|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
11.6.2011 13:31:21   
gaggica
Ne ja vise stvarno nisam pametna sta da radim sa njom evo izasle smo iz bolnice i dalje nece da jede u 9h.pojela oko 120gr.juvitanine kasice i u 12h.joj dajem pecenu jabuku progutala je samo tri kasicice i nema sanse vise nece da guta drzala je zalogaj u ustima jedno 20min.i pocela da place,sad ja placem vise mi nije do zivota.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
11.6.2011 16:09:50   
Snelle
Joj gagice, a možda je samo faza i proći će. Manje-više sve smo imale muku kad je dete slabo jelo. Šta su rekli doktori, kakvu dijagnozu u bonici su dali?

< Poruku je uredio Snelle -- 11.6.2011 16:11:31 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu gaggica)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
11.6.2011 16:42:02   
gaggica
Neadekvatno napredovanje E45 joj je dijagnoza,nalazi su joj dobri jedino stolica na svarljivost pise nadjena zrna skroba pa su nam dali da izvadimo privatno transglutaminska antitela ali je mnogo skupo i moracemo opet kod gastroenterologa.Doktori su mi rekli da se desava da dete ne jede nista pet dana i opet krene da moram da se opustim jesam malo nervozna zbog hrane,ne znam kad odbije da je pustim da gladuje ili ponudim mleko?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
11.6.2011 17:09:01   
Olga75
gaggice , sumnjaju na celijakiju ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu gaggica)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
11.6.2011 17:17:50   
gaggica
Ma ne moze mene nista da zaobidje samo problemi,videcemo u ponedeljak ce biti nalazi gotovi.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
11.6.2011 20:57:24   
Ana007
Moja V vec skoro nedelju dana nece da jede slane kasiceuser posted image .Slatke jede,mleko pije a cim dodje rucak,prvo se obraduje,a onda prvi zalogaj vec mrstenje.Par kasicica i nece da otvori usta.Onda krece dreka...Sve sto joj napravim,ranije je uredno i bez velikih problema jela i po 200 gr,a sad samo spremam i bacamuser posted image Dve gornje jedinice su joj izasle nedavno,tako da mislim da je ne muce zubi i da nije do toga.Bile smo na redovno kontroli pre neki dan,dr kaze faza.U petak sam joj napravila da jede,i nece,nece,onda rekoh da vidim jel hoce kupovnu,smazala je za tili casuser posted image Ili sam ja losa kuvarica ili ne znam sta je u pitanju user posted image Ali da poludis...user posted image


_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu gaggica)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
11.8.2011 13:11:34   
branki*
gaggice,kakva je sad situacija,je li projela malecka?

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
13.2.2013 22:04:21   
sneza24
L zadnjih nedelju dana neće kašice nikako. Kako vidi kašiku tako neće usta da otvori. Juče i danas je nisam nudila kašicama.
U nedelju joj je izašo zub a vidim da će i drugi uskoro pa sam mislila da zbog toga neće da jede.
I nemam pojma koliko je pametno što je ova 2 dana nisam nudila kašicama. Neznam više šta da radim. Jela je po nekih 60-70 g po obroku i onda je počela da smanjuje i na kraju odbija ja ih u potpunosti, neće uopšte usta da otvori samo bi da sisa.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
13.2.2013 22:09:13   
mama kukunka
Snezo, ne vidim ti tiker,cenim da je beba 6-7 meseci . NIsya strasno nije ako u tom periodu odbij da jede....au periodu izlaska zube ni moja cerka nije htela ama bas nista da okusi..Uredno sam joj nudila svaki obrok,nisam preskakala..
pre nedelju-dve su joj trojke izbijale, i opet nije htela nista da jede..u proseku pola nosrmanog ubroka uspem da joj uvalim u toku dana..Nerviram se svaki put, i traje mi beskonacno taj period..ali prodje..evo sad, kad je pocela ponovo da jede imam utisak da se u roku od par dana zaokruglila..

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
13.2.2013 22:20:03   
sneza24
Ima 6,5 meseci. Ma nisam pametna šta više da radim. Jer bukvalno pravim i bacam uopšte neće da otvori usta kako vidi kašiku odmah plače a znam da je gladna.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
13.2.2013 22:39:45   
Bebilina
Snezo daj joj da se sama hrani, ogromne su sanse da tako prihvati. Jako puno dece znam koja odbijaju kasiku a sami se fenomenalno hrane. Prirodnije je, lakse za navikavanje na pravu hranu.
Ja recimo sinu od starta tako dajem komade sira, povrce na pari, celu bananu, avokado i on sam jede. Da povecam nutritivnu vrednost preko povrca puter, kokosovo ili maslinovo ulje, on to prvo posisa, pa onda izmulja i desnima samelje.
I nemoj da forsiras, to je skroz kontraproduktivno, nego mu uvek daj kad vi jedete, da vas vidi sta radite, uz osmeh i pozitivan stav user posted image
A za kalorije ne brini- ako kolicinski nece puno samo mu daj ono sto je bogato gvozdjem jer ce mu toga iza 6m faliti, a ostalo ce iz mleka vuci. Citava prva godina je na taj nacin ok, nije imperativ da se mleko zameni hranom, posebno ne majcino.
Inace je to pristup tradicionalnih drustava u kojima se doji najcesce 2god i tek iza prvog rodjendana uvodi vecina ovoga sto nama knjige sa 6m propisuju.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
13.2.2013 23:20:16   
sneza24
Nisam joj davala ovih 2 dana uopšte da malo zaboravi pa ću sutra pokušati ponovo da joj dam nešto da jede.
Svakako nismo bili zamenili nijedan obrok uvek je posle kašice i sisala.
Mene i brine što joj je hemoglobin nizak a ona neće da jede.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
13.2.2013 23:33:30   
Bebilina
Ja zato dajem dzigericu svaki dan. user posted image
Gvozdje se najbolje apsorbuje iz namirnica zivotinjskog porekla tako da mozes to da uzmes u obzir kad planiras obroke.

P.S. Zaboravila sam da pomenem suve kajsije kao izvor gvozdja. Mogu od 6m, ali one koje su braon, ne narandzaste, jer narandzaste su susene uz koriscenje sulfor dioksid koji nosi mnogo rizike (astma, alergije, kancerogen). I za apsorpciju gvozdja vit C: na pari brokoli i sveza papaja kao najbolji izvor.

< Poruku je uredio Bebilina -- 13.2.2013 23:45:21 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
13.2.2013 23:53:14   
sneza24
Uvela sam joj meso pre nego što je počela da odbija čvrstu hranu pa se nadam da će ovo proći za koji dan pa da nastavimo.
A za džigericu se nisam setila a imam tako da ću joj i to dati čim počne da jede.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
13.2.2013 23:57:38   
sneza24
Papaju mogu samo na slici da gledam. user posted image
Nemogu to naći ovde a brokuli moram da odem da vidim da li ima.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
14.2.2013 0:01:59   
Bebilina
Najbolji nacin za davanje dzigerice da bi se gvozdje sacuvalo: smrznuta u zamrzivacu min 2ned i onda rendana u hranu. Da, sirova, kako francuzi stolecima prave pâté (pastetu) user posted image
Najbolja je ona od stoke hranjene travom i senom, ne zrnevljem i zivine koja se hrani blizu stoke pa uzima i crvice i travu, opet sto manje zrnevlja. user posted image

P.S. E izvini onda za papaju, ja mislila da sam vidjala u velemarketima user posted image Brokoli mozes smrznut user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 14.2.2013 0:03:59 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
14.2.2013 0:06:21   
sneza24
Ja živim na selu i toga ovde nema papaja,mango,avokado g slične stvari.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
14.2.2013 0:15:47   
Sanchy
Ni u Bg ne moze svuda da se nadju ,to nije karakteristicno za nase podneblje a skoro sam citala da bi organizam bio zdrav treba da jede voce i povrce sa podneblja u kojem zivi dakle kod nas,jabuke,kruske,sljive itd..primarno pa onda sve ostalo..sto se dzigerice tice Snezo ,..ja sam veliki protivnik iste,,ali dobro stavovi su razliciti,jednostavno dzigerica (jetra) je mesto u organizmu gde dolazi do neutralisanja toksina. Jetra je dakle deponija toksina,tj.u njoj se nalaze ostaci svih hemijskih i farmakoloskih preparata koje su uzgajivaci dodavali ishrani stoke..e sad posto kazes da zivis na selu mozda znas nekog ko je na prirodan nacin hranio kokoske,prasad itd pa je ta dz.cistija ali ja ipak tako malom detetu ne bih davala...opet to je moje misljenje procunjaj po netu pa sama vidi sta i kakouser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
14.2.2013 0:29:43   
sneza24
Imam pileću džigericu od naših pilića i to mi je sigurno, znam šta su jeli ti pilići a od praseta nemam ali bih mogla da nabavim.
U pravi su i meni je dr rekla to isto još za D kad je bio beba al sam ja to zaboravila.
Uostalom videću još šta ću samo da ona počne da jede.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
14.2.2013 0:42:48   
Sanchy
Ne sekiraj se verovatno je zbog zubica,i moj M je juce i danas nesto brljavio ali mleko uvek hoce a cini mi se da si napissala da hoce da sisa,ako sam dobro procitala i to je dovoljno,nije gladna,po nekim stavovima smatra se da je mleko sasvim dovoljno cak do druge godine bebinog zivota a sva ova druga hrana moze a i ne mora eto stavovi su bas razliciti,sto se gvozdja tice popravice se ,ono niti pada naglo niti raste naglo tako da dva tri pet dana sto nece cvrstu hrano ne pravi neku razliku,...zeleno povrce sadrzi dosta gvozdja i crveno meso,teletina,junetina,napravi joj kasicu i posle toga joj daj ili sokic ,ako dajes,ili vocku zbog vitamina c...i u pasulju ima dosta gvozdja ali on se preporucuje malo kasnije cini mi se,mi ga jos nismo uveli mada sam videla Milupine kasice sa pasuljem na kojima pise da su od sestog meseca ..

< Poruku je uredio Sanchy -- 14.2.2013 0:47:21 >

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
15.2.2013 12:06:24   
sneza24
Malopre je pojela kašicu od jabuke.Skuvala sam jednu manju jabuku i ispasirala sam je, ispalo je malo manje od one kupovne teglice.Sve je pojela, ništa nije pljuvala, samo je otvarala usta za još user posted image . Na kraju je malo do sisala al ja sam zadovoljna.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
15.2.2013 20:47:26   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: Sanchy
Jetra je dakle deponija toksina,tj.u njoj se nalaze ostaci svih hemijskih i farmakoloskih preparata koje su uzgajivaci dodavali ishrani stoke..e sad posto kazes da zivis na selu mozda znas nekog ko je na prirodan nacin hranio kokoske,prasad itd pa je ta dz.cistija ali ja ipak tako malom detetu ne bih davala...opet to je moje misljenje procunjaj po netu pa sama vidi sta i kakouser posted image


Sanchy ovo nije tacno user posted image
Iako se u jetri toksini neutralisu oni se u njoj je skladiste, vec idu u masno tkivo i nervni sistem.
Jetra skladisti vitamine A, D, E, K, B12, folnu kiselinu i minerale poput bakra i gvozdja. Upravo te hranjivim materije se koriste da bi se sa toksini a telo izborilo.

Ali ja govorim o jetri zivotinja koje su hranjene prirodnim ishranom na nezagadjenom zemljistu, ko sto sam vec rekla. Licno neprovereno iz marketa ili mesara kome ne verujem ne bih jela ni detetu davala.

A druge strane sam pomenula zamrzavanje na min 2ned i to se uvek praktikuje u slucaju konzumiranja mesa i organa koji su delimicno ili potpuno sirovi (stejk tartar, pâté itd) jer se na taj nacin ubijaju paraziti a dobija nabolja nutritivnu vrednost.

Ali jetra je jedna onih namirnica koju ili volis ili je se jezis, sve zahvaljujuci casu biologije i ukusu user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
15.2.2013 21:00:00   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: Sanchy
po nekim stavovima smatra se da je mleko sasvim dovoljno cak do druge godine bebinog zivota a sva ova druga hrana moze a i ne mora eto stavovi su bas razliciti

Ovde moram da se nadovezem i kazem da ovo vazi samo za majcino mleko, ne i adaptirano. To je pristup tradicionalnih drustava i tu se bebe ne uobrocuju, doje na zahtev, spavaju sa mamama, jedu i danju i nocu kad pozele a mame nisu na dijetama i ne brine ih kilazauser posted image . Jedino tako majka moze da ima dovoljno kvalitetnog mleka da zadovolji potrebe deteta od godinu-dve.
U savremenom drustvu gde se mame vracaju na posao puno ranije tako sta je jako tesko, skoro pa neizvodljivo.
Tako da treba planirati i u obzir uzeti da beba do prestanka dojenja treba da prihvati dovoljno namirnica tako da joj ishrana bude dovoljno raznovrsna i zadovolji nutritivne potrebe deteta odredjenog uzrasta. Na adaptirano mleko se iza godine dana ne sme oslanjati kao na glavni izvor hranljivih materija.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
15.2.2013 22:34:11   
Sanchy
U pravu siuser posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
1.4.2013 17:30:00   
nina26
Moja Z, je danas kao bila gladna, dam joj lepu kasiciu sargarepicu i tikvicu, kako sam je stavila u stolicu, i prinela ustima, tako je krenula da se baca u nazad i da placeuser posted image

ma ni da okusi, a do sada je jela fino, ne bas uvek cele kasice, ali pojede skoro sve, pa pred kraj krene da place, ja joj dam da sisa i onda se smiri...elem da se nadovezem na prethodno, uzmem je posle toga, dam da sisa, ona sva srecna, rekoh zaspace, i odremala 2 min, i pocela da mi vuce bradavicu.....to radi vec par dana...

vidim da ovde spominjete i rast zubica sa odbijanjem hrane? da li ima veze stvarno jedno s'drugim?
naponinjem. da mi jos nismo zamenili ni jedan obrok, jer povrce dajem za rucak, pirincane sam izbacila zbog zatvora, tako da uvece samo klopa mleko....

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here