Narodna medicina (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Anoniman -> Narodna medicina (10.5.2010 9:29:14)

Pominju se u mnogim temama narodni lekovi...

Predlazem da ovde sakupimo sve ono sto znamo o narodnim lekovima, nasa iskustva, sta smo probale, sta smo cule...

(ako moderatori misle da je ova tema suvisna razumecu pa neka je izbrisu)

Pominjala sam u temi cime cistite nosic

da je teodori jedino pomogla svinjska mast isprana u vodi koju sam stavljala u njen nos

takodje mi drugarica kaze da je svom detetu koje je imalo problema sa plucima, kasljem i slicno stavila mast na krpu i detetu na grudi uvece i da je ujutru krpa bila suva a dete kao novo..

Kakav stav imate prema ovim "lekovima" i da li vam je nesto pomoglo i oko kog problema...

Ja nisam odbojna prema tome jer ZNAM da ih je moja baba u Krajini koristila...A sta je sa hiljadama godina pre lekova i preparata...




LillyT -> RE: Narodna medicina (10.5.2010 10:25:02)

Ja sam sredila lepo problem sa sinusima uz pomoc narodne medicine. Naime, vise od deceniju sam muku mucila sa ovim zlom i toliko sam se navikla na bol u glavi da sam vec sebe ubedila da je normalno da boli glava (i lice) kada se sagnem. Cula sam za nekog travara kako uspesno leci sinuse nekim kapima, dosta njih je islo kod njega i svi su bili jako zadovoljni. Ja naravno nikada nisam otisla, lecila sam ih injekcijama. Pre neku godinu, sudbina je htela da se emotivno vezemo sa tom porodicom i odlucula sam da mi sipaju kapi (inace, zena koja to radi je medicinski obrazovana) i progledala sam. Od sipanja je proslo 4.5 godine, mene glava, na taj nacin kako bole sinusi, nikada vise nije zabolela.





Anoniman -> RE: Narodna medicina (10.5.2010 10:28:38)

u Leskovcu zivi zena koja je poznata po svom caju za izbacivanje kamena iz bubrega.
salje na kucnu adresu.

moj brat je izbacio kamen da ga nije osetio.




bonita -> RE: Narodna medicina (10.5.2010 10:31:03)

Moj deka je tako izlecio probleme sa hemoroidima(narodski receneo suljevima[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image] ).
Mazao je neko ulje,i nikada vise nije imao problem.Isto tako pesak u bubrezima.
I jos mnogo nekih primera znam.Tako da verujem i ja bih licno uvek probala sve sto mi neko savetuje.




minavb -> RE: Narodna medicina (10.5.2010 10:33:13)

Ja sam od onih koji nikad ne bi koristili narodnu medicinu. Cak sam i sa cajevima oprezna.




Anoniman -> RE: Narodna medicina (10.5.2010 11:06:32)

IZVORNA PORUKA: minavb

Ja sam od onih koji nikad ne bi koristili narodnu medicinu. Cak sam i sa cajevima oprezna.

boga mi Mina...daj boze da ti nikad nista ne zatreba...kao ni svima nama..

ali sa teodorom zadnjih dana kad nisam poludela...

sve sto sam probala (a lista je duga kilometar) nista nije pomoglo..
svinjska mast od drugog mazanja pocela da resava problem....
sve drugo sam izbacila i samo to koristila...i bolje joj je...

moja drugarica mi je pricala da joj je svekrva rekla za svinjsku mast a ova je oterala:"Luda zena, misli da cu da stavljam detetu svinjsku mast"
kad je zagustilo i kad nista nije pomagalo, svinjska mast joj je resila problem za jednu NOC>..
HEJ< Za noc?????




Anoniman -> RE: Narodna medicina (10.5.2010 11:07:02)

ma ako treba i obredne igre ima da igram ako ce to da pomogne...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
sad tek vidim kakva je muka kad detetu nesto ne valja...uh!




minavb -> RE: Narodna medicina (10.5.2010 11:10:00)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Naravno, sta god ti pomogne, drzi se toga. To za ispranu svinjsku mast u nosic nisam cula, ali znam da se ranije to koristilo umesto pavloviceve, i da je bila sasvim dobra za deciju kozu. Logicno, to je glicerin, mora da bude dobar za kozu.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




gagana83 -> RE: Narodna medicina (10.5.2010 11:13:12)

Oti,kako si stavljala svinjsku mast u nosic?




LillyT -> RE: Narodna medicina (10.5.2010 11:14:07)

Iskreno, ne bih ni ja koristila nista od nekoga koga ne poznajem. Pa ja sam 10 godina trpela muku da bih na kraju sipala te kapi.
Slazem se sa OTI, ne daj boze da ikada zatreba. Ali, nazalost, kada medicina digne ruke od nekoga, onda mogu da razumem i odlazak kod seoskog vraca.




Anoniman -> RE: Narodna medicina (10.5.2010 11:19:13)

IZVORNA PORUKA: gagana83

Oti,kako si stavljala svinjsku mast u nosic?


mama je ispirala mast u solji...nisam gledala ali kako sam shvatila, stavila je dve kasike masti u solju, sipala vodu, muckala pa prosula vodu i tako devet puta (ebem li ga da li je u broju neka fora ali tako ona kaze)
tu mast (koja inace uopste ne smrdi) mi je stavila u praznu kutiju od kreme...

uzmem stapic za usi (onaj tanki), umocim u mast i stavim u nozdrvu...NE GURAM UNUTRA NISTA!!!
samo na ulazu u nozdrvu stavim toliko masti da RUPICA VISE NEMA...popunim ih...ne bojte se nece se ugusiti..nece oset_iti...odmah ce udisanjem da USISA tu mast...i to je to...
i tako sam radila nekoliko puta na dan...dva dana tako i tei je danas bolje...

samo sto sam se sad ohrabrila pa stavljam vise masti...malo uguram unutra...nista ona..niti place ni nista..to joj radim dok spava...ili kad je mirna...

A posto je nekad umazem okolo, to naravno obrisem...

Pustite bebu da sama usisa mast...za par minuta nema masti..ne vidi se nista...

Ne znam koja je fora sa tim ali ja se kunem u to od sada...Hvala bogu.




Anchy_Ljuba -> RE: Narodna medicina (10.5.2010 11:27:33)

Za svinjsku mast je provereno, moj mladji brat je kao mali non stop imao bronhitis i kasljao kao lud i mama mu je stavljala tako sto uzme novinu  i na nju namaze svinjsku mast i stavi malo pod ringlom sporeta da se malo otopi i stavi mu na grudi preko majca i do jutra suvo... Njemu nije bas pomoglo za noc ali par veceri i on je kao nov...
Za suljeve posto ja imam problema sa tim pola unutra pola spolja ja mazem mast hidrociklin meni je to pomoglo... Ja nisam mogla ni da sedem ni da hodam od bolova, uzas bozija... To mi je pomoglo... Provereno znaci..




ksenija81 -> RE: Narodna medicina (10.5.2010 11:54:25)

Postoji jedna zena u Liparu kod Kule koja cupa neke tacke na glavi zavrtanjem i povlacenjem kose.
Moj bratanac je kao mali imao puno problema sa grlom i upalama i hrkao je kao mator. Moji roditelji su ga tamo vodili 2 puta i odmah posle toga je bio kao nov.
I mene je cupala i posle toga, a ima jedno 4-5 god, nije grlo zabolelo da imam gnojne cepice ili sl, samo nepce kad se prehladim. Inace sam se i ja patila sa gnojnim anginama.
Inace kao leci i sinuse.




Anoniman -> RE: Narodna medicina (10.5.2010 17:11:34)

Jao, meni se provlači po glavi da smo  imale sličnu temu, ali uopšte nemam ni jednu reč u glavi kako bih tražila, pa sam samo htela da zamolim da ako neko naleti na nešto slično, neka ubaci link.

A ja bih ovde spomenula ovo: Lekovito bilje KLIKNI




Anck Su Nmaun -> RE: Narodna medicina (25.2.2018 15:46:30)

Za sta i na koji nacin koristite guscju mast. Znam da mnogi koriste u suzbijanju kaslja. jel je jedete tj. dajete deci ili samo mazete?




Srecko47E -> RE: Narodna medicina (25.2.2018 15:48:35)

Samo mazem na grudi sa novinama ono po starinski




mama Jo -> RE: Narodna medicina (25.2.2018 15:49:14)

Meni su davali savet da je mazem, ali nisam nikada uspela da nabavim neku dobru, domacu i onda nikada nisam licno koristila...
Moja sestra kaze da nema boljeg leka...




Srecko47E -> RE: Narodna medicina (25.2.2018 16:44:05)

Ti si iz NS?Imas na pijaci a javicu ti kojoj




Anck Su Nmaun -> RE: Narodna medicina (25.2.2018 16:50:29)

Cula sam da ima na ulazu u Limansku pijacu. Meni je mama nabavila , mazala sam i stavljala mrvicu u hranu.




Srecko47E -> RE: Narodna medicina (25.2.2018 17:20:02)

Ta je [sm=smiley36.gif]Znam da je na L neka.




Mala Elena -> RE: Narodna medicina (25.2.2018 17:23:39)

Maze se na grudi ali ja nikada nisam koristila...




Srecko47E -> RE: Narodna medicina (25.2.2018 18:06:27)

Mislim da pomaze kod kaslja.Mi stavljamo ponekad




mama Jo -> RE: Narodna medicina (26.2.2018 0:09:22)

Joj ja sam cula za neku mast da treba da se ispere u 9 voda pa tek onda da se maze 😁[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Srecko47E -> RE: Narodna medicina (26.2.2018 0:15:35)

I to koristimo ali za nos.[sm=smiley36.gif]




Dragce86 -> RE: Narodna medicina (1.3.2018 23:09:49)

Nisam cula za mast za nos, ali mozda pomaze, covek dok ne proba ne zna ;)




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>