|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
21.1.2013 16:39:15   
branki*
ja sam uvek voce i povrce kuvala za dva dana,cuvala sam ga u staklenim teglicama u frizidaru.voce sam kuvala sa pirincem,a povrce uvek sa mesom.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
21.1.2013 18:09:39   
Torbica
Ja deci dajem sveze voce, od starta, i dan danas rado jedu sve sveze voce, sami traze. U kuvanom osim vlakana ne preostane nista.. No, stvar izbora. Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
21.1.2013 18:19:54   
branki*
i boza sad jede sveze voce,ver si u pravu da je zdravije...jes' da to nema veze sa nazivom temeuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
21.1.2013 19:29:42   
Sanchy
Nista ne spremam za sutra ,sve za danas i kasice samo jedan dan a sta ostane pojedem jauser posted image ...osim onih sa mesom posto meso ne jedem to prosledim svekrvi ili mm..

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
17.3.2013 20:19:17   
sneza24
Kako podgrevate kašice koje su stajale u frižideru!
Jel može u mikrotalasnoj? Ako može na koiko stepeni i koliko minuta?

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
17.3.2013 20:22:33   
lesica
Ja sam najčešće na šporetu podgrevala,u mini šerpi. Mada sam i par puta u mikrotalasnoj, otprilike pola minuta na najvećoj T.
Sad se mislim,kao da je bilo pre milion godina.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
17.3.2013 20:30:43   
cockic
ja bas ne volim da jedem ono sto danas spremim i sutra.ali neki put da.deci nisam pogotovo dok su mali, uvek sam kuvala taj dan.
ali npr.suta cu leni danasnju supicu da dam jer je ostala cela serpa user posted image samo je ona ruckala.a najvise voli te supice da jede.mada to nisu supice,ja njoj kad skuvam supu ubacim svo povrce i meso.pa to povrce kad joj stavim u tanjiric,meso iseckam izgnjecim i ispadne ko pire od povrca i mesa a ne supa.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
17.3.2013 20:34:37   
sneza24
Hvala lesice. Za D nisam podgrevala kašice u mikrotalasnoj pa neznam a sad nemam vremena da čekam da se ugreje u toploj vodi.
I počela sam da joj kuvam za tri dana jer jede jako malo pa joj ja skuvam i podelim u tri teglice.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
17.3.2013 20:37:16   
lesica
Snežo, kažem ti ja sam retko u mikrotalasnoj podgerevala,najviše zbog toga što mi je bila frka od toga da li je podjednako podgrejano,ali mislim da je za tu malu količinu tih 30 sekundi sasvim ok. Na kraju,ako se nije ugrejalo,dogrejaćeš još koju sekundu.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
17.3.2013 20:44:42   
Pretty78
znam da sam off ali moram da se ubacim i da vam kazem da vec pola sata kontam u cemu je fora da se cuvaju kasice i kakve su to kupovne a kakve spremljene kasice...KASICE ne kaŠice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
17.3.2013 21:10:46   
sneza24
Mene je interesovalo otprilike da znam, da je ne pregrejem pa da se mučim sa hlađenjem.
Ja tu ne vidim ništa loše da joj skuvam za 2-3 dana pa i mi jedemo nešto što je ostalo od juče.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
17.3.2013 22:29:56   
pandina
Ja sam i kupovne i domace kasice od juce grejala na sledeci nacin. Zagrejem vodu u mikrotalasnoj na 2-3 minuta, pa onda u tu vodu bucnem teglicu sa kasicom. Tako sam grejala svoje odmrznuto mleko, pa sam tako nastavila i sa kasicama. Doduse sad vec pojede skoro sve, retko sta ostane za sutra. Kad se to sada desi, podgrejem sutradan standardno na ringli kao sto i nama podgrevam.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
1.4.2013 19:03:33   
nina26
koliko puta smem da zagrejem jednu kasicu u istom danu? u pitanju je tikvica sa sargarepom?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
7.4.2013 17:33:16   
nina26
iih sto ste neke, niko da odgovoriuser posted image

a htedoh da pitam i za bundevu, da sme da se podgrevauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
7.4.2013 17:37:46   
Sanja90
Nina ja mojima kasice nisam davala,nisu htele kupovne,sve domace sam spremala,a sa njima se barata sve normalno,za kupovne kasnice nisam sigurna,trebalo bi da pise na ambalaziuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
7.4.2013 17:49:12   
nina26
Sanja,domace su u pitanjuuser posted image da je za mene ja bih podgrevala sto puta,nego ne znam da li sme i bebamauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
7.4.2013 17:57:36   
Sanja90
Pa ne vidim razlog zasto ne,mislim uvek je bolje davati sveze,ali ja sam mojima podgrejavala 1-2 puta sve zavisi koliko im ostane.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
7.4.2013 18:53:23   
sneza24
Nina ja ako spremam kašicu za 3 dana jedan deo odvojim koji mislim da joj dam tog dana a ostalo podelim u 2 teglice i grejaem kad treba. Skuvanu kašicu sam podgrevala samo jednom.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
8.4.2013 8:00:20   
pandina
Hrana se sme podgrevati najvise jednom. To vazi cak i za hranu za odrasle, a kamoli za bebe.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
8.4.2013 11:53:31   
nina26
ok,hvala vam user posted image


_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
1.8.2013 21:28:59   
Misha i Ljisha
eh sad da vas pitam kako stavljate voce u zamrzivac? Ja sam recimo iseckala kajsije i breskve i stavila u flasice male. Sljive sam oprala naravno i izvadila kosticu i stavila u plasticne cinije. Tresnjama cak nisam ni vadila kostice samo sam ih oprala i stavila u plasticne cinije. Da li je to ok? Nekako mi nije bilo logicno da stavim cele kajsije i breskve. Kad budem vadila iz zamrzivaca da li ja to voce moram da prokuvam ili mogu tako da dajem kao "sveze"?

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
1.8.2013 22:20:43   
smeško
Ne volem da stavljam voće u zamrzivač. Nema isti ukus i gubi vitamine. Ja sam za sezonsko voće i povrće.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
2.8.2013 6:05:29   
Misha i Ljisha
i ja sam i zderem voce ko blesava ali prosto mi zao da mi ovoliko voca propada kad ga imam pa sam sad resil bar zbog nje da stavim u zamrzivac. A naredne godine planiram da pravim kompote i sokove ali to sad ne dolazi u obzir zbog secera a secer moram staviti da bi nesto odrzalo te sokove tokom cele zime. Moja mama je recimo sad pravila sok od visanja koji cuva u zamrzivacu samo ih je cedila i jako malo secera dodala cisto eto da ne bude jako kiseo. A zimi necu da joj kupujem jabuke i slicno jer to je tek otrov, znaci zimi dolazi u obzir samo narandza i slicno.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
8.8.2013 9:45:28   
Shishica
MiLJ, bas sam ja krenula oko toga da se raspitujem.
Mozes da napravis kasice od voca npr. i stavis u posudu za led, prekrijes folijom providnom i kad se zamrzne izvadis i stavis u kesice onoliko koliko je za jednu porciju.
Tako moze da stoji tri meseca (moze i vise cak), ali preporucuje se mesec dana da stoji najvise jer onda NE gubi svoj sastav i kvalitete, posle mesec dana verovatno ima sve sto valja, ali malo manje..

Ja sam mislila da zamrznem nesto, ali mesec dana je malo.. ne znam..
Secam se da sam za Emu kuburila sta da joj dam jer je vec sve prolazilo od povrca i voca, a tako ce biti i za Lenu isto.

Sa koliko pocinjete deci da dajete drugu hranu? Emi sam sa 4. meseca pocela sokice, a sa 5. prve kasice.. ne znam sta sad da radim sa Lenom.. da li je bolje sa 4. ili sa 6. .. razlicita misljenja..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
8.8.2013 10:05:18   
little_one
Mi smo ove godine imali breskvi za izvoz cini mi se...bas mnogo...ja sam ih blansirala, isjeckala na komadice, poredala na tacnu oblozenu pek papirom i zaledila a onda samo skinula sa tacne i prebacila u kesu za zamrzivac...tako ne bi trebalo da izgube ni miris, okus a ni boju...

Tresnje i visnje, koje je A obozavala dok im je bila sezona, a i njih je bilo dooooosta...sam samo oprala, ocistila od kospica isto poredala na tacnu i zamrzla a poslije prebacila u kesu....tako cu napraviti i sa kupinama koje isto voli a isto su rodile ove godine...zanimljivo je kako nam je vocnjak ove godine bas rodio a prosle godine nije bilo ni upola toliko voca kao ove...

Jedino necu kruske zamrzavati, ribizle mi nekako nisu dosle u opciju, niti sam ih uspjela uvesti...a sljive razmisljam kako da spremim...da li da ih samo zamrznem ili da nesto drugo napravim sa njima...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here