RE: baby apoteka (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Olga75 -> RE: baby apoteka (30.4.2012 14:22:05)


IZVORNA PORUKA: gagi

Olga da te pitam nesto .

Da li djetetu od deset godina mogu dati paracetamol u tableti ?

Da ga prepolovim?

Ima 35 kila.[sm=smiley31.gif]

imas pp




bubulence -> RE: baby apoteka (30.4.2012 15:52:12)

hvala na savetima... olga, alex [sm=smiley31.gif]




ishler -> RE: baby apoteka (30.4.2012 16:25:46)

Posto sam medicinski radnik koliko ja znam beba ne moze reagovati prvi put na ubod,antitela se stvaraju posle prvog uboda,i moze reagovati tek posle drugog.Cak mi je pedijatar rekao da ne moze beba reagovati prvi put na antibiotik.u svakom slucaju pitati pedijatra.Pen postoji,ali nema ga kod nas.Po meni svako treba imati sirup protiv alergije,paracetamol,rastvor za hidrataciju,probiotik i neki gel kod uboda insekata.Ja uvek nosim lekove,ali ne treba preterivati.




Anoniman -> RE: baby apoteka (30.4.2012 16:28:53)

I još nešto, delom pripada ovde a delom ne, u svakom slučaju povezano je. Ja po savetu pedijatra nigde ne idem bez njene fascikle u kojoj je njena knjižica i kompletna istorija od otpusne liste iz porodilišta na ovamo.




Olga75 -> RE: baby apoteka (30.4.2012 16:33:22)

pen je koliko ja zna ona " olovka " u koju se dozira adrenalin kod osoba koje su imale anafilaksu
a i kod npr . dijabeticara
mozda postoji nesto drugo da se zove pen ali ja ne znam
i tako
eto baby apoteka




Dve_srece_najvece_ -> RE: baby apoteka (30.4.2012 22:00:58)

E da, podseti me Ishler, i rehidran imam kuci... Ja sam mozda preterala...ali zivim daleko od grada, i ne mogu da racunam da cu moci da idem u dezurnu apoteku ako mi nesto zatreba...ipak sam mirnija da imam sve to kuci...pa neka i bacim...[sm=smiley1.gif]




tijatija -> RE: baby apoteka (2.5.2012 11:47:01)

Moja beby apoteka je bas sa onim najosnovnijem , za nedaj boze kupujem po potrebi nesto nevolim da mi dugo stoji ...
brufen, febrecit, nesto za suvi klasalj , za iskaslljavanje melelmi za opekotine par sterilnih zavoja, hidrogen, hanzaplast i jod .




New Mom -> RE: baby apoteka (18.5.2012 22:46:59)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

da ne pisem baby apoteku koju sam imala kad se tek rodila i ono sto imam sad , obe varijante ko da je smak sveta [sm=smiley29.gif]
ali ja sam uvrnuta[sm=smiley13.gif]


Ja sad uporedo imam obe varijante i mm me je pitao da li je s,mak sveta. Stoga, nisi jedina.[sm=smiley36.gif]
IZVORNA PORUKA: Olga RR

a tu su i : hidrogen , bivacin sprej , hanzaplasti , hloramfenikol krem , probiotici razih fela , kojekakvi vitamini , fitobalm gel , raznorazni hanzaplasti , komprese , fenistil gel , repelenti ( njih po komandi kupim pa bacim ) , octanisept , fiziomer ,tantum verde , infuziona flasa fizioloskog ( trebuje se [sm=smiley36.gif] )
to sad kad je matora
a kad je bila beb , ono je bilo za psihijatra
bilo je tu i antibiotika i aeriusa ( nikada nam nije trebao ) presinga 9 isto nije trebao ),defrinola ,operila , kojecega [sm=smiley13.gif]
edit : o daaa , kesice za urin , casice za isti , jod , sterilni tupferi zlu ne trebali , asepsol
kazem , ja sam uvrnuta [sm=smiley13.gif]

Ponovo - nisi jedina.[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: baby apoteka (18.5.2012 22:55:14)

Ja u kućnoj apoteci imam samo brufen sirup i eferalgan čepiće, hanzaplast, tantum verde, aerius kom je odavno istekao rok i aktivni kiseonik[sm=smiley36.gif] Imam dežurnu apoteku na dva minuta od kuće, imam koga da nazovem usred noći ako nedajbože zatreba, ne opterećujem se previše...evo skoro 4 godine, i osim brufena mi nikad ništa nije hitno trebalo. Da, imam i nešto kad ujede komarac, mislim da je fenistil, ali i to imam od skoro. Za odrasle isto - brufen, aspirin, diklofenak duo i nimulid.




vukosava -> RE: baby apoteka (19.5.2012 1:01:29)

Moja bebi apoteka je da imam onaj taylenol (Acetaminophen), za skidanje temperature. I to je sve. Dala sam joj samo jednom kad je pokupila prehladu od mene i to samo jednu dozu. Imam kremu za ojed guze - ono kad je infekcija i durgu kremu za ekcem na faci ili telu. Te tri stvari.

Nemam nista vise.

A ne racunam kupku i obicnu kremu za guzu.

A za adrealin u srce bebi prvi put cujem. Detetu ne bih davala nikakav lek bez toga da mi doktor kaze. Ja smem da zovem doktora i da pitam nesto 24 h dnevno.

Zavrsila sam CPR kurs za prvu pomoc bebi. Naucili smo i ja i muz u skolici kako da reagujemo ako beba pocne da se gusi ako nesto proguta i kako da joj dajemo vestacko disanje i kad da zovemo hitnu i sl. Zivimo na manje od 5 min od bolnice.




Anoniman -> RE: baby apoteka (23.5.2012 9:19:10)

Palitrex ( na profilaksi je) , probiokid imuno i orosal , ostali od poslednjeg povracanja , hanzaplast koji najvise ja koristim , marisol i nista vise .
kad je bila manja imala sam i fizioloski za nos .




Anoniman -> RE: baby apoteka (30.5.2012 11:24:17)

Imam i neotvoren brufen sirup [sm=smiley1.gif]

Sad gledam sta treba za novorodjence da se nadje u kuci , sve sam zaboravila..
Fizioloski + spric + pumpica za nos
dalje ne znam [sm=smiley36.gif]




cockic -> RE: baby apoteka (30.5.2012 11:35:10)

ribizla pa sad za bebe daju one ampulice sa fizioloskim  fiziomer ili
bebisol a kao fiziolosk na sprici malo kasnije.
cak bebe posle dve nedelje smeju da koriste fiziomer beby sprej koji je
najbolji jeste skup ali dobar oko 800-900din sve zavisi kako gde.

pumpica za nosic je super stvar ja imam od sina onu sto mama vuce a imam i
elektricnu koja je isto super samo sto sam je slomila [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]desava se necu se nervirati
jer nije vredna mojih zivaca.citavih dva meseca sam je imala.

ne znam da li ti koristis hipermangan onda treba jos hidrogen,flaster,gazice one iz kesice....jod dobijas u paketu kao i gazice ali njih dosta treba ja sam dokupila bas dosta.




cockic -> RE: baby apoteka (30.5.2012 11:35:54)

eferalgan se daje malim bebama,brufen tek kasnije bas ako paracetamol ne deluje.




Figaro88 -> RE: baby apoteka (30.5.2012 19:06:01)

Ja imam samo sirup za snizavanje temperature,jod,hanzaplaste i leti neku kremu kad je ujede komarac,zaboravila sam kako se zove.I uvek obavezno neku cokoladicu za slucaj da joj padne secer,to svuda nosimo...




Anoniman -> RE: baby apoteka (30.5.2012 19:07:17)

Hvala cockic [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: baby apoteka (30.5.2012 19:08:21)


IZVORNA PORUKA: Figaro88

Ja imam samo sirup za snizavanje temperature,jod,hanzaplaste i leti neku kremu kad je ujede komarac,zaboravila sam kako se zove.I uvek obavezno neku cokoladicu za slucaj da joj padne secer,to svuda nosimo...

mi koristimo hiper hama gel , i to sam zaboravila da uzmem ..




Figaro88 -> RE: baby apoteka (30.5.2012 19:13:43)

Hvala Ribizla,vec par dana razbijam glavu kako se zove ona koju mi uzimamo,ali uzecu tu,nadam se da nam nece puno trebati.Kad je bila bebica imali smo gaze,hidrogen,jod,paracetamol,fizioloski,pumpicu(elektricnu,jos uvek koristimo),neke kapi za nos,nesto za ojed....Ne secam se bas najbolje svega,a vecinu ovog je i Cockic napisala.....




Figaro88 -> RE: baby apoteka (30.5.2012 19:15:33)

Zaboravila sam ono za ciscenje okica i vatice,sodom bikarbonom smo cistili jezik zbog sora....




cockic -> RE: baby apoteka (30.5.2012 20:32:12)

e imam i ja taj gel za ujede nego me zanima koliko malim bebama sme da se maze
lena ce imati nekih 5-6 meseci jul avgust.

petar mi je imao preko godinu kad sam mu mazala.mada on je biljni valjda sme




Anoniman -> RE: baby apoteka (5.4.2013 13:08:36)

Sredjivala sam kucnu apoteku, i naravno imam lekove sa isteklim rokom trajanja. Da li neko zna gde u NS oni mogu da se uniste/ostave/bace?




Anoniman -> RE: baby apoteka (6.4.2013 16:46:32)

nasla sam.
u svim drzavnim apotekama (bar za ns je tako) je stavljena crvena kutija u koju se odlazu lekovi.




mati -> RE: baby apoteka (17.10.2014 16:07:37)

- Kalijev permanganat - hipermangan (na vrh čačkalice, u bokal vode i time sam spirala bebu) - protiv osipa, kao dezinfekcija neka
Ovo sam nasla da je neko pisao. Dr nam je sad rekla da time tretiramo deo ispod pelene, Miti se zacrvenelo bas na desnoj str, ali ne lici mi na klasican osip...
Ono sto me zanima je kako ste ga rastvarale, u cemu rastvorite?




New Mom -> RE: baby apoteka (17.10.2014 16:09:59)

U vodi. I lakse ces ga dodati sa stapicem za usi nego sa cackalicom.




mati -> RE: baby apoteka (17.10.2014 16:12:36)

[sm=smiley36.gif]Ma znam da je u vodi, nego ne znam koja kolicina, da li za svaki put posebno ili recimo u necemu od 1l pa za vise puta... U apoteci mi rekli da treba da bude bas roze samo to, nista da li u staklu, plastici...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>