|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.3.2011 23:07:21   
Anoniman
Ooooooo a ja maltretiram ovo moje bebče što ne jede celu teglicu! Mukica! user posted image Lepo je Luka jutros rekao "Mama, on ne može da pojede sve to!", a ja sam rekla "Ako si mogao ti, može i on!" user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.3.2011 23:09:43   
madre
IZVORNA PORUKA: New Mom

Ne, ne, rekoh ti da sada sisa samo 3 puta (oko 6h, oko 12h i oko 21h). Mislim baš na obroke kad pre ni posle toga po neka 4 sata ne jede ništa (definitivno joj ne dam da sisa, pa videćemo ko je tvrdoglavijiuser posted image ), već samo čvrsta hrana. Pojede nekih 100g gotovih ili recimo 1 i po do dve supene kašike pravljene hrane ili pahuljica.

A bogme, i flašica ce kad-tad da joj dođe.user posted image

pa to i jeste malo, mislim to je njen izbor, znaci da joj je dovoljnouser posted image a bas me zanima koliko je ona teska, je l mrsavicauser posted image ili? zato sto smo mi onako slankuser posted image a po obroku jedemo mnogo vise- 4 kasike, nekada i viseuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.3.2011 23:15:51   
New Mom
IZVORNA PORUKA: madre
pa to i jeste malo, mislim to je njen izbor, znaci da joj je dovoljnouser posted image a bas me zanima koliko je ona teska, je l mrsavicauser posted image ili? zato sto smo mi onako slankuser posted image a po obroku jedemo mnogo vise- 4 kasike, nekada i viseuser posted image


Ima nekih 11,5kg. user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.3.2011 23:20:31   
madre
superiskauser posted image mi imamo samo 9 kilica a jedemo mnogo vise od vas, ali to je sigurno zato sto batama treba vise snageuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.3.2011 23:22:41   
majathegreat
Moja ćerka je samo dva puta pojelu punu teglicu, tu malu od 120g. Uvek nam ostane samo još 2-3 kašikice.
Sa 7,5 meseci je imala 7435g. Od tad se nismo merili. A ja bih rekla da je baš zgodna.user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
25.3.2011 12:32:58   
New Mom
Dnevne potrebe za bebu od 8 do 12 meseci

Dnevne potrebe odojčeta sa navršenih 8 meseci

podoj ili mlečna formula
   600 ml u toku 24 sata
količina po obroku
   od 180 do 250 ml
žitarice
   120 do 150 ml
seckano voće i povrće
   pola šolje ili 60 -90 g ili 4-6 supenih kašika
voćni sok
   60-120 ml
seckano ili isitnjeno meso, riba, živina
   2-4 kašike (30-60gr)

Dnevne potrebe odojčeta uzrasta 9-10 meseci

podoj
   količina varira
adaptirana mlečna formula
   600-800 ml
žitarice
   8-10 kašika ili 120-150 ml
povrće
   6-8 kašika ili 90-120 g
voće
   6-8 kašika ili 90-120 g
meso, riba
   4-6 kašika ili 60-90 g
voćni sok
   120 ml

Dnevne potrebe odojčeta uzrasta 11-12 meseci

podoj 
   količina varira
formula
   600-800 ml uključujući i jogurt i sir (pola količine sira odgovara jednoj količini mleka)
žitarice
   8-10 kašika ili 120-150 ml
povrće
   6-8 kašika ili 90-120 g
voće
   6-8 kašika ili 90-120g
meso
   4-8 kašika ili 60-120g
voćni sok
   120 ml
hleb
   pola ili celo parče

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
25.3.2011 12:38:53   
*Alexx*
Šipak, moje dete je uvek jelo više od tih količina. Ja sam se večito tripovala da on jede previše. ALI - on nikad nije bio debeo, prosto je vrlo aktivan (bio i ostao).
Da citiram samu sebe iz prvog posta:
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

U celoj priči oko uvođenja čvrste hrane, mene su najviše zbunjivale veličine porcija. Te se pominju neke supene kašike, te grami. Osim prvih nekoliko dana, dok se nismo navikli na kašičicu, ja sam pravila oko 150 grama (kad je imao 6 meseci) i Andrej je sve pojeo. Onda smo prešli na 200g, sa nekih 7,5 meseci. Od 8,5 meseci jede 250 grama.

I sve to ne bi bilo "problematično" da ja nisam pročitala u nekoj knjizi da bi moje dete trebalo da jede manje nego što jede (tj. porcije od nekih 200 grama) Mene to mnogo ne dotiče, ja vidim da Andrej lepo napreduje, da nije debeo, i da je sit tri sata. A juče u temi Ishrana 6-9 shvatim da bebe jedu različitu količinu klope (ja sam mislila da je to univerzalno).



Elem, koliko god da jede vaše dete, dobro je, dokle god to nisu ekstremni slučajevi.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
6.4.2011 8:39:02   
ivaj
Super mi je sad.Vise ne merim obroke,nego imam jednu cinijicu u kojoj izmiksam hranu pa lepo pojma nemam koliko je grama pojela za obrokuser posted image
Pravo olaksanje!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
6.4.2011 11:03:01   
Anoniman
Ivaj user posted image I ja sam primetila da me opterecuje to koliko cega mora da pojede , i prestala da merim , ona svakako pojede koliko hoce ja ne mogu da joj naguram u usta vise user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
7.4.2011 10:50:05   
ivaj
A videla sam da su nam kilaze na rodjenju i kasnije po mesecima identicne! Isto napreduju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
10.4.2011 15:11:10   
Anoniman
To je dobar znak user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
11.4.2011 20:47:10   
Mishica 77
"....Količina pripremane hrane koju dete uzima zavisi od uzrasta, aktivnosti i apetita deteta, ali veličina porcija i dalje ne treba da bude više od jedne detetove pesnice....."

Sa sajta MOJ PEDIJATAR user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
11.4.2011 20:52:30   
Verus
Ja nisam nikad merila...par puta, dok sam joj dala kupovnu onu od 170grama sam gledala da li i dalje jede toliko sada ne.  Odokativno metodom, i hranim je dok zeli. Tj. dok ne prestane da otvara usta.  Onda se malo jos igramo u stolici pricamo, pa joj opet ponudim.  Obicno jos pojede.  I tad, drugi put kad okrene glavu znam da je stvarno sita...

Jede 5 obroka na dan: 3 glavna jela i 2 uzine.  Popije oko 500ml formule, nekad malo vise, cesce manje od toga.  I od skoro pije bar pola litre tecnosti na dan!

Umesam joj 180ml vode sa 60ml soka i to joj dajem. 

Pocela sam da mesam filtriranu cesmacu sa kupovnom vodom za bebe.  Rekla nam je pedijatar da prekinem sa tom kupovnom vodom i dajem obicnu.  Ali eto, mesam jos dok imam kupovne, pa cu potpuno preci na filtriranu cesmiranu vodu. 

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
23.4.2011 21:22:06   
VVVV
 

Meni se cini da moja user posted image    u period oko 10 meseci veoma mnogo jede, a dosta je sitna (8kg). Kad saberem sta je pojela u toku dana, sokiram se. To je oko 300gr zitarica sa mlekom, jogurta, kis. mlekom i sl: 100gr mesa; 400 gr povrca i voca  (sa uljem ili pavlakom), pola litre mleka, pola litre soka (cedjenog voca) i jos usput po koji plazma keks i koje parce hleba...

A da prestane da otvara usta, to kod nje nema, jela bi dok ne pukne user posted image . Jedino sto nece je voda

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
23.4.2011 21:24:40   
*Alexx*
Ukini joj sokice, da vidis kako ce da pije vodu :) Nemoj da se sekiras oko klope, i moj Andrej je izelica, a nikad nije bio debeljuca.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
23.4.2011 21:35:57   
VVVV
ma probala sam i to, jos ranije, onda ne pije nista ceo dan pa dobije zatvor user posted image . Nekako mi je surovo da je tako navikavam na vodu... sad imam novu taktiku, pposto prestaje da sisa, ujutru, pre dorucka, joj dam vode. Dok jos ne zna sta ju je snaslo user posted image , pa dok ne ukapira da je to bljak popije 10-20ml. Mozda se vremenom navikne

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
23.4.2011 21:42:29   
Daca88
Kod nas količine stoje ovako
1 obrok buđenje-200 ml ad mleka
2 obrok doručak-130 gr voćne kaše kupovne,ili 200 gr kada ja pravim
3 obrok ručak-200 gr(od toga je 150 gr mešano povrće i 50 gr meso)
4 obrok večera-150 gr žitarica
5 obrok pred spavanje-180 ml ad mleka
+jedna prepodnevna užina(sokić od 120 ml,ili malo pudinga,ili jedna plazmica)
jedna popodnevna užina(malo voćnog ili običnog jogurta ili kriška sira,ili piškotica)
pije dnevno 150 ml vode,a dajem i čaj,svaki treći-četvrti dan,i čaja popije i 250 ml.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
6.2.2012 14:46:02   
noxx
Jel ima negde da pise kolike su dnevne potrebe hrane za bebu od 5/6 meseci?

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
6.2.2012 15:03:14   
vukosava

IZVORNA PORUKA: New Mom

Dnevne potrebe za bebu od 8 do 12 meseci



Gde si ovo nasla? Ima li za dete od jednu do dve godine?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
6.2.2012 15:09:55   
lesica
Vuko,cemu opterecivanje. Kod mene vlada politika koliko jede jede-a i uvek me je smaralo da joj merim grame porcijeuser posted image .Nekad pojede sve sto joj spremim,pa cak trazi jos,nekad pojede par zalogaja i to je to. Mada,ja sam nekako opusteno pristupila ovom problemu iz razloga sto meni L od pocetka nije pravila nikakav problem sa hranom. Pa otud i ovakav pristup,a sa druge strane pa ni mi ne jedemo uvek isto.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
3.7.2012 13:49:04   
maslackic
eto, mene zanima koliko treba da jede...ali vbidim da sje individualno..

ona za dorucak pojede ok130 a nekad malo vise kasice koju ja pravim...za rucak pojede oko100 gr slane kasice izmedju popije Ad mleko oko 180 ml. juce je popila oko220 ml, i mucio je stomak, i povratila je dosta od toga sto je klopala, a pre dorucka i pred spavanjedoji i u toku noci se jednom probudi da klopa i to je to...nekad izmedju dorucka i rucka malo siki pa joj dam ad mleko da dopuni ali tada popije jedva 100ml...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
3.7.2012 13:59:12   
Anoniman
moja pije oko 180 - 210 ml mleka, 250 gr povrca za rucak, 150 gr onih zitarica i kasica poslepodne, a voce - kako kad.

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
14.8.2012 12:45:30   
Guardian
Naša devojčica ujutru popije 210 ml mleka, zatim oko 100 gr voćne kašice, dok za ručak poručkamo između 120 i 200 - kako kad. Žitarice smaže 150 gr, a mleko uveče ne može više od 170 ml.

Primetila sam da, kad je kljukamo kad moram tako da kažem, da joj ne prija i bljucka. Nekada popije i 60 ml mleka i neka je, neću da mučimo dete, ona najbolje zna koliko joj je dosta. Neću više da se opterećujem i pratim raznorazne jelovnike i tabele, svako je dete priča za sebe.

Na rođenju je imala 2 kg i 90 gr ( prevremeno rođena user posted image ), a sada sa 8 meseci imamo 8,5 kg. U odnosu na porođajnu težinu kaže Dr da je i više nego dobro. Bebane bi trebalo da utrostruče svoju težinu sa rođenja do 1. godine. Mi smo to odavno uradili user posted image user posted image

< Poruku je uredio Guardian -- 14.8.2012 12:46:11 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
27.8.2012 10:14:41   
maslackic

IZVORNA PORUKA: maslackic

eto, mene zanima koliko treba da jede...ali vbidim da sje individualno..

ona za dorucak pojede ok130 a nekad malo vise kasice koju ja pravim...za rucak pojede oko100 gr slane kasice izmedju popije Ad mleko oko 180 ml. juce je popila oko220 ml, i mucio je stomak, i povratila je dosta od toga sto je klopala, a pre dorucka i pred spavanjedoji i u toku noci se jednom probudi da klopa i to je to...nekad izmedju dorucka i rucka malo siki pa joj dam ad mleko da dopuni ali tada popije jedva 100ml...


joj, kako ovo davno bese...citam i eto ne nerujem da je ječla slano..sad vise ne voli moju slanu klopu user posted image

sadasnji redosled i kolicina sa puni 7 meseci i tri nedelje

ujutru nema mleka , nece , zato dorucak mora do pola 9 da bude i pojede oko 250gr i vise vocne kase ili sa pahuljicama.

za rucak je pre dva dana pocela da jede slane kupovne kase i pojede celu malu teglicu znaci 125 gr user posted image

za veceru pahuljice sa mlekom pojede oko 200 gr..

pred spavanje mleko ( doji) po potrebi dam ad mleko...izmedju klopa ima uzinice ili vocka , sokic ili cajic , vodu joj cesto nudim u toku dana to ne racunam u nikakav obropk i ne gledam koliko popije.

aktivna je dosta i znoji se kao sasava.

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
27.8.2012 10:44:57   
cockic
e ja ne znam tacno bas koliko pojede klope ali mleka znam ujutru 180 ml posle rucka 150ml i pred spavanje 180ml.nocu siki to sto imauser posted image mada kolicina ad mleka zavisi ako slabije ruca popije vise mleka u toku dana za jos nekih 120-150ml kako kad.

a za uzinu obicno moze teglicu znaci 125gr,a ja kad joj pravim ne znam evo sad je pojela dve kuvane breskve sa kasicicom 7-korn,posle ce mozda da siki malko i onda rucak videcemo koliko ce pojesti ali jos uvek retko kad pojede celu malu kupovnu kasicu.pahuljice ne voli za veceru nikakouser posted image pa joj uzimam nestle ono za bebe od 6 meseca kao puding je to voliuser posted image

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here