RE: ojed / plikovi na guzi (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Maraj -> RE: ojed / plikovi na guzi (28.2.2016 17:45:31)

Bubi kada je L imao dijareje , dr rekla da mu damo sok od jabuke da zakiselimo stolicu. Nisam probala , al je ona nas tako savetovala . Mislila je na cedjenu jabuku




bebilule -> RE: ojed / plikovi na guzi (28.2.2016 17:46:18)

Aha Maraj. Feniramo guzicu guzicama malim [sm=smiley36.gif]. To podrucje se bas mora dobro osusiti prije kreme i pelena, fenom najbolje. Naravno pazljivo, odmaknes i onako kroz prste.




Maraj -> RE: ojed / plikovi na guzi (28.2.2016 17:49:03)

Bebi prvi put cuh za feniranje te regije , al dobro , ako pomaze [sm=smiley20.gif]




cockic -> RE: ojed / plikovi na guzi (28.2.2016 17:50:42)

da ipak je to dugo sa retkom stolicom.sta sme bebama da se da sem tih kesica probiotika nemam pojma.vecoj deci znam,za duzi proliv odmah onaj enterofuril.
a ako ste uveli kasice mada se pravi i kao mleko humana HN valjda tako se zove davno bese.mojima je to pomagalo.ona se pravi ili kao kasa sto se razvkaci ko zvaka ili kao mleko.ko mleko mi nismo mi smo ko kasu.uzasnog i mirisa i ukusa moj sin je to jeo i mljackao u vidu kase jer sam ga dojila.meni je bas imala uzasan miris,ali je delovala.




cockic -> RE: ojed / plikovi na guzi (28.2.2016 17:56:18)

videla sad taj enterofuril sirup smeju i bebe,mi smo ga koristili mozda dva puta,ali bio je sin veci.cera jednom ali isto posle prvog rodjendana je bilo.nisam znala da ga smeju bas male bebe od 1 meseca.




dddaca -> RE: ojed / plikovi na guzi (28.2.2016 18:09:51)

Joj i kod nas je slicna situacija. nema proliv, ali vec pet puta je kakila od jutros. Guza crvena, crvena, ne da mi da je pipnem koliko je boli. Mazala Sudocremom celi dan, ali nista, jos je crvenije. Sad sam probala Cortinat, pa cu da vidim da li ima pomoci od njega. Nego, koji je probiotik najbolje dati da se malo regulise crevna flora? Ubise me ove ceste stolice. Svaki dan po 4 puta [sm=smiley13.gif]




bebilule -> RE: ojed / plikovi na guzi (28.2.2016 18:16:55)

Odosmo u off...Daco, i kod M se malo stabilizovalo zadnjih dana. Nije vise stalno proliv, vec cesto kaki i tecnije je. Ja sam prvo davala linex baby pa sam juce uzela Probiotic forte, Ivancic i sinovi. Imas i Bulardi.




dddaca -> RE: ojed / plikovi na guzi (28.2.2016 18:22:06)

Hvala Bebilule, probacu nesto od toga. Ja sam joj davala Multilac, ali nije bilo neke koristi od njega




Animsaj9 -> RE: ojed / plikovi na guzi (3.3.2016 14:12:15)

mi smo imali redju stolicu , i dr nam je preporucila Biogaia probiotik , posle dva dana se stolica normalizovala , ali do tad je dobio plikove po guzi , nema cime nismo mazali, Sudocrem , Dactanol ,pavlovic , Sebamed protiv ojeda nas je spasio , sad ga koristimo stalno u tankom sloju , preventivno




dunja RR -> RE: ojed / plikovi na guzi (20.6.2016 14:25:18)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Bebibule, daj mu probiotik da pije. Dr na ringeraji mi reče da se ojed javlja zbog kiselosti stolice i da probiotik to reguliše.



Kiselkasta nam je stolica poslednjih dana, pijemo Bulardi (mada se smanjila kiselost čini mi se poslednjih par dana, ali od danas opet češće kaka), a evo sada se javio i ojed.

Mažem sudocrem redovno i peremo ga posle svakog kakenja (i inače, ne samo sada9, da li da krenem sa još nečim?

Stolicu ću videti sutra da odnesem u DZ.




choopa choops -> RE: ojed / plikovi na guzi (20.6.2016 19:16:55)

dunja a da probaš sa daktanolm? Kako ti izgleda? Je li gadan osip, ili je podnošljivo?
Mojim je Sudocrem bio onako, ponekad pomogne, ponekad ne. Najbolji su nam bili Bepanthen mast i u posljednje vrijeme Flogocid, on je stvarno dobar.




dddaca -> RE: ojed / plikovi na guzi (20.6.2016 22:10:49)

Sad je toplo, pa budite malo gologuzi. Cini mi se da je nama luftiranje najvise pomagalo




dunja RR -> RE: ojed / plikovi na guzi (20.6.2016 22:26:24)

Hvala vam mame.

Čupo, ne izgleda puno strašno, videćemo sutra. Nabaviću i Flogocid, pa vam javljam.

Ma samo da stane kakanje više.




Trcosava -> RE: ojed / plikovi na guzi (21.6.2016 7:46:28)

Ovaj moj ima proliv. U nedelju je počelo. Zeznula sam se juče ujtru i dala mu mleko da popije. Za doručak sam mu dala suvi kroasan, za ručak supu iz kesice i skuvala pirinča, malo šargarepice dala i malo mesa. Sve je iskakio, onako penasto belo. Guza je katastrofa :( sav je crven. Za večeru sam mu dala viršle dve. Noćas nije kakio (prethodnu noć jeste).

Danas Anu mm vodi da primi drugu dozu hep B, pa će i njega da povede.

Namazala sam mu sudokrem. Ali sam bez ideje šta da mu dam da jede. Doduše, danas ga vodim kod one žene da ga pazi.




IvanaSK RR -> RE: Ojed / plikovi na guzi (26.12.2016 8:41:58)

Andrei se sinoc bas zacrvenela guza, jutros otvorim pelenu i ona se ukakila a guza skoro pocela da krvari.
Namazala sam Pavlovicevu. Posle cu CortinaT, ako Pavloviceva ovo ne smiri.Grozno izgleda. [sm=smiley13.gif]




vocicana -> RE: Ojed / plikovi na guzi (26.12.2016 9:31:41)

Ivana identicno kao sa mojim detetom. Odmah krenui Nistatin dva puta dnevno jutro vece, to je super zastita, a u medjuvremenu, Sudocrem mazi. Proci ce. To je zbog promenjene ph stolice, zbog hrane. Ja sam se zezala sa tim 3 nedelje.




IvanaSK RR -> RE: Ojed / plikovi na guzi (26.12.2016 9:37:05)

Voci, malo pre sam mazala neku dm kremu sa cinkom. Posle cu onda Sudocrem ili CortinaT.




vocicana -> RE: Ojed / plikovi na guzi (26.12.2016 9:39:25)

Moras nistatin, najbolje to, jer im je stalno vlazna sredina u peleni, a stolice se menjaju u zavisnosti od hranjenja. Bice to super. I fenom sam mu susila guzanu pre mazanja. Ja sam ocajna bila.




Anck Su Nmaun -> RE: Ojed / plikovi na guzi (26.12.2016 9:44:43)

Sudokrem je stvarno dobar!
V kad se upali odmah sve prodje, nekad mu mazem i kad nije upaljena guza.




mali_mis -> RE: Ojed / plikovi na guzi (26.12.2016 10:11:46)

Nama pomazu Sudokrem, Nivea ona sa cinkom, i uzorci Bioderma (valjda se tako zove).




Sanjalicaaa -> RE: Ojed / plikovi na guzi (26.12.2016 10:18:47)

I meni je sudokrem odlican! On sebi ima cink i stvarno je dobar. Jednom nam se desila slicna situacija letos. Mazala sam mu sudokrem i malo sam mu provetravala guzicu da moze koza da se zasusi. Brzo je proslo.




Anck Su Nmaun -> RE: Ojed / plikovi na guzi (26.12.2016 11:10:55)

Jeste te sa cinkom su naj bolje za ojede, mi imamo i Chiccovu sa cinkom.




LauraAndrija -> RE: Ojed / plikovi na guzi (26.12.2016 11:18:11)

Sudokrem je dobar, ali dok ne dodje do ranice. Moja snajka je imala problema dugo sa devojcicom iz čista mira se ojede. Pranje, pa sušenje i kad ne pomogne sudocrem pp pedijatra mazala je eozin tecnost direktno na ojed i za dva dana prodje sve, drugo nije ništa pomagalo.
Ivana u tim slučajevima pavlovicava još gore to upali.




IvanaSK RR -> RE: Ojed / plikovi na guzi (26.12.2016 11:31:49)

Ona i ima ranicu. Opet je bilo pranje guze i Sudocrem.




Maraj -> RE: Ojed / plikovi na guzi (26.12.2016 11:38:07)

Ivana a jesi je ostavila malo bez pelebice da se koza osusi. Verujem da jesi...mozda da cesce tokom dana je ostavljas lo 10-ak min bez pelene




Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>