|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 14:16:20   
Mariya

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Da, pricali smo o privatnom vrticu sa subvencijom drzave. Ovde je sada drzavni oko 5500 din, i mislim da je najmanja suma, ako dete ne ide, oko 2500 din.

Štaaaa user posted image user posted image user posted image
Mene vrtić sa užinom i nekim ekstra troškovima (predstave,novine i sl.) ne izađe 2500 mesečno!!
Baš sam neupućena. Kod nas ni nema privatnih vrtića, problem je što ni u državnom nema dovoljno dece nažalost.user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1726
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 14:42:55   
IvanaSK RR
Mariya, do skoro se racunao prosek plate, pa je islo i 9000. Sad je ista cena svima. Naravno, predstave i sve ostalo se placa dodatno.
Ja cu otici do ovog privatnog vrtica sto mi je blizu i pitacu kako je kod njih. Videcu tada sta mi je ciniti :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1727
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 15:16:08   
mati
Mariya kod vas je bas povoljno. Kad bi samo znala koliko muka mame imaju sa vrticima... A kod vas i manjak dece. Ja se napatila sa Mitom.
Ivana, mi smo Mitu upisali u vrtic koji mi je dalje, ali je bilo upraznjeno mesto... I sad cu da placam cuvanje mesta verovatno oko 3000, dok se ne stvore uslovi za prebacaj. A to moze biti za 15 dana, a moze i nikad.
U taj vrtic ne mogu da ga vodim jer nemam liniju do tamo, a na posao idem busem, i nije mi usput.
Mozda je bolja opcija bila privatni od 5000, ali eto, nesto mi se tamo ne svidja. Pisale smo Ana i ja ali mislim u barru.

< Poruku je uredio mati -- 19.3.2017 15:17:55 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1728
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 16:29:51   
IvanaSK RR
Mati, meni je ovaj privatni vrtic bukvalno na dva minuta od kuce, ali nam je definitivno mnogo novca kad ne ide.
Jel tebi ima ko da cuva Mitu? Bas vam je bzvz situacija.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1729
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 17:16:44   
mati
A meni je drzavni na dva min, a privatni na cetri...user posted image
Cuvaju ga bake, na smenu, alu je nama veci problem sto on pati, zeli da ide, sprema se za vrtic i stalno place da nece da krene sutra, vec danas.
Meni se srce kida kad god se potegne tema o vrticu...
Kolika je cena kod vas kad ne ide?

< Poruku je uredio mati -- 19.3.2017 17:18:00 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1730
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 17:21:28   
IvanaSK RR
Koliko sam u toku ne može biti manja od 2500 din. Ali ovde retko ko moze da cuva mesto. Dok je sin isao u vrtic, nije moglo. Znaci, ako dete ne ide u vrtic, a nema zdravstveno opravdanje mesec, dva nastaje problem.
Jel mnogo daleko taj vrtic? Da ga bake vode kad ti vec ne mozes.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1731
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 17:28:08   
mati
Ivana pa to nije puno. Tako oni obracunavaju. Ja cu isto placati oko 3000 samo sto mu cuvam mesto, koje mozda nikad ne zamenimo. Ne znam uopste vise nisam pametna. Mene miniraju vaspitacice, na crnoj sam listi...
A ovaj gde sam ga upisala je jako lep i mali, ima vaspitaca i vaspitacicu, bas su fini. Ne mogu bake da ga vode jer nema direktnu liniju, ne bi mogli ni pesaka, dalje je...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1732
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 18:54:10   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Mariya

Sad čitam šta pišete za plaćanje i nije mi jasnouser posted image zašto plaćate više ako dete ne ide u vrtić? Ja plaćam manje ako Lu ne ide u vrtić.
Oko 1000din.je jedan mesec vrtića i ako ne ide nekoliko dana plaćam manje, npr.oktobar i novembar je jedva išla i plaćala sam 600din. I to plaćam kasnije, dok užinu plaćam za tekući mesec, to recimo ne smanjuju,bez obzira na izostanke. A ide u državni vrtić.


Blago vama... ovde je priča skroz drugačija. Kod mene u kraju postoji samo jedan državni vrtić i upisati dete u njega je nemoguća misija, što su nam otvoreno rekli i u glavnoj komisiji za upis. Tako da izbora nismo imali, sreća pa je bilo mesta u privatnom prošle godine pa je upao inače je kod njih velika lista čekanja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1733
   RE: Upis u jaslice-vrtić
21.3.2017 18:17:21   
Anck Su Nmaun
I ja svaki dan ocekujem konkurs..znam da.je negde u Maju obicno.
Kod nas se za trece dete ne placa tako da smo bar sad toga oslobodjeni !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1734
   RE: Upis u jaslice-vrtić
31.3.2017 9:38:57   
Sanjalicaaa
Konkurs od 8-19 Maja link

< Poruku je uredio lesica RR -- 31.3.2017 11:53:39 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1735
   RE: Upis u jaslice-vrtić
31.3.2017 9:40:10   
Anck Su Nmaun
Kod nas u NS pocinje od ponedeljka 3 do 21 Aprila, ja sam vec sve papire sredila i nosim u ponedeljak!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1736
   RE: Upis u jaslice-vrtić
31.3.2017 11:31:29   
IvanaSK RR
Hvala Sanjalice, sad cu pogledati link. Da se polako spremamo :)
Anck, sta si spremila od papira?

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 31.3.2017 11:33:11 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1737
   RE: Upis u jaslice-vrtić
31.3.2017 11:39:17   
Anck Su Nmaun
Ne znam jel ide isto ali ovo:
Obrazac njihov,
Potvrda od pedijatra
Potvrde da smo zaposleni, od firme
kopije izvoda ( za svo troje)
Potvrde o prebivalistu za svo troje i
kopije LK

Ovo zadnje troje jer je trece dete u pitanju pa treba inace ne.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1738
   RE: Upis u jaslice-vrtić
31.3.2017 11:44:14   
IvanaSK RR
Hvala. Mislim da je tako i ovde, pogledacu jos.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1739
   RE: Upis u jaslice-vrtić
4.4.2017 9:06:07   
Anck Su Nmaun
Predali juce papire..cekamo 12 Jun za rezultate. user posted image Nadam se naj boljem.jer imamo max bodova!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1740
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.4.2017 14:29:06   
IvanaSK RR
Anck, kakvi bodovi?
Ja sam se bas malo pre iznervirala, drugarica isla do vrtica da vidi sta treba od papira i kad je definitivno upis. Upis jeste od 09.05. ali ce biti istaknuto na vrticu sta treba od papira tek posle praznika!!! Pa da li su normalni??
Tri dana pred upis tek će biti istaknuto!
Ja cu uzeti i potvrdu od lekara i izvode i sve sto citam po netu ove nedelje, ne znam kako cu posle stici.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1741
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.4.2017 16:14:48   
suzi kju
Ivana kada popunjavas zahtev za upis, postoji stavka, koju ako stikliras, daješ pravo komisiji vrtica da proveri tačnost podataka koje tu budeš upisala i ništa od papira ne vadiš, niti izvode niti ista. Podaci sebe odnose na zaposlenje tvoje i tm.
A ako ne želiš tako onda treba izvod iz pio fonda o opisanom radnom stazu, izvod i rodjenihi za svu decu.
Ja se juce raspitivala zbog drugarice.
A ja sam prošle godine zaokružila tu stavku da oni provere podatke pa ništa drugo nisam nosila.
Eto valjda sam lepo objasnila.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1742
   RE: Upis u jaslice-vrtić
26.4.2017 10:22:24   
IvanaSK RR
Pa, ne razumem onda zašto moraju papiri ako postoji ta opcija??
Muz ce danas uzeti potvrdu kod lekara (valjda ce mu dati bez mace), i izvadice macin izvod. Ostalo imam, pa cekam da vidim sta ce traziti.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1743
   RE: Upis u jaslice-vrtić
26.4.2017 10:27:17   
Zemunka85
Koji je haos ovo sa vrticima, uzas zivi!
Imam drugaricu koja radi. I ona i suprug. Imaju klince od godinu dana i 4.
Malac od 4god ide u drzavni vrtic od prve god. Sada su morali i mladjeg da upisu i nije upao u vrtic gde mu ide brat.
Ona zena pocela da radi, i morala ga u vrtic kod moje L.
Uzas zivi!
Em joj deca idu u razlicite vrtice, em ovde placa onoliko koliko nije zelela tj mogla, ali ko je pita? user posted image

U pitanju Zemun, ali msm da je vec u Mirjevu lakse ...

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 26.4.2017 10:28:27 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1744
   RE: Upis u jaslice-vrtić
26.4.2017 10:47:16   
IvanaSK RR
Zemunka, kako placa drugaciju cenu? Zar nije svuda sada isto?
Veruj mi, ni u Mirijevu nije mnogo bolje user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1745
   RE: Upis u jaslice-vrtić
26.4.2017 10:52:16   
Zemunka85
Pa ovo dete sto joj ide u drzavni - placa koliko je drzavni. Nzm koliko.

A za privatni - drzava vraca odredjeni deo od ekonomske cene, koja je 27700 (cini mi se). Sto je vrtic skuplji, vise ces dodati. Nas je 250e, pa mi mesecno doplacujemo od 10000-12000 sto je svakako skuplje od drzavnog tj onog sto je ona htela.

A prekjuce na rodj, pricam sa kumom mm iz Mrijeva njena mala ide u drzavni i kaze da je sada sina upisala bez problema, pa sam zato pomislila user posted image

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 26.4.2017 10:53:04 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1746
   RE: Upis u jaslice-vrtić
26.4.2017 11:00:57   
IvanaSK RR
Aha, izvini, zaboravih da tvoja cerka ide u privatni.
Mozda se toj devojci posrecilo, ali je ovde uzasno. Pet državnih vrtica, a i dalje haos.
Hvatam se za reci te devojke, mozda ove godine ne bude kao do sada user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1747
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.5.2017 15:07:26   
Lidivlad
Pozdrav,
Imam jedno mozda mnogo glupo pitanje.user posted image
Ukoliko želim da mi dete krene u vrtic sledeće godine,znaci 2018,u septembru,da li treba da konkurisem sada u maju ili da cekam sledeću godinu za prijavu?

Hvala unapred na pomoći!user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1748
   RE: Upis u jaslice-vrtić
3.5.2017 7:10:25   
Anck Su Nmaun
Ne, za sledeci Septembar ce biti novi konkurs u Maju 2018.

(odgovor članu Lidivlad)
Direktna veza do poruke: 1749
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.5.2017 22:55:53   
Beogradmojgrad
Drage mame, brzo mi je potrebna proverena informacija dobijanja odbijenice na licni zahtev pre isteka konkursa. Jer nema
Ko da mi cuva bebanu, poslodavac ocekuje moj povratak na posao a dokumentaciju sam uredno predala sada u majskom upisu za septembar? Sta mi je ciniti da uspem da upisem bebicu sto pre uz subvenciju makar ona i od septembra pocela. Rizicno mi je bez odbijenice da sklapamo ugovor. Zivimo sami, oboje u radnom odnosu?
Unapred hvala

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here