|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
21.1.2011 14:17:01   
Tara
Ma bio je prehladjen , sad je ozdravio , verovatno su zubici user posted image
Valjda ce i ta faza da prodje user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
4.6.2011 11:43:35   
gaggica
Meni se cini da cu poludeti zbog hrane,kako se rodila odbijala je mleko pa smo bili kod gastoenterologa dobila je sta treba da jede ali nema sanse nece kako joj prinesem kasiku ona okrene glavu,sve zivo iznesem pred nju da bi se zanimala drzi jedan zalogaj u ustima 15 min i pocne da place pa se zagrcne i bude jos gore,stolica joj je zelena i izgubila je 130grama ali porasla je 2cm.vise nemam ideju sta da radim i kako da je nateram da jede inace nista ne voli nijedan ukus nista nije jela rado.Sta vi mislite sta bi mogla da uradim?

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
4.6.2011 12:01:41   
Verus
gaganice: ja sam u pocetku sve mesala sa mojim izmuzenim mlekom.  Neki ljudi su protiv toga ali za nas je savrseno uspevalo.  Znaci ako izgnjecis sargarepicu dodas u tu nekoliko kasika mleka, da li tvog, ako sisa, ili ad mleka na ciji je ukus navikla.  Pokusaj i to ako vec nisi.  Takodje, mozes da stavis tanjir ispred nje, pa nek zamoci prstice i njih stavi u usta: neke bebe lepse prihvate ako same tako urade.  Prvo ce slucajno to uraditi, pa ce onda i sa namerom.  Sta je do sada probala?  

(odgovor članu gaggica)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
4.6.2011 12:03:45   
LillyT
Svi je zovemo gaganica iako se devojka predstavlja kao gagica user posted image

Moja čas odbija, čas ne, ma nemam pojma više šta da radim, pre neki dan sam krenula da puzim sa njom da bih je nahranila i skontala da sam luda. Neće umreti od gladi


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
4.6.2011 13:41:23   
gaggica
Pa evo otprilike kad je otkrivena alergija tek u petom mesecu jer nije bilo reakcije ali nije varila,prepisano joj je samo zitarice i povrce sa mesom i nista vise,ja sam kuvala svaki dan i nista moje nije htela sem brokolija i drugarica mi donese 6 juvitaninih kasica i odjednom pojede dve,tako da je suprugova tetka kupovala joj kasice i jela je lepo do pre mesec dana sad nece nista a probala je krompir,karfiol,brokoli,sargarepu,kukuruz,grasak od mesa teletinu,piletinu,curetinu jedino junetinu nikad nije htela ali sve to je jela iz juvitaninih kasica.Sokice nece ni nista slatko.Zitarice kad god je pojela povratila je sve sto je i unela,jedino sto nisam probala je da skuvam pirinac,nemam pojma svaki obrok se isplacem ne smem da se nerviram a moram imam problema sa srcem,valjda ce poceti da jede meni je najveci problem sto kad otvorim kasicu inece moram da je bacim a i ovako smo to jedva dobili,bukvalno mi ne jedemo da bi ona imala i eto sta se desava,izgubi sve zivce.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
4.6.2011 15:57:32   
Verus
gaggice: nema potrebe da bacas kupovne kasice: radi ovako: cistom kasikom odvoj malo iz teglice u posudu, i odatle joj ponudi da jede, ako nece, ti tu teglicu, zatvoris napises flomasterom datum i to moze da stoji 72 sata u frizideru, pa joj lepo ponudis malo kasnije ili sutradan (ugrejes to malo).  Bitno je da ne umocic kasikicu koju si dala bebi u usta, nazad u teglicu-onda ne valja drzati...

I trudi se JAKO da ne budes nervozna oko bebe, oni to jako osete.  Pokusaj sve kroz igru, veooma opusteno.

(odgovor članu gaggica)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
4.6.2011 16:41:11   
gaggica
Joj kad bi mogla biti opustena kako krenem da joj dajem sva se tresem od muke,samo da guta se molim evo danas je bas nervozna i kad sam je stavila da spava samo se trza i place ne znam vise sta joj je,najgore je sto i nemamo bas kako treba pedijatra,imamo kontrolu zbog tezine 10 juna pa cemo videti.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
4.6.2011 17:59:59   
gaggica
Ako se neko seca koliko je vasa beba jela u devetom mesecu evo koliko je Tara jela prosle sedmice 9h-120povrce sa mesom,10h.150ml.sojinog mleka,13h.180 ml.mleka,18h.150gr povrce sa mesom i 180ml.mleka,22h.200ml.mleka 4h.210ml.mleka i oped spada na tezini eto sta vi mislite ovo mleko joj dajem jer ne pojede dovoljno cvrste hrane.

(odgovor članu gaggica)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
4.6.2011 18:03:50   
Anoniman
gaggice, meni ovo zviči kao sasvim ok količinauser posted image Moj sin je davno imao 9 meseci pa se ne sećam koliko je jeo, ali se meni čini da od ovolike količine hrane dete ne bi smelo nikako da gubi na težini. 

(odgovor članu gaggica)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
4.6.2011 18:09:44   
Olga75
gaggice , da li ona ima prolive? ova kolicina hrane nije previse ali nije ni jako malo , to 240 g cvrste hrane dnevno

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
4.6.2011 18:24:52   
Verus
Zasto sojino mleko? Jel alergicna na kravlje?  Vidim da si pisala "alergija" ali ne znam na cega?
IZVORNA PORUKA: gaggica

Ako se neko seca koliko je vasa beba jela u devetom mesecu evo koliko je Tara jela prosle sedmice 9h-120povrce sa mesom,10h.150ml.sojinog mleka,13h.180 ml.mleka,18h.150gr povrce sa mesom i 180ml.mleka,22h.200ml.mleka 4h.210ml.mleka i oped spada na tezini eto sta vi mislite ovo mleko joj dajem jer ne pojede dovoljno cvrste hrane.

(odgovor članu gaggica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
4.6.2011 23:42:40   
gaggica
Alergiju ima na kravlje mleko pa zato pije sojino mada vidim da je nervozna posle bocice,nema prolive ali ima retku stolicu valjda zbog mleka dok je jela cvrstu hranu imala je tvrdju,pre mesec dana je jela cak 750gr.povrca sa mesom i negde oko 400ml.mleka pa smo mesec dana stajali na istoj kilazi nikako da se pomerimo,ja vise ne znam sta se desava nije mi jasno ako se ovako nastavi zavraicu na trecem spratu od nerviranja.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
4.6.2011 23:44:29   
Anoniman
Deca alergična na kravlje mleko su često alergična i na soju. To je povezana alergija.

(odgovor članu gaggica)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.6.2011 0:24:36   
gaggica
Pa sta onda da radim,sta da joj dajem umesto mleka,rekla sam doktorki ona kaze dobro je neka pije pitala sam je i za kozje kaze nikako nema neke fosfate tako nesto nemogu da se setim,nije mi ni ovo resenje ne razumem vise ove doktore za sta nam sluze kad moram ja da razbijam glavu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.6.2011 0:29:59   
Snelle
gagice, moja ćerkica je imala alergiju na kazein (protein kravljeg mleka) i nama je gastroenterolog izričito rekao da joj ne dajem sojino mleko, jer kao što ti je Tasha rekla deca alergična na kazein su uglavnom, mada to i ne mora da bude izričito tako, alergična i na soju. Ni kozije mleko ne sme da pije, jer i ono sadrži kazein. Najbolja varijanta je AD mleko koje je namenjeno deci koja imaju ovu alergiju. Medjutim, ono je prilično skupo user posted image Reci mi, dojiš li je još uvek ili ne? Pretpostavljam ne?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu gaggica)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.6.2011 9:17:00   
gaggica
Nisam je nikad dojila zbog lekova koje sam morala piti,pa sam joj uzimala humanu,hipp,aptamil i na kraju bebelak i uvek bi krenula da lose vari zato smo menjali mleka rekao nam je doktor za formulu aptamil digestive car ali je 1800din.nema sanse to da kupujem i tih formula nema u Sapcu,ne znam jel znate kakve su one formule ha humana za sta su one?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.6.2011 11:17:14   
Snelle
gagice, nemoj ništa da odlučuješ na svoju ruku. Moj ti je savet da od pedijatra tražiš uput za gastroenterologa i da onda zajednički nađete najbolje rešenje.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu gaggica)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.6.2011 20:22:05   
New Mom
KL ništa ne jede danima. Komadić sira, parčence hleba ili 2 komadića banane. Stalno plače da je gladna, a šta god da joj dam, neće da jede više od 1 zalogaja po obroku. Gotove voćne kašice i pahuljice koje je tamanila neće ni da proba ni taj 1 zalogaj. Šiznuću!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.6.2011 20:28:13   
Olga75
NM , a da probas da joj das ono sto vi jedete ili da das u rucicu pa da sama rucka ili ne znam vise sta , mozda je faza user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.6.2011 21:20:32   
New Mom
To što sam pobrojala, to i jede sama. Probala da joj dajem i šta mi jedemo, ništa ne pali. Izgubila je skoro kilogram od ponedeljka.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.6.2011 21:27:32   
Olga75
a koliko vode pije ? mozda je zedna pa zato nece da jede user posted image
a mozda je bole usi user posted image
idite vi kod dr


< Poruku je uredio Olga RR -- 5.6.2011 21:28:17 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.6.2011 21:35:54   
New Mom
Pije ludo puno, po pola litre u jednom cugu i stalno bi još.
Pipala sam joj uši, ništa ne reaguje na to, a ni sama ih ne dira.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.6.2011 21:45:43   
Olga75
mozda joj je vrucina ali ne bi trebalo da gubi na kilazi user posted image idite vi u savetovaliste , mozda ce oni imati neki predlog
moj je daj joj to sto hoce i kad hoce
mozda bojkotuje hranu jer je odbijas od dojenja user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.6.2011 21:46:04   
Anoniman
I ja sam Marku stiskala uši pa nije reagovao. Jeste češao, ali je imao ekcem iza uha, te ne znam dal je to bilo zbog ekcema ili jer je uho bilo crveno.
Koliko su mi rekli, ako je upala uha, deca teško piju na flašicu, odbijaju, jer se stvori vakum i boli ih. Mada, on nije ni to odbijao. user posted image
NM, kada krenu vrućine deca drugačije jedu. Ja sam imala sa Lukom na moru (ok, imao je i proliv) da nije jeo 10 dana ništa sem bobi štapića i malo plazme. NIŠTA! Samo je pio.
Možda joj je vruće? Imate klimu? Probaj da ohladiš stan, da je pustiš da se naspava u hladnom, pa da je onda nahraniš.
user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.6.2011 21:47:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Olga RR


mozda bojkotuje hranu jer je odbijas od dojenja user posted image



I ovo mi je palo na pamet. Ali šta sad? Dojiti do zauvek?

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here