RE: Nažuljala me cipela (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


Žapkić -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 10:07:40)


IZVORNA PORUKA: branki RR

ja sam cula da ima neka fora..nesto sa omeksivacem za ves ili da ih stavis u zamrzivac..je l cuo neko nesto takoo?

Branki, ja ne znam to za zamrzivač, ali znam za to sa omekšivačem. Čak sam par puta i probala-deluje.
Natopiš vatu dobro u omekšivač i staviš u cipelu tamo gde žulja. Ako ne može samo do sebe da stoji na tom mestu-prikačiš štipaljku za veš![sm=smiley36.gif]
Ostaviš preko noći, mada sam ja ostavljala po 2-3-4 dana (ako se vata osuši-ponovo natopiš).
Izgleda šašavo-ali deluje![sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 10:12:03)

ja sam čula to za zamrzivač. Moja tata je stavljao neke svoje cipele i kaže deluje. I to ide ovako: staviš cipele u kesu i ostaviš ih preko noći u smrzivač a onda ih sutradan izvadiš i kad se malo zgreju navučeš i nosiš malo po kući i one se opuste. Bar je moj tata tako radio. Naravno reč je o kožnim cipelama. Neznam kako raguju drugi materijali




branki* -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 10:14:38)

znaci,tash,zamrznes ih prvo u zamrzivacu,sutra ih nacopas rakijom,onda ubacis u omeksivac da ubijes miris i nakon toga obujes zokne i hodas po kuci,nesto mora da upali!




anita -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 10:17:37)

I ja sam probala ovo sa zamrzivacem i deluje. Uklopila sam da bude vikend pa sam cipele nosila ceo vikend i upalilo je. Ovo sa omeskivacem nisam probala ali sam cula od sesetre da je i to ok.




Modessty -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 10:19:41)


IZVORNA PORUKA: branki RR

znaci,tash,zamrznes ih prvo u zamrzivacu,sutra ih nacopas rakijom,onda ubacis u omeksivac da ubijes miris i nakon toga obujes zokne i hodas po kuci,nesto mora da upali!



[sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Žapkić -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 10:22:22)

Ja prvi put čujem ovo za zamrzivač, ali izgleda mi kao da može da deluje.[sm=zmeden.gif]
E, sad, ja sam čula nešto drugo-dakle-nisam pokušavala. I mislim da se radi samo sa kožnom obućom.
Obuju se deblje čarape i uključi se fen _kao da bi sušili cipele frenom spolja. Posle toga se cipele nose još neko veme... Nisam probala, opet kažem.




Peace* -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 10:27:03)


IZVORNA PORUKA: branki RR

znaci,tash,zamrznes ih prvo u zamrzivacu,sutra ih nacopas rakijom,onda ubacis u omeksivac da ubijes miris i nakon toga obujes zokne i hodas po kuci,nesto mora da upali!


[sm=smiley22.gif] JESTE SIGURNE DA ĆE SVE TO DA PREŽIVE? [sm=smiley3.gif]




Mala Elena -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 10:33:38)

Nisu me nazuljale cipele ali drvene nanule jesu. ..rekoh mogla bih nekad da se skockam kad idemo u setnju svo troje. Hodala sam skockano i pristojno 15 minuta, posle sam nepristojno ali nisam toliko hramala koliko me je bolelo [sm=smiley36.gif]




Torbica -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 10:35:02)


IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: branki RR

znaci,tash,zamrznes ih prvo u zamrzivacu,sutra ih nacopas rakijom,onda ubacis u omeksivac da ubijes miris i nakon toga obujes zokne i hodas po kuci,nesto mora da upali!


[sm=smiley22.gif] JESTE SIGURNE DA ĆE SVE TO DA PREŽIVE? [sm=smiley3.gif]

Lelelelleeeee! [sm=smiley3.gif]
Peace, nemoj samo muzu da prijavljujes sta radis! [sm=jezicek.gif]






branki* -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 10:36:21)

zamrzivac i omeksivac i carape prezivljavaju sigurno,probala devojka mog brata,bile cipele od vestacke lak koze.




Mala Elena -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 11:01:43)

To je sigurno tacno , ja sam cula verziju da se naspe malo omeksivaca u cipelu i okrene da bude naslonjena na kriticno mesto a ujutru samo isprati , obrisati i osusiti fenom ...
Ako ne stignete , stavite flastere ili providne jastucice na mesta gde zulja .




Anoniman -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 11:07:09)

ja imam dvoje baletanki kozne su, i spolja i unutra, jednom su mi napravile haos od nogu, i od tada ih vise nisam obula, moracu da probam ove vase savete....




Trcosava -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 12:12:27)


IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: branki RR

znaci,tash,zamrznes ih prvo u zamrzivacu,sutra ih nacopas rakijom,onda ubacis u omeksivac da ubijes miris i nakon toga obujes zokne i hodas po kuci,nesto mora da upali!


[sm=smiley22.gif] JESTE SIGURNE DA ĆE SVE TO DA PREŽIVE? [sm=smiley3.gif]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] raspala sam se od smeha

Elem, pola od ovoga nisam baš znala. Ja jedino za foru sa tučkom ili čekićem (kod mene sve na silu kad neće već milom)

To sam probavala sa Aninim cipelicama kožnim, ali nije nešto upalilo. To je bio doduše problem pozadi na peti gde se obično cipele spajaju, pa onaj šiv bude deblji. ANime, nečim se već omekša (da li omekšivaem, da li rakijom) pa onda udri čekićem po šavu, navodno ga stanji, sravna... ne znamd a li bi to pomoglo Taši i ovom mestu gde je žulja




branki* -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 12:13:27)

auuu,sad i cekic da turimo na spisak[sm=jezicek.gif]




Trcosava -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 12:15:41)

Sine Mitre kucanje mi katastrofa, sve sama greška do greške. Nemam živaca sve da ispravljam.

Ja lupah tim čekićem (a i imam tešku ruku), mislila sam raspašće se oni konci. Nit' se konci i cipela raspali, nit' sam rešila problem - i dalje su je žuljale do krvi :(




Peace* -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 12:20:02)


IZVORNA PORUKA: Torbica



Peace, nemoj samo muzu da prijavljujes sta radis! [sm=jezicek.gif]





Majke mi! [sm=jezicek.gif]



IZVORNA PORUKA: branki RR

zamrzivac i omeksivac i carape prezivljavaju sigurno,probala devojka mog brata,bile cipele od vestacke lak koze.


[sm=jezicek.gif]


pa onda udri čekićem po šavu


Ja molim da svi zamislite izraz lica bilo kog muškarca kada vas zatekne da to radite na skupo plaćenim cipelama...

Ne da bi me obesio na Miletića na banderu, nego bi mi i gaće na glavu navukao. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]





branki* -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 12:21:32)

tah,nije mi bila namera da insistiram na perfektu[sm=smiley36.gif],zive su jos uvek i nosive,ali dobro zapazanje[sm=smiley2.gif]




Trcosava -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 12:33:31)


IZVORNA PORUKA: Peace*


Ja molim da svi zamislite izraz lica bilo kog muškarca kada vas zatekne da to radite na skupo plaćenim cipelama...

Ne da bi me obesio na Miletića na banderu, nego bi mi i gaće na glavu navukao. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Pa strefio bi ih šlAg [sm=jezicek.gif]

Mada mislim da je bolje i čekić nego kao ja, kupila u sred leta neke cipele koje su mi posle klaptale i na debelu čarapu. Kupila sam ih doduše u trudnoći, posle trudnoće nije bilo šanse da ih nosim ni sa vatom ispre prstiju.

Bukvalno sam ih 1 obula i posle sam ih dala nekom.

Tako da, bolje i čekić nego da ih kupiš i ne nosiš




milicicak -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 12:55:06)

Umirem od smeha [sm=smiley36.gif] ah, zene i cipele [sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 13:36:34)

Trcosava, ovo sa cekicem ti je super, prava si majstorica , samo pazi da ne omasis pa dupla muka-nit’ se cipela rasirila, nit’si ostala sa zdravim prsom hahaha [sm=jezicek.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 18:04:27)

Jaoo dobro sam se ismejala [sm=bravo.gif]

I ja imam jedne baletanke/sandale koje sam kupila pre 5 god sigurno a obula jednom ili dva puta, urnisale mi noge. I ovog leta ih izvadim u nameri da ih nosim al kad sams e setila sta su mi uradile... ipak su opet ostale u ormanu




Ivanka 75 -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 18:15:15)

Ja skoro svaku novu obucu pre nosenja nosim kod obucara na rastezanje na kalupu. Imam gov***a stopala (čitaj ultra nežna) pa me i patofne nekad nažuljaju na risu [sm=smiley29.gif]
Zato - pravac obućar i mirna noga, nema plikova, malo crvena koža ali, nosim 1 dan pa pauziram jedan i tako dok ne legnu.




lelaigor -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 18:49:30)

E, ja sam baš juče-prekjuče isprobala recept sa pokvašenim čarapama (ja sam koristila krpe) i uspelo je! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Ivanka 75 -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 18:56:29)

A daaaaa [sm=smiley36.gif]
Moj svekar obuje novu obuću pa potopi u lavor s vodom dok se dooobro ne natopi i tako šeta po ceo dan [sm=smiley1.gif]
E sad, ovo je dobro leti [sm=smiley36.gif]




Sanchy -> RE: Nažuljala me cipela (9.9.2014 19:38:11)

Ima na Dorcolu jedan obucar u Kralja Petra koji prosiruje obucu[sm=smiley1.gif],tako mu pise na reklami [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>