|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontrakcije
24.8.2013 10:37:23   
mtajcica83
Ja sam u 24 toj nedelji dobila kontrakcije.Onako stomak se jako stvrdne oko pupka kao lopta, a sva krv jurne u glavu..Posto sam imala skracen i razmeksan grlic,tada mi je vec i beba bila okrenuta na dole.. dr.me tada 10 dana ostavio u bolnicu na tokolizu.I kasnije sam morala do ulaska u 9 ti da lezim,i pila sam ginipral na 6 h.
Dijana mozda bi ipak bilo dobro da odes na pregled,pa sto kazes bolje da ako treba pocnes na vrijeme da pijes terapiju.

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Kontrakcije
24.8.2013 10:52:19   
Snelle
Dijana, meni je sasvim ok da u šestom mesecu imaš kontrakcije s vremena na vreme, ali ako ćeš ti biti mirnija javi se lekaru.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Kontrakcije
24.8.2013 11:00:33   
dijana1*
Mtajcice bas tako izgleda, samo se odjednom oko pupka sve stvrdne i kao da me nesto gura. Traje kratko i prestane. Ipak cu se ja javiti dr.
Snele znam da je normalno da postoje kontrakcije ali to je trenutno jace od mene i asim se. Po ceo dan samo pipkam stomak da li je tvrd ili mekan. Sa Vukom je stalno bio tvrd ali tada nisam znala da to nije dobro. Sada je mekan ali u toku dana mi se pojavljuju ta zatezanja koja su neugodna.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Kontrakcije
24.8.2013 11:19:00   
Anoniman
Dijana ti si se bese porodila sa Vukom u 7-om mesecu? Ako jesi, pripazi malo , uspori, moras da pazis na sebe i bebu. Drzim fige da nije nista strasno, i idi do lekara .user posted image

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Kontrakcije
24.8.2013 11:30:13   
doktorkakristal
DIJANA javi se obavezno da ti urade CTG ,vidis kako sam ja ipak morala u bolnicu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Kontrakcije
24.8.2013 11:51:44   
dijana1*
UM, u 32 nedelji user posted image zato mi je i frka. Hrlic mi je 50 mm zatvoren ali ova zatezanja me plase. Dr. mi je na prosloj kontroli rekla da se ne brinem posto mi je grlic savrsen ali dzaba kada me zategne nije svejedno.
Doco jesi li ti imala ova zatezanja oko pupka kao i ja ili si imala i blage kao menstrualne bolove?

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Kontrakcije
24.8.2013 11:56:02   
Anoniman
Ipak ti proveri bas zbog tog iskustva, grlic moze lako da se skrati od kontrakcija, neka ti urade ctg, a ako nisu ceste, mozda su i pripremneuser posted image

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: Kontrakcije
24.8.2013 12:47:54   
doktorkakristal
prvo sam pre xdve nedelje imala bolove,a sada sam imala stvrdnjavanje stomaka,pa su me hospitalizovali ,a u bolnici sam dobila bas bolove,kao jaki grcevi,ja nisam nikad imala menstrualne bolove pa zato ne poredim sa tim,ja to osecam kao grceve koji se sire ka ledjima

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Kontrakcije
24.8.2013 13:50:54   
dijana1*
Kod mene je trenutno samo stvrdnjavanje stomaka , a te grceve sam imala par dana pred porodjaj sa Vukom i dr. je to ignorisala. I to bas boli. To sam i tebi pisala na prethodnoj strani. Eto da su i mene tada svatili ozbiljno mozda bi primila terapiju u bolnici, lezala, pa bi bar znala da sam uradila sve sto je do mene.
Ali da ja ne bi rizikovala u ponedeljak pravac u bolnicu i do kraja cu kod njih. Nema vise privatnika.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Kontrakcije
24.8.2013 14:51:13   
doktorkakristal
ma da,znas i ja sam bila dosta neozbiljna sve sam mislila nije nista,dok nisam videla na aparatu kontrakcije i koje su jacine,sada se borim da proguram sto vise nedelja,javi sta ti je dr rekao

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Kontrakcije
24.8.2013 15:41:13   
mtajcica83
Dijana,ipak se javi dr.A do ponedeljka gledaj da sto vise lezis i da se ne naprezes..
Doktorkakristal user posted image

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Kontrakcije
24.8.2013 18:06:16   
madre
dijana, tacno znam o cemu govoris. imala sam to svakodnevno, ne znam tacno kada je pocelo, vise puta dnevno... stvdne se jaaako, cak ne mogu ni da disem, traje par sekundi i prestane. kasnije, kada mi je stomak bas porastao, umeo je bas da se izoblici da su to svi primecivali i govorili kako se beba namestila, ali samo ja znam da su to bile neke kontrakcije ili sta vec. umelo je da mi se desi i u hodu, tada ne mogu ni korak da napravim, dok ne prodje... zbog drugih stvari sam pila partusisten tokom cele trudnoce, jedno vreme na 4, a kasnije na 6 sati i pored njega mi se to desavalo... tako da ne znam da li su to bas kontrakcije... ja sam svom ginekologu skrenula paznju na to, nije nesto pridavao znacaja. jako je neugodno, ali me nije plasilo. ne znam koliko sam ti pomoglauser posted image

< Poruku je uredio madre -- 24.8.2013 18:07:53 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Kontrakcije
24.8.2013 18:59:09   
doktorkakristal

IZVORNA PORUKA: mtajcica83

Dijana,ipak se javi dr.A do ponedeljka gledaj da sto vise lezis i da se ne naprezes..
Doktorkakristal user posted image


user posted image

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Kontrakcije
24.8.2013 19:35:13   
dijana1*
Madre pa ni moja nije tome dala znacaj a na moju trudnocu gleda kao rizicnu. Cak sam je dva puta pitala posto sam prvi put mislila da me nije cula, a ustvari jeste i drugi put mi je odgovorila dok je god ovakav grlic cvrst i zatvoren da se ne brinem i da ce to da me prati do kraja trudnoce. Desava mi se dok stojim ili dok sedim , u tom momentu se umirim i sacekam da prodje. To mi je rekla dr. u BG, sada sam u BL i ovde cu se poradjati, otici cu do dr. pa cu se konsultovati i videti da li su to ozbiljne kontrakcije ili je zaista normalna pojava u trudnoci.
Svako iskustvo mi znaci. Hvala vam puno user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Kontrakcije
24.8.2013 20:30:54   
doktorkakristal
DIJANA obzirom da si se prvi put ranije porodila kod tebe ne bi trebalo da se tolerisu kontrakcije,to sto ti je grlic zatvoren ne mora nista da znaci jer se u svakom trenutku moze otvoriti,pijes li partusisten u obliku tableta?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Kontrakcije
24.8.2013 22:04:53   
Tiziana
madre,a zasto si pila prtusisten ako ne zbog kontrakcija.
ja ih imala u obe trudnoce,i to tacno tako izgleda,stomak se uzasno stvrdne.ja sam iz tog razloga jako rano krenula na ctg,odnosno toko,gde su se jasno ocitavale,mada se lepo vide i na uz,kad neko ume da cita lepo nalaz,na zidu materice se vide kao talasici..
dijana ja se svakako sa tim ne bih zezala,pogotovu sto vec imas 'istoriju' sa tim kontrakcijama.svakako idi do dr...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Kontrakcije
25.8.2013 23:55:05   
madre
tiziana, prvih 5 meseci trudnoce sam imala neprestano krvarenje, zato su mi ga ukljucili. tek kasnije su krenule ove, nazovimo ih, kontrakcije.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Kontrakcije
17.12.2014 10:59:40   
mlada_mama
Jel moguce da su mi se pojavile kontrakcije, 9+ sam i u toku dana a vise u toku noci mi se desava da me zaboli stomak, i zgrci se na par sekundi pa popusti... nesto mi je rano za to

_____________________________

Postoji ljubav na prvi pogled...ali u radjaoni...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Kontrakcije
17.12.2014 11:26:15   
ishler
Moguce je zbog sirenja materice..To su takozvani menstrualni bolovi i znace sirenje materice....imla asam ih u obe a pored njih i bolove u preponama pubicnoj kosti itd.i pokazalo se da je samo sirenje....dok nema krvarenja obicno nije alarmantno....Ja sam celu prvu trudnocu lezala u bolnici na tokolizi zbog kontrakcija,imala i u ovoj ali ne u toj meri.Do 12nedelje su kao mentrualni bolovi,posle do 20i neke stvrdnjavanja donjeg dela,a kada materica izadje iz karlice stvrdnjavanja i bolovi celog stomaka,lazne su bez bolova a prave sa bolovima u ledjima,diplomirala sam ih nazalost,sa bolovima u ledjima obicno otvaraju grlic.Ako te mnogo bude boleo idi na pregled.

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Kontrakcije
17.12.2014 11:51:04   
mlada_mama
nije puno bolno, zaboli i onda se stvrdne, i popusti, nema krvarenja hB i nikakvih drugih bolova, samo to. Imala sam ih ja i u prvoj trudnoci ali tek u 7mj pa sam se zato sad iznenadila, idem za 7 dana kod dr na pregled pa cu joj spomenuti, hvala

_____________________________

Postoji ljubav na prvi pogled...ali u radjaoni...

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Kontrakcije
2.1.2015 14:17:04   
Nora7
Srećna Nova godina svima! Evo, ja sam bila van sebe zbog "lažnih kontrakcija". Nisam ni znala za tu pojavu. Smirila sam se tek kada sam došla na ovu stranicu. Stvarno ste divne! user posted image Inače spadam u visokorizične- inseminacija, 40 godina, Rh fenotip negativan, AC, Rogham injekcija... Na prošloj kontroli, u 24. nedelji prvi put mi je lekar rekao da konačno mogu da odahnem jer je sve u redu i zakazao mi kontrolu za 5. januar. Onda su, za vikend pred praznik, počeli grčevi oko pupka, stvaranje "lopte" na desetak sekundi, ponekad i 20, neprijatan i nepoznat osećaj, ponekad malo i boli. Posle agonije oko toga šta mi se dešava i šta da radim, konačno sam telefonom dobila mog lekara. Mirno mi je rekao da je to sasvim očekivana pojava u ovom periodu (sada sam u 27. nedelji), da ništa nije opasno, ni za paniku i samo da mirujem. Inače, od početka pijem Utrogestan. Da sam znala ovo što sada znam, drugačije bih reagovala, bilo bi mi mnogo lakše i mirnije bih spavala. Sve najbolje svima vama i vašim bebicama!

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Kontrakcije
16.5.2015 22:39:16   
soni
pocinje da me stiska dole stomak ali ne jako... na 5-10 min... ispao sluzni danas i 40 + 1 sam...

i sta sada ??? user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Nora7)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Kontrakcije
16.5.2015 22:41:52   
jabudic
Sačekaj još malo, u zavisnosti od toga koliko ti je bolnica daleko.
Ja sam uvjek za opciju bolje čekati kod kuće, nego u bolnici. Uglavnom, priprema se, eto nama bebca do sjutra!user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Kontrakcije
16.5.2015 22:43:14   
Mariya
Pa sad se pripremi, spakuj torbu, pripremi muža i dete, pa kad budu pravilne, na 5-6 minuta, pravac bolnica!!

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Kontrakcije
16.5.2015 23:00:42   
bubulence

IZVORNA PORUKA: soni

i sta sada ??? user posted image


nista, subota je , spremi se i pravac u izlazak user posted image .
sta sta sad? ajde lagano tusiranje, spremanje i bolnica user posted image user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here