostavno neće da otvara usta, jedva. Jedemo i po pola sata nebili pojeli bar 100g.
Ručak isto tako. Spremim 150g. Ona jede, jede i samo stane oko pola i počinje ista priča kao i za doručak.
Onda jedno nedelju dana lepo jede, bez problema, milina... nekad joj je malo 150g.... onda opet dan, dva muke Isusove.
Razmak između obroka je bar 4h. Ona jede sve, nije izbirljiva.
Pustila bih ja nju kad bi ona pila mleko. Nek pojede manje čvrstog ali nek pije mleko. Đavola.... retko popije više. Mi dnevno popijemo do 550ml, nekada više ali retko. To je minimum za naš uzrast.
Nekada imam utisak da ne bi ni jela kade je ne bih nudila.
Razmišljala sam da je tih dana pustim da jede kako hoće ali se plašim da posle neće hteti lepo da jede. Ne znam da li je moguće da beba "pokvari" ishranu za dan, dva?
Znam ja da ni mi odrasli ne jedemo svaki dan isto ali ona je beba. Mora da se hrani zdravo.
Dok ovo pišem pitam se da li sam ja normalna. Možda su i druga deca takva samo ja preuveličavam. Možda je to zbog toga što svaki roditelj hoće da ima savršeno dete.
Pitao me je muž jednom: Ako bi ti neko ponudio da se menjaš, da ona uvek lepo jede, a da žrtvuješ nešto drugo(ona spava celu noć od nepuna dva meseca, kaki svaki dan 2x u isto vreme, super napreduje, ni jednom do sada nije bila bolesna, milina za čuvati, nikada ne plače...), nisam znala šta da mu odgovorim. user posted image

p.s. vidim da su neke mame ranije imale ovakvih problema pa me zanima kao su prevazišli to? Ima li kraja ili će brljaviti do kraja života? U tom slučaju da rezervišem mesto u Lazi. user posted image


< Poruku je uredio Mishica 77 -- 16.11.2010 17:42:48 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
16.11.2010 17:51:32   
sneza24
Mishice nemoj da se nerviraš tako je i David u tom periodu počeo da odbija čvrstu hranu.
Jednostavno bi pojeo po par kašicica i više nema šanse.
Kao što i ti kažeš obradovao bi se hrani i pomislim kako je gladan možda sam mu malo spremila ali on ne pojede ni trećinu.
Ja mislim da ne treba da je teraš da jede na silu ako neće.Verovatno im naiđe takav period.
Ako lepo napreduje nek jede koliko joj se jede.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
16.11.2010 18:04:38   
LillyT
Miši user posted image
Ja sam danas Laru htela da nalupam, ali sam odustala, samo sam vikala na nju user posted image Ne može dete da bude savršeno, mora nešto i da bude onako kako mi ne očekujemo. ETo, meni L petlja sa ramenima, tvoja neće sada da jede, svaka ima neku muku, ali opet, ne bih ni to menjala za mir koji imam sa njom. Isidora lepo napreduje, ne mora sada da jede kao mećava, ja sam tako kilavila sa jelom, da su moji ludeli i hranili me do ne znam ni ja koliko godina jer u suprotnom, ne bih ništa pojela. Pa šta, bila sam uvek loše uhranjena, ali mi đavo nikada nije falio. I ja ne mislim da ona pije malo mleka, to je skorz ok.
Ne brini se, njoj si najbolja mama


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
16.11.2010 18:06:47   
Iwana87
Mishice poslusaj ti svog muza,koliko god nas nekad nervirali ipak znaju realnije da sagledaju neke stvari.I ja bih kao ti sve,moje malo pa super jede,pu pu,ali zato drugo sveuser posted image Ok za razliku od neke druge dece on je zlatan.Tako da iskukaj se ti nama da ti bude lakse ,a za ruckanje nemoj da se sekiras docice sve na svoje.

< Poruku je uredio Iwana87 -- 16.11.2010 18:07:05 >

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
16.11.2010 18:28:51   
marince1
Mishice opusti se!
Bie sve ok.Moze da bude gomila razloga da sad jede manje,a isto tako ce doci period kad ce ti se ciniti da jede po celi dan.
Sve to dodje na svoje


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
16.11.2010 21:10:29   
Mishica 77
Joooooj, hvala vam do neba. user posted image
Ne znam kako ćemo prevazići ovo. Ja nisam bila takva beba pa sam mislila da neće ni ona. Sada sam takva. Izgleda da je na taju. Možda je on bio takav kao mali jer sada nije.
Plašim se da joj ne opadne imunitet od loše ishrane. 
Ona mora da jede raznovrsno. Eto to me brine.



_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
17.11.2010 14:39:28   
Mishica 77
Evo danas isto. Spremala sam dva različita doručka i od svega pojela je možda 80g, a jele smo jedno 45 min. Posle sam joj napravila mleko i pojela je 80ml.
Trebam da joj spremam ručak i lepo me već hvata paranoja. Šta da joj spremim? Znam da neće da jede, a ja tu ne mogu ništa. user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
17.11.2010 14:47:41   
Trcosava
napsiala i naravno izbacio grešku, neću više pisati dok se ne sredi! pisaću po 100 postova sa jednom rečenicom
miši sao htedoh da ti kažem da ne brineš


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
17.11.2010 14:52:33   
Mishica 77
A kako da ne brinem, majke ti? Znam da me tešiš ali ja sam totalno luda. Ceo život mi se trenutno sve na njenu ishranu. Verovatnoću se jednom smejati ovome ali ovoga trena mi je to najbitnija stvar na svetu.
Mislim da bi trebala da legnem kod nekog psihića ne par tretmana.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
17.11.2010 14:54:30   
Trcosava
Mleka ti dovoljno pije, na mojo kutiji piše 210x3 kao deo raznovrsne ishrane. Ana sad pije po 240 ujutru i uveče, a ostalih 150 joj smutim sa keksolinom, vanilinom, čokolinom......

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
17.11.2010 14:55:01   
Trcosava
hrane je do skoro jela oko 150, skoro sam joj prešla na 200gr tj ml

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
17.11.2010 14:56:33   
Trcosava
a da, i tih 150ml viška ne mutim svaki dan. JEdan dan dam kuvani pirinač u vodi, babanu i nekih 60mlmleka, sutra joj spremim nešto od lina.
Dakle jedan dan popije 500, drugo 650 - ne pije premalo mleka zato ti govorim da ne brineš ako lepo napreduje
user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
17.11.2010 17:10:18   
Mishica 77
Evo, sad smo ručale. Za pola sata 65g.... jedva. Pre 12 je doručkovala i ništa nije jela u međuvremenu.
I ja završavam sa ovom temom.
Nema me više.

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
17.11.2010 21:03:08   
red sonia
nemoj se opterecivati mishice,ako ona lepo napreduje to joj je dosta...i ja sam ludela sto ova moja pije samo 160 ml mleka odjednom a trebala bi barem 2 dl...ali vidim da joj je to dosta pa vise ne lupam glavu

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
17.11.2010 21:24:22   
Verus
Mishice i moja mala malo jede.  Ne sekiraj se.  Ti njoj ponudi, uvek kroz igru, i ona ce sama sebi dozirati.  Bitno je da je zdrava i da napreduje!
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Evo, sad smo ručale. Za pola sata 65g.... jedva. Pre 12 je doručkovala i ništa nije jela u međuvremenu.
I ja završavam sa ovom temom.
Nema me više.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
17.11.2010 21:29:49   
Mishica 77
Dala sam joj kasnije. Pojela je ukupno 160g. Me, happy!!!!
Hvala vam do neba!
Nervira me to što stisne usta i pravi se da je nije progutala. Kako tako mala zna da se folira?


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
6.12.2010 13:44:32   
Trcosava
Evo i mene ovde, ne verujem da sam ovde...ali eto
Ana NIKAD sa hranom nije imala problema, ali nikad! Do MMR vakcine, od tog popodneva jekrenula da zeza do iznemoglosti.
Do nedelje je i bilo pomoz' Bože, od nedelje... ona NIŠTA NEĆE DA JEDE
Spremam po dva doručka svako jutro, ni jedan neće.  Ali evo šta ona radi. Otvori usta, uzme zalogaj, mulja po ustima, dodam joj drugo zalogaj i ona to tako drži u ustima POLA SATA!!! Neće da proguta.
JEDINO što ''jede'' je mleko, voda/sok, i voćni jogurt, ali ne onaj tečni već gusti. Dakle nije odbijanje kašičice.Sinoć sam joj spremila omiljenu večeru - odbila je. Za doručak je sedela sat vremena u stolici, jeli i ja i muž..ma kakvi  neće da proguta, ili počne dariga ili jednostavno pljuneuser posted image

Zvala sam pedijatriju kažu - virozauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Da li da probam da joj dam neki lino na flašicu?user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
6.12.2010 13:47:19   
*Alexx*
Trco, ja je ne bih vraćala na flašicu. Ja mislim da su u pitanju zubići, ili tako nešto, da je prolaznog karaktera.
Da li kuka da je gladna? Hoće li da žvaće koricu hleba (to Andrej uvek hoće, valjda mu prija zbog zuba)?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
6.12.2010 13:53:26   
Trcosava
Alex, problem je štoona nikad nije kukala na glad iz prostog razloga - držala sam se nekog reda, sad sam taj red izmenila, uvodim joj doručak i kad ustane ne dajem joj mleko. Da nije ta promena promenila? Kod zubara kad smo bili rekla je da će 4 skoro, ja joj gore desno napipavam oštro, tj kao da će zub da izbije, ali bre ne odbija flašu i ne odbija voćni jogurt na kašičicu? To me buni, da mi odbije voćni jogurt(koji jehladan) skapirala bi daneće kašiku, ali ovako.... ne znam
Koricu hleba nikad nije htela, gadi se na hleb,osim svojih prstiju ništa ne trpau usta
Noću je problem jerneće da jede u toku dana - noćas sam joj posle skoro 10 meseci dala mleko - mislila sam da je bila gladna, ali ona mleko uvek sve popije

nisam pametna user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
6.12.2010 13:54:52   
Didy
Iz mog iskustva, kad god je Stefan odbijao hranu, uvek je postojao opravdan razlog - najčešće je bio ili bolestan ili su mu zubi izlazili. U početku sam se bila nervirala, pokušavala da mu ubacim u usta hranu na prevaru... Posle sam shvatila da to uopšte nije potrebno. Za koji dan počne normalno da jede i sve se vrati u normalu. Tih nekoliko dana im ništa neće biti. Probaj da joj samo praviš omiljena jela, pa čak i ako ih odbije, ništa strašno, proći će. I nama odraslima naiđe period kad nam se ništa ne mili jesti.
Da, primetila sam da Stefan neće da jede kad ga boli grlo ili kad ima šlajma, valjda mu je teško da guta. Onda mu dajem što tečniju hranu. Cedim mu voće i povrće u sokovniku i pravim sok, pomešam sa medom. Mleko uvek prolazi, ponekad izblendiram bananu i napravim milk šejk od banane. Izblendiraj voće i dodaj u voćni jogurt, dodaj kašiku pšeničnih klica i to ti je kompletan obrok.
Proći će, ne brini se. Ja se isto ne bih vraćala na flašicu. Ako ti i samo mleko pije dva-tri dana, ništa joj neće faliti.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
6.12.2010 13:58:01   
liliana
Trco, i Tina se tako ponaša s vremena na vreme. Ja sam ranije paničila, ali kad sam videla da se to pponavlja u nekim intervalima, onda sam počela da joj dajem da jede ono što hoče i ne insistiram na onome što neče. Npr. ima večeri kada popije samo 2 gutljaja mleka pred spavanje i gura ručicama flašicu i plače da neče, a onda joj MM donose sokič i ona otvara usta kako ga vidi na vratima!!! 

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
6.12.2010 13:58:33   
Didy
Voćni jogurt joj i prija zato što je hladan, pa joj utrne zubić. Daj joj voćni jogurt ili običan sa izblendiranim voćem, još hranljivija varijanta. Boli je kad žvaće, zato odbija čvrstu hranu, a četvorke su veće, i Stefan ih je teško podneo. Blendiraj joj nekoliko dana, ne brini, neće da se navikne, i ja sam imala takve tripove. Brzo će proći, olakšaj joj.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
6.12.2010 14:01:36   
*Alexx*
Slažem se sa Didy. Andrej ovih dana nešto mrljavi oko klope, a on UVEK hoće da jede - sve zbog četvorki. Kad baš neće da jede, uvalim mu mleko, to uvek hoće. Moguće je i da malo protestuje zbog doručka (mislim da i Andrej to isto radi meni).


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
6.12.2010 14:03:03   
Didy
Jedino se ne bih složila sa onom uvreženom mišlju da joj daš bilo šta, bolje nego ništa. Ja Stefanu nikad nisam davala čokolade, smoki i ostalu "praznu" hranu kad je bolestan. Shvatila sam da mu je apetit znatno smanjen tih dana i da jede nekad i 10 puta manje nego obično. E, to što pojede, gledala sam da bude baš, baš hranljivo - mleko, voće, povrće, krto meso, hleb, eventualno neki suvi keksić, ali to vrlo, vrlo retko. Ti pomisliš da je gladna, daš joj keks, ona utoli glad, neće da ruča, ti opet pomisliš da je gladna, daš joj smoki, ona utoli glad, neće da večera... I na kraju shvatiš da ceo dan nije pojela ništa konkretno i zdravo.

< Poruku je uredio Didy -- 6.12.2010 14:04:04 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here