|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontrakcije
29.5.2018 10:58:16   
IvanaSK RR
Postoji sansa, to je jos dva meseca do termina. Ako sam dobro razumela.
Imamo i temu o položaju bebe u stomaku Klik

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 29.5.2018 10:59:45 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Miinaa)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Kontrakcije
29.5.2018 11:02:09   
Miinaa
Pa i ja se nadam,ali na pregledu mi je rekao da je bebac vec trebao da se okrene, jer poziju sa glavom na dole da zauzimaju bebe do 32 nedelje. A posto sam ja prvorotkinja da su male sanse da ce se beba kasnije okrenuti.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Kontrakcije
29.5.2018 11:06:17   
IvanaSK RR
Sanse jesu male, ali postoje user posted image
Sve i da se ne okrene nemoj to tako lose shvatati. Nije ni carski rez mnogo losa opcija kad mora.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Miinaa)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Kontrakcije
29.5.2018 11:07:44   
Tiziana
Meni se prvo rodilo karlicno, prirodno, a drugo se okrenulo iz karlicnog polozaja glavicom na deole na ulasku u 9.mesec.

(odgovor članu Miinaa)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Kontrakcije
29.5.2018 11:09:18   
Miinaa
Verujem da ce na kraju ispasti sve dobro.🙌
Ali kako god, samo da bebac bude dobro.😊 user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Kontrakcije
2.7.2018 16:41:47   
Maraj
Da li se pod prave kontrakcije misli na to da se samo u odrwdjenom vremenskom intervalu stegne stomak? Ili ide i bol uz to? Da li boli i kicma ili treba da boli samo stomak?
Meni 2.trudnoca al u 1.ih nisam imala pa ne znam user posted image
A nesto mi se danas steze stomak , bez bolova. Samo osetim da se stegne

(odgovor članu Miinaa)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Kontrakcije
2.7.2018 16:47:29   
milicicak
Maraj, to kad se samo stegne su Braxton-Hicks-ove kontrakcije. One su pripremne, ne bole i generalno su normalne. Meni umeju da budu neprijatne.
Prave kontrakcije pocinju iz krsta pa se sire na donji stomak, kao mnogo gadni menstrualni bolovi

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Kontrakcije
2.7.2018 17:08:54   
Maraj
Joj dobro ke mili. Bas sam se isprwpadala
Jako mi se steze stomak po 4 puta za 1 sat. Ne boli me samo mi se stezw i ona je jako aktivna danas

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Kontrakcije
2.7.2018 17:27:53   
Maraj
A jel ok da budu tako cesto. Sad su bas zaredjale te bh kontrakcije. Kazem imam ih poprilicno u sat vremena

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Kontrakcije
2.7.2018 17:34:14   
milicicak
Dok god se ne javljaju u pravilnim intervalima nemas razloga da brines. Budu intezivnije ako je beba aktivna ili ako si dehidrirala. Lezi, odmori malo najverovatnije ce proci

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Kontrakcije
2.7.2018 17:37:52   
Maraj
Beba mi se ne smiruje danas..joj pa daj Boze da su onda od toga.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Kontrakcije
2.7.2018 22:12:06   
mama Jo
Maraj, isto je i meni bilo. To je ok...
Ja sam samo bas mirovala tih dana kada su mi se javljale lazne. Jako sam se istripovala, bila sam kod mojih par dana i tamo sam zvala dr da pitam da li mogu negde da me pregledaju da ne jdem za ns... onda me zena nakrpila zasto u 36.nedelji idem uopste bilo gde na put user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Kontrakcije
2.7.2018 22:14:39   
Maraj
Mama jo ja sam se opasno istripovala danas. Bas mi se steze stomak. Al ne boli me nista. Jedino nekad osetim kao pritisak na cmar. Ne znam otkud sad to. Al je beba bas aktivna danas. Ne smiruje se

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Kontrakcije
2.7.2018 22:17:16   
mama Jo
Verujem. Znam. Ja sam se bas bila istripovala, to vece je mm dosao po j i mene, odmah sam ga zvala.

Sutradan na ctg-u se nista nije pokazalo, pa mi je dr rekla da su te kontrakcije pripremne, i da su skroz ok... a kada krenu prave, veruj da ces znati. Onda te toliko boli sve i stomak i ledja i noge bukvalno, ne mozes korak da napravis.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Kontrakcije
2.7.2018 22:20:51   
lesli
Maraj mislim da si ok. Sto kaze mili i meni su one uzasno neprijatne do blago bolne kada su one najjace u pitanju.
Meni se desavalo u okviru 2-3 sata da ih bude po 10-12. Od kada su mi uveli nifelat vise ne prave takve serije, ali ih nekad bude po 2-3 u satu iako prakticno non-stop lezim.
Sto ti kazu zene sve je ok dok ne dolaze u pravilnim intervalima. Probaj da se primiris kada krenu intezivnije, mozes i vodu popiti, mada meni to ne pomaze. Ono sto mi pomaze je da legnem na ledja i duboko disem kada su u toku, cini mi se da tako stomak brze popusti.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Kontrakcije
2.7.2018 22:23:34   
Maraj
Mene ona i sad lupa. Dole nisko kod jajnika. Ma ne smiruje se. Onda kad je ne osecam je kada mi se stomak stegne. A danas su pocele i lrepone da me bole. Kao rastimovana sam. Jedva se krecem

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Kontrakcije
2.7.2018 22:46:19   
lesli
Da, da...dok traje kontrakcija ja je nikad ne osetim. Kako krene da popusta, ona krece da lupka.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Kontrakcije
23.7.2018 16:48:44   
Dora89
Evo, upravo gledam Forum dok osećam lažne kontrakcije. Znam kakve su prave, ali ne mogu da se smirim, moram da skrenem misli. Prave tačno imaju putanju odozgo naviše, idu pravilno kao talasi na moru. Ko ih jednom oseti, uvek će ih prepoznati.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Kontrakcije
25.9.2018 15:43:04   
mikica99032
Ne znam da li je tema još uvek aktivna, ali moram da se konsultujem s iskusnijim mamama, meni je prva trudnoća i sve što se novo desi me bukvalno prepadne.Od juče mi se steže stomak baš često, bude baš tvrd. E sad nekad me beba šutira i dok je stomak tako zategnut, pa se tešim da su to bebini pokreti i da se rasteže.Jako je aktivan, nije miran ni 10 minuta u toku dana, sklupča se u jedan ugao, pa gore, dole, stalno se pomera, što znam da je ok i znak da je beba zdrava.Ali me brine to stezanje od juče i više kao neka neprijatnost nego bol, ne umem da opišem tačno.Zabole me i krsta, ali me inače kičma boli jer dosta ležim.Imam i hemoroide, probleme sa crevima, pa nekad mislim da su creva to što me boli kad se zategne stomak, jer me nekad baš zabole creva kad on šutne.Inače bila sam na pregledu prekjuče, pre nego što je stezanje krenulo i sve je bilo ok.Jel još neka mama ima slično iskustvo?

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Kontrakcije
25.9.2018 15:50:08   
Tiziana
Koliko si trudna i koliko cesto te stegnu kontrakcije? 

(odgovor članu mikica99032)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Kontrakcije
2.11.2018 8:10:36   
Dora89
To zatezanje su kontrakcije, a verovatno ako imaš zatvor dodatno te boli to pritiskanje creva, inače uzrok zatezanja su kontrakcije. Uglavnom trudnoća prođe ok sa njima, čak i kad se pojave rano, iako nekad strašno deluju, ali svakako treba da se konsultuješ sa lekarom da bi bila mirna. Verovatano će ti propisati "Utrogestan".

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Kontrakcije
5.5.2019 14:08:49   
BubaBubica


Evo mene četvororotke na temi sa kontrakcijama 😂 pošto nijednom nisam otišla na porođaj jer su mi krenule kontrakcije već što sam na redovnu kontrolu došla otvorena 4 prsta (poslednji put sa 5), ja i dalje ne znam kako izgledaju kontrakcije koje označavaju početak porođaja. Bolovi su mi krenuli naravno posle indukcije i bušenje vodenjaka. Ali kako kažu da na indukciji su bolovi puno jači nego kad krene prirodno, kako ja da znam kad mi je krenuo porođaj? 😂 Da li stvarno ima razlike između indukcije i prirodnih bolova? Mislim stvarno smejem se sama sebi ali ne bih da se porodim u autu 😳

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Kontrakcije
5.5.2019 14:30:09   
mama Jo
Haha, sjajno, ko bi rekao da ides 4.put na porodjaj a ne znas kako izgledaju kontrakcije user posted image
Meni u prvi put izazvane indukcijom, pa dam isti problem imala kada sam drugi put isla na porodjaj... drugi put su mi same krenule kontrakcije, kod kuce u 15h dok sam spavala, za sat i po su bile takve da nisam mogla da stojim na nogama... prosto boli jako, i kad se na odredjeno vreme javljaju - to je to. Neces omasiti sigurno ako krenu.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Kontrakcije
5.5.2019 14:45:29   
BubaBubica


Pa stvarno je za smejanje 😂 evo već treći dan me stiskaju lažne po cele dane, još i bebac gura pa sam sva izmasirana iznutra. Mada su dosta jače nego standardne lažne ali pošto se još nisam porodila sigurno su lažne. Treba da se javim kod dr tek za dve sedmice ali planiram da odem još i ove nedelje da me pregleda čisto da znam rade li ove jake lažne nešto, da znam treba li da se primirim malo ili mogu da špartam i dalje. Taman da uzmem i rezultate krvi i briseva. Jedna poznanica je tako danima imala bolove i otišla kod dr kao da proveri što je boli stomak a ona skroz otvorena samo vodenjak je držao i mm je tad radio u hitnoj pa je vozio do bolnice, i naravnp porodila se odmah posle bušenja vodenjaka.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Kontrakcije
5.5.2019 15:34:42   
kamičak
Ja ne bih cekala vise nego bih sto pre otisla na kontrolu. Koliko je stara trudnoca?

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here