RE: Problemi u Srbiji (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Verolina -> RE: Problemi u Srbiji (7.10.2012 12:37:56)

Gae, ja tebe ne gledam sa visine, niti bilo koga. Zao mi je sto stices takav utisak. Ne verujem da imas vise od 35-36 godina, a pricas kao da ti je sudbina sve uzela. Ti samo sedi gde jesi i budi duboko nesrecna. To je tvoj zivot , ne moj.
Pritisak skoci i meni zbog raznih stvari, nisi najugrozenije bice ovde. Razlika je u tome sto ja gledam stvari sa vedrije strane, a to je zato sto se protiv drustvenih stvari uvek da boriti. ja se borim protiv prirode, ne bi li dobila dete, e to je tesko. Imam uspone i padove i stresove i skace mi pritisak svaki put kad mi se nesto lose desi, pa opet sebe ne smatram rodjenom pod nesrecnom zvezdom koja sija na nebu.I lepo sam ti rekla, ako ti drzava ne odgovara trazi bolje mesto za zivot. To je logican sled stvari. Prosto i jednostavno.




Anoniman -> RE: Problemi u Srbiji (7.10.2012 12:43:10)

Ali ja nisam nesrećna, naročito ne duboko nesrećna... Muka mi je od javašluka u ovoj državi, ali ne sedim skrštenih ruku, radim dva posla, ponekad i tri, plivam u ovim go*nima najbolje što mogu, i kopam rukama i nogama da svojoj porodici nađem jedna, makar odškrinuta vrata da odemo odavde i živimo onako kako zaslužujemo. Ali odbijam da više gledam ovaj kupleraj sa vedrije strane, jer nas je zavaravanje da postoji vedrija strana i zakopalo pa ništa ne promenismo ni tad ni sad...




Verolina -> RE: Problemi u Srbiji (7.10.2012 12:44:18)

Postoji vedrija strana uvek. Niko me nece ubediti u suprotno!




boba 11 -> RE: Problemi u Srbiji (7.10.2012 18:51:20)

E zene gledala sam emisiju na TLC Big fat gipsy wedings valda se tako zove,prikazivali su kako romi-Putnici zive u Americi,i kako im ruse te njihove komune i ne daju im gradjevinske dozvole,bukvalno im zajednice ne dozvoljavaju da kupe plac na kom ce ziveti[sm=zmeden.gif]
Strasno a sta onda ocekivati od nase male Srbije[sm=smiley19.gif]




vukosava -> RE: Problemi u Srbiji (7.10.2012 20:11:15)

Tu svako malo neko svima zamaze oci kako je neka stvar najbitnija datog momenta - tipa: hleba i igara. Daj narodu da se sekira oko neke gluposti pa se ne vidi planina od brda. Dnevne novine su dobar pokazatelj. One i ta neke vesti o Stanijinoj pozadini i kojejakve slicne budalastine po njima.




Anoniman -> RE: Problemi u Srbiji (26.10.2012 12:26:37)

BOJKOT

Uzdržavanjem od kupovine na jedan dan potrošači treba da bojkotuju u utorak, 30. oktobra, prodavnice Maxi i Tempo, u sredu, 31. oktobra prodavnice Idea a u četvrtak, 1. novembra, kupovine u Merkatoru i Merkator Rodi.

Kako je obrazloženo u saopštenju, bojkot je organizovan zbog gramzivog i neosnovano velikog poskupljenja osnovnih životnih namirnica i zbog sumnje na zloupotrebu povlašćenog položaja velikih trgovinskih lanaca koja je demonstrirana poslednjim poskupljenjima.





Rivana -> RE: Problemi u Srbiji (26.10.2012 12:47:11)

Na zalost Srbija je brod koji tone, treba bezati odvde dok jos nije kasno, ko moze i ko ima gde! Ovde zivota nema [sm=smiley13.gif]




viking -> RE: Problemi u Srbiji (26.10.2012 12:49:31)

Nema šanse da taj bojkot uspe, mi nismo takav narod. Ako nekom nešto treba iz prodavnice, otići će da ga kupi, boli ljude uvo da se odreknu nečega ili da idu u prodavnicu koja je im daleko da bi se "izborili za stvar".




Rivana -> RE: Problemi u Srbiji (26.10.2012 12:52:01)


IZVORNA PORUKA: viking RR

Nema šanse da taj bojkot uspe, mi nismo takav narod. Ako nekom nešto treba iz prodavnice, otići će da ga kupi, boli ljude uvo da se odreknu nečega ili da idu u prodavnicu koja je im daleko da bi se "izborili za stvar".

Upravo tako ovde nikad ni jedan bojkot nije uspeo, znam da je bio bojot nesto zbog poskupljenja goriva, pa nista od tog nije bilo, sipali svi gorovo tog dana ko da nije bojokt




Anoniman -> RE: Problemi u Srbiji (26.10.2012 17:54:04)

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Uzdržavanjem od kupovine na jedan dan potrošači treba da bojkotuju u utorak, 30. oktobra, prodavnice Maxi i Tempo, u sredu, 31. oktobra prodavnice Idea a u četvrtak, 1. novembra, kupovine u Merkatoru i Merkator Rodi.


Mi kupujemo samo u Rodi i to ćemo sutra obaviti shoping kad je popust, tako da ćemo mi sigurno bojkotovati!!! [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Problemi u Srbiji (20.11.2012 8:17:38)

Joj, sad sam se tako iznervirala [sm=smiley7.gif] Gledam jutarnji i gostovao neki majmum iz Ministarstva rada i zapošljavanja i ponovo će da sprovedu izmene Zakona o radu, ALI naravno sve u korist poslodavaca!!! Ponovo su zapošljavanje na određeno pomerili na tri godine, sindikate ograničili na sto načina, plaćeno odsustvo i godišnji skratili itd. Pa nisu normalni!!! U ovoj državi čovek prosto ne može da radi pošteno. Stoka!!!!!!!!!!!!!!! [sm=smiley7.gif]




Tajčica -> RE: Problemi u Srbiji (10.8.2015 15:48:05)


Odmah da napišem, da volim ljude, ALI, kako vi doživljavate situaciju sa azilantima?

Da li je neka od vas (molim vas iskreno napišite), bila na autobuskoj stanici u poslednje vreme, i da li ste videli one ljude, decu, kako žive spavaju po parku. Da li ste videli našta liči autobuska stanica u Beogradu?

Da li je normalno da samo Srbija prima izbeglice, a oni koji su ratove izazvali, i zbog kojih su horde izbeglice krenule po Evropi, ne žele ni da ih primirišu, već dižu zidove već na prvoj liniji, i to baš pred Srbijom. A nama predlažu da napravimo grad za 400.000 azilanata KLIK OVDE

Žao mi je tih ljudi, stvarno. Tuga me uhvatila jutros, na stanici, kada sam gledala svu onu decu u prljavoj odeći koja spavaju na betonu. Ali, ja sam sam sa svojom bebom jutros doputovala i morala sam proći tamo i iskreno, bilo me je strah za zdravlje svoh deteta, jer meni je moje dete na prvom msetu. Ne mislim da sam loš čovek zbog toga. Ali to je autobuska stanica glavnog grada jedne zemlje, i ona je leglo zaraze i prljavštine. Pitam se ko vodi našu zemlju, i ko dobija pare da se baš u Srbiji to dešava. Zšto ne idu preko Rumunije ili Bugarske, po meni je taj put logičniji.

Da li samo ja razmišljam o ovome?





Ivanka 75 -> RE: Problemi u Srbiji (10.8.2015 21:02:50)

Manje granica imaju da predju ako idu preko Srbije.
Meni zao nas, gde da beze Srbi iz Srbije, ako treba da beze od nekoga ili necega?
Ne, samo bi Srbi iz Srbije uzeli pusku u ruke i branili se.




branki* -> RE: Problemi u Srbiji (11.8.2015 22:20:57)

Ja sam ovih meseci u beogradu,ali nisam nijednom jos bila na autobuskoj od kako je aktuelan ovaj problem.
Ne znam kako izgleda to tamo.ovako razmisljajuci ,zao mi ljudi,zao mi dece[sm=smiley13.gif]




wivern -> RE: Problemi u Srbiji (11.8.2015 22:30:10)

Da zao mi je Tajcice, zao mi je svih ljudi koji kroz to prolaze bili oni zuti, crni, crveni. Zao mi je sto moraju da spavaju po raznoraznim parkovima, autobuskim stanicama, sumama. Autobuska ne izgleda nista losije nego karton siti pored delta city-ja, barem meni. I zao mi je sto ih niko drugi nece i sto nam namecu da ih zadrzimo. Zao mi je sto zivim u ovom svetu gde bogati odlucuju kako ce se ziveti i gde je ljudskost potpuna retkost.




Kata90 -> RE: Problemi u Srbiji (11.8.2015 22:31:03)

Kod nas je isto puno azilanata,posto smo blizu madjarske granice svi idu na tu stranu i to peske sa decom,a bogami i ima sta da se seta do tamo....
I to svaki dan ih vidim...
Jako mi zao tih ljudi,sto beze nije ni cudo kad je rat kod njih i sve njim kuce porusili.




branki* -> RE: Problemi u Srbiji (11.8.2015 22:38:26)

Slazem se i sa wiv i sa katom,kad docekas da ostavis ceo svoj zivot i spakujes prnje u neku torbicu i potucas se od nemila do nedraga.




Kata90 -> RE: Problemi u Srbiji (11.8.2015 22:45:27)

Da dodam jos,dobijaju i hrane i vodu po ovoj vrucini i medicinsku pomoc kod nas.




jess021 -> RE: Problemi u Srbiji (11.8.2015 22:51:30)

Zato ce sad Nemacka da protera azilante, i naravno da ce tu ispastati ljudi kojima je pomoc stvarno potrebna, koji su pobegli zato sto su morali, a sve zbog onih(da ne navodim konkretno)koji su pre njih isli u tu istu Nemacku i bili po 5 meseci gde su dobijali po 150evra mesecno dok su cekali da im se resi statusi i vracali se sa po nekoliko hiljada jer ode cela porodica i tako godinama...
Ja znam sta znaci pobeci zbog rata i strasno mi je sta ti ljudi prolaze, ako uopste stignu u Srbiju. Ne daj Boze nikome




Mariya -> RE: Problemi u Srbiji (16.8.2015 22:47:19)

Ali nemojte mešati one naše lašne azilante koji idu da traže azil da bi dobili neki novac i ove migrante iz sirije, pakistana itd koji beže od rata, koje progone i ubijaju. Uostalom, znaju ti nemci ko je kandidat za azil, ko je pobegao iz svoje zemlje zato što je morao, a ko je tzv lažni azilant koji traži azil samo da bi pokupio malo para od njih. Mađari su ovaj problem rešili tako što su brže-bolje promenili zakon o azilu tako da ovim našim azilantima nije bilo u interesu da ostaju tamo. kao što je uređena zemlja sa dobrom socijalnom politikom uvek privlačnija destinacija od mađarske koja se od nas razlikuje samo po tome što je u EU. A da su migranti problem u srbiji - pa zaista jesu.
Nego, ušla sam u temu da pitam, da li ste slučajno videle, danas je na RTV u vestima bio prilog o nekom našem čoveku koji je letovao u grčkoj i kad je video ove migrante krenuo sa njima na put pešice i valjda snimao 24h kamerom sve[sm=zmeden.gif]




wivern -> RE: Problemi u Srbiji (26.7.2016 22:14:05)

Drzavne institucije od kojih zavisimo. Sudovi, domovi zdravlja, opstine, bilo kakva birokratija gde se ide na godisnje odmore bez ikakvih planova i ko kad hoce jer tada moze i ceo svet da stane - ne zanima ih.




Khaleesi -> RE: Problemi u Srbiji (26.7.2016 22:23:25)

U pravu si sve drzavno ali i ono ne drzavno, tj privatno.
Nas malih je mnogo, i to velike ne zanima, pa nam je tako kako je...




marijana22 -> RE: Problemi u Srbiji (26.7.2016 22:56:45)

U srbiji nema nikakvih problema. Ne znam o čemu vi pričate[sm=smiley29.gif]




Khaleesi -> RE: Problemi u Srbiji (26.7.2016 23:10:51)

Ma da.... u pravu ssi, super je sve [sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Problemi u Srbiji (31.7.2016 15:01:18)

Devojke, znate li koja inspekcija je nadležna za neizdavanje fiskalnog računa?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>