|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Žvakanje
23.8.2014 23:29:10   
dijana1*
Sanjice nadam se da neceuser posted image
Pa onda nismo losi, hleb stvarno lepo jede. Sutra cu mu izgnjeciti hranu pa cu videti kako reaguje.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Žvakanje
23.8.2014 23:37:57   
Dada81
Dijance,nije tema,ali kratko-kada si mu dala hleba? Uz sta ga dajes najcesce?
Ja nisam ni imala potrebu traziti ovu temu dok je David bio mali,nekako je to neprimetno proslo. Sada cu se i ja morati potruditi cesce i postepeno uvoditi malko vece komadice,razmisljam kako ce reagovati i na hleb,posto nama najcesce domaci,aon i jeste nekako gusceg sastava.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Žvakanje
24.8.2014 4:01:36   
dijana1*
Dado pa mozda pre 15-tak dana. Vuku kupim kiflu a on gleda i vristi pa mrvu po mrvu i dete se navuklo na hlebuser posted image
Kada smo napolju dok pijem kafu njemu dajem hleb. Malo njemu, malo pticicama i on odusevljen. A i mama, dobila je malo vremena da popije kafuuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Žvakanje
25.8.2014 23:43:07   
dijana1*
Vec dva dana mu ne pasiram hranu i super je prihvatiouser posted image
Mulja po ustima i kada proguta otvori usta za novi zalogaj.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Žvakanje
26.8.2014 14:20:35   
mati
user posted image user posted image
I Mita se navuko na hleb... Kad vidi kasiku bas i nije srecan. Ali hleb, ili koricu... Dajem mu i grisini ali samo ovaj Zig zag iskrivljeni, nekako mi je deblji... Matija ga sad podeva sta god da jede, tako da i bata polako rucka sve...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Žvakanje
26.8.2014 14:23:53   
mati

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Kada smo napolju dok pijem kafu njemu dajem hleb. Malo njemu, malo pticicama i on odusevljen. A i mama, dobila je malo vremena da popije kafuuser posted image

Ovako je i kod nas... Jos kad pticice pocnu da se otimaju za parce , tad je odusevljen iskocio bi iz kolica... Sto bi ja rekla "sve za mir u kuci".


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Žvakanje
26.8.2014 15:17:18   
mati
Evo zvace i ribice... Dok sam ja otisla do kuhinje, decko izaso na terasu i pronaso ciniju sa grickama pa sav srecan ne zna sta ce pre...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Žvakanje
6.3.2016 18:23:24   
eca89
Evo i mene malkice da podignem temu.
Naime moja curica ima 13mjeseci, uredno zvace hljeb, keks, bananu, jabuku, krusku, ali kad joj napravim kasu tj.rucak ukoliko nije izblendano nece, odmah pljuje. A, kad joj dam komadic mesa ona ga sazvace, ali ovako u rucku nece kad viljuskom izgnjecim.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Žvakanje
6.3.2016 23:33:50   
branki*
Eco,ja sam mojoj davala komadice sargarepe,krompira,boranije kao da ona sama uzima i zvace,a ja gledam da sa strane uguram po koju kasiku.jedno vreme je bilo teze,sad lepo jede kuvani rucak,jede sto i mi uglavnom.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Žvakanje
6.3.2016 23:42:13   
vikiveki
eco moji dečaci su veliki pa mi opet prave probleme kada je ručak u pitanju ...kada im dam što ti kažeš pečeno meso ili sa roštilja uzimaju ,a kada vide meso u kuvanom jelu neće da okuse

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Žvakanje
7.3.2016 7:58:58   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: eca89

Evo i mene malkice da podignem temu.
Naime moja curica ima 13mjeseci, uredno zvace hljeb, keks, bananu, jabuku, krusku, ali kad joj napravim kasu tj.rucak ukoliko nije izblendano nece, odmah pljuje. A, kad joj dam komadic mesa ona ga sazvace, ali ovako u rucku nece kad viljuskom izgnjecim.

Probaj da većinu izblendaš, a onda ubaciš po koji komadić šargarepe. Recimo - ja nekad Luki dajem kupovne kašice (mislim da je neka iz DM-a) i ima taman super nešto tako tipa pola je blendano, pola su komadići šargarpe. On lepo žvaće, ali meso redovno pljune user posted image sažvaće, isisa i onda pljune. Sreća te sam kupila onu gumenu portiklu sa džepom pa sve upadne u nju user posted image hit mi je kad krene da kopa po tom džepu da strpa opet u usta (fuuuuuuuuuuuj)

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Žvakanje
7.3.2016 8:05:11   
eca89

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: eca89

Evo i mene malkice da podignem temu.
Naime moja curica ima 13mjeseci, uredno zvace hljeb, keks, bananu, jabuku, krusku, ali kad joj napravim kasu tj.rucak ukoliko nije izblendano nece, odmah pljuje. A, kad joj dam komadic mesa ona ga sazvace, ali ovako u rucku nece kad viljuskom izgnjecim.

Probaj da većinu izblendaš, a onda ubaciš po koji komadić šargarepe. Recimo - ja nekad Luki dajem kupovne kašice (mislim da je neka iz DM-a) i ima taman super nešto tako tipa pola je blendano, pola su komadići šargarpe. On lepo žvaće, ali meso redovno pljune user posted image sažvaće, isisa i onda pljune. Sreća te sam kupila onu gumenu portiklu sa džepom pa sve upadne u nju user posted image hit mi je kad krene da kopa po tom džepu da strpa opet u usta (fuuuuuuuuuuuj)

Isti slučaj, pljune, pa onda krene da zaviruje i trazi da opet jede, strašni su!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Žvakanje
7.3.2016 8:10:11   
Trcosava
E da znaš šta voli d jede - rižoto sa povrćem. Unutra staviš malo graška, kukuruza... Moj neće pirinač (njega moram da blendam?!) ali zato zoba kukuruz i grašak kao veliki.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Žvakanje
7.4.2016 8:02:08   
marinic
mi smo o skoro godinu dana meso, grasak, pasulj, tako ta jela psairali, nesto smo gnjecili, a ond nm je logoped rekla da mu slobodno damo da zvace i od tada smo i poceli sa smanjenjem pasirane hrane i sve je bilo ok, malac sad lepo zvace, ede bez problemauser posted image

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Žvakanje
4.8.2016 19:34:15   
Sanjalicaaa
Kada ste prestale da blendirate hranicu bebama?
Sa G nisam imala blender pa sam jako rano pocela da mu gnjecim, sa vec sedam meseci. Zvakao je super. Brzo smo presli i na komadice. A sa Ikom sam od pocetka koristila blender i sada slane kase samo blendirane hoce. A voce jede gnjeceno.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu marinic)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Žvakanje
4.8.2016 20:43:05   
branki*
Ja negde pred prvi rodjendan,definitivno,tad sam pocela da joj dajem nas rucak.bananu sam i pre davala da gricka i peciva,pite,proju...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Žvakanje
4.8.2016 21:57:56   
Khaleesi
Ova moja je sa oko osam meseci pocela da uzima rukicama komade iz tudjeg tanjira i jede sama :-) od tada samo corbu blendiramo...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Žvakanje
5.8.2016 10:11:02   
Sanjalicaaa
Kada spremam recimo punjene tikvice, ja njemu izblendiram onako celu tikvicu. Naravno za njega pravim bez zacina. I tako pojede sve. Ali ako je izgnjecim, kao sto sam radila sa G, on nece. Plasim se da se ne navikne na blendiramo pa da posle nece da zvace.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Žvakanje
4.10.2016 2:21:22   
dijana1*
Rucak i voce jos uvek blendam a nema potrebe za tim. Dete bas lepo zvace. Veceras je uzeo parce pite i pojeo kao veliki. Gric po gric i ode parce. Bas cu mu sutra izgnjeciti samo rucak da vidim kako ce ici.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Žvakanje
25.10.2016 14:55:48   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Mame ne znam da li postoji tema "nežvakanje hrane", ako postojim prebacite post tamo.
Kako da naučim decu da žvaću user posted image očajna sam. One kad krenu u vrtić treće gladne.
Svako dan im prvo ponudim gnječenu hranu i neće, dave se, hoće da povrate, ne znam šta da radim.



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Novosadjanka T.)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Žvakanje
25.10.2016 15:14:42   
sonyasha
Suzi, jel si probala što ženske kažu da bude npr sve izmiksano a šargarepica komadići? Ili da im daš same da uzmu u rukicu i klopaju kuvanu šargarepu samo da se "prime" na žvakanje, da ih zainteresuje?
Kod V je nama to super i spontano proślo a M se sada stalno nešto zagrckuje i davi. Klopa komadiće voća i povrća, hleb, keks, ali ako je ručak odmah zapinje, kao davi se, menja boje user posted image foliranti!

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Žvakanje
25.10.2016 15:20:14   
suzi kju
Plazmu regularno izgrickaju celu, hleb im dam, muljaju po ustima i progutaju i traže još, ali ručak nikako.
Sinoć su jele palačinku, pojele su po pola. Sir im dam komadić, progutaju. Banana izgnječim viljuškom to može, jabukom se dave katastrofa

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Žvakanje
25.10.2016 16:39:12   
vocicana
Jao to jeste problem, bas veliki.
Sestrin savet je bio od kako smo poceli da ruckamo da nikada ne naravim sok od rucka koji ce on samo da saspe u grlo, uvek ima i neizblendanih komadica sargareppe, krompira, konci od tikvice, kasica pirincana mu niskada nije savrseno imesana, uvek ima gromulja. Probaj Suzi sve, navici ce se, samo kao na pocetku sa hranjenjem, strpljenje(samokontrola)user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Žvakanje
25.10.2016 16:41:57   
suzi kju

IZVORNA PORUKA: vocicana RR

strpljenje(samokontrola)user posted image

Reče mi Voci user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Žvakanje
25.10.2016 16:44:19   
vocicana
To je najbiserniji deo Zorana Cvijanovica u Mi nismo andjeli 2, SAMOKONTROLA! Mada samoj sebi treba da upalim tu lampicu kada me moj decko iznervira, mada odavno nije, ruku na srce, tada sam htela da ga lansiram na mesecuser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here