|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontrakcije
10.11.2010 22:47:09   
Anoniman
Morena , to kod tebe su verovatno one lažne BH kontrakcije , vidi OVDE user posted image

Na trećoj strani imaš baš pravi opis tj definiciju tih kontrakcija .

(odgovor članu morena)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kontrakcije
10.11.2010 22:53:18   
JMPM
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Morena , to kod tebe su verovatno one lažne BH kontrakcije , vidi OVDE user posted image

Na trećoj strani imaš baš pravi opis tj definiciju tih kontrakcija .

Prestravio me tvoj post u ovoj temi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kontrakcije
10.11.2010 22:58:59   
morena
Ok, hvala, pročitala sam. Valjda je to to. user posted image

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kontrakcije
10.11.2010 22:59:29   
morena
IZVORNA PORUKA: JMPM

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Morena , to kod tebe su verovatno one lažne BH kontrakcije , vidi OVDE user posted image

Na trećoj strani imaš baš pravi opis tj definiciju tih kontrakcija .

Prestravio me tvoj post u ovoj temi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ne rađa još!

< Poruku je uredio morena -- 10.11.2010 23:00:13 >


_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kontrakcije
8.6.2011 15:47:58   
Bunnyca
Ja sam takodje u trudnoci imala lazne kontrakcije,pila sam ginipral do 9. meseca.Termin je bio 13.maj,te sam tog jutra otisla do lekara,koji je konstatovao kontrakcije,radjen CTG,kontrakcije slabe oko 20.Blagi bolovi kao pred menstruaciju javili su se narednog dana ujutru,znaci 14-tog i trajali citav dan,pojacali se oko 19h,ali ja i dalje nisam znala da su to prave kontrakcije.Tek 15.05,oko 1h pocele su kontrakcije na 5 minuta,e onda sam shvatila da je taj bol jaci od onog koji sam imala preko dana i tek sam onda shvatila da je to to......
U principu ko ima bolne menstruacije,ovo je slican bol,mene su jedino bas bolele kontrakcije na 2-3 minuta,sve pre toga je barem meni bilo relativno izdrzivo.

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kontrakcije
23.6.2011 17:57:19   
isidora88


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pretpostavljam da vec postoji tema o ovom sto me interesuje, ali, mooolim vas, ne saljite me na pretragu, jer se ionako ubih od citanja :-)
U 34. sedmici sam trudnoce... Polako se oslobadjam straha, mada mi to, "zahvaljujuci" nekim komentarima, tesko pada.
Zbog mog straha od same bolnice, onih mirisa, grrr... voljela bih da, kada krenu kontrakcije, sto duze budem kuci, naravno ukoliko me vodenjak ne preduhitri.
E, ono sto me zbunjuje jesu lazne i prave kontrakcije (samo mi nemojte reci da cu osjetiti kad krenu prave user posted image ).
Kako da ih razlikujem? Kako da racunam prave kontrakcije - koliko prve obicno traju i na koliko se javljaju? Da li i u tome pomaze njegovo velicanstvo DISANJE (koje tek treba da naucim)? Da li mogu pomoci neke vjezbice, npr. ljuljkanje ili sl, tusiranje...? Smijem li, ako me uhvati kakav cudan strah, pomiti nesto za smirenje na svoju ruku?
I naravno, kada da krenem u bolnicu - dr kaze da je najbolje kada su kontrakcije na 10-15 min. Ali, meni je to, citajuci tudja iskustva, mozda ipak rano.
I jos jedno, glupavo pitanje (ne zamjerite), mogu li kontrakcije koje se javljaju npr na 15 min, odjednom da krecu na 2-3 min?

Potpuno razumijem ako pomislite - uh, evo je jos jedna. Ali sta cu kad sam plasljivac po prirodi.

Pozdravljam vas!!!!!!!!!!!!!



< Poruku je uredio isidora88 -- 23.6.2011 18:06:50 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kontrakcije
23.6.2011 18:02:39   
isidora88
evo sad da i ja odgovorim user posted image
ja sam ih osecala kao stezanje i grcenje i jos me je donji deo kicme jako boleo,kao jako gadan bol kao kad dobijem.
posto mi je izazvan porodjaj ne znam kako kontrakcije pocinju,nekome budu u pravilnim razmacima, a nekom ne,sve je individualno.
disanje obavezno nauci jer ce ti sigurno pomoci,meni je super pomagalo do pred kraj,onda mi nista nije pomagalo da ublazim bol osim sto mi je stalno u glavi bilo da izdrzim jos malo ,i da sam sa svakim bolom sve blize da vidim svoju bebu user posted image
nama u skolici je savetovano da kada nam kontrakcije budu na nekih 10-ak minuta da s eonda spremamo i kad budu na 5 min. da idemo u porodiliste.(naravno pod uslovom da nisi dalkeo od porod.)
mogu kontrakcije i da se javljaju u nepravilnim razmacima,odnosno na 15 min,pa na 2 min...
kada kontrakcije (bas bol) bude trajao duze od 30 sek.to bi trebalo da je to,onda ce se postepeno pojacavati i bol ce trajati po minut.

< Poruku je uredio isidora88 -- 23.6.2011 18:04:49 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kontrakcije
25.6.2011 12:55:35   
Anoniman
Malo sam zbunjena, pa ako moze neko od vas da mi objasni. Da li se kontrakcije javljaju npr. po nekoliko sati na jedan sat, pa nekoliko sati na pola sata, pa nekoliko sati na 15 min... i tako redom ili se kontrakcije jave JEDNOM na sat, pa zatim JEDNOM na pola sata, pa JEDNOM na 15 min?
Mozda, u stvari vjerovatno, sam glupo formulisala pitanje, ali valjda ce me neko shvatiti.


(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kontrakcije
25.6.2011 13:03:07   
Olga75
kad su lazne kontrakcije mogu se javiti baz nekog reda ali kad krenu prave , sto se porodjaj blizi one  " hvataju " ritam , ja sam bila na tokolizi i rodila sam dete iz tri kontrakcije koje su bile na 15 minuta
sad sam i ja zbrkala odgovor , nadam se da me razumes user posted image
postujem privatnost i sve ali zasto anonimna na ovoj temi user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kontrakcije
25.6.2011 13:18:51   
oxy7
Meni su kontrakcije počele u 5 ujutru, na 20 minuta, ništa strašno, kao menstrualni bol. Posle dva sata je krenulo na 15 min, pa na 10, onda sam natjerala mm da zapisuje minutažu. Još imam taj spisak, na 7-8 min, pa na 5. Tad je već bilo podno, nije me baš nešto boljelo, ali je učestalo. Kratko su trajale oko 15 sekundi. Kad se bol pojačao, imala sam potrebu da se savijem, da pritisnem stomak. U bolnicu sam stigla oko 13 sati, otvorena 4 prsta, u 15 sati su me priključili na indukciju, e onda je krenula zabava....Do 17,30.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kontrakcije
27.6.2011 13:18:13   
Olga75
IZVORNA PORUKA: medena maja

Drage moje mene je sinoc jako boleo stomak i ledja jakoooo  i to tako i prodje i onda opet a inace imam serklaz i tek sam negde u 32 nedelji trudnoce prosle nedelje kad sam bila radili mi ctg i nisam imala kontrakcije da li je moguce da su ono sinoc  bile kontrakcije jer osecam da je beban spusten jako dolee stiska me


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kontrakcije
20.7.2011 12:41:13   
Anoniman
Termin mi je za 15 dana. Od svega sta osecam, to je povremeni blagi, bas blagi bol u vaginalnom delu (otvoru user posted image ). Krsta me bole dok lezim, ali tako je bilo i pre dva meseca.

Koliko prosecno traju kontrakcije kod prvorotki? Uteha je sto su te prve slicne menstrualnim bolovima, to se valjda da izdrzati. Nego, koliko traju te najjace kontrakcije, pred samo radjanje i koliko imamo vremena za taj odmor izmedju njih ili ga nemamo uopste? Mozemo li da trazimo kakav brufen tada user posted image ?
I ima li kakvog bakinog recepta za brze otvaranje? Jaoj, kakva sam ja kukavica, a hocu na prirodni por. da bih dokazala da mogu. A, mogu valjda user posted image

user posted image od Firstorotkinje

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kontrakcije
20.7.2011 16:05:48   
Verus
kontrakcije ce pred kraj biti jedna za drugom bez puno pauze...osetices uskoro pred samo guranje neku vrelinu koja ce te obliti, to je taj "prelaz" i tad ces i znati da si skroz otvorena i spremna.

U pocetku dok su kontrakcije razmaknute, obavezno disi duuugo i polako.  Ono "sitno" disanje hu hu ha ha u stvari, uopste nije korisno.  Pomisli samo ovo: kad te uhvati grc u nozi, ti uhvatis prste noge i vuces ka nozi da bi isteglila misic koje se zgrcio tj. skratio.  Isto je sa matericom: grci se da istisne plod.  A ti onda kad osetis da krece grc, lagano i polako udises vazduh (kroz nos ili usta sta ti odgovara-bolje nos jer ce ti se usta brzo susiti), ali dises stomakom ne grudima.  I tako polako teglis u suprotnom smeru od grca.  Meni je to SUPER pomagalo.  Al pred kraj bude zestoko pa ti to ne pomaze.  Tad malo hukces, stisnes se za krevet  i tako.

Koncentracija je VEOMA bitna.  Moras reci sebi da si tu da se porodis, i da je to nesto sto moras da odradis i gotovo.  Nema vristanja, panike, bez veze scena, jer to odmaze i tebi i lekarima.  Trosis energiju na nepotrebno.  I kazes sebi da to cinis za svoju bebu i da za nju sve mozes. 

Ja stvarno nisam mislila da je porodjaj najgora bol na svetu, zaista ne.  I cim je gotovo stvarno sve nestane, bol ma sve!  I da, kad pocnes da guras, ne guraj "u glavu", guraj kao da kakisuser posted image   Guranje me ni malo nije bolelo.  Bilo je cak stavise olaksanje.  Zabolelo je na sekund kad su izvukli bebu.  I tako.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kontrakcije
20.7.2011 23:10:51   
Anck Su Nmaun
I ja cesto imam te pripremne kontrakcije,sad sve cesce.
Kad pocne znaces..ja sam bila u tripu..pa kako cu znati....

Verus  je sve lepo objasnila.Pocinje kao menstrualni, pa su sve cesci. A te naj jace ..pa... meni su bile ne prekidne, nije mi disanje puno pomagalo  , iskreno, iako mi je sestrica govorila disi ja sam vec bila izmorena pa  nisam ni mogla a nisam imala puno koncentracije jer sam vec bila poludela od bolova user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   A sto se tice necega za bolove, hehe, ja sam trazila pa su se samo nasmejali user posted image , a da sam mogla podavila bi ih zbog toga user posted image

Nemoj biti kukavica, ja nisam bila jer sam UVEK imala u glavi i najgore kukavice su ovo prezivele i ti ces...sve je to prirodno!
Iako sam se prvi put BAS posteno namucila ( nisam bila srecnica da se poorodim za par sati) evo opet  me to ceka za oko 2 mes, pa prezivecemo, meni sam porodjaj nije ni ostao u secanju, vise  pamtim mucenje dok se nisam otvorila tj. kontrakcije koje su trajale vise od 12 sati user posted image   pa do momenta kad su mi rekli ajde na sto, a ja sreecnaa sto se naaapokon poradjamuser posted image user posted image ....i Stvarno je istina, kad vidis svog Andjela  sve prolazi, ama svaki bol user posted image i ja sam se istog momenta zaljubila u svoju maju babanu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kontrakcije
22.7.2011 19:33:41   
Joj@
PITANJE UPUCENO SVIM MAMAMA!
KAKO DA PREPOZNAM PRAVE KONTRAKCIJE?
EVO MOJE PRICE, UKRATKO. Kasnim sa terminom nedelju i po dana, malo je reci da sam kratka sa zivcima, ali danas sam se toliko iznervirala da sam pocela da placem toliko jako da je plac presao u histeriju i dranje dok me stomak i janici nisu toliko jako zaboleli kao kad te uhvati grc u nozi. Ovo mi se vec jednom desilo, pred ispit, pre mesec dana i tad su rekli da nisu jake kontrakcije. Sada je bol bas jak, jos uvek traje. Boli kao glad, recimo, kada pregladnis ali bol je kao obruc, ide oko stomaka. Znaci od jajnika preko kukova, uz struk i gore preko dijafragme, dakle ne posredini stomaka nego svuda okolo. Jel to to? Jel cu ja to konacno da se porodim? Ili sam se samo zestoko iznervirala? Sramota me vise da zovem doktorku, cimam je dva tri puta na dan

< Poruku je uredio Ana RR -- 22.7.2011 21:20:49 >


_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kontrakcije
22.7.2011 19:37:32   
Anoniman
Dušice, ja nemam pojma, ja kontrakcije nisam doživela.
Držim fige da je to to, i da se porodiš.
A mene ne bi bilo sramota da nazovem moju dr, aman, porodićeš se za koji dan, pa je više nećeš zvati. user posted image

(odgovor članu Joj@)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kontrakcije
22.7.2011 19:43:30   
Olga75
Joja , samo ti zovi tvoju dr jer si vec u 42-goj nedelji
kontrakcije , bar moje , su bile bas kao menstrualni bolovi , znaci od krsta prema stomaku a kasnije sam imala osecaj pritiska i piiiskilo mi se pa mi se kakilo i imala sam osecaj da ce mi beba ispasti ali sam se onda vec skroz i otvorila i porodila za desetak minuta
sorry sto sam konfuzna
i nije mi jasno da li te sada zeludac boli user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kontrakcije
22.7.2011 19:44:04   
Joj@
Nema veze...proslo je...samo sam se iznervirala...SAMO user posted image
Mislim da nikada u zivotu nisam osecala ovakvu tugu

_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kontrakcije
22.7.2011 19:46:36   
Joj@
Ma, da, zvao je muz...opisao joj je bol, kaze to je od besa...i jeste, vec je proslo...dal je mogucew da mi se ovo desava??/ Pritom su svi mislili da cu se ranije poroditi jer sam nisko nosila...jbt (s oprostenjem) koje su to bapske price, kao ako mozes ruku gore da stavis - to je to. Ja sam mogla casu da stavim na stomak jos krajem osmog, pa nista...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu Joj@)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kontrakcije
22.7.2011 19:46:52   
Anoniman
Ženo, da te oraspoložim, na avataru izgledaš BOMBA! Po cicama bih rekla da si ti, baš sam pre neki dan gledala tvoj avatar i razmišljala dal si ti ili neka slika sa neta, ali što bi stavila nekoga... a onda sam sada videla slike u Stomacima... ti si! user posted image
To bre hormoni luduju, lezi malo, odmori, šta god da je, cool-iraj! user posted image

(odgovor članu Joj@)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kontrakcije
22.7.2011 19:48:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Joj@

Ma, da, zvao je muz...opisao joj je bol, kaze to je od besa...i jeste, vec je proslo...dal je mogucew da mi se ovo desava??/ Pritom su svi mislili da cu se ranije poroditi jer sam nisko nosila...jbt (s oprostenjem) koje su to bapske price, kao ako mozes ruku gore da stavis - to je to. Ja sam mogla casu da stavim na stomak jos krajem osmog, pa nista...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Ja sam celu trudnoću mogla ruku da stavim, obe sam iznela do kraja. user posted image Prvo rodila 10 dana pred termin, drugo 2-3 dana pred termin, oba na zakazan CR bez kontrakcija.

(odgovor članu Joj@)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kontrakcije
22.7.2011 19:49:54   
Joj@
Bomba? Hah...ta slika je od prosle nove godine...daaaaaaavno je to bilo...ostade samo secanje. Hvala na komplimentu user posted image
Pitanje, da li mogu kontrakcije nekako da se izazovu? Muz i ja upraznjavamo izazivanje kontrakcija na "onaj" nacin, al nam u poslednje vreme nesto neide jer me sve boli, pa me interesuje jel ima jos neka fora? Dajte da poguramo to do ponedeljka, bas se plasim indukcije...user posted image

_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kontrakcije
22.7.2011 21:19:39   
Anoniman
KLIK

(odgovor članu Joj@)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kontrakcije
8.12.2011 11:49:01   
saira
Ja sam jučer slučajno naletila na temu virak čaj,pa eto drage moje buduće mame smijete slobodno popit 3 soljice čaja od virka kažu da pomaže da se žena lakše porodi a možda vam i smanji kontrakciju,sretno mame.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kontrakcije
25.4.2012 23:07:14   
JAmy
Cure,u poslednje vrijeme meni se pojavio neki neobican bol prilikom kontrakcija.Do sada je to bio bol u donjem dijelu stomaku ili bi obuhvatao pojas oko pupka ukljucujuci i ledjni dio,odnosno krsta...
Medjutim,sada mogu i da predosjetim kontrakciju.Pojavi se ubrzan rad srca,gusenje(mada ne tako intezivno),oblije me vrucina a to se moze i vidjeti na mom licu jer jako pocrvenim,i onda slijedi stezanje materice i to visoko,dijelom koji je najblizi dijafragmi.Zatim se kontrakcija prosiri na cijeli stomak koji postaje tvrd i nepravilno oblikovan.Ono sto mene zbunjuje je bol i pritisak u grudnom kosu koji se ponekad siri uz liijevu stranu vrata prema glavi,pa me i ona boli dok kontrakcija traje.Da li je neka od vas imala ovakvu vrstu kontrakcija da bol obuhvata i druge djelove tijela osim ledja i stomaka?


_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu saira)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here