|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pupcana vrpaca omotana oko vrata.HITNO!!!
10.4.2010 20:48:48   
Anchy_Ljuba
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image      Jupiiiiii,  Z I V E LA    Z I V K A!!!!!!!!          user posted image     
user posted image   Bravo za mamu koja je to junacki izdrzala   user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Sreca, sreca, radost najveca***

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Pupcana vrpaca omotana oko vrata.HITNO!!!
11.4.2010 0:11:32   
choopa choops
Bravo za mamu i bebu user posted image user posted image user posted image Svaka cast!user posted image user posted image user posted image

Zivka user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Pupcana vrpaca omotana oko vrata.HITNO!!!
14.4.2010 3:05:57   
micketta
devojke,

danas smo dosle kuci. hvala neizmerno na vasoj podrsci. user posted image user posted image user posted image user posted image zaista me je svaka topla rec dizala kad padnem a prosla sam kroz pakao 7 dana dok mi je nisu najzad doneli.

idem sada da okacim slicicu pa cemo se kuckati kasnije.

Volim vas sve!! user posted image






_____________________________

zna baba

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Pupcana vrpaca omotana oko vrata.HITNO!!!
14.4.2010 15:15:09   
aster
IZVORNA PORUKA: micketta

devojke,

danas smo dosle kuci. hvala neizmerno na vasoj podrsci. user posted image user posted image user posted image user posted image zaista me je svaka topla rec dizala kad padnem a prosla sam kroz pakao 7 dana dok mi je nisu najzad doneli.

idem sada da okacim slicicu pa cemo se kuckati kasnije.

Volim vas sve!! user posted image



dobrodošle user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Pupcana vrpaca omotana oko vrata.HITNO!!!
26.4.2010 22:51:14   
ljubičica
Mom Urošu je pupčanik bio obmotan 2x oko vrata, 1x oko grudi i vezan u prav čvor i sva sreća pa sam se porodila na vreme i da on pava, pava sad u svojoj sobici, ali da je potrajalo... daleko bilo... neću ni da razmišljam o tome... Doktori kažu da je sreća što je on jaka beba pa je uspeo da se izbori user posted image
Majkin i tajkin junak user posted image  user posted image  user posted image
Mlogo ga volemooooooo      user posted image  user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Pupcana vrpaca omotana oko vrata.HITNO!!!
5.5.2010 18:19:15   
lelaigor
user posted image user posted image user posted image user posted image Bravo, jako mi je drago da je sve ok!
Ne znam da li je moj primer pogodan. Moja mama kad je bila trudna sa mnom, imala je u stvari blizance. Ja i još jedna bebica. Dečak. Njemu je pupčana vrpca jako dugo bila obmotana oko vrata i umro je u stomaku. Negde u 7., 8. mesecu. Ja sam se mesec-dva razvijala u truloj plodovoj vodi, nagutala se te zelene vode i kada sam se najzad rodila 2 meseca sam bila u bolnici, od toga ne znam koliko u inkubatoru. I evo danas, posle 24 godine, imam bebicu od 5 meseci. user posted image Ne mogu reći da to nije ostavilo traga, ali samo zato što je bilo tako dugo. Jako sam bolešljiva, imam astmu i još gomilu sitnih bolesti.
To što je Danica na vreme "izvađena" iz takve plodove vode, joj ide u korist! Biće sve super!!!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za Danicu i mickettu


_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Pupcana vrpaca omotana oko vrata.HITNO!!!
5.5.2010 21:19:31   
micketta
hvala lelaigor user posted image

danas smo bas radili UZ glavice jer je po rodjenju imala nekakvo zadebljanje na mozgu, ma ne znam tacno sta, nisam bila u stanju jos i to da svarim i to nesto se polako smanjuje. kaze dr, koji ju je i u porodilistu pregledao, da kad ne bi znao o cemu se radi, da ne bi ni primetio to nesto na UZ. i da ce to, ukoliko preraste u cistu jednog dana, samo da se izlije u komore i sve super. user posted image




_____________________________

zna baba

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Pupcana vrpaca omotana oko vrata.HITNO!!!
6.5.2010 23:25:12   
marince1
hvala dragom bogu!
Jako mi je drago!Ljubi Danicu!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata - HITNO!!!
5.11.2013 12:32:02   
Nađolina
Drage moje drugarice user posted image , ja sam 36 nedelja plus 5 dana :) , na prosloj kontroli mi je dr rekla da je beba zamotala sebi pupcanik oko vrata. Da li dr bez obzira na to poradjaju prirodnim putem ili ipak idu na sigurno, sekcijom? ljubim vas btw iz banjaluke sam user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 5.11.2013 16:35:38 >


_____________________________

" Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono ALI svaki put kad kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš... "

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata - HITNO!!!
5.11.2013 12:37:29   
Maslacak15
Nadjolina i za to postoji verovatno kao i u svemu razlika od doktora do doktora. Ne znam kakav je tacno nalaz, ali sigurna sam da ultrazvuk ne moze tu da da dovoljno preciznu informaciju. Iskreno da sam na tvom mestu, ja bih insistirala na carskom rezu. Za svaki slucaj. A mozda ce i oni tako sami odluciti.Puno te pozdravljam.

(odgovor članu Nađolina)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata - HITNO!!!
5.11.2013 12:39:20   
Trcosava
Nađolina, to sve zavisi od lekara (po mojem mišljenju). Najbolje da se raspitaš kod svog lekara ili kod onog ko će da te porađa.

Primer ne vezan za pupčanu vrpcu - čini mi se da u Bg kad aje beba karlično postavljena porađaju CR, ovde je prirodnim putem - tj ne ide se na CR. Možda lekari svuda drugačije rade.
Pozz i nadam se da će sve biti ok user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Nađolina)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata - HITNO!!!
5.11.2013 12:46:47   
Torbica
Ja ne bih prepustila slucaju, jer nikad ne moze da se predvidi da li ce se porodjaj oduziti?! Najbolje bi bilo da sa svojim dr dogovoris unapred, da ne ides ""na slepo"" u porodiliste. Ako nemas nekoga u porodilistu, nadji. Necu da mracim ali mi se to ne svidja, a pogotovo da li ces imati srece u porodilistu da naidjes na specijalizanta ili koga god. Srecno!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata - HITNO!!!
5.11.2013 12:54:03   
Zemunka85
I mojoj beki, kuminoj i beki najbolje drugarive je pupcana vrpca bila jednom omotaka oko vrata. Sve tri smo se normalno porodile. U mom slucaju beka je imala pregled vise, radi svake eventualnosti. Znam puuuuno slicnih slucajeva. Bas puno.

Mislim da nije za paniciti ako je jednom omotana.
Isto tako znam za dva slucaja gde je pupcanik dva puta bio obmotan, e tu stvari nisu tako naive.

Verujem da su ti radili color dopler.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata - HITNO!!!
5.11.2013 12:59:29   
2002m
meni su oba deteta imala obmotan pupcanik,to sam saznala posle porodjaja a oba puta sam se porodila brzinski i sve je bilo ok

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata - HITNO!!!
5.11.2013 13:06:52   
vikiveki
Mojima na ultrazvuku nikad nisu videli da imaju obavijenu pupčanu vrpcu oko vrata,ali posle porođaja tj. u toku porođaja to se desilo,i nije ništa strašno....Jedino što mi nije jasno Nadja kako su to kod tebe videli na pregleduuser posted image i to me brine.Šta su ti rekli tj. da li su ti nešto predložili da uradiš ili da radiš carskiuser posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata - HITNO!!!
5.11.2013 13:12:24   
Zemunka85
I ja sam sazmala tek iz orpusme list, ali kumi su videli na UZ. Znala je to poslednjih mesec dana. Kao sto rekoh, niti su ridavali znacaj, pominjali...ista radili. Normalno se porodila.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata - HITNO!!!
5.11.2013 13:20:51   
Torbica
Naravno da ne mora da znaci da ce biti problema, e sad, ja jesam videla kad se iskomplikuje, pa koliko god retko da se desi, opet, nekad zna da se iskomplikuje. Obavezan UZ pred porodjaj.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata - HITNO!!!
5.11.2013 13:34:20   
srna001
Mom sinu je bila obmotana vrpca oko vrata, mislim da je to česta pojava i nije indikacija za CR.Jedino što vrpca pravi problem kod napona jer vuče bebu nazad pa babice moraju malo da potisnu stomak da se beba ne bi vraćala

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata - HITNO!!!
5.11.2013 14:44:31   
Leax
Kao i u svemu misljenja i iskustva su podeljenja.Ja podrzavam Torbicino misljenje, jer nazalost moze doci do fatalnih komplikacija pa bolje reagovati na vreme. Po meni mere opreza nisu na odmet . Pozdrav Nadjolina i zelim tebi i bebi svu srecu user posted image

< Poruku je uredio Leax -- 5.11.2013 14:45:06 >


_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata - HITNO!!!
5.11.2013 16:07:50   
big mum
Mišljenja sam da ipak treba uraditi uz prije poroda i konsultovati se sa stručnjakom jer će ti on najbolje objasniti kako i šta da radiš.

Mojoj kćerki je pupčanik bio 2x omotan oko vrata i pravilo mi je probleme pri porodu.Beba se 3-4x vraćala.
Sin je opet imao drugi slučaj-pupčanik je bio previše uvrnut.

Ne bih da te strašim ali mojoj majci je prva beba umrla na porodu jer su silili porod a nisu znali da je vrpca omotana.Doduše to je bilo prije 36 godina kad se može reći da i nije bilo UZ .

Sad je to dosta savremenije i nije na odmet da se dobro informišeš oko tog probleme.

U svakom slučaju želim ti puno srećeuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata - HITNO!!!
5.11.2013 16:13:35   
big mum
I da zaboravih ti napisati.Vidim da si iz B-L.

Otiđi negdje gdje imaju 4D UZ (Deamedica,Sanja sibičić(traži dr.Kukolj),klinika Jelena)i posavjetuj se sa njima.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata - HITNO!!!
5.11.2013 16:15:26   
madre
kad sam bila na uz pregledu tri nedelje pred termin (petak) dr je primetio da je bebi pupcanik cetiri puta obmotan oko vrata... zbog toga mi je rekao da se u ponedeljak spakujem i dodjem u bolnicu na pracenje. kada sam dosla u ponedeljak, na uz je primetio da je obmotan pet puta (ne znam kako je moguce da to sve bas tako precizno vidi), sto znaci da se u medju vremenu jos upetljaouser posted image zbog toga sam u toku te nedelje isla 2-3 puta dnevno na ctg i cim sam usla u 38+0 me je porodio cr, ali se bogi jos plus karlicno namestio, pretpostavljam da nije ni mogao da se okrene bas zbog toga, tako da mislim da su to dve indikacije za carski.
nadjolina, ne treba se nervirati, ali treba biti oprezanuser posted image

< Poruku je uredio madre -- 5.11.2013 16:16:50 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata - HITNO!!!
15.4.2018 22:36:12   
madre
Poslednji post na temi je bas moj... A sada, 8 godina kasnije, isti scenario, drugi glavni lik i tuzan kraj...


< Poruku je uredio madre -- 15.4.2018 22:44:00 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata - HITNO!!!
15.4.2018 22:41:52   
vonavoj
Neverovatno..ali isti scenario..samo tuzan krajuser posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata - HITNO!!!
15.4.2018 23:20:28   
Zemunka85
Strasno!!! Strasnoooo!!! Da ne moze strasnije!!! Ne postoje reci!!
Madre svu snagu ti saljem i zelim!!

Pisala sam gore i Lara je imala jednom, eto vise se ni ne secam. Ali nije bilo znacaja.
Luka isto jednom ali je njemu bila zelena plodova voda i mala porodjajna tezina. Da li je imalo veze ili ne, ne znam, ali jaaako cesto o tome razmisljam. Meni svakako niko od DR nista nije rekao na UZ...

Madre drzi se imas odakle da crpis snagu!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here