|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 18:57:36   
lothroniell
Ondak dobro je... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 20:38:35   
Snelle
IZVORNA PORUKA: lothroniell

A jel to obavezno treba da se uradi? user posted image Meni niko od doktora to nije spominjao... user posted image


Nije obavezno i ne treba da radi svaka trudnica, jer nema potrebe. Meni je nakon redovne analize krvi ustanovljeno da mi je glukoza povišena (6.10), pa me je Dr poslao na test opeterećenja glukozom. Čim tebi  Dr ništa nije spominjao, znači da ti je glukoza u granicama normale.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 20:39:25   
lothroniell
user posted image Hvala!

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 20:39:44   
Sanjica26 RR
И ја се с тобом слажемuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 21:14:29   
Mishica 77

Nisam ni ja imala nikakve indikacije pa su me terali da radim. Baš sam se čudila ali su mi objasnili da je to kao sad rutinski pregled. user posted image Ma ko će ih znati!!!!!


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 22:04:18   
dzepna venerica
Imam jedno pitanje, zaista sam u nekoj panici....

pre neki dan isla sam na 4D gde je doktor video da je sve u redu, da ima dovoljna kolicina plodove vode, da je beba super, bebina tezina u 23 nedelji iznosi 630gr. Da bi posle pregleda procitala ovde na forumu da je to tezina za bebu koja je u 25 nedelji. E sad, doktor mi je jedino rekao da izbacim slatko jer mi je posteljica deblja nego sto bi trebalo , 37mm odnosno 3,7cm... Nije mi spomenuo da treba da idem da radim test opterecenja. medjutim ja sam posle toga isla da izvadim krv i glukoza mi je ispod normale 3,5. a kada sam bila u 12 nedelji glukoza mi je iznosila 5.
E sad, procitavsi da mi je bebica malo teza po ovim kriterijjumima koji su dati na forumu, i s obzirom da mi je udebljana posteljica, da li treba da idem da radim test opterecenja?  Receno mi je da ne jedem slatko,  da izbacim pekare i testeninu... jer moja doktorka je na osnovu moje poslednje glukoze koja iznosi 3,5 , dosla do zakljucka da ja ocigledno brzo apsorbujem secer jer ja samo 2 dana nisam jela nista slatko i meni je odmah rezultat ispod normale....

malo sam zbrzala nadam se da ce me neko razumeti sta sam htela da pitam user posted image user posted image


_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 22:33:29   
Mishica 77

Ne opterećuj se i ne radi ništa na svoju ruku. Dobro ti je rekao lekar. Samo izbaci slatkiše i belo testo i to je divoljno.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 22:44:13   
dzepna venerica
hvala puno , sve mi znaci da cujem... a jel moguce da mi se posteljica jos udeblja?

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 22:47:45   
Verus
pa mislim da ne, sigurno je formirana takva kakva je, mada, mozda ce dr. znati zasigurno. Ne brini, mozda si 2 nedelje vise trudna nego sto je procenjeno, ili je beba malo naprednija, sve se one razlicito razvijaju, i u stomaku, a i kada se rodeuser posted image

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 23:16:38   
Mishica 77
Za posteljicu stvarno ne znam ali i moja beba je na samom početku 24. nedelje imala 620g.
Dobro ti kaže Verus, sve se user posted image različito razvijaju...


< Poruku je uredio Mishica 77 -- 10.2.2010 23:19:26 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
11.2.2010 4:41:40   
She Ra
Meni je dr spomenuo taj test, kao radicu ga, ali jos uvek nista.. Sledece nedelje imam uz, pa cemo videti sta ce biti..

I meni je na poslednjoj analizi glukoza bila ispod normale,, ali dr nije previse paznje tome posvetio, samo je rekao da je to ok..


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
11.2.2010 14:13:36   
dzepna venerica
ma znam da se sve bebice razvijaju individualno, ali ovaj moj je bas buconja 630gr u 23 nedelji/ 1 dan.   U mesto da  me raduje sto mi je bebica lepo napredovala i raste, mene su istripovali da je to puno... bas bezveze user posted image sto ja kazem samo da su nam bebice DEBELE I ZDRAVE :))) 

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu She Ra)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
17.2.2010 10:58:44   
buhla
jedno pitanje... jel to baš baš mnogo slatko? ja iskreno ne znam kako ću da preživim. ujutru pre 7h treba da sam u bolnici da bi radila ogtt i na prazan stomak ti daju tu glukozu, ja mislim da ću se zanesvestiti... dešavalo mi se da kada sam gladna a pojedem nešto slatko, krenem da se znojim, muka mi je i baš se loše osećam... plašim se da me tako nešto ne strefi tad... nadam se da sam svo vreme tamo pod nečijim nadzorom, ako mi se sloši! user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
17.2.2010 11:13:45   
Mishica 77

Pa Buhlice, ako budeš previše razmišljala i hoćeš da se zanesvestiš.
Jeste jako slatko ali sve zavisi koliko slatko ti voliš. Mislim da nije slađe od tulumbe u onom lepljivim saftu. Mmmmm...
Ako voliš, zamisli to i eto.
Meni nije teško palo jer volim slatko, ne baš tako ali volim. Jedino što mi je bilo malo gadno je što sam posle, jedno pola sata, podrigivala na to. Ne znam ni sama šta jer i nema neki ukus.
U Pančevu to rade u okviru dnevne bolnice i otvaraju ti istoriju pa možeš da se smestiš u sobu, najnormalije. Ja nisam htela mada su sestre obletale oko mene i nudkale... Obilaze one i kontrolišu kako podnosiš, ne brini. Pa znaju svi da to baš i nije tako prijatno.
Opusti se i ne razmišljaj. Meni su svašta napričali i naplašili me, a ja ništa od toga nisam osetila i prošla super!
Znači, opušteno...
Držimo ti pesnice user posted image i javi šta je bilo, obavezno.

p.s. Zar nisi rekla da radiš test krajem februara? Nisi valda još sad počela da razmišljaš o tome?


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
17.2.2010 11:22:51   
buhla
*fala Mishice user posted image
ma najgora sam od sve dece... malo pre sam upisivala u outlooku nov task, i iskoci mi taj za gtt i naravno ja odma krenula da pravim film u svojoj glavi! user posted image ja sam slučaj za psihijatra... uvek polazim od najgoreg šta može da se desi! idem 26.02. user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
17.2.2010 11:32:32   
Mishica 77

Nisi najgora! I ja uvek krenem od najlošije varijante pa kad se desi suprotno mnooooogo sam srećnija!!!
Ne razumem baš sebe jer sam inače okoreli optimista ali valda trudnoća i hormoni uradi svoje....


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
26.2.2010 13:32:16   
buhla
Prenela iz teme trudnice III tromesecje user posted image
IZVORNA PORUKA: buhla

evo mene... provedoh skoro 6 sati u visegradskoj! grrrr
radila tet opterecenja glukozom i prezivela (kako sam se nadala dobro sam se udala!)
jeste bilo gadno kad popijes odjednom onu glukozu ali peziveh, ali me posle jedno sat uhvatila muka.. malo... ali sam isla da se umijem pa mi bilo bolje. inace nista jela i nisam pila od sinoc u 18h i sve do zavrsetka vadjenja krvi u 12h!!! strcala sam po sendvic kad se zavrsilo i vodu!
a rezultati su sledeci:
I   - 4.3
II  - 7.3
III - 8.4
IV - 8.0
V  - 6.1
Referentne vrednosti su 3.9-6.1
u utorak nosim dr na analizu, nadam se da su ovi rezultati normalni



_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
26.2.2010 13:48:10   
Unica
buhlice, sad nadjoh referentne vrednosti za OGTT ali za prvo vadjenje (po uzimanju glukoze), posle 60min. i posle 120min. i kad bilo koju tvoju vrdnost uporedim sa tim rezultatima ispada da si u granici normale... nigde ti ne prelazi 8,9 i bitan je ovaj poslednji rezultat koji je tebi super jer nije preko 6,3.

valjda sam ti malo pomogla... user posted image


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
26.2.2010 14:18:23   
buhla
Unice user posted image

I- pre glukoze
II- posle 30'
III- posle 60'
IV- posle 120'
V- posle 180'
idem sad da opruzim noge i nadam se da cu malo da odspavam... jutros sam od pola 6 budnauser posted image

Po Sullivan-ovim kriteriumima (preporuka ADA) najčešće se radi
OGTT sa 100 grama glukoze u toku 3 h.
Vrednosti glikemije na početku testa >5.33 ;
posle 60 minuta >10.0;
posle 120minuta >8.6;
i posle 180minuta >7.8 mmol/L ukazuju na šećernu
bolest (pojava barem dve od četiri izmerenih vrednosti).



< Poruku je uredio buhla -- 26.2.2010 14:33:23 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
26.2.2010 14:31:33   
Unica
normalne vrednosti:

prvi uzorak: <6,1 (tolerise se do 6,4)
posle 60min.: <8,9
posle 120min.: <8
to su neke vrednosti za trudnice... recice ti vec Dr... uzivaj.



_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
26.2.2010 19:13:45   
Mishica 77
Buhlice, mislim da ti je taj rezultat OK. E, sad zavisi od tvog lekara i njegovih kriterijuma. Moj dijabetlog je baš rigorozna. Može da ti kaže da je to super, a može i da te baci na dijetu. U svakom slučaju, NIJE DIJABET! Ne brigaj! Uživaj! Šaljem ti user posted image i poljubac. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
26.2.2010 19:28:56   
buhla
'fala Mishice user posted image videcemo sta ce dr da kaze u u torak, pa javljam! 

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
2.3.2010 15:41:38   
buhla
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Buhlice, mislim da ti je taj rezultat OK. E, sad zavisi od tvog lekara i njegovih kriterijuma. Moj dijabetlog je baš rigorozna. Može da ti kaže da je to super, a može i da te baci na dijetu. U svakom slučaju, NIJE DIJABET! Ne brigaj! Uživaj! Šaljem ti user posted image i poljubac. 


eeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeee po ovoj sam ispala seceras, jer prvo sto mi je rekla "dobar dan, imate secer" odma posle toga mi rekla da budem na dijeti, da ne jedem slatkise i da me hospitalizuje za dve nedelje da bi pratili moje stanje i da cu da budem do porodjaj u bolnici! sve u svemu - zacin user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
2.3.2010 17:49:01   
Anoniman
idu mi na nerve svi ti lekari koji dizu paniku...
ali stvarno...

ovaj moj je mene proglasio debelom trudnicom koja ima problematican pritisak (koji je inace 120 sa 65 user posted image user posted image )
i dizao mi paniku oko toga kao da cu ne daj boze da umrem...

ma neka se nose...

buhla, napisala sam ti i danas preko SMS, idi po drugo misljenje..
ako nema potrebe da lezis u bolnici NEMOJ
ako je bolje da te prate onda je naravno bolje da budes tamo pod nadzorom...
(ja cu mnooogo da te smaram porukama ako legnes user posted image user posted image user posted image )

u svakom slucaju smatram da nema razloga da se nerviras u oba slucaja...znas da nema jos mnogo..

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
2.3.2010 18:25:43   
Mishica 77
Buhlice, nemoj da je slušaš. Dobro kaže OTI, idi po drugo mišljenje. Kakve, bre hospitalizacija. Ja imala veći šećer na testu i glat odbila. Ne padas mi na pamet da ležim u tom zatvoru zato što neko nije siguran u svoje znanje i posao pa je najbolje "za svaki slučaj da legneš u bolnicu da mi to ispitamo"!!!
Sve može da se prati i kod kuće. Nabavi aparat za šećer i reci da ćeš sve sama da uradiš. OK, izbaci slatkiše i belo testo, poseti dijetetičara obavezno da te posavetuje u vezi ishrane. To ti je bitno. 
Ma ko ih j user posted image ! Baš sam se iznervirala!  Koza jedna bezosećajna! Uh!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here