|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
1.4.2013 17:46:43   
sneza24
Nina moguće da će joj izaći neki zub. I moja odbija čvrstu hranu. Tako prošli put kad su joj izasla 2 zubića pa je posle kao počela da jede i sad već duže vreme neće da jede. Opet joj se sprema zub.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
1.4.2013 19:06:40   
nina26
Snezo, pa sta joj das onda da jede?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
23.6.2013 19:47:16   
nina26
ovde ocigledno samo ja pisemuser posted image

elem, ovih dana pogotovu, ali sve to muljanje hrane traje poslednji mesec kad su joj izbila dva zubica...

jede jaaaaaaaaako malo, dorucak oko 50-100gr, rucak nekada nece, pa tek za veceru pojede, a evo danas je bukvalno pojela ukupno za 3 obroka 150gr...user posted image pije vodu kao luda, znoji se, ali ja ne znam vise sta da joj radim, sta da joj dam da jede?mleko pije,ne pije....
i da, napredovala je samo 150gr za mesec ipo....

saveti?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
23.6.2013 19:59:37   
Moiraina
Nina, pa je l' postoji nešto što baš voli da jede? Ok, sad su vrućine (ne znam kako je kod vas, verovatno isto pretoplo) pa je logično da manje jede, ali kažeš da to traje... Ima li nešto što je oduvek jela sa apetitom, pa da kombinuješ ostale namirnice sa tim?

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
23.6.2013 21:23:26   
sneza24

IZVORNA PORUKA: nina26

Snezo, pa sta joj das onda da jede?

Ja sam tek sad videla ovo. Kad god je odbijala čvrstu hranu ja sam je dojila jer je plakala zato što je gladna a neće na kašiku ništa da jede.
I sad sa skoro 11 meseci isto tako više je dojim nego što je nešto jede.
Kako vidi kašiku tako okreće glavu i plače, jedino što hoće da jede je hleb/kifla i ako uspem nešto pored toga da joj uvalim super ako ne onda ništa. I neznam kako da joj dam da jede nešto kad sve pljuje. Bananu je lepo jela sad više ni to neće. Šta god joj novo dam da proba ona pljune.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
23.6.2013 21:37:57   
nina26
Moiraina, lepo je sve uglavnom jela, i voce i povrce...kako su joj izasla ta 2 zubica, a verovatno ce opet neki, mi muku mucimo, a sto kazes plus ove vrucine, tako da vise nisam ni pametna sta da joj dam... probam sa slanim, pa ajde ako to nece, onda slatku kasicu, ako ni to, onda mleko, ako nece opet ni to, onda je pustim, sat,dva da ogladni bas, i tada kao jede, ali to je vec vece i tada popije uglavnom samo mleko +sisanje.....

Snezo, ne znam,mene je strah da joj dajem samo mlecne obroke, sta znam ipak je velika, trebala bi da ima 3 nemlecna + 2 mlecna... i jel ti napreduje od mleka samo???

kontam bolje i mleko, nego nista...

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
24.6.2013 15:53:16   
sneza24
Nina ja sam se žalila doktorki prvo zbog količine koje je jela a jela je jedva po 50-100 g i njen odgovor je bio da joj malo sad malo kasnije. To sam i sama znala.
Posle kad sam se žalila da neće uopšte da jede rekla je da je to samo faza i da će proći ali se to kod nas odužilo i neznam šta da radim. Pokušavala sam na sve načine da joj dam da jede ali kad neće neće.
Zadnji put smo je merili sa 9 meseci i do tad je napredovala ok, prosečno, ni puno, ni malo.


_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
24.6.2013 21:18:04   
nina26
Mi smo zadnji mesec bas slabo napredovali, samo 150gr user posted image dr, kaze da je to ok, samo dok dobija na tezini, kaze videces bice bolje....

a,danas sam je ladno hranila tako sto sam stavila hranu na moj prst, i krenula da lize, mislila da je sika...pa je onda zavaram kasicicom, i tako jedva pojede 100gr....rucak slabo, vecera isto oko 100gr, mleko sad popila pred spavanje 250ml...

aj da im verujemo da je to samo faza...

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
24.6.2013 21:35:17   
Ana RR
Jooj nina, i mi smo imali tu fazu, neće da zine nema boga, ja hranu na prst pa mu tako dam.. čoveče, već sam sve to zaboravila. Nadam se da je samo faza, i da znaš to će se dešavati s vremena na vreme, kad god im nešto nije po volji. Moje dete je pre mesec dana trčalo ka hranilici kada vidi da nosim hranu a sada samo viče ne i okreće glavu, ne pitaj koliko traje ručanje user posted image meni je uglavnom granica 30 minuta i onda više nemam strpljenja, mm se davi sa njim po sat vremena.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
25.6.2013 10:04:43   
nina26
nadam se Anci sto kazes da joj je to faza....a, da ne pricam koliko se iznerviram kad zatvori usta i sagne glavu, joooj, guzica mi se oznoji od nervoze....user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
25.6.2013 10:11:00   
jole82
Ma faza je sigurno...vidis sta ti je i dr rekao/la....user posted image
Nego dok traje, svaka "faza" izgleda kao vecnost i da nikad nece proci....a posle kad prodje dosta vremena...i neko pomene isti problem...samo se setis...aha da...ma to je samo faza...proci ce...Valjda to tako ide..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
25.6.2013 10:56:27   
tanjicak79
I ja imam jednu šmizlu koja baš ne voli da jede.
Meni se čini da ona oduvek malo jede. I dok je samo sisala, vrlo brzo je skratila trajanje podoja na jedva deset minuta, pa na jedva pet. Ali dobro je napredovala, tj. solidno. Nikad nije bila buca i očigledno je da neće ni biti. Od nepunih pet meseci pa do 8,5 dobila je 800 g, što je, onako, malo na mesečnom nivou.
I doktorka je tada rekla da je trebala više da dobije na kilaži. A u tom periodu je preležala varičele, dva puta joj je curio nosić i izašla su prva dva zuba.
I dalje ume da brljavi sa jelom i malo količinski pojede. A sad je još i u fazi da hoće sama da jede, a ne da je ja hranim. Hoće sve da proba što i mi jedemo i sa svojih 8 zubića ume lepo da odgrize, čak i sažvaće hranu, pa veći deo na kraju ispljune. Kao da nema vremena da jede, mora svuda da ide, sve da pipne, čačne, da đuska kad čuje muziku, samo da sedi mirno u hranilici i da jede, e za to nema vremena.
Ume biti vrlo frustrirajuće kada veći deo hrane koji joj spremim na kraju bacim, ali šta da se radi. Tešim se da će valjda do polaska u školu, naučiti normalno da jede user posted image
Ni stariji bata nije, po pitanju jela, bio mnogo bolji od nje, ali je ipak bolje napredovao i sa godinu dana je imao 10 kg, a ona ako dogura do 8 kg biće super. Sva je sićušna, ali žilava, opasna i borbena i ne smiruje se ni sekunde.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
25.6.2013 11:03:03   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: tanjicak79

Kao da nema vremena da jede, mora svuda da ide, sve da pipne, čačne, da đuska kad čuje muziku, samo da sedi mirno u hranilici i da jede, e za to nema vremena.



Isto user posted image Znaš kako, meni 800g mesečno deluje sasvim ok, doktori sve pokušavaju da stave u šablon ali ne ide to tako. Ona je prosto takva, toliko joj je dovoljno i to je to. Meni je uvek bilo bitnije šta jede nego koliko jede.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
25.6.2013 14:40:52   
Cvrčko
Koliko je 100gr? Ona mala teglica? Meni N ne pojede ni jedan obrok tu količinu, a uskoro će sedam meseci... Jede na neka 4 sata, sa sve mleko ujutro i uveče ima samo pet obroka i napreduje... Mleka jedva iscevči 150ml, na voće više negoduje nego na povrće, ali meni je bitno da jede...
Nisam pametna, grozno je kad deca neće da jedu, ali ja sve kontam da oni imaju taj životinjski instinkt i da jedu koliko im treba-sin se davio u hrani, nikad dosta, a stalno mrško, a ona kao vrapčić, a sva u hurkicama user posted image I što kaže Ana bitno je ŠTA jedu, a ne koliko... Nikad ne menjajte tikvicu plazmom i valjda će biti sve OK...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
25.6.2013 15:45:56   
tanjicak79

IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: tanjicak79

Kao da nema vremena da jede, mora svuda da ide, sve da pipne, čačne, da đuska kad čuje muziku, samo da sedi mirno u hranilici i da jede, e za to nema vremena.



Isto user posted image Znaš kako, meni 800g mesečno deluje sasvim ok, doktori sve pokušavaju da stave u šablon ali ne ide to tako. Ona je prosto takva, toliko joj je dovoljno i to je to. Meni je uvek bilo bitnije šta jede nego koliko jede.

Nisi dobro razumela, nije 800 g mesečno, već 800 g za 3,5 meseca, a to dođe otprilike malo više od 200 g mesečno. Ali ne sekiram se, jer je zdrava, krvna slika joj je odlična. Više me nervira, natezanje oko jela i što je ganjam sa kašikom, što me strašno nervira i što znam da ne bih trebala da radim. Ali eto radim sve ono što sam se zaklinjala ranije da neću (pre nego što sam imala decu).

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
18.10.2013 15:42:37   
jole82
Evo i nas u temi user posted image
Od kako jede ch jede sve i kolicinski dosta pojede...u proseku po 250-300g i slatke i slane kasice...
Ovih dana je htela slano, a voce nikako..verovatno je i znala da je voce po mirisu, jer nije htela usta da otvori...
a od danas uopste nece nista na kasiku, kako je vidi okrece glavu i skuplja usta...Od jutros je samo jednom jela tj pila mleko i to je sve, kao nije gladna...a to je bilo jutros u 10...bas me ovo brine...
Imamo 8 zubica koji nam nisu pravili nikakav problem sa jelom, sem prvog zubica koji je probio kad je zagrizla kasicicu...
Je moguce da je ovo do cetvorki ovako naopako? mada ja ne pipam nista konkretno...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
18.10.2013 16:06:03   
Anoniman
jole, sta inace voli da jede? probaj to da joj das.
moja nikad nije htela voce. ili da joj das nesto novo, mozda joj je dosadilo ono sto je do sad jela.

(odgovor članu jole82)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
18.10.2013 16:15:35   
jole82
Joj kseno...ona stvarno voli sve da jede...pazi kad voli cist karfioluser posted image
Ma spremila sam joj tri omiljena jela...i svo voce voli da jede...cak je uvek brze jela voce nego povrce...i svo meso voli...
Ajde da proba, pa joj se ne svidja...nego nece bukvalno ni da lizne...supi usta, i toliko stegne zube da pocne da skrguce i okrece i spusta glavu dole...
Ona koja je toliki njupadzija, da nece nista da lizne...evo malopre je popila malo mleka i pocela da place kad je zavrsila, ja mislila hoce jos...napravim joj i ona nije htela vise...
Mozda i ja preterujem, jer koliko vidim mnogima se desalao...al da nece ni da lizne, nego kako vidi kasiku i ciniju (i ciniju sam menjala)okrece glavu.... al ovo me bas frustrira...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
18.10.2013 17:40:33   
Anoniman
da je ne boli grlo?

(odgovor članu jole82)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
18.10.2013 19:19:52   
jole82
Gledala sam ne crveni se....a i pojela je oko 6 pola kruske, za divno cudo...eto bar nesto...vec sam se zabrinula sta joj je da nece kasiku ocima da vidi..
Sutra je novi dan...videcemo..uhhh..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
21.10.2013 11:17:33   
Misha i Ljisha
i moja place kad vidi kasiku, hrani je prstima i daj njoj da drzi bar koricu hleba u ruci

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
21.10.2013 11:48:56   
jole82
Nece bre ni prstima...za*ebant mali..a kad joj dam u ruku ona drugom cacka tu hranu i gnjeci je i baci, al ni da prinese ustima..jos ne kapira sta treba da radi...a kad probam njenu rukicu sa hranom da joj prinesem usitma, isto bacanje....rat jos uvek traje...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
21.10.2013 13:55:33   
majared
Ovaj moj mangup kad nesto nece stisne usta i nema sanse da ga nateram ni zalogaj da uzme. Na kasice hippove uglavnom pravi face jer su bezukusne a babin spanac jede (moj nece), corbu od povrca hoce ( ne moram ni da spominjem cija je), i da juce sam izmiksovala losos i krompir, e to je pojeo slasno.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
21.10.2013 20:38:32   
Misha i Ljisha
majared vec sam negde napisala da je njima vec sad ukus bitan, uvele smo sve nema alergija sad je na red dosao ukus hrane. Ja sam pocela malo da solim i da stavljam zacina, cak sam u corbu stavila lovor i dva zrna bibera i soli (naravno izvadila sam lovor i biber tj nisam joj sipala biber sigurno) ali sad je njima bitno da je ukusno. Pitaj babu kako pravi spanac pa probaj i ti tako.

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
21.10.2013 21:24:09   
jole82
Pisah vec pre podneva...al evo moram i sad...moje ludo dete je danas najnormalnoje pojelo rucak i veceru keksolino (tek smo krenuli sa glutenom, pa cemo prvo kroz te kasice, a uskoro i konkretno)
Maaadaaaa...mojoj sasavoj cerki sam danas u 14 i 30 kupila prve cipelice user posted image i kad smo dosle kuci tad je pocela lepo da jede...Hmmm...meni je to sumnjivo user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here