|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ranice na grliću materice
13.9.2014 16:33:50   
wivern

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Uvek si mu govorili da nema potrebe da je diram, i na kraju posle par godina nestala sama od sebe.


Isti slucaj, imam je od tinejdzerskih dana, i ne menja se. Uvek mi samo kazu da je mozaik ok i da ne diram nista.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Ranice na grliću materice
13.9.2014 17:09:57   
Mala Elena
Kada sam bila u Clinicanovi, doktor mi je rekao da ne brinem, radio mi vs i papa i kolposkopiju . Za ovo poslednje nalaz je: oko OEU uzana kruzna ektopija , potom uzana REE otvorenog tipa. Bojenje jodom intenzivno i homogeno. ..to mislim da znaci da nema promena na grlicu ali sam jako krvarila , i ceo dan posle toga. Nisam od maja prosle god bila na pregledu ...user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Ranice na grliću materice
25.3.2015 18:33:01   
basna
Pozdrav, zanima me da li jemoguće dobiti ranicu poslije tablete za dan poslije...

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Ranice na grliću materice
25.3.2015 21:14:59   
mati
Dr mi je jos dok sam bila trudna sa Matom rekla da imam malu ranicu, ali da ne mora da se dira.
Sad sam radila Papa (II) i kolposkopiju, gde je potvrdila postojanje ranice. Rece da odradimo biopsiju pa onda spaljivanje.
Cini mi se da kod nas ne daju anesteziju za to. Jer treba? Zna li neko dal boli?
Sutra idem i bas sam se uprpala...user posted image

< Poruku je uredio mati -- 25.3.2015 21:16:05 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu basna)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Ranice na grliću materice
25.3.2015 21:26:44   
jabudic
Ja sam posle prvog porodjaja imala ranicu, ali kao nista strasno. Onda je papa septembra 2013.pokazao "upalne promjene na celijama" i grupu 2.
Odradila sam biopsiju i spaljivanje, biopsija je pokazala prisustvo hpv virusa. Trebalo je da idem na tipizaciju, ali nisam zeljela. Na papa testu maja 2014.ranica je bila odlicno zarasla i skoro nestala. Znam da je doktorka bila odusevljena.
Sto se biopsije tice, bar ovdje gdje sam je ja radila radi se bez anestezije. Nije uopste strasno, kao da te neko stipne. Slaljivanje je onako malo neobicno, kao da te pecne struja i zasmrdi koza user posted image Sve u svemu nije strasno.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Ranice na grliću materice
9.6.2015 23:43:40   
mati
Od mog sutra ne bi nista. Biopsiju sam odradila tek danas , posle tri meseca od pisanja.
U sustini nije nista strasno, samo sam ja morala da budem u toku i non stop sam zevala koji instrument dr uzima, sta radi. I ona kaze da ne moram da budem bas u toku i da sve vidim. Ali kako ne moze sve da prodje regularno kod mene, prekinula mi je neki kapilarcic pa je morala da ga spaljuje. To je malo nelagodno, ali sto rece Jabudig strasnije je to sto smrdi.
Sad cekam rezultate. Mislim da se i spaljivanje radi bez anestezije. Sutra svejedno idem na kontrolu, dr mi stavila gazicu zbog krvarenja, pa da je vadi.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Ranice na grliću materice
10.6.2015 21:53:06   
choopa choops
Jao ja sam kreten! Trebalo je da radim papa test i da vidim i šta je sa ranicom, ali evo još ne pođoh! user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Ranice na grliću materice
6.9.2015 17:58:34   
Animsaj9

IZVORNA PORUKA: basna

Pozdrav, zanima me da li jemoguće dobiti ranicu poslije tablete za dan poslije...

Ne moze...

(odgovor članu basna)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Ranice na grliću materice
6.9.2015 18:02:52   
Animsaj9
Ja sam imala ranicu kojoj je bio uzrok jaka upala cervixa, papa bio 3a ascus inflamatoria... Radjeno spaljivanje, posle 3 meseca ponovljen Papa i bio 2 sa jednim + leukocita...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Ranice na grliću materice
31.3.2016 18:41:14   
sunce86
Da li ektopija moze biti prepreka zacecu?

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Ranice na grliću materice
31.3.2016 21:32:55   
vocicana
Mislim da ne moze,moze biti jedino problem ejakuliranje jer moze stvoriti osecaj pecenja unutra jer je ta slluzokoza zmenjena i suvlja od zdravog nalaza na grlicu, pa to moze biti neprijatno.
Nemas brige, mada nije na odmet da pitas ginekologa, ali moje misljenje je da nema velikih ometanja za zacece.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu sunce86)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Ranice na grliću materice
31.3.2016 21:48:11   
sunce86
Hvala na odgovoru. :)
Pitala sam ginekologa, kazu da ne moze da utice.
Medjutim ja imam veliku prostranu ektopiju, skoro ceo grlic obuhvata, i sekret je pojacan. Ne znam da li taj sekret ne odgovara spermatozoidima, ili ne mogu da prodju kroz njega, ili jednostavno im neodgovara ta sredina, pa ne prezive. Svi brisevi su uredni...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Ranice na grliću materice
31.3.2016 22:40:40   
vocicana
Tek sada kada kazes da nema promene u flori vagine verujem da je sve ok. Ne moze sigurno, samo znaj da ti moze stvoriti taj peckavi osecaj unutra, nema veze cak ni sa velicinom tj prostranoscu promene, a vag sekret da je jedino kiselije ph vrednosti mozeti biti prepreka za zacece jer spermatozoidi u baznoj(ovulacijskoj) sredini opstaju i lepo plivaju, ali to se menja u toku ciklusa, tako da je najbolje da pratis plodnu sluz, lh tracice da radis i eventualno pocnes da meris bazalnu temperaturu ivodis se prema tome.
Zelim ti mnogo uspeha i da nam sto pre dodjes u user posted image temiceeeee

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu sunce86)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Ranice na grliću materice
23.4.2016 20:12:23   
aleksandrici
Ja sam imala ranicu na grliću materice.Otišla kod ginekologa koji mi je rekao spirala mora odmah van.Pitala sam d dođem neki drugi dan,naravno ginekolog mi nije dozvolio.Navodno je spirala,odnosno strano telo napravilo haos u organizmu.Posle 5 godina spirala je napravila takav haos.Naravno skinula sam je i nikad više je nisam poželela.Posle upotrebe određenih lekova,vaginaleta i antibiotika sve se dobro završilo i ranica je nestala-,tako da drage moje posetite redovno ginekologa.Uradite preventivu ili sistemaqtski pregled.Bićete zadovoljni i sigurni.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Ranice na grliću materice
13.5.2016 1:02:21   
choopa choops
Bila sam juče kod gina da odradim PAPA za ovu godinu.
Naravno planiram već dva mjeseca da idem, ladno mi je i knjižica istekla, pa sam morala opet da idem da ovjeravam user posted image
Imala sam užasan sekret, onako sluzav bez neke boje i mirisa. Užasno me nervirao, pa sam na svoju ruku stavljala Macmiror da me ne bi vratila kao prošle godine jer nije mogla da uzme PAPA nego sam morala da stavljam vag, pa tek onda opet pregled i papa.
I poslije ovih vaginaleta dobijem i taman malo sačekam da krenem na pregled i opet m ise pojavio sekret pa sam mislila da neće moći da uzme, međutim mogla je.
Ona kaže da mi taj sekret pravi ta moja ranica koja nikako da se povuče. Svejedno, ona mi ne predlaže da je diram uopšte dok god radim redovno PAPA. Dala mi je terapiju:
Neopenotran Forte svaku noć.
Kad to završim Hipervag svaku noć.
I Gynophilus 1. i 4. ti dan poslije svakog menstrualnog ciklusa, da mi to bude mjesečna terapija.
Znači udarnički. Vidjećemo kakav će biti PAPA. S vremena na vrijeme me boluckaju jajnici, ali ona kaže sve je tamo OK.

Ali ja hoću da pitam još nešto. Da li je neka od vas koristila onu mješavinu meda i čuvarkuće? Čitala sam negdje da je nekome pomoglo, ali ne sjećam se je li za ranicu ili ciste? Bojim se ovih ranica, genetika mi nije jača strana što se tiče toga pa da pokušam da je se rješim na sve načine.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Ranice na grliću materice
13.5.2016 1:57:54   
Animsaj9
Choopa za tu kombinaciju ne znam , ali sam ja koristila med , djumbir i limun , čovek bi sve probao samo da bude bolje

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Ranice na grliću materice
13.5.2016 5:21:48   
vocicana
Draga Choopo, imala sam ciste na jajnicima, tako i na dojkama, posle operacije tumora.
Mesavina zelenog cuvara kuce 300 gr se samelje u vodenici za meso, pomesa sa teglom meda, ostavi u frizideru 24 sata, nakon toga se uzima 2-3 puta dnevno, za ciste super, ali probaj i za tvoj problem, msm da je odlicna stvar za imunitet.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Ranice na grliću materice
13.5.2016 17:21:52   
choopa choops
Hvala cure!

Aha mislila sam da je omjer tipa 400gr čuvarkuće na 500gr meda. Probaću, nemam šta da izgubim. A ima i te čuvarkuće koliko hoćeš user posted image

Ako neko zna još neki prirodni lijek za ovu ranicu nek slobodno turi ću probam sve user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Ranice na grliću materice
25.5.2016 18:19:26   
choopa choops
Ja napravila (tek) ovu smjesu i nekako mi vodena user posted image , rijetka, je l' to treba tako da bude? Mislim znala sam da je čuvarkuća puna vode, ali se nisam nadala da će ovo biti tako, već da će biti kao med?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Ranice na grliću materice
16.6.2016 15:28:03   
ivaMark
Dr u Bosni mi na kontrolnom pregledu saopsti da imam ranicu koja nije nista strasno, kao to i nije ranica, nego eto tako se samo kaze, uradi mi PAPA (tu sve bude ok) a kolposkopiju mi nije radila. Dodjem u Srbiju i naravno odem da zakazem kod moje dr, kaze mi sestra..paaa ceo jun je popunjen, tek za Jul mozete da zakazete (to je bilo negde na pocetku Juna), pa dobro, kazem ja njoj, zakazite mi....aaaaaa, pa me moze, dodjite 25.juna pa cemo onda da zakazemo user posted image

Odem privatno na kolposkopiju i dr kaze sleece: imam ranicu koja je nastala kao posledica loseg usivanja rascepa grlica, cista neodgovornost kaze on...videla sam lepo sve na ekranu i jodom kada je boijo vidi se bas velika neobojena povrsina sa jednim mozaicnim delom... On je predlozio lasersku vaporizaciju i da se ukloni taj mozaicni deo...sad citam da su ovde neke od vas imale to i da se samo povlacilo, ali sta znam, mene je nekako strah da cekam user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Ranice na grliću materice
16.6.2016 15:33:56   
choopa choops
iva ja se na razumijem najbolje, ali da kažem da ja godinama imam ranicu, a samo sam jednom išla na kolposkopiju. Koliko sam se raspitivala, kažu da dr prilikom običnog pregleda, može da zaključi da li je kolposkopija neophodna ili ne. I bitno je da se redovno radi PAPA. Što me napomenu da nazovem DZ da vidim da li su mi stigli rezultati. Meni dr nije savjetovala uklanjanje još uvijek.

Inače nisam još počela da pijem ono gore, ne mogu gadno mi izgleda, pa se ptam da li bi mogla da jedem samo čuvarkuću tri puta dnevno?user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Ranice na grliću materice
16.6.2016 15:38:30   
ivaMark
choopa, mislim da kolposkopija spada u redovne godisnje preglede, bilo promena ili ne. Bar su meni uvek radili sve u kompletu user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Ranice na grliću materice
16.6.2016 15:59:37   
choopa choops
Kod nas ne. Šalju samo ako nije uredan PAPA test ili u slučaju da se prilikom vaginalnog pregleda primjete neke promjene koje treba detaljno ispitati.
Ja radim PAPa test svakih godinu dana (ili manje) , a mislim da ću za koju godinu da počnem sa 6-mjesečnim pregledima. Jer mami i tetki su izvadili sve dolje, pa moramo da pazimo i sestra i ja.
Zvala DZ za rezultate, ne rade, zvacu ujutru ako se sjetim...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Ranice na grliću materice
16.6.2016 16:34:05   
vocicana
Choopo, treba da je retko, samo samelji listove u vodenici za meso, ostavi u frizideru, ima ukus meda sa limunom, tako nekako.
A mozes jesti i sveze listove, naravno jako je zdravo. Molim te izvini sto sam ovako kasno reagovala.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Ranice na grliću materice
16.6.2016 17:08:02   
World
Ja sam imala ranicu prije nekoliko godina, sad je vise nemam. Sama je nestala nekako.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here