|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.6.2018 17:12:38   
IvanaSK RR
Vecina ovih standardnih kod nas u blizini je oko 28 000 din. Država refundira maksimum 22 400 din (mislim)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1976
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.6.2018 17:30:49   
mama Jo
Ozbiljno?
Jos uvek nisam upucena u te refundacije, ali, po tome, privatni ne ispada bas skuplji mnogo u odnosu na drzavni?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1977
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.6.2018 17:36:47   
IvanaSK RR
Kod privatnog vrtica sa refundacijom nema odbijanja novca ako dete ne ide u vrtic. Nego se placa vise. Pisali smo o tome skoro.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1978
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.6.2018 18:10:21   
mama Jo
Nisam ispratila jer nisam tad bila u tim vodama. U kojoj temi? Da iscitam lepo

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1979
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.6.2018 18:17:21   
IvanaSK RR
28 000 din podelis na broj radnih dana u mesecu . To bude oko 20 dana i 1400 din po danu. Pola od toga drzava ne refundira aki dete ne ide.
Znaci, ti ces placati 28000 din, a refundacija ce biti umanjena za 700 din ako dete nije islo jedan dan u toku meseca.
Nadam se da si razumela.
Zavisi od vrtica , vrlo cesto vrtici pisu pluseve, kao da je dete islo u vrtic.
I da, država refundira maksimum 22 400 bez obzira i ako vrtic kosta 40 000 din.


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1980
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.6.2018 20:37:47   
jess021
Mama Jo, vec sam pisala da je u NS drugacija situacija, mnogo nepovoljnija.
Ovde su subvencije 10 000din za jaslenu grupu i 8000 za starije.
Maraj, bas mi he zao, ali kod vas stvarno nije velika razlika, mislim finansijski, izmedju drzavnih i privatnih
Ne jedi se bez potrebe, upisi ga u privatni i zavrsi pricu.
E jel vi u Bg svake godine konkuriset_e?
U Ns kad se jednom upises, upisan si do skole, sto je super, ali sam cula da u drugim mestima nije tako.

< Poruku je uredio jess021 -- 18.6.2018 20:40:12 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1981
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.6.2018 20:56:26   
mama Jo
Nisam to ispratila nista oko privatnih vrtica i subvencija.... znam samo da sam u NS cula od mnogih da dosta placaju vrtic, cak i sa subvencijama. Pomislih da to zavisi od vrtica do vrtica...

Jess, jeste i vi konkurisali?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1982
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.6.2018 21:00:21   
IvanaSK RR
Jess, kad je sin isao nosili smo svake godine papire u vrtic. Proseke plata zbog placanja(tada se placao vrtic po platama).

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1983
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.6.2018 22:08:38   
Maraj
Jess jsl mislis za konkurisanje? Konkurisanje vazi samo za ovu skolsku godunu. Sledece god moras ponovo da konkurises.
A ako mislis na upis....mislim da ne. Ko se upisao, upisan je do skole

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1984
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.6.2018 22:14:37   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Nisam to ispratila nista oko privatnih vrtica i subvencija.... znam samo da sam u NS cula od mnogih da dosta placaju vrtic, cak i sa subvencijama. Pomislih da to zavisi od vrtica do vrtica...

Jess, jeste i vi konkurisali?

Placaju mnogo jer se svaki dan odsustva naplacuje roditeljima po redovnoj tarifi ( kao da ide) a u drzavnim se uopste ne naplacuje, ispada ti skuplje kad klinac sedi kuci, tada nema subvencija..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1985
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.6.2018 22:34:51   
jess021
Mama Jo, da, konkurisali smo.
Maraj, ne razumem te bas najbolje, sta znaci konkuriset_e svake godine, a kad se upises upisan si do skole?!
MimaKos, u NS se privatni vrtici vise placaju, jer su manje subvencije. Nisam sigurna kako ovde funkcionise to kad dete ne ide u vrtic, mislila sta onda sa tim danima.

< Poruku je uredio jess021 -- 18.6.2018 22:36:28 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1986
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.6.2018 22:36:22   
MimaKos
U Nisu izbacili konkurisanje, dok se upisu svi sa liste cekanja koje trenutno postoje...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1987
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.6.2018 9:54:04   
IvanaSK RR
Jess, mislila je da svake godine nosimo papire. To je kao produzenje ugovora, slicno je i u privatnim vrticima.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1988
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.6.2018 9:56:29   
MimaKos
Moguce da je to vise zbog cenw vrtica bilo, ako se vec po platama placalo..

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1989
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.6.2018 15:54:29   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: MimaKos

Mi se upravo vratili.. izbegli dva tri pljuska zestoka usput.. saznala da malecki upada u vrtic sledece godine (4 na listi) i bas sam happy



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1990
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.6.2018 15:55:22   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Super za vrtic Mima, vidis kako se svi zalimo da ne dobijaju deca... nadam se da si sad ,,poterala" dobru srecu pa da cemo i mi dobiti... da li to sad znaci da morate da mu ,,cuvate" mesto do sledece godine, ili automatski sledece god.krece?



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1991
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.6.2018 16:34:42   
Maraj
MK , niste imali vezu ?!?!

Inace juce sam citala da poskupljuje cena vrtica u NS

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1992
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.6.2018 16:36:21   
mama Jo
Stvarno Maraj? Pih...
Ako je tako, mozda onda i bolje da razmotrim opcije privatnih... sa poskupljenjem ce se smanjiti razlika... osim ako ne dignu cene i u privatnim 😡

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1993
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.6.2018 16:37:39   
Maraj
E pa to ne znam. Juce procitah negde za poskupljenje al zaboravih gde

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1994
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.6.2018 16:41:40   
MimaKos
IZVORNA PORUKA: Maraj

MK , niste imali vezu ?!?!

Inace juce sam citala da poskupljuje cena vrtica u NS

Nikakvu vezu, dosla neka zena da se svadja sa sefom, ja dosla da platim, pa rekoh kad je vec tu da pitam, bebac sada ima 4, 5 meseca a ja ga prijavila pre mesec dana... upao je za narednu godinu, valjda za avgust... i da dodam da nam je centralni vrtic, jedan od najtrazenijih, bas sam se odusevila!

< Poruku je uredio MimaKos -- 20.6.2018 16:42:41 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1995
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.6.2018 16:46:48   
IvanaSK RR
A u kom gradu zivis?
To je bas retko da prime tako dete koje treba krenuti za godinu dana..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1996
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.6.2018 16:49:28   
Maraj
Mk kako ste mogli da konkurisete za sledwcu godinu. Konkurs je za sad od septembra. A od sledeceg maja je drugi konkurs za narednu godinu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1997
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.6.2018 16:51:28   
Maraj

IZVORNA PORUKA: MimaKos

IZVORNA PORUKA: Maraj

MK , niste imali vezu ?!?!

Inace juce sam citala da poskupljuje cena vrtica u NS

Nikakvu vezu, dosla neka zena da se svadja sa sefom, ja dosla da platim, pa rekoh kad je vec tu da pitam, bebac sada ima 4, 5 meseca a ja ga prijavila pre mesec dana... upao je za narednu godinu, valjda za avgust... i da dodam da nam je centralni vrtic, jedan od najtrazenijih, bas sam se odusevila!


Ovo mi nije jasno. Ne mozea da konkurises za sledeci avgust. To mozes da konkurises od maja 2019.god

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1998
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.6.2018 16:54:47   
mama Jo
Da, to i meni nije jasno.
MK jesi sigurna da je primljen tek za sl.godinu?
Zato sam bas i pitala da li ,,cuvate" mesto...
Znam da su neki nasi prijatelji konkurisali kad je beba imala mesec dana samo, kao najlakse i najvise mesta ima za jaslenu grupu... i onda cuvaju mesto - dete ne ide u vrtic a oni placaju, jer jedino tako ce sledece godine automatski dobiti vrtic.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1999
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.6.2018 17:48:53   
MimaKos
Probacu da pojasnim.. znaci, u Nisu sam, nema vise konkursa kojih je do sada bilo vec samo liste cekanja, odnosno, dok se ne popuni svom decom koja trenutno cekaju nema onih principa konkurisanja svake godine.. sada u junu su izbacene liste decw koja upisuju vrtic u avgustu ili septembru ove godine. Mi smi cetvrti na listi za narednu godinu jer on ima ispred sebe presek koji je napravljen na osnovu postojece dece sa liste cekanja a prednost nam je to sto oboje radimo i sto nam je starije dete vec u tom istom vrticu... tako da mi je covek dao informaciju da smo 4. na listi za naredni upis u vrtic koji ce biti naredne godine. Za ovu je zavrseno ( sem ako neko nema vezu pa ne premuva nesto) A to cuvanje mesta odnosno placanje bez da dete ide krece tek od prijema u vrtic odnosno od potpisivanja ugovora sa njima... Sto cemo mi tek naredne godine da uradimo, negde u avgustu se potpisuju za sve

< Poruku je uredio MimaKos -- 20.6.2018 17:51:30 >

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here