|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontrakcije
2.7.2012 13:19:10   
Zemunka85
Kroz koje faze prolazite u kontrakciji? :-)

Meni prvo, pre bilo kog osecaja u stomaku, krece stezanje u grudima i blaaaagi gubitak vazduha.
Onda slabiji, pa sve jaci bol u stomaku, uz OBAVEZNO trnjenje lica :-). Dada lica..
Ne znam sto. Predeo oko usta, nosa i malo obrazi.

Onda sve prodje, ali jos neko vreme ostane tuuup bol nisko.
Kraaaaaj.
... do sledeceeee :-(.


(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kontrakcije
2.7.2012 13:48:28   
Zemunka85
A da! Zaboravih :D - posle faze dva tj "stezanje u grudima" ide napad vrucine. Budem sva mokra. Gola voda .. u trenutnku ...

Ne znam da li sve imate jos neke od ovih propratnih efekata. Kontrakcije koje ja imam su nekada poprilicno bolne, a nekada - sa svim ovim, samo bez bola.
Najvise me zbunjue ovaj pritisak u plucima, jer kako cu tek reagovati i koliko ce me stezati preve? user posted image

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Kroz koje faze prolazite u kontrakciji? :-)

Meni prvo, pre bilo kog osecaja u stomaku, krece stezanje u grudima i blaaaagi gubitak vazduha.
Onda slabiji, pa sve jaci bol u stomaku, uz OBAVEZNO trnjenje lica :-). Dada lica..
Ne znam sto. Predeo oko usta, nosa i malo obrazi.

Onda sve prodje, ali jos neko vreme ostane tuuup bol nisko.
Kraaaaaj.
... do sledeceeee :-(.




(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kontrakcije
3.8.2012 0:02:50   
Linonina
Једно питање, сад у деветом сваке седмице идем на ЦТГ у дом здравља, кажу нема контракција све је ок. Додуше ја ништа ни не осетим,а сестра каже да могу да имам а не морам да осетим...user posted image

Јел се сећате када су вам се први пут очитале контракције на ЦТГ колико је то било пред порођај?

< Poruku je uredio Linonina -- 3.8.2012 0:03:19 >

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kontrakcije
3.8.2012 11:59:30   
mati
To sto oni mere CTG se meni ocitavalo pet dana pred porodjaj i zato su me drzali u bolnici sve vreme. Svaki put mi pricali kako cu ubrzo da se porodim,ali nista , ja nisam nista osecala. E tek kad su krenule one prave, bolne kontrakcije, koje ja ne umem recima da opisem, te su bile prave.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kontrakcije
3.8.2012 12:08:46   
dumisko
Iskreno dame moje iako sam u devetom odmakla nemam nijedan ctg odrađen i to zavisi od stava lekara..kontrakcije su mi bivale maltene stalno ali kad preteram sa šetnjom, radom po kući..2,3 dana nakon toga tvrd stomak kao daaska kad koraknem iz kreveta ali bez bola neprijatnost kao čupkanje neko iznutra...tačno znam da sam prefors pa se umirim ko bubica i to me prođe..neka je lepo rekla tu nisam ime zapamtila umiriti se i pratiti dal ima krvi ili bola nekog jakog a ako se na ležanje umiri lažne su..bivale su nekada i bolne , kao bol jajnika u plodnim danima ali mi je dr rekla da jajnici ne bole u trudnoći da to jesu kontrakcije i da se smirim tada..sada brojim sitno do porođaja intezivnije su unazad 2dana i bolnije ali čekam...mirujem..pa kod dr za koji danuser posted image

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kontrakcije
3.8.2012 15:34:14   
Linonina
Сваке седмице кад ме прикључе на онај ЦТГ ја само очекујем да кажу аха, ево их..
Ја не би требала још али како ми је др рекла оно е сад си у деветом сад може сваки дан, мени фрка...јунак шта ћу. user posted image
Кад је теби термин кад бројиш ситно? Колико си уситнила?

(odgovor članu dumisko)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kontrakcije
3.8.2012 16:16:37   
red3lilu
Uhhh, mene danas čitav dan cimaju one kratke a česteuser posted image .. svaka me iscima, hoće li koja da se produži pa da postanu učestale i da se već porodim...ili već nek prestanu!user posted image

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kontrakcije
3.8.2012 16:23:12   
zvrk.mrvica
Ja ih imam od 24 nedjelje obicno nemaju ritam neki da se javljaju u odredeno vrijeme
stomak se stegne ispupci prati ga osjecaj neugodan ali ne toliko bolno traje 20-30 sec i prestane
primjetila sam da se barem u mom slucaju javljaju kada sjedim na ledima i ispruzim noge , zato mi je dato samo da na boku lezim
primjetila sam da se pojacavaju ukoliko: sam se nasikirala, pod stresom, puno na nogama,ispruzene noge, nedostatak tecnosti i pun mjehur

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kontrakcije
3.8.2012 16:28:16   
red3lilu
Ja sam primetila da mi se javljaju zato što sam trudna i uskoro treba da se porodimuser posted image user posted image

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kontrakcije
4.8.2012 23:44:39   
dumisko
Ako izdržim do utorka biće super, nadam se sve manje me puštaju..jutros me iscimalo i probudilouser posted image tvrd jadan stomak, bebac se tačno uočio na trbuhu onako umiren...nešto mi bilo žao..ali i to da se ne događa ne bi bebci hteli od nasuser posted image ...termin mi je 15og ali neće biti,zakazala mi je sada za utorak a po ovim osećajima biće tako...tj.nadam se, ja i dalje mislim da ću umiriti ležanjem ali sve teže...

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kontrakcije
4.8.2012 23:46:40   
dumisko
red u pravu si i ja sam danas pomislila aman hoce li stati ili...jel znamo štauser posted image

(odgovor članu dumisko)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kontrakcije
4.8.2012 23:49:56   
jovicaa
i ja ih imam posle neke fizicke aktivnosti, od pune besike... i tako periodicno se javljaju.. za sad su ok, samo da ne prerastu u one jace i ucestale iz prve truddnoce koje su bile prilicno jezive... nekad sam ih imala bukvalno po ceo dan.... cak i dok sam pila partusistem.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu dumisko)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kontrakcije
5.8.2012 0:23:52   
Linonina
Како год ја их не волем...user posted image
А не јављају ми се тоолико често али кад ми се стомак онако стврдне уопште није пријатан осећај. Од велике лопте, претвори се у малу испупчену, тврду..
Али како сам почела опет да пијем мегнезијум мање их осећам. Магнезијум ме спасио и од грчева у ногама..

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kontrakcije
7.8.2012 21:54:30   
dumisko
Cvrc...ko zna koliko to traje a to su pripremne kontrakcije...popustile me malo i dr mi reče danas grlić ni makao i da idem kući...sad ih opet imam bolne i tako da čekamouser posted image

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kontrakcije
22.11.2012 16:31:09   
Anoniman
Popila lek u 14h, sledeći trebam tek u 18h (sutra prestajem sa terapijom) i od 14:30 imam pritiskanja na 5-7 minuta i to onako kratke, malo žacnu, pa mi protrne donji stomak, pa mi se stvrdne ceo, u pauzama beba zapinje............ Ja sve čekam nešto konkretnije, a po dosadašnjem iskustvu hoće one tako par sati pa skroz stanu. Videću šta će biti posle ovog leka u šest... Svakako ujutro idem na pregled.

(odgovor članu dumisko)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kontrakcije
22.11.2012 23:07:23   
sneza24
Nina i meni se tako desilo par dana pošto sam ušla u 9 mesece.
9.7. je to bilo,ceo dan me je stomak tako boleo pa prestane i baš sam mislila da ću se poroditi u naredna 24 h ali eto izgurah do 28.7.
Javi nam se sutra.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kontrakcije
23.11.2012 11:01:56   
Anoniman
Nisam se još porodila user posted image mada beba jako gura, kontrakcije su išle i do 70, ali polako se otvaram, pa do daljnjeg ostajem kući... I terapiju uzimam još dva dana. Videćemo user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kontrakcije
18.1.2013 19:21:25   
Mishica 77
user posted image KLIK user posted image
Ovo treba uvesti muškarcima umesto vojske.

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kontrakcije
18.1.2013 19:23:58   
lesica
Ma joooook,ne tako! Već minimum 6 sati,od kojih bar 4 sata treba da budu one baš,baš jake user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kontrakcije
18.1.2013 19:24:18   
lesica
I bez epidurala user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kontrakcije
12.8.2013 21:42:40   
dijana1*
Mesec dana pred porodjaj a porodila sam se u 32- oj n sam imala kontrakcije. Prvo mi je stomak stalno bio tvrd i u pocetku su to bili blagi menstrualni bolovi preko stomaka. Par dana pred porodja me je bas zaboleo stomak jako da sam u momentu ostala bez daha. Mm je bio samnom i bas se uplasio. Trajalo je mozda minut. Dr. mi je posle toga uvela ginipral ako sam dobro napisala ali posle par dana je vodenjak pukaouser posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kontrakcije
13.8.2013 12:04:38   
mali_mis
Nekih nedelju dana pred termin su mi pocele lazne kontrakcije, koje su se javljale 1 max 2 dnevno, i bile su jedva osetne.
12.6. (dan nakon termina) oko 23h sam osetila za nijansu jacu. Posle nje je bilo jos 2-3 na svakih sat vremena. 13.6. budim se u 5 ujutru, i nista do nekih 8 sati. E onda krece, (isti intenzitet bola kao one na sat) na 10 min, pa na 5,10, na 3, pa opet 10... i tako neravnomerno. Jaci bol sam osetila tek kod onih poslednjih, i to me je zabolelo kao kad se prehladim pa dobijem, nisu dugo trajale.
Ja sam zamisljala da su kontrakcije nesto strasno bolne, kod mene nisu bile. Ili sam mazohista ili mi je visok prag bola user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Kontrakcije
13.8.2013 13:59:43   
doktorkakristal
Hvala DIJANA ,meni je dosta bolje od kada lezim,ali se jave po jedna dve u toku dana,ja nisam imala bolne menstruacije pa ovo nisam ni prepoznala sta je ,mislila da sam prehladila stomak,ne plasim se prevremenog porodjaja nego sam eto htela da znam u kom slucaju da se javim u bolnicu

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Kontrakcije
13.8.2013 23:20:40   
Zemunka85
Ja sam celu trudnocu imala kontrakcije. Bas celu. Od 16. nedelje. Oko 6 meseca sam ih imala i po 30 na dan, svega mi. Imam i snimke, desni deo stomaka, kao loptu da sam progutala. Pila sam i lekove i prestala i ... na kraju me porodise dve nedelje pre, boga pitaj koliko bih izdrala jos.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Kontrakcije
24.8.2013 10:29:49   
dijana1*
Malo me je uhvatila frka, u toku dana mi se stomak zategne-stvrdne pa popusti. Grlic mi je dobar. Ne znam da li da se javim dr. ili je to normalno. Sta mislite?
Doduse na proslom pregledu sam pitala da li su to kontrakcije ali mi je rekla ma to je normalno i bice ih do kraja. A kako ja sada da znam da li je opasno ili ne? I kada je ustvari vreme da se krene sa terapijom?. Imala sam jedan prevremeni pa ne bi opet da me dr. shvate neozbiljno pa da zakasnim sa terapijom ako je potrebna.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

ime za deckica
pisuljica



david (34%)

luka (34%)

andrej (33%)


Ukupan broj glasova: 89

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here