RE: Da li sam trudna? (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Anoniman -> RE: Da li sam trudna? (1.7.2011 15:38:59)

Maco, a je l' on ne zeli bebu????
Mislim da ti je bitno da porazgovaras sa njim o tome!




Hocubebu -> RE: Da li sam trudna? (1.7.2011 15:44:16)

NIJE ON REKAO DA NECE...PREUZECE SVU ODGOVORONOST...
KOLIKO JE MOGUCE DA SAM UNELA U SEBE TOG LEKA JUTRO POSLE NASPRAM DA MI SE TOPIO USITMA I ONDA SAM ISPLJUNULA OK POPILA SAM SIGURNO MALO




Anoniman -> RE: Da li sam trudna? (1.7.2011 15:46:21)

Mogucnost da zatrudnis postoji, ali jos ti je rano za bilo kakav zakljucak.Tek tamo 10-og jula mozes da radis test.




Hocubebu -> RE: Da li sam trudna? (1.7.2011 16:17:16)

mene samo zanima koja kolicina tabletice se unela unutra ako sam vec napomenula da sam je ispljunula ali se jedan deo istopio...
udavi ja vas devojke...
napominjem da nisam u srbiji nego u Italiji pa se kod njih ta tabletica zove NORLEVO




lidija 011 -> RE: Da li sam trudna? (1.7.2011 22:32:31)

Kada su ti ovulacije? Na sredini ciklusa ili...? Malko si me zbunila, jer si u prvom postu napisala da je tab. rastvorljiva u ustima? Jel' to znaci da se ne guta? Koji je hemijski sastav tabletice? Realno, moras sacekati oko 10 jula i uradi testic. Zenama se desavalo da i pored tabletice ostanu trudne, svaciji organizam je drugaciji.




malenac76 -> RE: Da li sam trudna? (1.7.2011 22:39:35)

hocubebu ... postoji sansa naravno ...sto bi rekli - gdje ima seksa ima sanse i za bebu ..ako sam dobro shvatila kondom vam je pukao i 27.06. i 30.06. ? ali ti si tu tableticu uzela tek nakon tog odnosa 30.06. i to ne cijelu? iskreno, mislim da morate razgovarati o tome... bebice je najbolje donijeti na svijet planirano i zeljeno sa obje strane. ocigledno je da ti jako zelis to, ali mila razgovarajete i neka to bude zajednicka zelja ... pozz




Hocubebu -> RE: Da li sam trudna? (2.7.2011 12:00:15)

u pravu se devojke...odluka treba da bude obostrana. sto se tice tabletice mala je kao nimulid za bolove i topi se..s tim sto sam ja malo progutala a drugi deo izbacila jer je voda u koju sam bacila tableticu pocela da peni i bila je mlecne bolje.
PA RAZMISLJAM KOLIKI JE PROCENAT TABLETE PROSAO KROZ ORGANIZAM?[sm=smiley13.gif]




Verus -> RE: Da li sam trudna? (2.7.2011 12:01:59)

koliko znam piju se 2 ili 3 tablete zar ne?  Trebas uraditi test kad dodje vreme i ako je poztivan pravac ginekolog, on ce ti sve objasniti oko tabletice i da li je sve u redu.  Reci cu ti samo da je puno mojih prijatelja, ukljucujuci i mog muza bilo "slucajno" dete.  A sad je svima drago sto su tu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  Kako god da se odlucite bice sve ok...




Hocubebu -> RE: Da li sam trudna? (2.7.2011 12:18:08)

ovo je samo 1 tabletica...[sm=smiley13.gif]
nadam se da nije prosla [sm=jezicek.gif]
i da ce biti [sm=duda.gif]




Anoniman -> RE: Da li sam trudna? (2.7.2011 12:22:31)


IZVORNA PORUKA: Verus RR

koliko znam piju se 2 ili 3 tablete zar ne?  Trebas uraditi test kad dodje vreme i ako je poztivan pravac ginekolog, on ce ti sve objasniti oko tabletice i da li je sve u redu.  Reci cu ti samo da je puno mojih prijatelja, ukljucujuci i mog muza bilo "slucajno" dete.  A sad je svima drago sto su tu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  Kako god da se odlucite bice sve ok...


Verus,i ja sam pre mesec-dva kupila za jutro posle,oko 1000 dinara,samo 1 tabletica se pije.




malenac76 -> RE: Da li sam trudna? (2.7.2011 12:35:23)

hocubebu a znas li kad ti je otprilike ovulacija? na koliko dobijas?
meni se cini da ti je onaj odnos 27.6. bio rizicniji ali poslije njega nisi popila tableticu..tako da pitanje je da li i da si je popila 30.6. ona ista znaci. ne razumijem se bas u te tabletice ali znam djevojku koja ju je popila na vrijeme pa svejedno zatrudnila. svako tijelo je drugacije i drugacije reaguje. a koji su to kondomi kad su tako losi da su pukla dva za redom [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] 
ja se iskreno nadam da ako ovaj put ne bude [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/duda.gif[/image] vec sljedeci mjesec jednu planski  da smuckate [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Hocubebu -> RE: Da li sam trudna? (2.7.2011 12:57:45)

pa i meni je rizicnije to 27. ja imam svakih 28 dana tako da sam imala odnose bas na plodne dane ako se gleda kalendarski. mozda se ta tabletica ne sisa neko se guta, pa sam je ja malo istupila a ostatak bacila hehehe sta ja radim..[sm=smiley36.gif]
posto sam u Italiji a dragi je Italijan pa su lekovi drugi ovaj se zove NORLEVO ima 1.5 mcg progesteron
sta sam uradila pitanje je [sm=duda.gif]




bea83 -> RE: Da li sam trudna? (2.7.2011 13:58:21)

sad mi tek ništa nije jasno, jesi sigurna da je progesteron???pa on se daje da olakša i potpomogne začeće a ne da spreči oplodnju???obično se u tim tabletama nalazi levonorgestrel[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
možda će se javiti neko ko se bolje razume




Hocubebu -> RE: Da li sam trudna? (2.7.2011 14:14:51)

u ovoj tableti nema estrogena nego samo progesteron ali pise u (levonorgestrel)




Hocubebu -> RE: Da li sam trudna? (2.7.2011 14:16:48)

1,5 mg di levonogestrel i nisam je popila celu kao sto sam vec napisalal u predhodnim postovima




buba m -> RE: Da li sam trudna? (2.7.2011 14:23:12)

Crtice zdravo! Imam jedno pitanje. Bila sam na sistematskom pregledu kod ginekologa juče. Pitala me da li postoji mogućnost da sam trudna pošto mi je endometrijum zadebljan 14mm pa može da bude trudnoća umesto menstruacije. Kako to debljina endometrijuma može biti simptom trudnoće? Poslednja menstruacija mi je bila 04.06. tako da treba da dobijem i imam sve simptome da će se upravo to i dogoditi. Da li je stvarno moguće da sam trudna?





bea83 -> RE: Da li sam trudna? (2.7.2011 14:35:27)

Hocubebu, videla sam da si nisi popila sve, mislim da je potrebno da se popije sve kako bi imala puno dejstvo da spreči oplodnju, mada i da si popila celu opet bi postojala mogućnost trudnoće (ja sam živi primer)
Buba, endometrijum raste u prvom delu ciklusa i priprema se da prihvati oplodjeno jajašce, ukoliko do toga ne dodje u drugom delu ciklusa bi trebalo posle 21dana otprilike da se polako stanjuje odnosno da počne da se ljušti što na kraju izlazi napolje kao menstruacija, a ukoliko se jajašce usadi onda endometrijum ostaje zadebljan, nadam se da sam ti malo razjasnila. Doktorka te je to pitala jer bi ti verovatno ovih dana trebalo da već dobiješ M a endometrijum ti je još uvek zadebljan, ali to ne mora ništa da znači, možda ti je ovulacija bila kasnije pa ćeš samim tim dobiti M kasnije




buba m -> RE: Da li sam trudna? (2.7.2011 14:38:46)

Hvala bea83! U svakom slučaju, bude li trudnoća, jaaaaako ćemo se obradovati moj dragi i ja! Sad sam se ponadala.





bea83 -> RE: Da li sam trudna? (2.7.2011 14:39:54)

Baš mi je drago ako si se obradovala[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]Na koliko su ti ciklusi?da li znaš kad ti je bila O?




IvanaBre -> RE: Da li sam trudna? (4.7.2011 20:19:41)

Ovako..imam problem..
Imam 17,5 god i redovne odnose sa deckom oko 2 meseca.
Sinoc smo imali odnose i posle sexa smo videli da je neobicno vlazan.. I proveravali smo kondom,da li je pukao,ali sperma je i dalje bila u njemu.. Tu smo ga malo stiskali,ali nismo uspeli da vidimo da bilo sta curi.. POsle 1h,nakon drugog odnosa,kad smo krenuli da ga bacimo, jos jednom smo hteli da ga proverimo i prineli ga vodi. I onda smo videli da voda suri kroz rupicu,sa strane,mozda 1cm iznad rezervoara.
Mi zapravo nismo ni sigurno sad da li je on bio u meni kad je zavrsio.. ALi meni su plodni dani.. Pitanje sada,sta raditi?
Sa roditeljima sam pricala sa par lekara i imaju razlicito misljenje o tome uzeti pilulu ili ne.
Sta vi mislite?




malenac76 -> RE: Da li sam trudna? (4.7.2011 20:22:17)

ivana a jel pricas o dva razlicita kondoma ? ..malo sam se zbunila
ili ste to opet stiskali onaj prvi nakon sat vremena




Anoniman -> RE: Da li sam trudna? (4.7.2011 20:24:43)

IvanaBre, dobrodošla[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

O hormonskoj piluli za dan posle možeš da pročitaš u ovom članku KLIKNI OVDE
A o iskustvima koja žene sa foruma imaju sa tom pilulom možeš da pročitaš OVDE

Ono što mogu odmah da ti kažem je da je kod uzimanja te pilule navažnije vreme, dakle, treba je uzeti što pre nakon rizičnog odnosa, a najkasnije 72 sata nakon njega.




bokicans -> RE: Da li sam trudna? (4.7.2011 20:26:03)

Ni ja ne kontam,jesu li to 2 kondoma ili jedan[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




IvanaBre -> RE: Da li sam trudna? (4.7.2011 20:27:32)

2 razlicita..
Da,opet smo stiskali prvi,ja sam malo panicar.




malenac76 -> RE: Da li sam trudna? (4.7.2011 20:30:42)

Ivana iskreno mislim da nemas sta da brines ..ako nije propustao taj prvi put kad ste ga provjerili tj nakon samog odnosa sve je ok ...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>