Kako čuvati peršun? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


dunja RR -> Kako čuvati peršun? (11.5.2010 20:29:27)

Vrednice naše, treba mi mala pomoć. Dobila sam veeeeeliku količinu peršuna, koji inače jako volim i stavljam u sva jela. Domaći je, iz bašte moje svkrve. Želela bih nekako da ga sačuvam da se ne osuši. A mnogo je lepši od onog koji kupujem na pijaci.

Da li neka ima savet, šta da uradim, da li da ga stavim u frižider ili nešto drugo?




dunja RR -> RE: Kako čuvati peršun? (11.5.2010 20:40:35)

volela bih da ga što duže sačuvam da bude svež, a ako baš ne može onda ću osušiti:)




Ana RR -> RE: Kako čuvati peršun? (11.5.2010 20:40:45)

Draga, ja sam peršun stavljala u vodu, kao cveće. Malo duže traje, ali ništa posebno.

Evo nešto sa neta:

Začinsko bije se može nekoliko dana čuvati sveže u frižideru. jednostavno ga dobro operite, otresite od vode i stavite u plastičnu kutiju a onda u frižider.

Začinsko bilje može se zamrznuti, a zamrznuto može da traje i duže od 6 meseci. Operite ga, smestite u kalupe za led i odozgo nalijte malo vode pa ga zamrznite. Kockice leda sa začinskim biljem istresite u plastičnu vreću, čvrsto uvežite i čuvajte u zamrzivaču.

Neke vrste začinskog bilja kao sto su peršun, mirođija, celer i bosiljak uspešno se čuvaju u soli. Treba ih sitno iseckati i izmešati sa solju, u razmeri 20 gr soli na 10 gr bilja,smestiti u staklene bočice koje se dobro zatvore, i čuvati u frižideru.




jeca81 -> RE: Kako čuvati peršun? (11.5.2010 20:43:40)

Ja persun sitno iseckam i stavim u manje plasticne posudice,pa tako u zamrzivac .Moze dugo da stoji,a miris se ne menja




dunja RR -> RE: Kako čuvati peršun? (11.5.2010 20:43:49)

Hvala Anči puno. Staviću ga u so, pa u teglu, pa u frižider, idem to da uradim.
ljubac xxxx




Ana RR -> RE: Kako čuvati peršun? (11.5.2010 20:44:33)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




dunja RR -> RE: Kako čuvati peršun? (11.5.2010 20:44:54)


IZVORNA PORUKA: jeca81

Ja persun sitno iseckam i stavim u manje plasticne posudice,pa tako u zamrzivac .Moze dugo da stoji,a miris se ne menja


hm, možda ću i ovako onda, hvala na savetu. Ako si probala mora da je delotvorno [sm=smiley1.gif]




bluka -> RE: Kako čuvati peršun? (11.5.2010 20:46:42)

IZVORNA PORUKA: jeca81

Ja persun sitno iseckam i stavim u manje plasticne posudice,pa tako u zamrzivac .Moze dugo da stoji,a miris se ne menja


vrlo slično ga i ja čuvam. operem, iscjedim, isjeckam sitno, raširim po većoj površini (pleh, tacna), zamrznem pa ga onda zamrznutog spakujem u posudice. ne bude slijepljen i veoma je lako uzeti potrebnu količinu.




Ellenica -> RE: Kako čuvati peršun? (11.5.2010 20:47:18)

IZVORNA PORUKA: jeca81

Ja persun sitno iseckam i stavim u manje plasticne posudice,pa tako u zamrzivac .Moze dugo da stoji,a miris se ne menja


Ja takođe ovako




jeca81 -> RE: Kako čuvati peršun? (11.5.2010 20:48:35)

Jesam,persun i celer.Mozda mozes manju kolicinu da stavis u frizider (po Aninom receptu),cisto da probas pa da nam kazes koliko dugo moze da stoji[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Mimče -> RE: Kako čuvati peršun? (11.5.2010 22:20:13)

drage meni mama nakupovala zacine u sksijama na sajmu bilja u ns, ali bas PERSUN mi se osusio i pozuteo jedini , ne znam sta je s tim persunom al nekako se tesko odrzava




SUPER MAMA -> RE: Kako čuvati peršun? (11.5.2010 22:22:14)

Ja ga imam posadzeno u zardinjeri.Celo zimo, nadam se da i sad na leto cu imati persun.




Lu -> RE: Kako čuvati peršun? (11.5.2010 22:50:27)

Sameljem i zaledim,jedan dio sam peršin a jedan zajedno sa mrkvom,celerom i paštrnjakom i tako imam kocke za cijelu zimu
[image]http://www4.slikomat.com/09/0917/35z-Pictur.jpg[/image]

Kad se zaledi kocke izlomim i stavim u vrećicu.
Neuporedivo je bolji zaleđen nego osušen.




Leki 77 -> RE: Kako čuvati peršun? (12.5.2010 10:08:38)

Vau Lu! Jesi li razmisljala da napises neki prirucnik za domacice? Ja se svaki put odusevim tvojim savetima. Tako su jednostavni, a sjajni!

Ja persun iseckam, stavim u male kesice za zamrzivac i zamrznem. Uglavnom zamrzavam po jednu vezu u jednoj kesici. I neuporedivo je bolji od susenog, koji po meni ne daje nikakav ukus jelima. Kao ni da ga nema.




Anoniman -> RE: Kako čuvati peršun? (12.5.2010 10:13:23)

i moja mama zamrzava persun u manjim kolicinama...nekoliko takvih "buketica" uvek ima u zamrzivacu...




dunja RR -> RE: Kako čuvati peršun? (12.5.2010 12:10:00)


IZVORNA PORUKA: Mimče

drage meni mama nakupovala zacine u sksijama na sajmu bilja u ns, ali bas PERSUN mi se osusio i pozuteo jedini , ne znam sta je s tim persunom al nekako se tesko odrzava


slažem se draga, zato sam i otvorila ovu temu.

hvala na svim savetima[sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Kako čuvati peršun? (22.5.2010 14:38:13)


iseckala sam ga( ne previše sitno), zamrzla sam ga u jedoj plastičnoj kutiji i vadim po malo, po potrebi. Ima bolju aromu i miris od svežeg peršuna-EXTRA JE, hvala vam....




dunja RR -> RE: Kako čuvati peršun? (22.5.2010 14:38:50)


IZVORNA PORUKA: dunja


iseckala sam ga( ne previše sitno), zamrzla sam ga u jedoj plastičnoj kutiji i vadim po malo, po potrebi. Ima bolju aromu i miris od svežeg peršuna-EXTRA JE, hvala vam....


i nije izgubio boju baš je zelen[sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Kako čuvati peršun? (8.9.2013 16:09:23)

Ja opet dobila peršun [sm=smiley36.gif]

Oprala sam ga i osušila, pa ću ga sada iseckati i staviti u zamrzivač.

Znam da u trudnoći ne bi trebali jesti peršun (jer je abortiv), samo ne znam da li se uopšte ne sme staviti, ni malo u supu recimo?

Trudnice, sadašnje, bivše, da li ste ga koristile u trudnoći?




Olga75 -> RE: Kako čuvati peršun? (8.9.2013 16:11:11)

ja sma kuvala persun u supi kad sam bila trudna , znaci na neki lonac od 5 litara sam stavljala jedno 2 persuna sa liscem i nisam pobacila




New Mom -> RE: Kako čuvati peršun? (8.9.2013 16:13:49)


IZVORNA PORUKA: Leki 77

Vau Lu! Jesi li razmisljala da napises neki prirucnik za domacice? Ja se svaki put odusevim tvojim savetima. Tako su jednostavni, a sjajni!


Slažem se![sm=bravo.gif]




gugutka -> RE: Kako čuvati peršun? (8.9.2013 16:14:04)

IZVORNA PORUKA: Leki 77

Vau Lu! Jesi li razmisljala da napises neki prirucnik za domacice? Ja se svaki put odusevim tvojim savetima. Tako su jednostavni, a sjajni!


Slažem se![sm=bravo.gif]

i ja [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Kako čuvati peršun? (8.9.2013 16:15:37)

E hvala Oldžika!

Žao mi ovolikog peršuna, domaći, lep, iz svekrvine bašte, a ja ću biti trudna uskoro! [sm=smiley1.gif]




nata11 -> RE: Kako čuvati peršun? (8.9.2013 16:50:39)

Ja svez naseckam stavim u cinijama za led u one male kocikce samo po kap vode preko i zaledim. Kada mi zatreba samo vadim kocku po kocku.




Olga75 -> RE: Kako čuvati peršun? (8.9.2013 16:54:56)

a ja persun cuvam neociscen u jednom sanduku punom peska u podrumu , tako cuvam i sargarepu




Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>