RE: Promena dokumenata nakon udaje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


cipiripi -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (8.6.2010 0:49:03)

najbolje je da pita pravnika na svom radnom mestu...




Anoniman -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (8.6.2010 5:33:23)

Meni je trebala stara zdravstvena i nova lichna karta da predam kod muza u firmu. Slala sam i venchani list al to su mi odmah vratili




isidora88 -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (8.6.2010 14:40:49)

hvala puno,znaci moram da vadim prvo licnu kartu [sm=smiley19.gif] ima da cekam mesec dana dok to ne zavrsim,uf poludecu zbog tih dokumenata




Anck Su Nmaun -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (21.6.2010 22:40:16)

Ja sam odmah LK promenila jer sta god da se radi traze prvo Licnu.... sve sam sredila samo jos vozacka ostala i to moram za koji dan ...  a zbog preomene preaimena  nemoze samo da se produzi nego sve jovo nanovo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




moja ciklama -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (30.4.2011 20:40:09)

moram da Vas ptam:
kuma mi se udala, a nije diplomirala, a muž joj radi, pa nas zanima, pošto je do sada imala knjižicu preko biroa, da li da sada ide ponovo na biro sa lk (udajom je promenila prezime) i indeksom(de je devojačko prezime), kao ranije, ili MOŽE preko muževog osiguranja da ima zdravstvenu?

ja svoju imam kao zaposlena, pa pajma nemam[sm=zmeden2.gif]




sneza24 -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (30.4.2011 23:37:03)

Mislim da mora da ima zdravstvenu preko muza.Tako su meni rekli kad sam ja pravila novu,pitali su me da li je mm zaposlen i da moram preko njega




moja ciklama -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (11.5.2011 16:05:07)

hvala!




nina26 -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (13.6.2011 21:36:53)

Da li neko zna, a pogotovu devojke koje su se udale preko, jel mora negde da se prijavi novi bracni status ili kako to vec ide ?

Ja sam izvadila novi pasos i lk al im nisam rekla da sam se udala, da ne bi prevodila bracni list, a pritom sam zadrzala svoje prezime.

I jos nesto, sta treba za novu zk ako se vodim kao nezaposlena. Odem samo u biro za nezaposlene u svojoj opstini ili [sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (13.6.2011 22:08:55)

nina, ti ides sa papirima u konzulat ovde i oni te prijavljuju sluzbenim putem. treba ti izvod iz knjige vencanih overen apostilom i preveden, tvoj izvod mislim iz knjige rodjenih i knjige drzavljana i jedan papir koji ti oni daju tamo da popunis.




nina26 -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (14.6.2011 11:56:47)

Na sta mislis da me prijave u konzulatu, za bracni status ?

Ja sam mislila za biro za nezaposlene kod nas da bih imala zdravstvenu knjizicu?

Joj moracemo o tome u 4 oka[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (14.6.2011 12:53:07)

da, za bracni status. nisam shvatila da ti mislis na biro i na zdravstvenu, ali u svakom slucaju i da treba tamo da prijavis, verovatno ce ti trebati npr. izvod iz knjige rodjenih u kom ce biti upisano tvoje bracno stanje ili izvod iz knjige vencanih. da, moracemo u cetiri oka da popricamo.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




nina26 -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (14.6.2011 13:40:42)

Jel si se ti prijavila u konzulatu za promenu bracnog statusa?




Anoniman -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (14.6.2011 13:47:18)

da, tamo prijavljujes i bracni status i rodjenje dece.




nina26 -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (14.6.2011 14:34:50)

I ovde prevedem vencani list, sa apostolom? Gde mogu to da uradim?




Anoniman -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (14.6.2011 14:51:55)

prvo overavas apostolom - to radis tamo u Kalamaria u Perifereii i za razliku od Srbije, ovde je apostil (iliti Haski pecat) besplatan. A onda odneses u neku prevodilacku agenciju, ja sam ranije isla u jednu koja je bila na pocetku Egnatije, ali je sad zatvorena, mislim da se penzionisao. i kad ti prevedu to sa apostilom, onda ides u konzulat.




nina26 -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (14.6.2011 14:59:06)


IZVORNA PORUKA: ksena

prvo overavas apostolom - to radis tamo u Kalamaria u Perifereii i za razliku od Srbije, ovde je apostil (iliti Haski pecat) besplatan. A onda odneses u neku prevodilacku agenciju, ja sam ranije isla u jednu koja je bila na pocetku Egnatije, ali je sad zatvorena, mislim da se penzionisao. i kad ti prevedu to sa apostilom, onda ides u konzulat.



Ok, primila k'znanju.

p.s. haski pecat besplatan, dal je moguceeeeeeee [sm=bravo.gif]




Anoniman -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (14.6.2011 15:01:03)

da, da...i ja sam se bila psihicki pripremila da mi kazu neku veliku sumu (u srbiji je oko 20 e) kad ono....inace, ta kancelarija ti je odmah u prizemlju, ako se secam kad udjes ides na levo, u nekom cosku.




nina26 -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (14.6.2011 15:06:03)


IZVORNA PORUKA: ksena

da, da...i ja sam se bila psihicki pripremila da mi kazu neku veliku sumu (u srbiji je oko 20 e) kad ono....inace, ta kancelarija ti je odmah u prizemlju, ako se secam kad udjes ides na levo, u nekom cosku.



jel ta periferia, ona kad smo studirali pa smo tamo isli po boravisne dozvole, bar smo mi tamo isli?

Moram, to ovih dana da pozavrsavam nema mi druge, a tako mi je mrsko... grcka birokratija je mislim gora od nase[sm=smiley21.gif]




Anoniman -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (14.6.2011 15:12:03)

oni potpisuju nase boravisne, ali ja sam boravisnu uzimala u tmima allodapon u centru, tako da ne znam gde si ti isla, ali ako je Kalamaria onda je to verovatno to.




vukosava -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (14.6.2011 15:27:59)


IZVORNA PORUKA: nina26

Da li neko zna, a pogotovu devojke koje su se udale preko, jel mora negde da se prijavi novi bracni status ili kako to vec ide ?

Ja sam izvadila novi pasos i lk al im nisam rekla da sam se udala, da ne bi prevodila bracni list, a pritom sam zadrzala svoje prezime.

I jos nesto, sta treba za novu zk ako se vodim kao nezaposlena. Odem samo u biro za nezaposlene u svojoj opstini ili [sm=zmeden.gif]


Maticar posalje dopis u tvoje mesto rodjenja i upisu ti u maticnu knjigu da si udata za tog i tog. Isto urade i njemu. Kad sledeci put izvadis izvod iz maticne knjige rodjenih pise u njemu ima jedan prostor za to.




nina26 -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (14.6.2011 16:21:40)

Hvala puno Vukosava, objasnila mi je Ksena kako to funckionise na divljem zapadu (citaj Grcka).

Sad samo da se naoruzam debelim zivcima i krecem da [sm=kuza.gif]




vukosava -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (15.6.2011 16:19:10)


IZVORNA PORUKA: nina26

Hvala puno Vukosava, objasnila mi je Ksena kako to funckionise na divljem zapadu (citaj Grcka).

Sad samo da se naoruzam debelim zivcima i krecem da [sm=kuza.gif]


Ovo uradis u Srbiji, izvadis nas pasos i to ti je dokument koji mozes da nosas po inostranstvu da menjas ime...




Nestrpljivaa -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (13.2.2012 11:38:36)

Meni je promenjena licna karta na novo prezime a z.k jos nije zato sto mi muz radi u vojsci i trenutno ne mogu da prave knjizice.Pa mene zanima da li neko zna hoce biti problema pri prijemu u porodiliste posto mi je sve na devojacko prezime.Ne znam kako to funkcionise u Novom Sadu.




pocahontas -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (30.3.2012 14:21:01)

Nestrpljiva i mene to isto zanima a nikako ne mogu da saznam...Za dve nedelje idem na kontrolu kod doce i pitacu ga, posto on radi u Betaniji pa pretpostavljam da ce znati da mi kaze.
Javljam ti cim nesto saznam, a mozda se do tada i javi ovde neko ko zna!




gracia -> RE: Promena dokumenata nakon udaje (7.4.2012 17:01:56)

Ja sam promenila lk i zk, ostala mi vozacka, nikako to da uradim... Rekose mi da mogu da mi naprave problem oko toga, ali bas me mrzelo da cekam u mup-u. Trebalo bi sad da iskoristim dok sam sa ovolikim stomakom, da me puste preko reda...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>