RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


dunja RR -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (17.10.2023 22:10:01)

Kaže mi moje starije dete, mama ti bi zaradila milione kada bi prodavala ove kolače [sm=smiley36.gif]

A ne kapira koliko je jednostavan, pritom moji klinci uvek sve prave sa mnom, i to baš vole da rade. Zato i pravimo često razne đakonije, jer timski rad [sm=smiley27.gif]




Srecko47E -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (18.10.2023 8:52:18)

I kod nas se ovo cesto pravi,bas isti recept imamo .[sm=smiley36.gif]

Mladji muti,stariji vodi glavnu rec,ja pijem kafu i gledam.[sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (18.10.2023 9:57:44)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Kaže mi moje starije dete, mama ti bi zaradila milione kada bi prodavala ove kolače [sm=smiley36.gif]




Hahaha sjajno [sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (18.10.2023 11:01:14)

Anci, pobedio je tvoj recept [sm=smiley1.gif]




medamisko -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (23.10.2023 8:43:11)

Upravo gledam ovaj recept, ovaj sa malinama zvuci bas primamljivo.




Srecko47E -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (23.10.2023 11:22:03)

Jednostavno je uvek najbolej.Realno gledano.[sm=bravo.gif]




flamingos -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (24.10.2023 6:35:04)

Mm je uvek za neku od varijanti čokoladnih poslastica.Super je ovaj kolač.Pravila sam ga nebrojano puta-jednostavan,a veoma ukusan.




dunja RR -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (23.1.2024 21:45:29)

Smazali smo dobar deo, malopre napravila. Evo čujem decu da mole mm za još po jedno parče [sm=smiley36.gif]


Nego, da vam nešto priznam, letos sam donela puno naših domaćih malina iz Bosne, koje je mm sadio. I prošlog leta isto, i pretprošlog. Složim ih u kutije i u zamrzivač, kao i svake godine. Ali kada god pravim ovaj kolač, a pravim ga s vremena na vreme, ne puno često, ja zavučem ruku u zamrzivač i u 80% slučajeva izvučem kutiju malina koje je moja svekrva pakovala malo pre nego će umreti od korone, 2020. godine. I njen rukopis na kutiji, piše za Sava i Milicu. Znači ja redovno pravim ovaj kolač od malina iz 2020 godine, i one su toliko ukusne, kao da sam ih sada ubrala. Znam da ima neki rok za voće u zamrzivaču, i nije puno dugačak, ali iskreno, baš me briga jer ne pada mi ne pamet da te maline koje je ona pakovala za svoje unuke bacim. Ja ne znam kako ih još imam (nađem povremeno i po neku njenu kutiju borovnica), i kako uglavnom napipam u zamrzivaču njenu kutiju, a ne onu koju sam ja skorije ubacila, ove ili prošle godine. Čak ponekad zamišljam (ja onako prava sanjarska duša) da ona (svekrva) te maline neki čudom stvara i pakuje za svoje unučiće, tamo negde gore ... pa nam ubaci u zamrzivač dok spavamo.


Znam da nije tako, ali dozvoliću sebi da zamišljam [sm=smiley27.gif]




flamingos -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (24.1.2024 18:22:20)

Moja verzija.[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2172250-9289.jpg[/img]




Srecko47E -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (25.1.2024 11:12:15)

Jao Dunja,mene si rasplakala.
Predivno.Koliko su bake divne...

Ja cu ovaj cokoladni,ali sa borovnicama da pravim veceras,pa da spakujem sinu sutra za uzinu-onaj slatki deo. :)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]