|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
22.8.2018 15:18:07   
mama Jo
user posted image
Je l' se raduje?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2076
   RE: Upis u jaslice-vrtić
22.8.2018 15:25:14   
IvanaSK RR
Divno, bas mi je drago user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2077
   RE: Upis u jaslice-vrtić
23.8.2018 6:24:19   
Duškić
Divno, divno...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2078
   RE: Upis u jaslice-vrtić
23.8.2018 10:22:28   
vocicana
Mi smo se upisali i vec obisli teren.
Dobili smo Lane. Maraj bas mi je drago sto je uspesno obavljen upis.
Taj prvi dan je bas bio lep, mada smo se zadrzali jako kratko. Nije plakao ni buni se, Usao i zbunio se kada je video onoliku decu, ali rekla bih da mu se svidja. Taj neki prvi susret sa onim sarenisem mislim i puno igrackica i svega. A kako ce stvarno biti videcemo 3.9 posavetovala sam se sa vaspitacicom, rekli su nam da je najbolje da krene sa svojom grupom.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 2079
   RE: Upis u jaslice-vrtić
23.8.2018 14:47:22   
Maraj
L krece od septembra. Bila sam da potpisem ugovor
Treba da odem i do dz po zdravstveni karton i potvrdu.
Mislim da ce mu se svideti user posted image pricam mu stalno o vrticu

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 2080
   RE: Upis u jaslice-vrtić
23.8.2018 23:49:32   
mama Jo
Superiska za sve upisane malisane 😊
Razmenjivacemo, nadam se samo pozitivne utiske uskoro ovde 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2081
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.8.2018 22:33:42   
vocicana
Jao i ja se nadam, samo da krene i da sve lepo ide. N es vidja mi se sto je uz mene, sto ima neke ispade u zadnje vreme strasno, sticem utisak da ce bar 150 puta da pita vaspitacicu ...a gde je mama?...a gde je mama?

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2082
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.9.2018 10:55:29   
vocicana
Devojke treba mi vas savet, kako da radim. Mali je fasovao nest...virus sta li, ne kaslje nema dijareje, nema kijanja, sve je ok, mao se cesce piski ali se nahladio. Imao je temperaturu koja je na Paracetamol bila extra. Da li da krenemo sutra na adaptaciju? To je na sat vremena. Recite mi iskreno sta mislite.
I hvala unapred.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 2083
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.9.2018 12:55:23   
IvanaSK RR
Voci, ja bih ga sutra odvela kod dr da ga pregleda. Ako je ok u utorak nek krene.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 2084
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.9.2018 13:09:50   
Sanjica26 RR
Одведи га Воци. Ипак га водиш међу децом. Ако она буде дала зелено светло онда га одведи у уторак.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2085
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.9.2018 13:19:24   
jess021
Voci, izgleda da dva deca imaju istu virozu. Samo neka temp, koja tako dodje pa se preznoje. ..I traje neka dva dana. Bar je tako kod moje dece. Mislim da nema potrebe za dr sem ako se temp nastavi, a u vrtic krenite od utorka.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2086
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.9.2018 13:26:22   
IvanaSK RR
Jeste, Jess. Maci je trajala dan ipo.
Voci, jesi uzela potvrdu od dr za vrtic? Jel ima danas temperaturu?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2087
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.3.2019 11:31:37   
jance
Imam vrlo zanimljivu situaciju akonto vrtica. Pitah juce poznanicu koja radi u upravi vrtica ( nema uticaj na upis tako da mi ne moze biti veza ali ima odakle da vuce informacije koje mi trebaju) sta sad da radim sa bebuskom na ovom konkursu u aprilu, posto ce jedva imati 4 meseca... Kaze mi ona da pod obavezno konkurisem, i to da konkurisem u onaj jedan jedini vrtic koji uzima bebe od 6 meseci. Trece je dete, verovatno ce upasti ( kaze ni to u NS vise nije garancija ali je verovatnoca veca, da to ne uzimam za 100% sigurno) pa cemo je lako odatle onda prebacivati gde zelimo kad napuni godinu dana. Kaze ako upadne u tu grupu, ne moram je voditi stalno, povremeno je moram, kaze da vidim sa pedijatrom da li se mogu dogovoriti da mi pravda duza odsustva.... Problem je u tome sto oni formiraju grupe za septembar iliti sa bebama koje u septembru imaju ili ce za mesec dana imati punu godinu. Tad su grupe popunjene i tesko ce tad bilo koga povuci sa liste cekanja samo zato sto je napunio godinu dana recimo u decembru.... Nisam razmisljala na taj nacin, znala sam da moram da je ubacim u mladju jaslenu cak i ako sam na porodiljskom jos godinu dana, jer to je u NS tako.... U stariju jaslenu se upada jos teze.... a tad ce vec morati jer cu se ja pre njenog polaska u vaspitnu vratiti na posao... a tad necu moci ni subvnciju za privatni da dobijem. Ko mi kriv sto rodih u decembru....

Nisam sigurna kako funkcionisu subvencije za privatne vrtice u NS trenutno, to sam otpisala jer po njihovim uslovima, ako dobijem subvenciju, gubim porodiljsko. Tako da o privatnom jos ni ne razmisljam....to jedino ako je ne ubacim dok ne krenem da radim...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2088
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.3.2019 11:41:26   
bubulence
Jance konkursi za vama najblizi vrtic. Trece dete, vas dvoje zaposleni, ima sanse da dobije mesto.

Moji brat i snaja su tako konkurisali za te jaslice i kao prebacice dete kasnije u vrtic u koji ide i stariji sin ali nikada nisu uspeli. I evo, njih dvojica idu u razlicite vrtice. Sto je meni van svake pameti. Uglavnom, kada je malecki trebao da predje u stariju jaslenu grupu oni su ga ubacili u vrtic u komje bilo mesta, a ne u vrtic koji su roditelji trazili i u koji ide njegov stariji brat. 

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 2089
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.3.2019 11:56:00   
jance
Dobro ja cu traziti Guliver, za njega su mi rekli prosle godine da uvek ima mesta za prebacivanje jer je najveci a u neposrednoj blizini ima jos dva vrtica. I taj mi najvise odgovara jer je u blizini skole gde ovo dvoje starijih idu pa kad vec vozim, vozim u istom pravcu. Ja kad sam trazila da se Kika prebaci u Guliver dobila sam premestaj za 2 dana. Sad mi je bitno da bebusku ubacim u " sistem" jer to u NS ide jako tesko sa drzavnim vrticima. Mada je sada i sam upis drugaciji, navode se samo 3 vrtica u listu zelja, pre se navodilo cak 10kom.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2090
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.3.2019 12:03:44   
bubulence
E i mi smo lako upali u Guliver, iako je bilo pre 6 godina, isto je bio haos za vrtice a tamo je upala bez problema


(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 2091
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.3.2019 12:08:32   
jance
Tamo svaki uzrast imaminimum 4 grupe. Kika mi je sad tamo pa vidim. Zato se i lakse ubacuje, barem u vaspitne grupe. Nisam sigurna kako funkcionise sa jaslenim i koliko grupa tu imaju po uzrastu mada sigurno vise od jedne.
Da, ovog aprila cu imati jos i olaksavajucu okolnost toga sto mi je i Kika jos u vrticu... i to kazu uzimaju u obzir prilikom rangiranja...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2092
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.3.2019 12:12:06   
vonavoj
Jeste sigurni da dete moze da se upise ako nema godinu dana,moja J je bila odbijena jer je 13.10.punila godinu dana...to se promenilo u medjuvremenu,jer je T primljena redovmo,iako je 18.11.punila godinu dana (nju smo upisali sa 6 meseci,predali papirr). U Zakonu pise od 6 meseci,ali interni neki pravilnik kaze ne mkze pre prve godine,ako dete nema do 30.9.Pa je onda dobila vrtic u gradu,jednu sam vozila tamo,jednu u naselje,i posle smo dobili premestaj.Ja cu sad M da upisem,iako ne radim 2 godine,bas zbog mesta,kod nas je ludara na veliko naselje,saml 14oro mladja jaslena i 24 starija jaslena..

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2093
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.3.2019 12:27:43   
jance
Jesam. Samo deca koja su do 30.09. napunila godinu dana se upisuju u mladju jaslenu. Ostali, ko vas sisa.



_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2094
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.3.2019 12:33:54   
bubulence
Jance, moja Ema je tada krenula u jaslenu grupu, mladju jaslenu, imala je 13 meseci. Tada su bile 3 takve grupice.

Ne znam kako je sada u NS, a ovde kod nas moze da se konkurise i kada dete ima 2 meseca, bude primljeno ali krece kada napuni godinu dana

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 2095
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.3.2019 13:11:08   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: jance

Jesam. Samo deca koja su do 30.09. napunila godinu dana se upisuju u mladju jaslenu. Ostali, ko vas sisa.




Tako je kod nas.I onda posle kad dete napuni godinu,postihi pravo na naknadni upis..ako ima i gde ima mesta.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 2096
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.3.2019 13:28:55   
jance
Tacno. problem nastaje kad se grupe jos u septembru popune do punog kapaciteta pa se onda deca rodjena u oktobru, novembru, decembru itd.... stavljaju na listu cekanja i tamo ostaju barem do upisa u mladju vaspitnu.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2097
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.3.2019 16:01:53   
Sanidej
Kod nas ni nema upisa u vtric, samo u jasle..Vozdovac je u pitanju

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 2098
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.3.2019 16:23:14   
IvanaSK RR
Jance,kako gubiš porodiljsko ako dobijes subvenciju? Prvi put to čujem.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2099
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.3.2019 22:01:41   
jance
Da. U NS je tako. Mada to se mislim odnosilo na onaj deo sto daje grad. Nisam sigurna pravo da ti kazem, slabo sam pratila od kako smo ih ubacili u drzavni vrtic. Ali secam se da je to bio uslov jos dok su moji bili u privatnom.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada dete nema ni maminu ni tatinu krvnu g...
Postoje tri različite verzije tog ABO gena i to su A, B i O verzije. U jednostavnom svetu te tri verzije bi dale tri krv...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here