|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.8.2012 9:35:52   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: ribizla

Petra odmah zaboravi i ponovo ide na isto mesto user posted image


Kao i moj Mićko user posted image Ponekad se pitam da li je to normalno user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.8.2012 9:36:42   
PoisonEve
Uh, Mini ce jos malo pa godinu dana i ja je takodje nikom nisam ostavljala, ali ja jednostavno nemam posebno blisku osobu u svojoj okolini na koju bi mogla toliko da se oslonim. Mama je ok, ali ona nikada nema vremena ili nas uvek ogranicava vremenom.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.8.2012 9:37:37   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: ribizla

Da , nekad ostane neka mrvica i za drugo ali trece , odrasta kao tarzan user posted image




Priznaj da treće doje ova prethodna dva. user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.8.2012 9:42:11   
Anoniman
Ribizla, carice! Osnivam novu religiju od danas, ti si moje vrhovno božanstvo!!!

Inače, Nevenu nikad nisam ostavljala da plače ni minut, ali je čim ugrabim priliku ostavljam mojima na čuvanje, prvi put je ostala sama sa njima ceo vikend kad je imala 7 meseci. Zato moja Samanta hoće kod svakog, čak i alkosima što piju ispred prodavnice trči raširenih ruku.

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.8.2012 9:43:09   
Lilla
E moji roditelji su bili nocna mora, jos uvijek su. Oni da su mogli kontrolisali bi kolicinu zraka koju udahnemo, da se ne dao Bog kojim slucajem ne zagrcnemo. Tablete su nam topili u vodi, da se ne zadavimo, a bili smo veliki i brat i ja. Ima tu masa primjera, ali da skratim. Trudicu se da ja ne budem takva, ali mislim da necu biti mnogo daleko. H ako stavi malo veci komadic banane u usta (veliki kao zrno graska) moj prst je vec u njegovim ustima. A da ne pricam o onome "jaaaaoo" kad mu se omakne rukica dok puze pa zvekne glavom od parket. Onda on ne place jer ga boli, vec jer sam ga ja prestravila. Ne znam, nadam se da necu biti gnjavaza kad bude veci, ali to je jace od mene. Bilo sta da radi ja saltam razlicite scenarije, sta bi moglo da bude, pa onda procjenim da smijem tako da ga ostavim ili ne. Jer, stvarno ne poznajem roditelje koji su kao moji po tom pitanju, a opet sam ja uvijek bila jako samostalna, pa otisla sam od kuce u svijet kad mi je bilo 18 i snasla sam se, nikad mi nista nije falilo. A brat je dijete koje su do 5-razreda vodili za ruku i cekali ga pred skolom da ga prevedu preko ulice. Takodjer ni njemu nista ne fali, za divno cudo. Odvojio se od roditelja sa nesto vise od 20 godina (ne sjecam se tacno, ali cim je zavrsio srednju), otisao u drugu drzavu da zivi, tu se ozenio i eto, ne moze biti samostalniji user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.8.2012 9:44:00   
Anoniman
Kada je Luka prošle godine na moru skinuo mišiće i rekao "Ja sad idem da naučim da plivam" ja sam odskakala kao ping-pong loptica, a mm me je oterao na ležaljku, i gle čuda, dete proplivalo. Onda je mm rekao "A garant ne znaš da zaroniš" i dete zaronilo, ove godine je bio više pod vodom nego iznad njeg, izranja kamenje, pliva kereći i leđno.
Onda je Marko jedan dan ove godine na moru došao i rekao "Daj mišiće Maki", ja mu stavila, on se zaleteo u vode, i ode... Ništa ga nije zanimalo, ni talasi koji su umeli da ga ruše i preklapaju po 3-4x za redom, ja sam opet skakala, a mm je rekao "Sedi, zvaće kada mu bude trebala pomoć" i zaista je zvao posle 5og talasa preko glave. Onda je skinuo mišiće i uleteo isto kao sa njima u vodu, pa se još i bacio, naravno, potonuo, ja sam cičala sa obale, a mm ga izvadio iz vode i rekao "Jesi ronio? Jel bilo dobro? Hoćemo još?" i ovaj je rekao "Da" user posted image , i onda su oni ronili, a ja okrenula leđa vodi.
Sva sreća imam muža, ko zna šta bi bilo od dece da ga nema. user posted image

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.8.2012 9:46:57   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: n i n a


IZVORNA PORUKA: ribizla

Petra odmah zaboravi i ponovo ide na isto mesto user posted image


Kao i moj Mićko user posted image Ponekad se pitam da li je to normalno user posted image

Ja se nista ne pitam user posted image

GG sva sam bozanstvena user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.8.2012 9:48:00   
Anoniman
Gea, to ne mora da bude pravilo...

Eto, moje dete je do 15 meseci bilo teško istraumirano i nije htelo ni kod tate, jer je proveo 2 meseca po bolnicama, i nikom nije verovao osim meni. A danas je sasvim druga priča-prvi prilazi deci, sa svima može da ostane na čuvanju, ali ja ga nisam forsirala, kad je bio spreman sam ga i ostavila...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 158
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.8.2012 11:28:24   
red3lilu

IZVORNA PORUKA: Tash

Kada je Luka prošle godine na moru skinuo mišiće i rekao "Ja sad idem da naučim da plivam" ja sam odskakala kao ping-pong loptica, a mm me je oterao na ležaljku, i gle čuda, dete proplivalo. Onda je mm rekao "A garant ne znaš da zaroniš" i dete zaronilo, ove godine je bio više pod vodom nego iznad njeg, izranja kamenje, pliva kereći i leđno.
Onda je Marko jedan dan ove godine na moru došao i rekao "Daj mišiće Maki", ja mu stavila, on se zaleteo u vode, i ode... Ništa ga nije zanimalo, ni talasi koji su umeli da ga ruše i preklapaju po 3-4x za redom, ja sam opet skakala, a mm je rekao "Sedi, zvaće kada mu bude trebala pomoć" i zaista je zvao posle 5og talasa preko glave. Onda je skinuo mišiće i uleteo isto kao sa njima u vodu, pa se još i bacio, naravno, potonuo, ja sam cičala sa obale, a mm ga izvadio iz vode i rekao "Jesi ronio? Jel bilo dobro? Hoćemo još?" i ovaj je rekao "Da" user posted image , i onda su oni ronili, a ja okrenula leđa vodi.
Sva sreća imam muža, ko zna šta bi bilo od dece da ga nema. user posted image



Da nemamo kojim slučajem istog muža??user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.8.2012 23:47:04   
Anoniman
ja mislim da smo mi (mm i ja) prilicno opusteni iako drugima ne delujemo tako. pusticu ga da se udari i da padne ako mislim da nije jako opasno i ako ce nesto nauciti iz toga.
ne mogu da tvrdim, ali mislim da cu ga pustiti u parkicu i da trci i da se gura sa starijom decom dokle god nisu namerno agresivni prema njemu, onda JA preuzimam igraliste user posted image . morace da nauci razliku kada je slucajno a kada namerno.
mislim da ako mu budem branila neke stvari samo cu ih uciniti primamljivim, bolje da kontrolisano pipne-zvakne-pljune nego da se strecamo bez veze.
ne skacem odmah kad zaplace ako plac nije "pravi" (udarci, ujedi, strah), ne smeta mi da ga ostavim da spava u ogradici a da ja odem da se tusiram ili izadjem u dvoriste - cucu ga i doci kad se probudi ali necu da hooverujem iznad njega - pa nece crci i da zaplace!! (upuceno prijateljici koja skakuce unaokolo i lebdi dok joj dete spava da slucajno ne bi zaplakalo).
jedna od gresaka (po meni) koje cujem u poslednje vreme je da mame nece da slusaju doktora ali nece ni da se informisu, nego rade stvari na svoju ruku. meni je to ekvivalent da sad ja prckam po strujnom ormaru zato sto sam jednom vezala paradajz za pritku! svaka cast, mame, ja to ne bi mogla. stalno imam utisak kao da misle da mogu da lupe "undo" ako se nesto lose desi, kao jbg, crce konj-daj drugoga.

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: Greske koje cine mlade mame
25.8.2012 8:55:56   
isidora88
evo moje greske jos jedne u nizu, mateja spava sa nama u krevetu jer tako duze spava,u krevecu se sav izudara i uvek se zaglavi pa se budi po 10 puta.
uglavnom sinoc je pao sa kreveta,jutros vidim da mu je natecena usna i malo crvena sa jedne staneuser posted image
definitivno moramo da mu kupimo krevet a gde cu da ga stavim pojma nemam,u sobi nema mesta ni za sibicu

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Greske koje cine mlade mame
25.8.2012 9:14:21   
jovicaa
zasto vise ne pisem u ovakvim temama?
vecina zena na ovom forumu misli da su majke "od boga date", sto je potpuno normalno, logicno je da svaka zena misli da sve radi najbolje za svoje dete, pa makar i gresila. a sve gresimo negde sigurno...
a problem je u tome sto isto tako vecina ovih majki nije potpuno sigurna u sebe i svoje metode i onda svoje strahove i nesigurnost lece nipodastavanjem, preuvelicavanjem i vadjenjem iz konteksta tudjeg misljenja.
kada dodje do ovakvih situacija, a cesto dodje, ne vidim smisao pisanja, samo se bije prazna slama u nedogled.
ja sam dovoljno sigurna u sebe, da nemam potrebe da izvrcem tudje reci i pokusavam da promenim tudje misljenje da bih sebi dokazala da vredimuser posted image
i samo da dodam da ne mislim NI NA KOGA ODREDJENOG, vec na celu atmosferu u ovakvim razgovorima. zato sto stvarno nisam ni citala postove, posle poslednjeg svog zato sto sam skontala da se razvila ova negativna atmosfera i da dalje kuckanje nema apsolutno nikakvog smisla...


< Poruku je uredio jovicaa -- 25.8.2012 9:17:02 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Greske koje cine mlade mame
25.8.2012 9:30:14   
isidora88
jovke hormoni a?user posted image sigurno mislis na mene,a ne smes da kazesuser posted image


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Greske koje cine mlade mame
25.8.2012 9:49:09   
Iwana87
Samo kad se setim da sam u prvih 13 meseci ostavila Mihajla dva,maximum 3 puta na ne vise od pola sata.Ma ne nisam ja bila preterano brizna.Otvarala sam cak i temu da ne smem nikom da ostavim dete pa ni mm.user posted image I sve mislim kako ga ne serilisem,mozda ne flasice ali njega,po sto puta kazem udji da operemo ruke,dodji ruke pa se onda igraj,operi ruke pa onda voda,bla bla bla.
Meni je preterana briga kod "velike" dece.Kad su velika to ne znam jos,M je jos bebauser posted image Pa me osvesti kao samarom,kad kaze imam puno puno devoke.Uglavnom ja samo vicem,Mihajlo,Mihajlo,Mihajlo,u komsiluku me pitaju sta je sad napravio,on sidje u dvoriste(koje nije ogradjeno)S' jedne strane mi je krivo sto ga ne pustam,u stvari pre bih ogradila jedan delic pa ga onda pustila,a sa druge znam ga.Trkom sa terase ide u auto i ako je slucajno mm ostavio kljuceve on obavezno pali kolauser posted image Ili ide kod svakog kuceta na ulici,i vice na njih ako laju.I kako ne biti brizan kad imas mnogo briga.A greske cu uvideti verovatno sa drugim

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Greske koje cine mlade mame
25.8.2012 10:05:53   
jovicaa
ne mislim ni koga odredjenog kao sto sam i napisala. samo me nervira sto svaka lepa tema, u kojoj mozemo da razmenimo misljenja i naucimo nesto, mora da se upropasti gore opisanim stavom.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Greske koje cine mlade mame
25.8.2012 12:39:57   
minavb
Ja mislim da i taj pad sa kreveta nije nikakva greska, po meni je to sasvim normalna stvar. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Greske koje cine mlade mame
25.8.2012 12:59:02   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: minavb

Ja mislim da i taj pad sa kreveta nije nikakva greska, po meni je to sasvim normalna stvar. user posted image


Slažem se.

Greška je to što sam ja dala svojoj Žabi od 7 meseci papirne maramice da se igra misleći da pošto nema ni jednog zuba ne može im ništa. kad je počela da se guši onim lepljivim repićem za zatvaranje paklice shvatila sam koliku sam grešku napravila. maramice će moći da dobije tek kad bude punoletna. user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Greske koje cine mlade mame
25.8.2012 13:10:32   
Mama.Veki
Ja nemam gresaka, ja sam savrsena mama user posted image

Vise obracam paznju na moju doslednost. Napravila sam nekoliko puta gresku kad sam mu zabranjivala nesto, a onda kad sam bila mnogo umorna ili kad nije hteo da jede, dozvoljavala sam mu samo da jede. To je mnogo lose. Obicno se trudim da ostanem dosledna, ali eto desi se.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Greske koje cine mlade mame
16.10.2012 17:53:35   
Lu
OD DETETA, RODITELJU...

1. Moje su ruke male. Zbog toga mi je nekada teško da spremim krevet, crtam crtež, bacam loptu…
Moje su noge kratke.... molim vas usporite kako bih mogao s vama držati korak...

2. Moje oči ne gledaju kao vaše... pustite me, molim vas da malo sam istražujem.
Ne ograničavajte me bespotrebno...

3. Posao će uvek biti tu, a ja ću biti malen još samo na kratko vreme...zato odvojite vremena da me strpljivo i s ljubavlju podučavate o svetu koji me okružuje...

4. Moji su osećaji nežni... molim, vas, imajte obzira prema mojim potrebama.
Nemojte me čitav dan kritikovati (ni vi ne biste želeli da vas čitav dan kritikuju!).
Ponašajte se prema meni onako kako biste i vi želeli da se prema vama ponašaju...

5. Ja sam poseban dar...molim vas cenite me onako, kako to zaslužujem...Pustite me da budem odgovoran za ono što činim....Vodite me i učite s ljubavlju i strpljenjem...

6. Trebam vašu podršku kako bih mogao rasti i razvijati se...Pazite, kako me grdite... Grdite moje greške, a ne mene
7. Pustite me da sam odlučujem o sebi... Dopustite mi da pogrešim, kako bih iz svojih grešaka mogao učiti... Tako ću jednoga dana biti spreman donositi odluke kakve život od mene zahteva...

8. Molim vas, nemojte raditi umesto mene....Tada osećam da svojim nastojanjima i zalaganjem nisam ispunio vaša očekivanja....Znam da je to teško...Ali, nastojte ne upoređivati me s mojim bratom ili sestrom...

9. Ne bojte se otići na vikend bez mene...ponekad deca trebaju slobodan vikend od svojih roditelja, jednako kao što i oni trebaju odmor od svoje dece... Osim toga, volim videti kako se volite i kako je vaš brak poseban...

10. Molim vas, volite me i onda, kada izneverim vaša očekivanja...

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Greske koje cine mlade mame
16.10.2012 19:39:56   
jovicaa
divno luuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Greske koje cine mlade mame
16.10.2012 22:20:50   
Yula
Uh, bas sam se nekako raznezila i razalostila jer sam odmah sebe u par sekundi preslisala da li radim tako kako bi trebalo i mislim da sam tu negde, trudim se da razumem moje dete. A razalostila me je najvise stavka pod brojem 1. user posted image Brzo rastu...

U svakom slucaju jedan divan tekst, hvala LU.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Greske koje cine mlade mame
17.10.2012 10:09:07   
Anoniman
Lu user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: Greske koje cine mlade mame
17.10.2012 10:16:12   
Modessty
Lu!! user posted image Pozajmila i stavila na face user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Greske koje cine mlade mame
31.12.2012 21:54:49   
Figaro88
Moje greske-
1.Sto nisam spavala zajedno sa Andreom kada se rodila,i odmarala malo vise nego sam mislila da sam ja neka super zena pa zaradila gadnu infekciju rane i trpela bolove naredna tri meseca,i padala na nos od neispavanosti...
2.Nisam odmah presla na dohranu zbog pritiska okoline,nego smo se mucile bespotrebno,na kraju ona gladna slabo napreduje,a meni bukvalno odpao deo bradaviceuser posted image
3.Sto sam dozvolila sebi da se ugojim,trebala sam vise da vodim racuna i da koristim svaku pomoc koju sam mogla.
4.Sto sam joj dopustila neke stvari samo zato sto je bila bolesna,a sada mi je tesko da je odviknem.
5.Sto je nisam ranije ostavljala da noci kod moje mame,nego prvi put pre nekih dva meseca,i sto sam odmah sutradan otrcala po nju,sada cu je slati svaki put kad mama bude raspolozena.
I jos puno toga,ali zbog ovoga se bas kajem...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Greske koje cine mlade mame
11.3.2013 8:26:45   
Brand new mama
Ne grijese mlade mame,grese sve mame. Ja najvise zalim sto sam mm iskljucila iz dosta stvari-kao mogu ja sve,pa se ocekivanja povecaju ili ostaju ista,a teret poraste,pa magare lipse :)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here