|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
8.8.2013 10:11:20   
Peace*
Jasno mi je da izbegavate šećer, no ipak, napisaću kako sam ja radila (i, i dalje radim jer je alergolog stava da Marko ne treba da jede sveže voće, što ne poštujemo u potpunosti).

Breskve, kajsije, šljive, trešnje - čistim u veliku šerpu, znači, za šerpu treba oko 3/4 plitke gajbe voća), naspem vode, i stavim 1/2-1 supene kašike šećera. Kad prokuva, ostavim da se ohladi, i sklanjam u kese u zamrzivač (po porcijama). Vodu u kojoj sam kuvala voće stavljam u čašice za urin (to radim i sa višnjama, nisam ih gore spominjala jer ću dole user posted image ), i tako zamrzavam. Posle kada mi treba, vadim, sipam u flašicu, to bude oko 90ml ako se ne varam, i ostatak naspem vode do 260ml.

Višnje, kao i brusnicu i borovnicu, pa i brokoli, karfiol, boraniju, grašak, kupujem zamrznuto, Frikom. Pre, dok je bio mlađi, i to sam skanjala.

Sada još sklanjam sveže tikvice i kelerabu, i da, sklonim spanać i blitvu.

Kruške i jabuke mogu da se kupe cele zime, tako da to ne sklanjam, kao ni šargarepu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
8.8.2013 10:20:55   
little_one
E da i tikvice....one se isto blansiraju zar ne...imam i njih bas dosta pa planiram ovih dana da ih rijesim u zamrzivac...

Na kockice u vodu pa na moju omiljenu tacnu pa u kesice user posted image pa vadim koliko mi je potrebno....



(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
8.8.2013 10:28:26   
Olga75
evo tema STA OSTAVLJATE U ZAMRZIVACU user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
8.8.2013 10:36:17   
Peace*
Ja ih ne blanširam, sklanjam sveže, iseckane u kockice.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
8.8.2013 10:40:38   
little_one

IZVORNA PORUKA: Olga RR

evo tema STA OSTAVLJATE U ZAMRZIVACU user posted image



Hvala Olga...user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
21.8.2014 16:47:34   
superm
Treba mi vas savet. Za neki dan pocinjem da radim. Da li mogu uvece da napravim kompot od voca, dodam malo keksa i tu kasicu stavim u frizider da bi je bebac pojeo sutradan za prepodnevnu uzinu?

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
21.8.2014 17:00:25   
Sanjica26 RR
Superm super pitanje. I mene to interesuje jer bi volela da joj od uvece spremim da ima za sutra.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
21.8.2014 17:05:34   
milicicak
Mozete da ostavite kompot u frizideru preko noci za sutradan, samo ja ne bih dodavala keks, ima cudan ukus i teksturu kad prenoci. Keks moze da doda pre obroka onaj ko ce mu obrok dati :)
ja sam retko kuvala uvece voce pa davala sutradan, najcesce sam kuvala ujutru, dok mi se skuva kafa i kompot je polugotov pa se taman dokuva pre nego sto krenem na posao :)

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
21.8.2014 17:11:04   
Sanjica26 RR
Milicicak posto sam ja spavalica nista od toga, a i kafu ne pijem. Salim se. Ja necu da joj ubacujem keksic. Nek jede cisto voce. Imam i onaj aventov baby aparat za kuvanje na pari tako da cu u njega.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
21.8.2014 18:27:12   
Torbica
Ja sam od početka davala sveže voće, do 9og meseca blendano pa onda gnjeceno i komadiće.Gledala sam da ga dajem onako kako će ga inače jesti i svo troje jako vole i traže vockice.Nikad ga nisam mešala ni sa čim.Beba od godinu dana bi jela kao i mi.
Svakako ako daješ kompot,dodatke koje želiš-neposredno pre jela.

< Poruku je uredio Torbica -- 21.8.2014 18:29:42 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
21.8.2014 18:33:38   
superm
Tek od skoro mu dajem neblendiranu hranu, da se tako izrazim. user posted image
Znam sve, trebalo je ranije da ga naviknem na zvakanje, sada ne bih imala problem. Inace vole i moji seze voce, ne prodje dan bez toga.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
21.8.2014 18:37:26   
branki*
superm,ja se slazem sa milicicak,ne bih dodavala keks jer bude neki glup ukus ako prenoci,a kompot moze u frizideru.pa,neka taj neko ko ga hrani doda keks neposredno pred hranjenje.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
21.8.2014 19:14:42   
Torbica
Draga, pa onda mu daj sveze vockice. Nama je to uvek uzina pre spavanja a onda kad ustanu rucaju kao mecava. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
22.8.2014 14:59:58   
Peace*
sam voće uvek kuvala uveče i držala u frižideru za sledeći dan. Dadilja je dokuvavala palentu ili griz, pošto je to jeo uz voće.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
22.8.2018 8:39:51   
mama Jo
Znam da neke namirnice oksidiraju kada stoje pa da ih je najbolje davati odmah, tj.ne kasnije. Takva je banana, zar ne?
I sve drugo sto pocrni kada stoji, ako sam ja dobro shvatila?

E, zanima me moze li narendana jabuka da se dan posle 2-3 od rendanja? I u tom slucaju ona pocrni, pa ne znam da li da joj dajem ili ne. Obicno nisam, ali sad kad nadjoh temu aj'' da pitam, posto ne znam.

< Poruku je uredio mama Jo -- 22.8.2018 8:40:34 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
28.2.2019 23:45:43   
Sanidej
Bez problema se moze spremiti kasica od jabuke i mlevene plazme i pojesti sutradan. Ne menja se izgled ni ukus kasice tokom stajanja u frizideru.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
21.7.2019 12:47:32   
MimaKos
Ja maksimalno 24 h drzima spremljnu kasicu u teglici u frizideru, posle toga bacam. Kasice sa vocem bacam.odmah ako ne pojede sve


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
23.10.2019 11:32:25   
nata11
Da li ste koristile one plasticne Philips posudice za cuvanje hrane

Jel cena istih opravdana ( mislim da su 10 cinijica do 150ml oko 3300)

U cemu ponesete kasice kada izlazite van

_____________________________





(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
23.10.2019 11:36:46   
milicicak
Nato, ja koristim Aventove plastaicne posude za cuvanje mleka za drzanje kasica. Ne znam cenu, ali nisu jeftine, zapremina je 240ml.


Te do 150ml su ok za pocetak, posle ti trebaju vece.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
23.10.2019 11:45:42   
Mirko Svirko
Ja nisam koristila kupovne kase cesto. I kad jesam to je bilo negde na putu. A taj aparat nisam ni imala smatrala sam da mi niie potreban. Spremala sam kasice svakodnevno iz blendera. I to namirnicu po namirnicu uvodila postepeno. Ono sto pretekne bacala sam ili davala komsiki za zivotinje. Mozda je taj aparat zapravo dobra stvar. Manje se zena umara i ima vise vremena za sebe ili bebu. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
23.10.2019 11:59:42   
lesli


IZVORNA PORUKA: nata11

Da li ste koristile one plasticne Philips posudice za cuvanje hrane

Jel cena istih opravdana ( mislim da su 10 cinijica do 150ml oko 3300)

U cemu poneset_e kasice kada izlazite van



Nato u aksi imas MAM plasticne cinijice 120ml 5komada , oko 1100 dinara su.Ja sam ih prvo za mleko koristila, a sada za hranu. Poklopac se srafi, staje malo preko tih 120ml. Sada kada mi treba i kada ne nosim kupovnu kasicu (tj rucak) spakujem u te dve i ponesem. Za vocnu uzinu je npr. dovoljna jedna.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
23.10.2019 12:03:40   
lesli
E da a sve to spakujem u dr browns termo torbu, isto ima u aksi da se kupi i dodje sa malim elementom za hladjenje (inicijalno isto kupih za prenos mleka). Samo savetujem da ako to uzimas da kupis neki ozbiljniji element za hladjenje, jer onaj sto dodje uz torbu izgleda kao igracka i ostaje zamrznut jako kratko.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
23.10.2019 12:05:11   
kamičak
Mozes da kupis nekoliko kasica, kad beba pojede ostaju ti staklene teglice za cuvanje hrane.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
23.10.2019 21:26:52   
flamingos
Anđeli sam uvek spremala kašice,i to svakodnevno ih kuvala,tako da nije ni bilo potrebe za čuvanjem-spremim,poručka i uvek joj tako sveže pravim.Bilo da su slatke ili slane.Najviše je volela onu sa plazmom i jabukama(nadam se da spremate svojim mališanima).Naravno,imala sam vremena za to.A vi možete u neke plastične posude sa poklopcem čuvati u frižideru,ili u teglicama od kupovnih kašica.


(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica
24.10.2019 9:07:18   
nata11
Lesli sta bih ja bez tebe 😀


Pogledacu prvo u dm-z posto imam neki vaucer pa ako nista ne pase uzecu u Aksi. 

_____________________________





(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here