|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
4.5.2009 15:27:02   
stefana
Ja imam miom vel 5 cm.Prvi put je primacen u trudnoci kad je bio 5 cm,oko 5 nedelje.U 22 nedelji je narastao na6 cm ,ali ja nisam imala nikanvih problema.Nazalost u 22 nedelji je doslo do prestanka srcane akcije ploda i radjen je porodjaj i revizija.Mesec dana nakon istog miom je bio 5 cm.Dr kaze da miom sa pobacajem nama veze jer je subserozni i na zadnjem zidu materice,i da ne bi trebalo da pravi problem u trudnoci narednoj.Ja evo cekam da prodje jos jedan ciklus (bilo ih je dva),i uradim torch, pa da pravimo bebu.Dr kaze da se ceka 5-6 menst. ali ja ne mogu da cekam.Kod mene je problem bila inekcija posteljice,patolog kaze da je pua leukocita ili limfocita ,a ja sam imala pre toga jacu grlobolju i neki osip ispod grudi i na nadlanicama.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
4.5.2009 15:33:01   
mihi
Stefana, sestra moga muža je imala sličan problem stim što se njoj pojavio uz miome HELLP sindrom i trudnoća je završena hitnim carskima u 36. nedelji, beba je umrla posle tri dana u HP izveštaju piše umnožene Hofbaueerove ćelije koje ukazuju na virusnu infekciju. Uradila sve Torch, ParvoB19, Herpes viruse..... i ništa ni IgG ni IgM prema tome nisam ja sigurna u te njihove nalaze baš.....

(odgovor članu stefana)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
4.5.2009 15:52:02   
stefana
Ja sam 5 dana pre nego li da saznam za smrt ploda dala krv na analizu i sve je bilo o.k.Dr kaze da je u to vreme beba bila vec mrtva.I nista mi nije jasno.Smrt bebe moze da nastupi u kasnoj trudnoci kad je u pitanju infekcija ili da sam imuni sistem majke odbaci plod.Ja imam dvoje dece tako da ovo drugo ne moze biti.Pa sad nije bitno sta j e bilo,jednostavno hocu da uradim sve te analize i da idem na narednu trudnocu.Uostalom u ovoj trudnoci su mi sve crne misliprolazile kroz glavu,pa vidis desilo se.meni je samo bitno koliko treba da prodje vremena do naredne trudnoce?meni su rekli 5-6 meseci,ali ja da cekam ne mogu .vec je proslo 2.5 mes.i cekacu jos 1mesec,pa sta mi Bog da.Ima li ko iskustvs tim?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
4.5.2009 16:00:48   
Anoniman
Dobrodošla Stefana!

Pogledaj temu Trudnoća nakon spontanog pobačaja.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 4.5.2009 16:02:39 >

(odgovor članu stefana)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
28.5.2009 11:58:36   
kumara

IZVORNA PORUKA: stefana

Ja imam miom vel 5 cm.Prvi put je primacen u trudnoci kad je bio 5 cm,oko 5 nedelje.U 22 nedelji je narastao na6 cm ,ali ja nisam imala nikanvih problema.Nazalost u 22 nedelji je doslo do prestanka srcane akcije ploda i radjen je porodjaj i revizija.Mesec dana nakon istog miom je bio 5 cm.Dr kaze da miom sa pobacajem nama veze jer je subserozni i na zadnjem zidu materice,i da ne bi trebalo da pravi problem u trudnoci narednoj.Ja evo cekam da prodje jos jedan ciklus (bilo ih je dva),i uradim torch, pa da pravimo bebu.Dr kaze da se ceka 5-6 menst. ali ja ne mogu da cekam.Kod mene je problem bila inekcija posteljice,patolog kaze da je pua leukocita ili limfocita ,a ja sam imala pre toga jacu grlobolju i neki osip ispod grudi i na nadlanicama.


Draga Stefana, dobrodosla! I moj miom je isto porastao u trudnoci, i imala sam spontani, pa se malo smanjio nakon toga, ali je ipak ostao dosta veliki (5 cm), tako da sam ga ja skinula pre mesec dana. Sad mi je lakse! Resila sam se toga!!! user posted image

(odgovor članu stefana)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
28.5.2009 12:00:18   
Jeca*
Leeeenkaaa user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
28.5.2009 20:06:28   
stefana
Lenka a kakav si ti miom imala submukozni ili subsreozni

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
8.6.2009 11:50:56   
kumara
Sorry draga, na kasnom odgovoru, nisam vidla ranije... Subserozni. Mada ja nemam pojma sta to znaci... user posted image

(odgovor članu stefana)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
1.8.2009 20:22:46   
lence

IZVORNA PORUKA: Lenka RR

Sorry draga, na kasnom odgovoru, nisam vidla ranije... Subserozni. Mada ja nemam pojma sta to znaci... user posted image

"Subzerozni" znaci da je na spoljasnjem zidu maternice. Oni se uklanjaju prvenstveno zbog njihove velicine ili pozicije (ako npr pritiscu jajovod i na taj nacin ga blokiraju). Intramuralni su u zidu maternice. Submucosal rastu u podstavi maternice i predstavljaju najveci problem vec pri samoj implantaciji oplodjenog jajeta. Poslednji se najlakse odstrane histeroskopijom.
Svaka zena koja ima obilne i bolne menstruacije (narocito popracene grcevima) treba da proveri da ne pati od fibroida (mioma), ali i od endometrioze koja ima slicne simptome i efekat na plodnost.
Srecno svima koji se trude!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
17.8.2009 12:29:47   
misha
imam 40 godina, dva mioma, od kojih je jedan narastao na 5cm. predloženo mi je da ih uklonim laparaskopski, ali ne znam gde se to u srbiji uopšte radi. čula sam da se radi u sremskoj mitrovici, ali ne znam sa koliko uspeha. da li neko ima iskustvo u tome? imala sam neuspešnu trudnoću, hitan carski rez u 36 nedelji zbog naglog skoka transaminaza, uzrok se ne zna. beba je umrla nakon dva dana. svi testovi na viruse bili su negativni, tako da i danas ne znam šta je bio uzrok.

(odgovor članu stefana)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
17.8.2009 12:42:21   
Anoniman
Baš mi je žao misha.

Ima tema Laparoskopija u ginekologiji KLIK OVDE, pa pročitaj. Moja kuma je radila u Novom Sadu, privatno, kod dr Luke Anđelića.

(odgovor članu misha)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
17.8.2009 14:04:11   
misha
Hvala ti Tasha, ja sam u haosu već mesecima, ne znam odakle da krenem. Nisam ni znala da se radi i privatno. Možeš li da mi daš neki kontakt za dr. Andjelića? Mada me svi odvraćaju od privatnika iz razloga što se radi u potpunoj anesteziji, a to je u privatnim ordinacijama uvek rizično. A eto, lutajući po ovim forumima, svi imaju neko drugo iskustvo, neko iznese trudnoću i sa miomom. To mi svi kažu. Kod mene je sve bilo o.k. do 36 nedelje, beba super napredovala, napravila sebi mesto iako je miom potiskivao. Kad se rodila bila je teška 3 kg, što znači da je dobro napredovala, ali eto, bila sam loše sreće da mi se desi ta tragedeja, a da niko ne zna uzrok. Ja sam dobila samo jak svrab po koži i jake bolove u grudima, u predelu želuca, pa su to pripisivali gastritisu. Ali bolovi su bili užasni, i kad sam uradila krvnu sliku, transaminaze 40 x uvećane. Hitno me prebacili za bgd, ali beba se već nagutala plodove vode što je i uzrokovalo smrt. Još me sve to boli, zato i mislim da bih najlakše prebolela kad bi se desila nova trudnoća, ali neće, a i u godinama sam poodmaklim. Male su mi šanse, ali još se nadam, jer u suprotnom bih pukla. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
17.8.2009 14:09:42   
Anoniman
Poslaću ti privatnu poruku sa imenom ordinacije i brojem telefona gde radi u Novom Sadu. (privatne poruke čitaš u Moja Ringeraja)
Sem u Novom Sadu, on radi i u Beogradu u privatnoj ordinaciji, i radi u Subotici u državnoj bolnici (ne znam dal radi privatno).

(odgovor članu misha)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
17.8.2009 14:14:26   
Nensi*
Moja koleginica je operisala miom u Subotici u drzavnoj bolnici,kod doktora koji isto radi u Beogradu privatno,zaboravila sam kako se zove,a ako je to taj,ona ima sve reci hvale za njega,kaze da je stvarno fenomenalan...Pitacu je bas kako se zove.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
12.10.2009 22:09:52   
lence
Postoje prirodni nacini da smanjite svoje miome (fibroide).
Pronasla sam clanak (na engleskom) o tome, dobar je i sazet, ako ne'ko zapne u prevodu neka mi slobodno posalje pp, rado cu da pomognem.
O MIOMIMA

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
13.10.2009 21:20:44   
Buba76
IZVORNA PORUKA: nensi27

Moja koleginica je operisala miom u Subotici u drzavnoj bolnici,kod doktora koji isto radi u Beogradu privatno,zaboravila sam kako se zove,a ako je to taj,ona ima sve reci hvale za njega,kaze da je stvarno fenomenalan...Pitacu je bas kako se zove.


To je sigurno Luka Andjelic,on mi je vodio prvu trudnocu. Najbolji je za laparaskopije u celoj Srbiji,a operise i u Bosni

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
21.10.2009 22:21:13   
Nensi*
Danas mi je dr na UZ videla miom velicine 3 cm. Bas sam se uplasila,svasta sam procitala na netu,i dobre i lose stvari...Sutra idem na pregled,pa cu sve da je ispitam...
Ali samo mi jedna stvar nije jasna,bila sam na UZ pre 2 nedelje,kad je potvrdila trudnocu,kako tad nije nista videla a sad je vec 3 cmuser posted image user posted image user posted image Ne znam ni da li je to veliko ili malo...user posted image

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
21.10.2009 23:18:23   
lence
Nensi, nemoj da brines previse, to je sada mali miom. Nazalost oni rastu u trudnoci (mislim najvise u prva tri meseca) jer im godi velika produkcija estrogena. Svakako ti savetujem da ides redovito na UZ.
Preporuca se da u prehrani smanjis namirnice koje imaju estrogen u sebi, a to su nazalost meso, mleko i sirevi, pa cak i jaja. Najbolje je da te proizvode kupujes negde sa sela gde se zna da zivotinje nisu ubrizgavane dodatnim hormonima. Ne smes da jedes soju i sojine proizvode, oni stimulisu proizvodnju estrogena. Jedi hladno presovana ulja (nikako svinjsku mast), orahe, bademe i semenke. Nemoj da si fizicki neaktivna. Ovakav rezim treba da im uspori rast.

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
22.10.2009 12:16:06   
Nensi*
Bila sam kod dr,i tek sad mi nista nije jasno...Kaze da nije ni sigurna da li je to uopste i bio miom ili kontrakcijauser posted image
Kakve veze ima jedno sa drugim??? Dala mi je uput za UZ u klinickom centru,jer kaze da tamo imaju bolji UZ pa ce bolje videti...
Vidim ja da cu menjati lekarku..

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
22.10.2009 12:33:41   
Nensi*
A da,i rekla je da ce da me pregleda,a nije...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
22.10.2009 12:35:08   
Anoniman
Doćiće neka pametnija cura da ti pomogne, jer ja stvarno ne znam ništa o tome, ali ti šaljem jedan veliki user posted image i sigurna sam da će sve biti ok!

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
22.10.2009 13:43:18   
misha
Nensi, mislim da treba da promeniš doktora, miomi i kontrakcije nemaju veze jedno s drugim, oni se jasno vide, naročito ako su te veličine . Moji miomi su otprilike toliki, otkriveni su pre trudnoće i nisu pravili problem u trudnoći. Da se ne ponavljam, izgubila sam bebu u 8 mesecu, ali svi lekari se slažu da to nema nikakve veze sa miomima. Pored mioma, kad god sam imala kontrakcije u trudnoći to se jasno videlo na UZ, čak mi je dr. pokazivao da vidim kako to izgleda. Nema šanse da se to pomeša jedno sa drugim. Tako da mislim da tvoja doktorka nema pojma, a i ako imaš miom mislim da treba samo da se prati. Pozdrav.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
22.10.2009 23:15:06   
Nensi*
Hvala ti Misha na odgovoru,i meni je bilo nelogicno kako ta dva uopste mogu da se pomesaju jedno sa drugim...
Sad mi ostaje jedino da sacekam da odem kod drugog lekara da cujem jos jedno misljenje...
A kad sam je pitala kako je moguce da pre samo 2 nedelje na proslom UZ nije videla nista,njen odgovor je bio "Pa materica ti je bila manja nego sada"user posted image Ma debil,vise necu ici kod nje...

(odgovor članu misha)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
14.1.2010 15:15:42   
2002m
Lence, evo me.Da imala sam na zidu materice.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
14.1.2010 15:23:06   
lence
Na kom zidu? Razlika na to kako uticu na zatrudnjivanje i trudnocu je velika.
Moje s unutarnjeg zida su odstranili u histeroskopiji, a imam jos par vecih u samom misicu materice i jedan nakacen izvana, njih se ne usudjuju dirati.

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here