|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 23 [24] 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
17.4.2018 13:23:35   
lesli
Maraj ja ga nisam radila u trudnoci, vec u okviru ispitivanja steriliteta. Ali znam da je tada endokrinolog odredjivala dozu glukoze u zavisnosti od kilaze. I mislim da je krv vadjena u istim intervalima kao tebi u prvoj trudnoci.

Sta mislis da trazis uput za endokrinologa, ipak je ogtt vise njihov domen nego domen ginekologa?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
17.4.2018 15:53:50   
lesli
I da dodam samo da je u pitanju bilo 75g glukoze na kilazu od 62kg.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
23.4.2018 5:41:23   
lokicagagica
Tri puta u toku trudnoce, prvi put u 20 nedelji 75g glukoze, drugi put u 26 nedelji sa 100g i treci put u 28 po preporuci endokrinologa. Inace da napomenem rezultati su uvek bili dobri, a ponavljano je vise puta zbog moje hiperinsulinemije.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
23.4.2018 14:07:01   
mama Jo
Mislim da sam bila 24.nedelja...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
28.4.2018 1:43:38   
jagodp
Meni hteli pred porođaj da rade, kao beba mnogo krupna, a rodila se sa jedva 3 kg, u mom slučaju totalno nepotrebno bilo..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 15:06:49   
Maraj
Ja danas radila ogtt u 31.nedelji trudnoce
Dakle OGTT sa 100 gr glukoze

0'' -4,9 ref.vrednost (3,33-6,10)
60'' - 6,89 ( 3,33-6,10)
120'' -7,63 ( 3,33-6,10)
180''- 7,53 ( 3,33-6,10)

< Poruku je uredio Maraj -- 21.5.2018 15:10:24 >

(odgovor članu jagodp)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 15:11:23   
Maslacak15
U redu je Marej....sve je okuser posted image . Posle tri sata treba da je ispod 7,8mmol znaci cool

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 15:13:20   
Maraj
Stvarno maslacak!!
A ja se vec istripovala da mi nije ok. Sve mi je preko referentnih vrednosti

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 15:18:57   
Maslacak15
To nisu ispravne referentne vrednosti. Nasla Sam kolike trebaju da budu za Test da 100 g glukoze zato i kazem....ja nikad ne pricam napametuser posted image .

https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/glucose-tolerance-test/about/pac-20394296

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 21.5.2018 15:22:43 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 15:21:44   
Maraj
Jao hvala ti maslacak!!! user posted image
Bas sam se isprepadala. Nemam pojima ni sta se radi kada ogtt nije u redu... vec sam pomislila kako cu da gladujem do kraja trudnoce user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 21.5.2018 15:22:18 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 15:38:11   
vonavoj
Ja ne znam granice.ali znam da ne sme preko 8,2..
Znaci sve je ok.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 15:48:09   
lesli
Super Maraj user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 16:06:12   
Maraj
Javila mi se dr sada. Kaže i ona da je rezultat ok ali da smanjim slatkise user posted image
Stvarno mi nisu jasni onda ovi iz konzilijuma sa njihovim referentnim vrednostima. Ja se vec uspanicila da nesto nije ok....

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 16:18:41   
smeško
Ja sam za ovakve rez dobila dijetu zbog intolerancije na glukozu. Takodje, glukoza koja posle tri sata ovako sporo pada opterecuje sistem, u prevodu treba praviti veći razmak izmedju obroka. To su reči endokrinologa. Ja bih, ipak, pripazila na ishranu, to je trudnoća i zdravlje bebe.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 16:23:32   
Maraj
Smesko,jesi i ti radila sa 100g glukoze? Ja jedva popih ono danas, koliki je to secer....
Sta obuhvata ta dijeta? Jel samo izbegavanje slatkisa ili i testa? Koliki ti je razmak izmedju obroka?

< Poruku je uredio Maraj -- 21.5.2018 16:25:12 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 16:49:19   
smeško
Da, sa 100g. I izbacili su mi belo brašno, slatkiše i grožđe. Razmak izmedju obroka 4-5h.
Nije strašno, ja sam pekla peciva sa integralnim brašnima.
Nije rezultat za brigu i paniku, samo tek da ne preteruješ u ishrani i to je to.

Mada ćeš i kod nas naći 500 razl. mišljenja endokrinologa, ko će više znati koji je u pravu. Možda baš moj nije bio.user posted image

U ovoj trudnoći sam pila 75g.

< Poruku je uredio smeško -- 21.5.2018 17:02:33 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 17:01:27   
Maslacak15
Smesko sumnjam da Su rezultati bili Bas isti.ako me secanje dobro sluzikod tebe je bilo jasno neregularnih rezultata. Dugotrajni secer bese na pocetku Ove trudnoce?? Pa Sam ti ja rekla da ne panicis, rezultati nisu bili strasni Ali Su ukazivali na Problem da secerom. Gestacioni dijabetes ima Bas stroge granice i pored Toga rezultati od Marej Su OK. Ona je ionako sklona da se Malo previse brine, nemojte je tripovati. mislim da nema osnovA da se ona ogranicava sa belim brasnom.ok da ne preteruje, Ali to je savet svima.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 17:03:59   
smeško
Nisam mislila na ovu trudnoću. U ovoj mi je ogtt super. I paničila sam, kao i uvek.user posted image Zato i pišem sve što su mi rekli.

< Poruku je uredio smeško -- 21.5.2018 17:12:46 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 17:13:53   
Maslacak15
Ko Sto rekoh sumnjam da si dobila ogranicenje a da Su rezultati bili kao Ovi. Stvarno sumnjam. Nije Ni bitno, insistiram na prici Samo zbog Marej jel znam kakva je. Rezultati Su U redu, to Joj je i doktorka rekla i poslednje Sto joj treba je da umislja neki problem sa secerom Koji je imaginaran. Trudnoca Nije bolest. Stoti Put to kazem. Uzivajte U njoj !!!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 17:30:02   
smeško
Ok, nemam nameru ubedjivanja, jer nisam specijalista medicine. Ginekolog mi je rekao skoro isto što i ti, ali endokrinolog je bio strog. Ko je u pravu, ne znam i ne razmišljam više o tome, jer mi je lakše da se zdravije hranim i ne rizikujem.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 17:37:44   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Smesko sumnjam da Su rezultati bili Bas isti.ako me secanje dobro sluzikod tebe je bilo jasno neregularnih rezultata. Dugotrajni secer bese na pocetku Ove trudnoce?? Pa Sam ti ja rekla da ne panicis, rezultati nisu bili strasni Ali Su ukazivali na Problem da secerom. Gestacioni dijabetes ima Bas stroge granice i pored Toga rezultati od Marej Su OK. Ona je ionako sklona da se Malo previse brine, nemojte je tripovati. mislim da nema osnovA da se ona ogranicava sa belim brasnom.ok da ne preteruje, Ali to je savet svima.

Jao maslacak, znas me, sto kazu, u zutu paru.... user posted image
Ja sam se istripovala cim sam videla nalaze, al ste me i ti i dr umirile. Hvala ti jos jednom
Da slazem se da treba povesti racuna i ne preterivati sa slatkum. I tridim se da ne preterujem. Nekad sebi dam oduska...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 17:56:51   
smeško
Izvini, nije mi bila namera da se brineš. I meni, inače, govore da sam paničar, a to baš i ne valja. Videla si me sa tripom oko Nikija. Zato samo polako. user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.5.2018 18:59:01   
Saskica23
Radih test u 23oj nedelju. Prvo merenje na taste je 5.4 nakon popijene glukoze 1h je 7.8 i 2h je 10. Ustanovljen je gestacijski dijabetes. Moj Vam je savet da odradite ako mozete...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
11.7.2018 15:34:19   
milicicak
Stigli rezultati. Izbockali su me za svih 790 din user posted image Dr kaze da nisu idealni ali da nisu ni losi i da ipak pocnem preventivno dijetu. Ne pada mi nesto mnogo tesko, ionako od testa i slatkisa imam gorusicu

user posted image

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
11.7.2018 15:38:18   
Maraj
Mili pa ne vidim da ti je rezultat losiji od mog
Meni dr rekla da je ok samo da smanjim slatkise. Misam pila nikakvu terapiju

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 23 [24] 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 23 [24] 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here