|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mladenci
22.3.2010 10:42:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Nejtiri

Nama je pop rekao da mladence slave ISKLJUCIVO oni koji su vencani u crkvi i da je obavezno trpeza posna, u suprotnom, to je skrnavljenje kao i proslava slave sa mrsnom hranom u vreme posta. Takodje se tog jutra odlazi u crkvu i pale se svece sa vencanja...

Popovi i njihovo trabunjanje me odavno ne zanimaju. Upravo zamesih testo za mladencice, a moji nam danas dolaze u goste. Bice nam bas super duper.user posted image



Ma mila, nije trabunjanje, pogledaj ako imas crkveni kalendar u kuci. Mi imamo stvarno super popa koji nije u fazonu pare i to. Uzivaj danas i srecno! user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Mladenci
22.3.2010 10:44:55   
New Mom
Hvala! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Mladenci
22.3.2010 12:42:24   
Shishica
Hvala i od mene user posted image

Mislim da je taj svestenik u pravu.. mada ja ne razumem zasto bi mi slavili taj dan kada su svi oni stradali zbog Hrista..kakve to veze ima sa mladencima tj. nama vencanima?

Jos smo vencani samo u opstini, a ne mogu da docekam vencanje u crkvi.. (cekamo da nam se rodi andjeo mali), ali ipak cemo imati goste danas...

Jeste svestenik u pravu, ali kako da kazem gostima nemojte doci?

Prvi put pravim mladencice i nemam predstavu sta ce ispasti....



_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Mladenci
22.3.2010 12:56:13   
Sanjica26 RR
Pa, eto mi smo objasnili bliskim rodjacima da to necemo slaviti. I nisu se ljutili. Samo su poklone poslali.. user posted image . Stvarno ne znam sto se mnogi opterecuju oko ovog praznika.
Danas Pravoslavna crkva proslavlja 40 Sevastijskih mladenaca koji su postradali za Hrista. A, zasto se praznik zove mladenci? Zove se tako, jer su njih 40 mladih vojnika stradali. Zbog toga i dolazi naziv Mladenci. Evo ako je neko zainteresovan mogu malo vise napisati o ovom prazniku.user posted image
A, svestenik je skroz u pravu. Kako moze da se pravi mrsna hrana, a pada u Vaskrsnjem postu. To je kao kad mnogi Srbi slave mrsnog svetog Nikolu u vreme Bozicnog posta. Tu nema razlike


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Mladenci
22.3.2010 12:56:52   
maslinica
cestitam Mladence....
ja nisam znala sta je touser posted image ....jesam krstena u pravoslvnoj crkvi, ali sam do pred dve godine zivela u katolickoj drzavi i nista jadna nisam znala, sem Vaskrsa i Bozica i sad mi je jaaaaaaako drago sto sam od vas naucila svasta..
i plakala sam sad muzu zasto mi ne slavimo mladence...al sam se utesila, da jos nisamo vencani u crkvi i da nije kasno onda ni nagodinuuser posted image



(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Mladenci
22.3.2010 13:03:28   
Sanjica26 RR
Maslinice ovde ces dosta toga da naucis.
Nasi praznici su mnogo lepi. Samo kad bi svi znali pravi smisao, mislim da bi ih lepse proslavljali.
A, vencanje je u crkvi predivno. Jos ako narucite da vam peva hor, bice jos lepseuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Mladenci
22.3.2010 13:05:04   
Shishica
Maslinice user posted image Nemoj da si tuzna, ja bih volela najvise da danas ne pravim mladencice, da gosti ne dolaze.. jer to vencanje u opstini nije meni nista...

Cekam crkveno i tada cu sa srecom slaviti mladence..iako mi je ne logican praznik i dalje...

Sanjice, imenjakinjo, volim sto si napisala nesto vise...samo pisi, nikad dosta informacija user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Mladenci
22.3.2010 13:28:32   
Mari86
Ja sam resila...za danas pravim mladence,pitu sa francuskim hlebom i pogacice sa sirom...
vala ima da se naradim...ali neka user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Mladenci
22.3.2010 13:30:17   
Mari86
Ja pravim mrsnog svetog Nikolu..jednostavno ne mogu da pred goste iznesem ribu..
Moji gosti ne poste,a ni ja..i ne smatram da greh ulazi na usta,nego izlazi iz njih...user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Mladenci
22.3.2010 15:24:44   
Anoniman
Ja volim obicaje i volim kada ih ljudi postuju i odrzavaju tradiciju kroz generacije.
Posto je obicaj da dodju oni koji su bili na svadbi i da se gosti ne pozivaju, mi smo prosle godine za mladence pripremili posnu trpezu, dolazili su nam ljudi u skracenom broju u odnosu na vencanje oko 30-35 ljudi (na vencanju je bilo skoro 90 gostiju), bio je svedski sto, ostajali su po dva-tri sata i odlazili, pa dolazili novi; na tv-u je isao snimak sa vencanja ceo dan, moji baka i deda su plesali uz numeru sa vencanja i bas mi je nekako ostalo u lepoj uspomeni...
Sto se posne trpeze tice, moze biti predivna i ukusna ako se potrudimo. Evo slikica da vidite kako je kod mene izgledalo (pri tom mama, sestra i ja sve spremile za jedno pre podne)

user posted image
user posted image

(odgovor članu Mari86)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Mladenci
22.3.2010 15:40:17   
Lu
Nejtiri sve pohvale,baš ste se potrudiliuser posted image



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Mladenci
22.3.2010 15:43:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Nejtiri sve pohvale,baš ste se potrudiliuser posted image




Hvala, draga! Pa znas kako je kad je posno svi su u user posted image  fazonu, pa onda moras da se potrudis da bude malko neobicno! user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Mladenci
22.3.2010 16:29:13   
aster
Mm i ja smo se venčali u crkvi i ovo nam je prva zajednička godina u braku, ali nažalost nećemo proslaviti današnji dan. Mm je jutros otišao na teren user posted image user posted image user posted image   Da je tu verovatno bismo otišli negde na večericu, kolače ili tako nešto, samo nas dvoje, pardon troje user posted image user posted image ovako....ništauser posted image
Ali ja kontam da mi to fino možemo da obeležavamo svake godine, što da ne user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Mladenci
22.3.2010 16:48:10   
Suncicabg
Srecni mladenci i od mene! Meni se dopada taj obicaj i mladencici ali mm je alergican na med pa nikad nije moga da se posluzi, mozda zato jos nismo u braku user posted image   jer cula sam da momci i devojke to jedu da bi se vencali sto pre

< Poruku je uredio Suncicabg -- 22.3.2010 16:49:44 >

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Mladenci
19.3.2011 12:16:57   
dunja RR

Jel se spremate za mladence? U utorak su user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Mladenci
19.3.2011 12:22:33   
Nensi*
Zasto je ova tema zakljucana?

Mi idemo kod kumova na mladence user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Mladenci
19.3.2011 12:23:29   
Anoniman
Moji spremaju mladence a mi idemo u goste user posted image

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Mladenci
19.3.2011 12:51:47   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Nensi RR

Zasto je ova tema zakljucana?

Mi idemo kod kumova na mladence user posted image


kako misliš zaključana? ja sam malopre pisala normalno, tj. nije bila zaključana......

tebi?

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Mladenci
19.3.2011 12:53:01   
Nensi*
Pa stoji katanac dole...Ja sam odgovorila na ono iznad tvog posta...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Mladenci
19.3.2011 12:54:11   
dunja RR

ne znam šta je, meni je ok - nije zaključana.......

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Mladenci
19.3.2011 12:57:42   
Nensi*
Evo vidi,kod mene stoji katanac

user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Mladenci
19.3.2011 13:13:46   
Olga75
jeeej stizu mladenciiii user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Mladenci
19.3.2011 13:21:54   
dunja RR

Joj Nensi zbunjena sam skroz, istina je da sam i ja malopre videla taj katanac kao i ti, ali sam normalno moga da odgovaram; sada ni katanca više nema kod mene user posted image



(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Mladenci
19.3.2011 13:25:31   
Olga75
nema katanca kad ja radim user posted image
pisite , tema je otkljucana user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Mladenci
19.3.2011 20:58:09   
moja ciklama
ja se spremam da slavimuser posted image user posted image user posted image

gostiju: 30tak
slavimo mrsno,(meze, salate, pečenje, kolači, ruska, kiflice, pitice) jer ama baš niko ne posti!
ali mladenčiće pravim posno, to nosimo u crkvuuser posted image

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here