|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
21.10.2013 21:25:56   
Misha i Ljisha
ma njoj trebaju novi ukusiuser posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
21.10.2013 21:27:47   
jole82
Ljiso jela sto je i jela do sad...uostalom znas da ja odavno zacinjavam...cak su se mnogi kocili i za beli luk...tako da izgleda da smizla, posto hoce da hoda, a trebale su joj realno i adekvatne cipelce...odlucila da strajkuje dok ih nije dobila...ahahahaha

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
21.10.2013 21:30:45   
Misha i Ljisha
eto sta je zensko cccc...user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
16.9.2014 9:11:29   
Shishica
17.meseci i nece da jede, samo da sisa! Nije da ne pojede nista, ali to je bas po tri ili cetiri zalogaja ili eventualno ako joj se dopada pojede vise. Ali ne moze ziveti na plazmi, cokolinu, jogurtu, maslinama i palacinkama! Ponekad hoce supu po malo ili hleb sa necim... neko voce...
Ali sisanje ... drugo mi je dete i teze mi je da je odviknem nego prvo.



_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
16.9.2014 9:16:53   
branki*
znam sve te muke,prosla sam kroz sve i dana danas ih prolazimuser posted image
samo se nadam da ce biti bolje...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
16.9.2014 9:24:26   
Shishica
Nekad mislim da li uopste toliko da se nerviram? Vidim da je i vise nego aktivna, ima 10.kg nije da je bucka, ali nije ni mrsavica, onako normalno.. ali nece meso i nista od toga sto mislim da joj treba za dobru krvnu sliku..
A doci ce sve na svoje, samo i ja da skupim snage i odbijem makar preko dana sisanje..

Sve razmisljam da jos ova dva zubica izadju pa onda. U slucaju da je u pitanju to.

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
16.9.2014 9:29:20   
branki*
mozda je jednostavno takvo dete,videces do kraja.evo mi 3 i po godine,i dalje smo maltene na istom,jednostavno ne voli hranu,vrti tih par namirnica koje jede i to je.fino izgleda,stolica mu uredna,veseo je i ja ne znam sta cu vise...u tom periodu kao tvoja,on je ziveo na vocnoj kasi ujutru,adaptiranom mleku ,supi i suvom hlebu sa cajnom.samo je to hteo da jede.ja u supu iseckam sitno sitno kuvani batak,ali mora da bude malo mesa,jer ako oseti,nece vise da jede.tim tempom nam treba 4 dana da jede supu da bi pojeo jedan batakuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
16.9.2014 9:38:44   
Modessty
Šiš nemoj da se sekiraš! I moj Danilo je takav! Jedino što nije sisao toliko većsmao do prvog rođendana. Pio je mleko ujutru i uveče obavezno. Hteo je voće i povrće samo ako je pasirano. Pirinač je pljuvao. Jeo je hleb i sir, čokolino, griz i to je to. Vodu nije hteo da pije ni u ludilu, već samo sok i mleko. Jednostavno ga hrana nije interesovala ni tada a ni sada. I ništa mu ne fali! Zdrav i prav. Doduše bio je problem sa vrtićem. Tamo nisu hteli da ga hrane i on ništa sem hleba nije jeo i na kraju mu toliko pao imunitet da smo završili u bolnici. Kako smo ga sklonili iz vrtića tako se dete oporavilo, počeo više da jede, počeo sam da jede. Voće i dalje pasiramo - sve sem jabuke.
Nemoj na silu ništa! Probaj da sa dojenja pređete na mleko. I da onda lagano uvodiš nove namirnice. ALi ništa na silu. Ako voli bananu na primer, uvali uz pasiranu bananu i šljivu ili breskvu i slično. Bitno je da dete jede. A vremenom će da proširi vidike i da sama krene da traži da proba nešto novo. Još je mala. Samo polako! I nemoj da padaš na priče okoline - jao pa što ne jede to i to, pa što ne jede sam, što pasirate voće.... Sve će proći ali ništa na silu.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
16.9.2014 10:01:03   
branki*
da,sto se tice hranjenja na silu,ja sam konsultovala nasu divnu dr odavde kao i dr sa IMD,tamo na metabolizmu.ne na silu,mislim mozes ga ti hraniti na silu,ali nista se ne postize u smislu dugotrajnog efekta.nahranices ga tad i nisi resio problem,svaki obrok je i dalje muka.znaci,nuditi ga redovno,hrana da bude na vidnom i dostupnom mestu,probavati trikove,ali sila ne.to je savet.a,sad kako da roditelj izdrzi da gleda dete koje ne jede,nemam pojma.meni je dolazilo da tresnem i kasiku i ciniju i bozidara sve o zid!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
16.9.2014 10:07:40   
Modessty
jao Branki ja sam plakala kad nije hteo da jede! I probla da ga hranim na silu i da molim i sve! I ništa nije urodilo plodom. Kad sam rešila da ga pustim i ne teram na silu on je počeo da se opušta i da uvodi sam nove stvari u ishranu. Pa mi smo bili presrećni kad je recimo hteo eurokrem za doručak! Roditelji brane deci takve stvari a mi bili presrećni što hoće nešto novo da proba. Državni vrtić nas je malo unazadio, ali smo se vratili u normalu i sad je počeo da jede i salamicu pileća prsa i da hoće piletinu i pasulj i boraniju i tikvice pohovane.... U školici jede i mekike i kiflu sa džemom i sve što im daju!
Znači trebalo je odmah da ga pustimo i ne pritiskamo toliko. I da mu dopustimo da sam odredi kad mu je dosta.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
16.9.2014 10:17:13   
branki*
isto,mod i kod nas.i ja nudim i eurokrem na hlebu i sve ,samo da nesto novo proba.do skora jeo neke frankfurt virsle,samo tu vrstu,druge ne, i sad evo ni njih nece.pilecu dzigu isto odbio poslednjih par puta,a jeo je.moracu opet da probam da mu dam.u vrticu je haos tek.u jaslama mu nekako bar uvale supu,a ovde sad nista.samo hleb ponekad jede i kad je jafa keks za uzinu ili strudlica,uzme to.
ja se trudim da se ne nerviram vise puno,mada nekad ne mogu,suvise dugo ovo traje.jednostavno je takav,ne zanima ga hrana,nije jesno dete uopste.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.12.2015 21:20:55   
branki*
Vidim da sam poslednja pisala i evo me opet!
Boka,koja je inace solidno jela,poslednja tri dana u potpunosti odbijha svoje kasice i vocnu i povrcnu i cokolino.amo i uspem da joj ubacim iasikom zalogaj,samo ga izbaci jezikom napolje i nece.ja joj ufedno nudim i ona uvek odbiha.ne znam na koji nacin da se dovijam kad izbacuje jezikom napolje.dajem joj nasu hranu,jabuku da grize,hleb,bananu.hoce ona,ali i tu je problem jer uglavnom nece da je hranim,nego da ona sama uzima svojom rukom,a te kolicine onda koje pojede su neznatne bukvalno u odnosu na ono sto ja njoj ranije izblendiram i dam.sisa i dalje po sto puta!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.12.2015 21:27:13   
choopa choops
branki a da joj nisu zubici pa možda zato neće da jede? user posted image

Ja I kad se probudi ostavim da dobro izgladni pa tek onda dam. Ne vodim računa da jede uvijek u isto vrijeme, jer onda zabrljavi i ne pojede dovoljno user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.12.2015 21:30:46   
branki*
Ni ja je ne hranim u striktno vreme,nego otprilike.i ja sam pomislila na zube,jedan joj je probio malo,a drugi ce uskoro,a svekrva kaze da se jos desni negde kao vide da ce zubici.ne znam koliko to moze da traje.da joj se ne desi sta?user posted image ona nema temp,normalno se ponasa kao i uvek.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.12.2015 21:34:33   
eca89

IZVORNA PORUKA: branki RR

Vidim da sam poslednja pisala i evo me opet!
Boka,koja je inace solidno jela,poslednja tri dana u potpunosti odbijha svoje kasice i vocnu i povrcnu i cokolino.amo i uspem da joj ubacim iasikom zalogaj,samo ga izbaci jezikom napolje i nece.ja joj ufedno nudim i ona uvek odbiha.ne znam na koji nacin da se dovijam kad izbacuje jezikom napolje.dajem joj nasu hranu,jabuku da grize,hleb,bananu.hoce ona,ali i tu je problem jer uglavnom nece da je hranim,nego da ona sama uzima svojom rukom,a te kolicine onda koje pojede su neznatne bukvalno u odnosu na ono sto ja njoj ranije izblendiram i dam.sisa i dalje po sto puta!

Joj Branki i moja isto hoce da jede sama i otima mi kasiku, mozda su toj fazi, sta li.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.12.2015 21:41:38   
Trcosava
Branki, ima malo i do toga da hoće sama da jede. To što su zubi, kod mene ne pije vodu user posted image pa ne dajemo im kamenje da jedu. Osim toga, kako može da mu smeta voćna kašica, a ne smeta mu plastična kocka user posted image

Kod mene se zna. Kad se probudi mleko (količina varira od toga kad je ustao), to je obično oko 7, pola 8. U 9 doručak. U 12 užina. u 15 ručak, 18 (nekad malo ranije) mleko i oko 20 (ok koji minut kasnije) večera i spavanje. želudac se tako navikava na određenu satnicu i tad će vremenom biti gladni.

Naravno, satnica se prilagođava bebi i uopšte kućnom rasporedu.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.12.2015 21:48:39   
branki*
Nemam pojma,samo je jedno jutro krenula da pljuje i izbacuje za dorucak.i tako sad stalno.nudicu joj i dalje,ali nisam pametna.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.12.2015 21:54:10   
Trcosava
A ako joj daš sama da jede?
Recimo ABC sir na malo hleba. PA onako komadiće poređaš, jel bi jela sama? Ja animiram ovog malog, glumim helikoptere, derem se AAAA (pa nda on kaže AAAApa ja uvalim kašiku)

U slučaju ABC sira, stavi joj kapu za plivanje na glavu user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.12.2015 21:59:23   
Štetica
Branki tako je Milan jedno vreme bojkotovao kasiku,jedna dve kasicice i tu se zavrsavalo njegovo jelo. Da se on pita visio bi na sisi non stop. Sad mu je zanimljivo da jede velikom kasikom,tj da ga hranim tako,malu kako vidi nece ni da zine. A uz to dobije i na tacnu od hranilice da on brlja rukama i kao da jede. A voce vec nema sanse da mu ja dajem to mora sam,odsecem vece parce vocke i on sam grize. Doduse on ima 8 zuba i bas lepo gricka i zvace.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
5.12.2015 22:11:19   
mamin mish
Branki, mozda jednostavno nece vise kasice. Probaj da joj dajes gnjecenu hranu a ne blendanu mozda ce tako hteti. Ili pokusaj da joj das kasiku dok je hranis pa kad ona pokusa sama da stavi kasiku ti joj stavis hranu.(sta napisa neznam ni ja vise sama). Sve u svemu kod nas je to palilo kad nije htela da je hranim. Kao jede sama a ja joj sa strane trpam hranu u usta.

_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
6.12.2015 7:25:22   
branki*
Hvala,zene😘😘
Pokusavam tako,dam joj sama,pa ja probam da ubacim sa strane koji zalogaj,ne usoem bas uvek,jer nije ni ona naivna,kako ki vidi ruku da hocu nesto da joj ubacim,okrece glavu!isto joj sve sto moze rukama,krompiric,sargarepu,hleb,stavim ispred nje,pa ona uzima sama rukicama.
Ali ,sve to je puuuuno manje,nego ono sto ja blendiram ranije.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
7.4.2016 8:07:28   
marinic
nismo imali ovaj problem ali moja drugarica jeste, malac nije hteo da jede cvrstu hranu, samo da sisa i to je trajalo do godinu dana, jako slabo je jeo, sve mu je po mrvicu hrane davala i to mu jedva ugura u usta, vise se nije znalo kad sta uvodi od hrane, sve se pomesalo, jer nije hteo da jede...ali sada sa skoro dve godine sve se promenilo i poboljsalo, sad je pravi mali bucko, bas jedeuser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
11.2.2017 8:06:08   
IvanaSK RR
Od bebe koja lepo jede dodjosmo do toga da mi je loše svaki put pred hranjenje. Nestle i te gotove kasice, voce i nekako pojede, povrce i meso toliko slabo da vec danima bacam hranu. Rekla sam sebi da necu da se nerviram zbog hrane, ali džabe.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
11.2.2017 9:10:19   
branki*
ivana,sigurno je neka faza,proci ce ,najvaznije je da ostanes smirena koliko mozes.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Beba odbija cvrstu hranu
11.2.2017 9:50:34   
mati
Ivana, lako je reci ne nerviraj se ali... Daj joj da jede to sto hoce, bitno je da nesto unosi. Ja se nisam toliko opterecivala kad se sta uvodi, kpliko dana,koliko kolicinski jedu. I sad nisam neki autoritet, jedu sareno, ali uvek sta oni zele.
Cak i kada su bolesni i nista nece, znam da smoki uvek mogu i to jedu, dok grlce ne ozdravi.


< Poruku je uredio mati -- 11.2.2017 9:52:07 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here