|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.4.2019 11:07:11   
Filadendronka
Na konkursu nije precizirano za ovo sto nama treba. Svakako sam konkurisala i svakako je da cemo biti odbijeni. Ali ne zelim da posle, kad opet podnesem zahtev pred kraj porodiljskog, bude neka fora da smo propustili glavni konkurs.

(odgovor članu Таня)
Direktna veza do poruke: 2126
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.4.2019 12:02:30   
lesli


IZVORNA PORUKA: jance

lesli ako mislis na NS onda ti samo popunis formular a oni pribavljaju.



Jance, Bg je u pitanju...ali kapiram da je to sve slicno. Hvala u svakom slucaju

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 2127
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.4.2019 12:59:45   
dunja RR

Ja sam pitala vaspitacicu starijeg deteta i rekla mi da ne konkurisem sada, rano je, M je rodjena 1.3.

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Nisam citala unazad, pa se ne ljutite ako vec ima slicno pitanje. Da li treba sad da konkurisem za jaslice za tek rodjenu bebu i naznacim da planiram polazak otprilike sledeceg aprila? Beograd je u pitanju. Znam da je rano, ali konkurs naredne godine nam je kasno posto bi u martu trebalo da se vratim na posao. 




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2128
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.4.2019 13:01:10   
dunja RR
Les, oni pribavljaju koliko se secam. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2129
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.4.2019 13:20:25   
Rosita
Filadendronka, ne treba. U januaru 2020. konkurišeš.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2130
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.4.2019 13:27:29   
dunja RR
Rosi, znaci ima i januarski konkurs? 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2131
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.4.2019 13:34:18   
Rosita
Meni je N martovsko dete. Kad sam zvala upisnu komisiju u novembru, rekli su da je upis cele godine, ali eto mogu u januaru da predam. Htela sam da pođe u aprilu. Srećom, produžila bolovanje. Predala u januaru, rekli zvaće ali mesta nema ni na vidiku. Nisu me zvali. Sad sam predala opet.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2132
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.4.2019 13:39:23   
dunja RR
Zasto onda prave ove prolećne konkurse ako je upis cele godine, to nikako da ukapiram. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2133
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.4.2019 13:42:40   
Rosita
To je valjda neka globalna imitacija školskog sistema. Jedan veliki konkurs, polazak u septembru. Meni su rekli da N generacija kreće u septembruci da je primljen u aprilu bio bi u neodg.grupi i imao tada adaptaciju, pa opet u septembru u svojoj grupi, jovo nanovo.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2134
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.4.2019 13:57:02   
Sanidej
Dunja, kod nas se mesta popune nakon prolecnog konkursa. Moze se konkurisati posle da bi se dobila odbijenica i dete upisalo u neki od privatnih vrtica. PU Cika Jova Zmaj na Vozdovcu je u pitanju.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2135
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.4.2019 15:03:24   
Filadendronka

I kod nas isto  da “glavna grupa” krece od sept i da deca koja polaze na prolece zapravo imaju dve adaptacije. Najpre u toj nekoj grupi cim krenu i nakon toga se ubacuju u septembarsku redovnu grupu. Medjutim, ja nemam drugu opciju nego da krene cim napuni godinu dana (april 2020). Naravno na sve nacine cu pokusati da produzim porodiljsko da makar vidim prohodavanje svog deteta. 
Takodje, posto u prvom krugu uglavnom budu svi odbijeni, imam dokaz vise za zalbu. Ako sam konkurisala cim se dete rodilo, ipak je rec o realnoj potrebi. 
IZVORNA PORUKA: Rosita

To je valjda neka globalna imitacija školskog sistema. Jedan veliki konkurs, polazak u septembru. Meni su rekli da N generacija kreće u septembruci da je primljen u aprilu bio bi u neodg.grupi i imao tada adaptaciju, pa opet u septembru u svojoj grupi, jovo nanovo.





(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2136
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 11:10:57   
Mily83
Mame molim vas za informaciju kako je kod vas, kod mene u Staroj Pazovi situacija je sledeća, ćerkica koja je rođena 27.09.2018 je sada odbijena jer po novom zakonu bi trebala da bude rođena do 31.08. da bi mogla da bude upisana, nije bitno ni što smo ja i mm stalno zaposleni, niti što joj stariji brat već ide u vrtić. Došla nam je neka nova direktorka iz NS i zavela totalno neka svoja pravila, ukinula deci dopunsku užinu i svašta nešto. Pa me zanima da li je i kod vas primenljiv taj novi zakon, mi ovde nemamo privatnih vrtića pa nam je utoliko teže. 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2137
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 11:49:45   
kamičak
Da li imate mogucnost naknadnog upisa, posle glavnog konkursa?

(odgovor članu Mily83)
Direktna veza do poruke: 2138
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 12:02:55   
Mily83


IZVORNA PORUKA: kamičak

Da li imate mogucnost naknadnog upisa, posle glavnog konkursa?



Kamičak nemamo, čak roditelji čija deca nisu rođena do 31.08. nemaju ni pravo žalbe. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 2139
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 12:57:05   
Sanidej
Strasno. Bukvalno se majke kaznjavaju na ovaj nacin, uskracuje im se pravo na rad!

(odgovor članu Mily83)
Direktna veza do poruke: 2140
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 13:06:53   
Mily83
Baš tako, mi nemamo apsolutno nikakvu opciju, tako da ako ne uspemo da nađemo neku osobu za čuvanje do avgusta ja sam primorana da dam otkaz. 


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2141
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 13:09:31   
Sanidej
Zvanicno imate pravo na posao sa pola radnog vremena, ali ne znam koliko je to zazivelo..takodje se ne moze svaki posao raditi skraceno nazalost.

(odgovor članu Mily83)
Direktna veza do poruke: 2142
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 13:12:53   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Mily83

Mame molim vas za informaciju kako je kod vas, kod mene u Staroj Pazovi situacija je sledeća, ćerkica koja je rođena 27.09.2018 je sada odbijena jer po novom zakonu bi trebala da bude rođena do 31.08. da bi mogla da bude upisana, nije bitno ni što smo ja i mm stalno zaposleni, niti što joj stariji brat već ide u vrtić. Došla nam je neka nova direktorka iz NS i zavela totalno neka svoja pravila, ukinula deci dopunsku užinu i svašta nešto. Pa me zanima da li je i kod vas primenljiv taj novi zakon, mi ovde nemamo privatnih vrtića pa nam je utoliko teže. 





Znas sta draga, ja bih ovo napisala emisiji 150 minuta ili nekom jutarnjem programu. Kako bre ona zavela red? Ona odredjuje pravila? 

(odgovor članu Mily83)
Direktna veza do poruke: 2143
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 13:34:37   
Sanidej
Zalosno ako je to jedini nacin..direktorka pu je verovatno stranacki poslusnik.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2144
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 13:57:03   
Mily83


IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Mily83

Mame molim vas za informaciju kako je kod vas, kod mene u Staroj Pazovi situacija je sledeća, ćerkica koja je rođena 27.09.2018 je sada odbijena jer po novom zakonu bi trebala da bude rođena do 31.08. da bi mogla da bude upisana, nije bitno ni što smo ja i mm stalno zaposleni, niti što joj stariji brat već ide u vrtić. Došla nam je neka nova direktorka iz NS i zavela totalno neka svoja pravila, ukinula deci dopunsku užinu i svašta nešto. Pa me zanima da li je i kod vas primenljiv taj novi zakon, mi ovde nemamo privatnih vrtića pa nam je utoliko teže. 





Znas sta draga, ja bih ovo napisala emisiji 150 minuta ili nekom jutarnjem programu. Kako bre ona zavela red? Ona odredjuje pravila? 



Ima nas mnogo, 30 dece je upisano a ostali nisu, direktorka je naravno došla stranački kao i sve pre nje, ali se ova baš osilila, imali smo muke i za upis sina ali su njega na kraju upisali, ali sad su nas stvarno ispreskakali kao šta vi hoćete dete vam nije rođeno do avgusta, borimo se za natalitet a moramo da tempiramo rođenje deteta. Mene u našoj državi više ništa ne čudi, ali znače mi informacije da tako nije u ostalim opštinama jer ja treba da krenem u borbu sa vetrenjačama samo da smislim kako... 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2145
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 14:07:25   
bubulence
Ne znam, meni je pretnja medijima jedini nacin da MOZDA nesto postignem kada su takve stvari u pitanju. Jedna je bila bas upis u vrtic. Druga je bila prema turistickoj agenciji prosle god i tako dalje... A u krajnjem slučaju bih zaista otisla i suocila se sa nekim glavonjom na tv, da vidim sta ce da mi kaze... Da dam otkaz jer ne moze da mi upise dete u vrtic? 


(odgovor članu Mily83)
Direktna veza do poruke: 2146
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 14:12:08   
Mily83


IZVORNA PORUKA: bubulence

Ne znam, meni je pretnja medijima jedini nacin da MOZDA nesto postignem kada su takve stvari u pitanju. Jedna je bila bas upis u vrtic. Druga je bila prema turistickoj agenciji prosle god i tako dalje... A u krajnjem slučaju bih zaista otisla i suocila se sa nekim glavonjom na tv, da vidim sta ce da mi kaze... Da dam otkaz jer ne moze da mi upise dete u vrtic? 



Ja o svemu razmišljam, strašno je što uopšte moram da se bavim takvim stvarima u zemlji u kojoj se apeluje na rađanje! Sistematski uništavaju sve, školstvo, zdravstvo nisam sigurna da bi mi pomoglo da svaki put pretim sa medijima, juče sam poslala mail predsedniku opštine pa ću videti da li će me uopšte udostojiti odgovora, a planiram da se skupim sa ostalim roditeljima čija deca nisu upisana iz istog razloga i da vidimo šta ćemo dalje... 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2147
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 14:42:20   
bubulence
Slazem se sa svim sto si napisala... 😔 


(odgovor članu Mily83)
Direktna veza do poruke: 2148
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 15:14:16   
Sanidej
Borite se kako god mozete, a natalitet nikog ovde ne zanima. Rada u Bg hronici ume da postavlja nezgodna pitanja kome treba.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2149
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 15:31:20   
Mily83
Naravno, uradiću apsolutno sve što je u mojoj moći, nikad nema opuštanja, mi mame smo u najgorem mogućem položaju. Diskriminišu te za vrtić, diskriminišu te na radnom mestu, jel eto rađala si imaš malu decu, mala deca su često bolesna. Juče sam čitala novi zakon vezano za doznake od lekara i tek sam se tu šokirala. 


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here