|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ogradica
29.5.2014 23:19:48   
Sanjica26 RR
Nama je ogradica tik uz kuhinju i dnevnu sobu. Sofiju sam pocela od skoro da stavljam. Voli da se igra u njoj, a voli i Teodora kao i pre da bude u ogradici.user posted image
Posto je Teodora rano pocela sve da radi to mi je bio spas. Odem u kupatilu spustim je. Krenem da usisavam, takodje. Sad tako i Sofiju stavljam.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Ogradica
30.5.2014 7:34:13   
Misha i Ljisha
Ja sam se razmisljala da uzmem ogradicu ali nismo. Isto je bila na podu. Ali mojoj D to nije pomoglo da propuziuser posted image . Prilicno je bila staticna plus mozda bi i bilo bolje da je bila u ogradici jer je ona htela da ustaje, imala bi za nesto da se pridrzi. Tako da ne mislim da je nuzno najbolje da je dete na podu. Moja D cim bi bila u krevecu odmah bi se podizala u stojeci i spustala i tako u krug.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Ogradica
30.5.2014 8:49:52   
dunja RR
A od kada krenuti sa ogradicom?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Ogradica
30.5.2014 8:55:13   
Peace*
Pa beba ipak mora biti malko pokretna da bi ogradica bila smislena. Mislim da pre 4-5 meseca nikako nema smisla. Tada može biti ispomoć dok odeš da se istuširaš, pa znaš da je beba bezbedna, no, bezbedna je i u kolicima i u krevetiću. Sa 6-7m počnu da sede, i lepo uzimaju igračke (ako se dobro sećam user posted image ), tada već može imati smisla. A najviše smisla je meni imalo kada su naučili da ustaju a ipak bili nestabilni.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Ogradica
30.5.2014 8:57:29   
anci kv

IZVORNA PORUKA: dunja RR

A od kada krenuti sa ogradicom?

mi smo kupili kad je dunda imala malo više od mesec dana.,to je ogradica i ujedno pokretni krevetac1x1m,preko dana je ležala u njoj,virila iz nje,dremala...baš je bila mala ali je navikla i ogradicu sad obožava

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Ogradica
30.5.2014 11:21:31   
dijana1*
Dunja, Kosta ima 5.5 meseci i sada sam pocela da je koristim. Lepo se okrece, vrti oko svoje ose i ogradica ima smisla. Samo kod mene je bas velika ogradica mislim da su dimenzije 120x120. Nemam metar a slabo mi nesto ide procena user posted image
Peac mislim da beba sa 6 meseci ne moze da sedi sama i da bi se prevrnula. Kosta za dve nedelje puni 6 meseci i nema sanse da sam sedi.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Ogradica
1.6.2014 23:06:18   
anci kv
ja sam stavljala beluga jastuk u ogradicu dok sedenje nije apsolvirala

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Ogradica
1.6.2014 23:19:33   
Leax
I meni je ogradica bila sigurno mesto za bebca user posted image posto je on bio pravi mali nemirko i za razliku od seke prilicno rano je krenuo da se prevrce ogradica (nasa je i prenosivi krevetic) mi je prvo sluzila da ga ostavim tu dok trknem do kupatila i sl. bez bojazni da ce za tih 1-2min. uspeti da se skotrlja, ispadne, udari,... A posle je u njoj sedeo, igrao se , pajkio, tako da smo je iskoristili maksimalno user posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Ogradica
2.6.2014 8:38:45   
Peace*

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR


Peac mislim da beba sa 6 meseci ne moze da sedi sama i da bi se prevrnula. Kosta za dve nedelje puni 6 meseci i nema sanse da sam sedi.


Ma, ni moji nisu umeli da sede, ja sam mislila da to samo moja deca nisu umela user posted image , ja bih naređala jastuke oko njih.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Ogradica
9.1.2015 11:06:17   
pari
Razmišljam o ogradici... je l' je imate mame? Služi? Vidim na aksa sajtu da su sve 1mx1m...nešto mi to malo...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Ogradica
9.1.2015 11:08:49   
Trcosava
Pari ja je imam i evo čeka i drugo dete. Meni je ona bila super. Mislim da je i naša oko 1x1 - pa neće dete tebi tu da bude ceo dan, više je sigurna 'dadilja' dok ti usisaš i sl. Barem je meni za to služila

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Ogradica
9.1.2015 11:12:56   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Rosita

Kupili smo OVU i dobra je, velika, jaka. Nego, ovo bih vas upitala. One jeftinije imaju neke ručke. Da se razumemo, ova je malo skuplja, al je bila na sniženju, inače je ne bismo uzeli. E da se sad vratim ručkama. Je l one služe da se dete podiže? Mnoge mame hvale ogradicu iz razloga sto je dete tu prohadalo, dizalo se. Na koju foru? Duboka je, ne može on još neko vreme da se hvata za ivice.



Evo pari, ako si rada, ja bih ovu moju prodala. U stvari ko god je rad, nek se javi na pp. Nadam se da ne krsim pravila? Elem, dobra je, nova novcita, ali moj D nije nikako bio tip deteta za ogradicu, a ja se zaletela i eto :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Ogradica
25.2.2015 16:59:04   
mila83
Ogradica je odlicna stvar,oboje sam stavljala negde od 5 meseca,brzo su je prihvatili,naucili sami malo da se poigraju,u njoj sami prvi put ustali i prohodali ...pri tom znas da su bezbedni.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Ogradica
1.3.2015 14:17:22   
veselicaa
Mi imamo onaj krevetac sa mrezom,koji se moze koristiti kao ogradica i prosto sam odusevljena njime.Kada je dete u ogradici na sigurnom je,mogla sam i da odradim neki posao i da budem sigurna da nece pasti.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Ogradica
1.3.2015 16:35:42   
mila83
Da,i mi taj imamo, to je ustvari prenosivi krevetac.Super je stvar,evo posluzice i za nasu trecu bebicu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Ogradica
1.3.2015 22:12:34   
veselicaa
Da Mila,prenosni krevetic,ja zaboravila kako se tacno zove.Nas je jos uvek kao nov a sigurno sam ga oprala 30 puta user posted image .Bas nas je lepo posluzio kao ogradica,preko dana bih izvadila dusek,stavila unutra neke igrackice i dete bi se lepo zabavilo.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Ogradica
8.3.2015 22:17:07   
acalukic
Najstarija unuka mi se bas igrala u njoj, a drugo i trece unuce ne, ali im dobro dosla za put.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Ogradica
19.3.2015 0:40:42   
dunja RR
Da li ima smisla sada nabavljati ogradicui?
Mi imamo 9 meseci, ali pls uzmite u obzir da zbog kaiševa kasnimo sa motorikom, verovatno ćemo prilično kasniti sa prohodavanjem. Kada krene da ustaje (još ni ne sedi samostalno, tek se pomalo diže, dosta se okreće i pomalo puže pa ga već sada ne mogu ostaviti jer se okrene za čas i skotrlja se metar-metar i po), a često sam sama sa njim, neću ništa moči da uradim.
Ja ga sada ostavim na podu, ili na ugaonoj pa zagradim sa svih strana, dok odem do toaleta i sl.

Stvarno ne znam da li mi je zaista potrebna, on kada prohoda, ogradica neće imati smisla ili hoće? A glupo mi da uzimam, pa i pozajmljujem, nebitno, dovlaičm u stan koji je i bez ogradice preeeetrpan.
vEćina je za težinu do 15 kg, a kada deca dođu obično do te težine, pojma nemam? user posted image
Nisam sigurna koliko smo sada teški, ali mislim jače od 10 kg, danas smo krenuli na kontrolu ali promašismo smenu user posted image pa ćemo u ponedeljak.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Ogradica
19.3.2015 0:43:37   
dunja RR
Inače, mi skoro uopšte ne koristimo krevetac, spava sa nama a preko dana je u dnevnoj sobi sa nama. Čak nismo još ni spustili krevetac. DA li mi ej bolje da ne uzimam ogradicu. veća za tako neke situacije (wc, tuširanje) da koristim krevetac, samo da ga spustimo. Jel mi ta opcija potpuno bezbedna?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Ogradica
19.3.2015 2:28:51   
dunja RR

A evo još jednog pitanja user posted image
Šta mi je potrebnije - hranilica ili ogradica? Mi S hranimo u polusedećem stavu, naslonjenog na jastuk, jer on još ne sedi. Tako da mislim da hranilica nema smisla još, ili grešim? Šta mi je od ova dva neophodnije, a možda mi oba ne trebaju (tada bi bila najsrečnija user posted image ), jer nemam gde sa stvarimaaaa.
Stvarno ne želim ni da kupujem ni da pozajmljujem nešto što mi nije preko neophodno.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Ogradica
19.3.2015 2:38:01   
adulence
I ograsicu i hranilicu smo dobili na koriscenje,u ogradicu nije htela ni jednom ,a hranilicu smo iskoristili samo tako i puno nam je pomogla da sama nauci da klopa jer je tu mogla da brljavi...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Ogradica
19.3.2015 6:22:32   
Ana RR
Mi smo hranilicu koristili skoro do pune 3 godine tako da uvek glasam za nju. Ogradicu nisam nikad kupila, jedno vreme sam razmišljala o njoj ali odustala sam. I dobro je, jer on nije dete koje bi boravilo u ogradici, pogotovo jer je sa 10 meseci prohodao. Naša hranilica je dosta velika i duboka tako da je dugo mogao da sedi u njoj a iskreno i voleo je da se igra tu, da crta, boji. Kad je bio mali dovučem hranilicu kod mene u kuhinju, njemu dam da se igra i spremim klopu opušteno.

Dunjči, spusti dušek u krevecu i to ti je ok kada moraš da ga ostaviš dok nešto obaviš, a naravno bolje je i da spava u krevecu.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Ogradica
19.3.2015 6:25:22   
serpica

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Inače, mi skoro uopšte ne koristimo krevetac, spava sa nama a preko dana je u dnevnoj sobi sa nama. Čak nismo još ni spustili krevetac. DA li mi ej bolje da ne uzimam ogradicu. veća za tako neke situacije (wc, tuširanje) da koristim krevetac, samo da ga spustimo. Jel mi ta opcija potpuno bezbedna?




Dunjci,ako je krevetac dovoljno dubok kad se spusti onda moze da ti zavrsi posao umesto ogradice,jedino sto je krevetac tezi pa ne mozes da ga prebacis iz osbe u sobu tek tako,ogradica je laksa,ali obzirom da ne spava u krevecu moze da ti posluzi svrsi...
sto se hranilice tice ja sam za,mnogo je lakse u njoj hraniti dete,cvrsto sedi,vezes ga ne moze bas da se pomera kao recimo kad ga drzis u krilu i hranis ga. Laksi je polozaj i za tebe,a mozes i da mu stavis neku igracku ispred njega i tako mi skrenes paznju dok jede. I sto rece Adulence kasnije se uci sam da jede,mnogo je prakticnije. Recimo moj Toma i kad ne jede ponekad sedi tu i gleda tv,nesto gricka i tako...user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Ogradica
19.3.2015 7:00:50   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: dunja RR


A evo još jednog pitanja user posted image
Šta mi je potrebnije - hranilica ili ogradica? Mi S hranimo u polusedećem stavu, naslonjenog na jastuk, jer on još ne sedi. Tako da mislim da hranilica nema smisla još, ili grešim? Šta mi je od ova dva neophodnije, a možda mi oba ne trebaju (tada bi bila najsrečnija user posted image ), jer nemam gde sa stvarimaaaa.
Stvarno ne želim ni da kupujem ni da pozajmljujem nešto što mi nije preko neophodno.


Za ogradicu i krvetac se slažem sa šerpicom. Ako je dovoljno dubok kad ga spustite, što da ne - ali je težak. E sad ne znam ni gde vm stoji krevetac i kako je okolo njega.
Za hranilicu, ako si u sitski sa prostorom, potraži ono što se kači na sto.

KLIK

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 19.3.2015 7:02:20 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Ogradica
19.3.2015 7:31:51   
branki*
ja nisam sa bozom imala ogradicu,niti mi je falila ,necu je ni sad kupovati.a,hranilicu smo dobili na poklon,tako da ne znam da li bih je kupila da nisam..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here