|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tretiranje međice
29.9.2010 22:04:40   
anajid
user posted image user posted image user posted image

Eto,ja je nisam tretirala i Trt Miloka!Prema tome,krenite sa terapijom!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Tretiranje međice
29.9.2010 22:06:40   
ivaj
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Što , Ivaj , nosiš broj 43 ? user posted image


Ma muz kaze da sam tako 'gradjena' tamo dole da bi svaka beba trebala samo da izleti! E sad,ne znam da li da mu ovo racunam kao uvredu ili...user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Tretiranje međice
29.9.2010 22:11:49   
Anoniman
Onda molim te nemoj ničim da se mažeš i podmazuješ , ima bebe da ti izleću ko iz onog aparata što baca teniske loptice user posted image Samo čuješ : ppppplop , pplloooop user posted image

A to , da l' je uvreda ili kompliment - baš te briga , dok god on ume da "tretira" user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 203
   RE: Tretiranje međice
29.11.2010 14:06:53   
Anoniman
vid' vid'

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 204
   RE: Tretiranje međice
30.11.2010 4:30:44   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Iskreno , padalo mi je na pamet i OVO , isto sluši za rastezanje :

user posted image

...ali je možda malo previše radikalno ??? user posted image user posted image user posted image
Prati i oblik ... onoga tamo dole user posted image ... A onaj čika u "Mi nismo anđeli" kaže da se lako navići na to user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Tretiranje međice
24.10.2011 20:11:55   
Vučica78
Dobra tema, možda i korisna. Šteta što baš dugo nije aktivna. Ima li ko da je ovo koristio i da ima iskustva sa tim?

Ono što sam pročitala, pošto se malo interesujem za ljekovito bilje je da je kantarionovo ulje super za ovu masažu. I ova žena sa video zapisa baš kaže da se ne smije svašta stavljati u vaginu. Ili lubrikanti koji se koriste za seks, ili neko ulje za koje se zna da smije u vaginu. Kantarionovo ulje se baš preporučuje za vaginu jer je djelotvorno protiv raznih infekcija, a osim toga čini kožu mnogo elastičnijom i koristi se kao lijek za posjekotine, tako da koža tretirana njime i ako se malo pocijepa ili izreže, brže zaraste. Tako bar knjiga o ljekovitom bilju tvrdi.

Neke žene ovdje su pisale da imaju pozitivno iskustvo sa ovom masažom i babice je preporučuju, koliko čujem, jednoglasno. Ima li još neko sa praktičnim iskustvom da ga podijeli sa nama novim trudnicama?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Tretiranje međice
21.11.2011 1:06:52   
milia
Ja se nesto tu trudim, svaki peti dan kad se setim, kantarionovo ulje koristim, ali ko ce da rasteze 2 minuta, pola minuta i dosta je. Videcemo, ako je dete veliko, ili ako dr odluci da secka, dzaba mi trud, eto pipkam se user posted image

(odgovor članu Vučica78)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Tretiranje međice
21.11.2011 9:11:09   
Bebilina
Ja nisam tretirala... Imala sam cepanje drugog stepena.
Jedina prijateljica koju znam da jeste (nisam sa svima pricala na tu temu) je oba puta zavrsila na carskom.
Sigurna sam da ima efekta, samo treba preci preko stidjivosti, zamoliti partnera da pomogne i biti uporan.

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Tretiranje međice
21.11.2011 9:36:47   
mama kukunka
kopirala sm sestrin post sa fb-a...bavi se aromaterapijom

Ulje za mazanje međice u trudnoći
10 kapi eterično ulje timijan kemotip geraniol
20ml biljno ulje pšenične klice
30ml biljno ulje badem
Umasiravajte na područje međice 2-3 mjeseca prije poroda. Koristite isključivo navedenu dozu!
... Druga receptura sadrži veću koncentraciju eteričnog ulja i primjenjuje se isključivo tijekom poroda, ukoliko naravno imate razumijevanje i podršku medicinskog osoblja. Kada započnu prirodni trudovi i sam proces poroda, aplicira se na područje trbuha. U knjigama ćete naći kako se kod poroda koriste esterima bogata, smirujuća ulja (npr. lavanda), no takva ulja mogu smanjiti i kontrakcije mišića a ne samo smiriti psihu, jer djeluju opuštajuće i na živčani i na mišićni sustav. Timijan geraniol, premda bogat esterima, pojačat će tonus maternice, a opet djelovati psihički smirujuće. Naravno, ovakva receptura nema smisla kod carskog reza (odnosno prije carskog reza). Ukoliko se radi o porodu u vodi, tada se ulje, logično, umasira prije ulaska u vodu.
Ulje za pomoć kod poroda
30ml biljno ulje makadamije
30 kapi eterično ulje timijan kemotip geraniol
Umasiravajte u tanom sloju područje trbuha nekoliko puta tijekom poroda. Ne koristiti tijekom trudnoće, već isključivo tijekom poroda!
Kao što sam spomenuo, timijan kemotip geraniol vrlo je djelotvoran protiv gljivica. Stoga vam sugeriram jednu jednostavnu recepturu u koju ulaze timijan geraniol i čajevac, a koristi se kod gljivičnih infekcija kože:See MoreSeptember 30 at 1:38pm ·

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Tretiranje međice
23.2.2012 11:30:36   
slavica.
Samo da dignem temu user posted image
Ko je probao? Iskustva?

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Tretiranje međice
23.2.2012 12:10:55   
Anoniman
Ja godinama tretiram svoju medjicu , sad cu samo ukljuciti i ulje user posted image

(odgovor članu slavica.)
  Direktna veza do poruke: 211
   RE: Tretiranje međice
27.2.2012 1:22:06   
milia
Da li je tretiranje pomoglo ne znam, ali ja sam super prosla: tri konca, cepkanje nisam ni osetila, vec treci dan sam sedela. Brzo je zaraslo. Mada, babica me masirala tokom napinjanja i navlacila i grlic i medjicu na bebinu glavu polako, kao kad kasikom obuva cipelu. jeste bilo bolnije nego da je glava samo izletela kao na prvom porodjaju, ali ni cepanje nije bilo ka guzi nego nekako sa strane, minimalno i povrsinski. Epiz mi nije radjena ni prvi, ni drugi put.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Tretiranje međice
27.2.2012 7:25:10   
New Mom
NIsam u prvoj (popila sam kritike zbog rigidnosti mišića). Sad bih krenula. Jedini problem je što mi stomak smeta za ovo eksperimentisanje.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Tretiranje međice
27.2.2012 10:15:59   
slavica.
Ja sam mislila kada krenem u skolicu,da piotam tamo za to,valjda oni znaju da li ista pomaze... A sto kazes NM,s obzirom na to da je poceo da raste velikom brzinom,uskoro ni ja od stomaka necu moci da se previse bavim "tim delom" user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Tretiranje međice
8.3.2012 7:13:32   
New Mom

IZVORNA PORUKA: slavica.

Ja sam mislila kada krenem u skolicu,da piotam tamo za to,valjda oni znaju da li ista pomaze...

Uputiće vas i bez posebnog pitanja, jedan čas je oko pripreme mekog dela porođajnog kanala, pa i međice.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Tretiranje međice
19.3.2012 22:01:34   
slavica.
Bila si u pravu NM,nisam morala da pitam,sestra nam je i sama rekla :)
I tako sam ja danas kupila bademovo ulje... Nego mi nesto mnogo lepo mirisi,tako da ne znam da li ima dodatih parfema,ne pise! Ne zuri mi se jos uvek,mislim da mogu sacekati koji dan,tako da cu svakako poneti sledeci cas pa cu pitati da li je dobro...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Tretiranje međice
16.5.2012 17:26:43   
Bebilina
Nisam u prvoj, ali planiram obavezno u drugoj. Mala je imala poveci obim glavice, a i druga beba po dosadasnjim merenjima isto obecava, tako da planiram da pripremam teren, za svaki slucaj. Prvi put sam skoro do kraja bila u bazenu i voda bi trebalo da pomogne i spreci cepanje, ali kod mene to ocigledno nije bilo dovoljno naspram glave... Znaci sad se opet nadam vodi i to do kraja, ali sa masazom krecem(o) cim pre. user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 16.5.2012 17:28:24 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Tretiranje međice
30.9.2012 5:27:56   
Kugla12
Prvi put cujem za ovaj 'tretman' user posted image

U svakom slucaju, pitacu moju dr sta misli o tome i da li pomaze pri porodu. Ako stvarno pomaze da se bacim odmah na 'tretiranje' dok imam jos koji mjesec vremena.user posted image

_____________________________

Jednom kad doneseš odluku, čitav svemir se udruži da bi se ostvarila.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Tretiranje međice
3.12.2012 0:57:10   
erijan

Sto se tice medjice, babica rece da je mesec dana pred porodjaj dovoljno vremena za pripremu, s tim da nikad ne postoji 100% garancija da nece doci do pucanja ili epija. Ja cinim sve sto je do mene, da me posle ne grize savest ako gospodjica ode na dobos!

(odgovor članu Kugla12)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Tretiranje međice
22.9.2013 21:48:42   
Anoniman
user posted image
IZVORNA PORUKA: ivaj

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Što , Ivaj , nosiš broj 43 ? user posted image


Ma muz kaze da sam tako 'gradjena' tamo dole da bi svaka beba trebala samo da izleti! E sad,ne znam da li da mu ovo racunam kao uvredu ili...user posted image user posted image


(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 220
   RE: Tretiranje međice
23.9.2013 10:45:25   
jocajaca
Već dugo niko nije pisao nikakva iskustva.
Ja sam juče počela da tretiram, tj. mm je počeo, a počela sam i da pijem maslinovo ulje svako jutro po jednu kašiku, ne može da odmogne. Ako je ko imao skoro iskustva voljela bi da podijeli. Hvala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Tretiranje međice
23.9.2013 11:04:27   
Olga75
ja se nisam nesto masirala , ono sa razvlacenjem , bilo mi je neprijatno ali sam se mazala i utrljavala , maslinovim uljem i pavlovickom , to mi je preporucila ginekolog
doduse nisam prosla bez epiziotomije
sigurna sam da ce u skolici za trudnice objasniti masazu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Tretiranje međice
23.9.2013 12:50:40   
Sanjalicaaa
S obzirom da ce meni ovo biti prvi porodjaj planiram da isprobam sve sto sam cula, ima i da jedem i pijem i masiram sve sto treba user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Tretiranje međice
7.12.2013 20:26:14   
pocahontas
prosli put me mrzelo ovo da radim, ali zato ovog puta nista ne prepustam slucaju (poucena prethodnim iskustvom), mazem se svako vece maslinovim uljem, prvo malo vode na tupfer i onda sunem maslinovo ulje i time namazem medjicu, ne masiram, samo dobro utrljam...pa videcemo kako cu proci ovog puta.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Tretiranje međice
7.12.2013 20:34:59   
dunja RR
Poc, a od kada si krenula?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here