|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Preeklampsija
21.7.2018 17:11:11   
IvanaSK RR
Najveći problem je tu sto ti metildopa spusti mnogo pritisak i dolazi do tih nesvestica. A 125/85 nije visok pritisak.
Ja bih mozda dva, tri dana prestala sa lekovima i merila par puta dnevno pritisak. Ako ima potrebe nastavila sa lekom.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Preeklampsija
21.7.2018 19:27:31   
milicicak
Ja stalno merim pritisak. Mislim da mi je to jedna od vecih trauma vezana za trudnocu (moja mama je zamalo umrla na porodjaju samnom zbog eklampsije) i pritisak mi bez terapije nije presao 129/85 ( sad sam proverila memoriju aparata user posted image ). Skoci samo kod dr.
Meni je pritisak inace nizak, najbolje se osecam kad je tu oko 100-110/70 i cinjenica je da se ne osecam dobro kad predje 120... Al ako pijem lek kako su mi ga prepisali stvarno mi nije dobro. A po merenjima ispada da nikako ne bih trebala da ga pijem.
Moja dr insistira da pijem bensedin uvece a da metildopu pijem po potrebi ako mi nije dobro. U svakom slucaju u utorak idem u Front posto mm od srede ide na teren na neodredjeno user posted image . Jedem neslano skroz, uzas jedan od bljutavosti hrane user posted image
Hvala vam sto mislite na mene

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Preeklampsija
21.7.2018 21:54:36   
IvanaSK RR
Mili, uzmi metildopu samo ako ti bude oko 130... Bensedin uvece mozes da prepolovis... Probaj tako dan, dva, tri da vidis kako će ti biti.
Pritisak koji skace samo kod lekara ne govori da treba da pijes lekove. Naročito sto je beba u redu, hvala Bogu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Preeklampsija
21.7.2018 23:11:22   
vonavoj
Vidi.meni je dr rekao samo ako je preko 140/90..
Vec sam pisala,necu da se ponavljam,ali pogotovo sto ti puno spadne pritisak,suludo je da pijes toliko lekova. Nisam dr,ali iz iskustva,tti trudnoce,pracen pritisak,samo sam u prvoj pila zadnje dve nedelje,i to samo zato sto mi je kod kuce bio 150/90,i glava me bolela.. u drugoj nije ni skakao,u trecoj jeste,ali bukvalno kad je bilo vreme za porodjaj je skocio..znaci nijedan lek nisam pila.bitno je merenje i pracenje razvitka bebe.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Preeklampsija
22.7.2018 7:35:34   
dunja RR
Mili mislim na tebe user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Preeklampsija
22.7.2018 7:46:48   
jess021
Milicicak, ides u Front samo ba pregled ili?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Preeklampsija
22.7.2018 8:50:23   
milicicak
Jess, idem u Front na pregled pa ce da odluce da li ostajem u bolnici.
I sa mini bubom sam imala te skokove pritiska kod dr (stvarno imam sindrom belog mantila) ali su mi prepisali samo neslanu dijetu, nisam pila lekove i kod kuce sam merila pritisak kao i inace pre trudnoce. Sad me iskreno brine sto je beba oko 10 dana manja, sto kolicina plodove vode varira, cas je malo cas je dovoljno, sto imam ove skokove pritiska do 130/85 i kod kuce i sto imam ove proteine u urinu. Najverovatnije mi nije nista ali uz sve sto se izdesavalo od pocetka ove trudnoce ne bi me cudilo da sam dobila kompletan paket komplikacija ovaj put
Definitivno necu da pijem lekove osim po potrebi. I dalje sam pri stavu da nasi dr dele bensedine ko bombonice bez potrebe

< Poruku je uredio milicicak -- 22.7.2018 8:52:20 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Preeklampsija
22.7.2018 9:05:28   
IvanaSK RR
Otkada je beba manja deset dana? Moja je od jednog pregleda do drugog (izmedju nekih mesec dana) bila manja za tri nedelje. Ali je meni pritisak bio i 160/110

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Preeklampsija
22.7.2018 10:39:04   
Maslacak15
Milicicak zar nije mini buba bila sitnija kad se rodila? To je najvise do genetike. 10 dana nije mnogo, program projektuje tezinu od 3500 u punom terminu. Ti znas sta ja mislim o bensedinu u trudnoci. Narocito u trecem tromesecju i na redovnoj bazi. Dobro je da ides u front, sigurno da je najbolje da si pod nadzorom ali ako ti je lose od metildope ni to ne vidi zasto bi uzimala...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Preeklampsija
22.7.2018 10:50:11   
Misha i Ljisha
Mili ja sam odmah na pocetku trudnoce skupljala urin 24h. Bili su poviseni proteini malo iznad refvrednosti i moj dr rekao sve ok. U prvoj trudnoci imala visok pritisak pils metildopu od 26te nedelje a sad mi oritisak uvek bio super. Kod tebe je sve ok. Ne mora eto da znaci ako je u prvoj trudnoci bilo problema da ce biti i u drugoj (sa pritiskom mislim).
Javljaj sta kazu u frontu.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Preeklampsija
22.7.2018 11:57:09   
milicicak
Ljiso, koje su referentne vrednosti za proteine u urinu? Ovi u laboratoriji su stavili da je dozvoljeno manje od 140mg/l a po netu citam da se kod trudnica tolerise do 300mg/l a da se dijagnoza preeklampsije daje sa 500mg/l. Meni su 220mg/l. Od drugih simptoma nemam nista, ne oticem uopste (svo prstenje mi je bez problema na prstima), jedino me zglobovi na nogama bole.
Videla sam koliko panice svi od sestara do doktora kad izmere trudnici visok pritisak. Bem ga, ne bih da mi zalepe dijagnozu i kljukaju me lekovima bez potrebe. Razumem da pritisak u trudnoci nije za zezanje i stvarno mi nije svejedno, narocito zbog mame. Da nije tih proteina u urunu (koji su u prosloj trudnoci bili normalni) sve bih prepisala sindromu belog mantila
I da mini buba se rodila sa 2750, jeste bila sitna. Moja dr kaze da i bata ima pravo da bude sitan a dr u Frontu (njih troje) kazu da se sve do dve nedelje odsupanja smatra normalnim rasponom

< Poruku je uredio milicicak -- 22.7.2018 12:00:01 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Preeklampsija
22.7.2018 18:43:36   
Misha i Ljisha
Mili nemam sad kod sebe nalaz ali mislim da je ref bilo do 150 ako me secanje dobro sluzi.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Preeklampsija
22.7.2018 21:34:40   
Rosita
Ja i dan danas mislim šta sve pih sa D, a pola je bilo efekat belog mantila.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Preeklampsija
25.5.2019 16:31:24   
nata11
Ja da doguram do radnog dana i idem na vadjenje krvi i kod dr. Opet skace pritisak do 137/96, tezina u glavi ( e sada moze biti i od lezanja, vecinom odmaram a i vreme je uzasno pred kisu).


Imam pitanje samo za proteine u urinu. Spominjete 400/500 mg a u mom labu je oznaka 0.1 G/L. Jel to isti protein? 
Trombociti su u slucaju preeklampsije povišeni? 

_____________________________





(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Preeklampsija
25.5.2019 16:48:54   
milicicak
Nato, mere se ukupni proteini u urinu. A rezultati mogu da se izraze i kao mg/l ilil kao g/l. 220mg/l je 0,22g/l npr.


Idi obavezno kod dr sutra. I izmeri pritisak za pola sata. Ako ti skoci preko 140 gornji ili preko 95 donji obavezno popij metildopu i javni se dr-u da ga pitas za savet.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Preeklampsija
25.5.2019 18:31:56   
Maraj
Nato pijes li ti sta od lekova za pritisak? Nisam ispratila...
Idi i sad obavezno u Dom Zdravlja ako se osecas lose i ako ti pritisak skace

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Preeklampsija
25.5.2019 18:46:43   
nata11
Padne pa skoci i tako u krug. Sada 130/88. Bolje mi je kada sam vani. Nemam tegoba tipa tesko disanje i slično. Ako sada ili sutra odem ostavice me u bolnici i vise i ne izadjoh.

Mericu kasnije opet. 

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Preeklampsija
25.5.2019 18:47:51   
nata11
Ne pijem lekove ovo je od skoro pocelo sa naglim skokom tezine. Sada sam +15.



_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Preeklampsija
25.5.2019 18:52:16   
milicicak
Nato, jesi li usla u 9? Pritisak ako ne krene od pocetka, krece da skace od 8-og meseca.


A pritisak ti je visok, posalji tm po metil dopu i posalji dr poruku da ga pitas za savet

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Preeklampsija
25.5.2019 19:00:11   
dunja RR
Nato meni ke u isto vreme trudnoće krenuo da skače pritisak, mozda za nijansu kasnije i bila sam na metildopi do kraja i mesec dana posle porođaja.

Nisam skoro merila, moraću. Dugo posle porodjaja mi je bio visok, mereno sa digitalnim kod kuće. Kod dr uglavnom bude dobar, mereno manuelnim meracem. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Preeklampsija
25.5.2019 19:23:08   
nata11
Za 10-tak dana ulazim u 9. Poslala sam poruku dr, napisao mi do ponedeljka da uzimam 2x1/5 pa cemo videti za dalje. 
Mislila sam da nisam otekla mm sada kaze ima malo u licu 😤. Mada je i toplo danas. 

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Preeklampsija
25.5.2019 21:16:16   
Maraj
Nato nemoj se igrati. Ne znam sto bi cekala pobedeljak ako mozes vec od sutra sa krenes sa merildopom. Pritisak je bas opasan u trudnoci. I meni je oba puta skakao pred kraj 8 meseca. Terapija mi je bila metildopa i bensedin. Ja prvo nisam htela da pijem al mi je dr rekla da je veca korist nego steta,od njega...musleci sta moze prouzrokovati visok pritisak.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Preeklampsija
25.5.2019 21:24:17   
vonavoj
Maraj ti je lepo rekla,bolje i uz minimalnu dozu da ti je pritisak ok,nego da stetis bebi da visokim pritiskom..ako lezis i visok ti je ne valja...Nece te zbog tolikog pritiska ostaviti u bolnici,idi na kontrolu,da vide protoke,to je jako bitno,da beba ne pati..nije visok,ali je visi pritisak..i meri 3 puta dnevno i zapisuj.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Preeklampsija
25.5.2019 21:26:07   
Maraj
Nati em sto je visi pritisak,em se ona lose oseca!
Nato molim te ,nemoj se igrati!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Preeklampsija
25.5.2019 21:52:17   
nata11
Ne ne vec sam popila lek a u ponedeljak kod dr. Nisam lepo objasnila mozda. 



_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here