|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.10.2016 13:35:15   
vocicana
Jao jeste da znas. On drzi negde oko 500 ml mleka popijenog na dan, ta vecernja kolicina je oko 200 ml, preko dana itako i ovako. On ce spavati sada bar dva sata i super je danas imao red i poredak, zadovoljna sam. Pojede dosta, ali govorim o slanim kasicama, a a ove slatke od zitarica ili pirinac-voce, pojede ali ne sve, govorim o merki 2 supene kasike, ali sto kazes za sve to mu koristim mleko koje pije pa racunam da to i nije tako lose. Hvala duse moje.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
30.10.2016 16:56:04   
Anck Su Nmaun
V sad pojede i do 200 gr. I opet ga ne drzi 3 sata, ni mleko ni kasa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
1.11.2016 15:56:07   
Animsaj9
ja onako napravim otprilike 200- 300 gr pa koliko pojede , nekad mu ostane nekad hoce jos

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
2.4.2017 17:12:59   
Anck Su Nmaun
Ovo koje cudo krka dok ne pukne ne zna da stane. Ja nekad napravim vise a li onako ni za sutra a za danas puno...ali on to bez problema sve smaze.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
2.4.2017 18:10:41   
veselicaa
Nini spremim 4.5 kasike zitarica i mozda 3,4 kasike voca.To pojede nekada sve,nekada trazi jos a nekada i ostaneuser posted image Jos je mala,a i uvek je dojim posle obroka tako da gladna ne bude u svakom slucaju.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
2.4.2017 21:14:18   
Milena18

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ovo koje cudo krka dok ne pukne ne zna da stane. Ja nekad napravim vise a li onako ni za sutra a za danas puno...ali on to bez problema sve smaze.

Ima ovde još proždrljivaca. Moja M skače od sreće kad čuje mikser user posted image Ona sada jede 150 grama po obroku (ima dva cela nemlečna obroka i polako uvodimo treći) a mislim da bi mogla i više jer joj nikad ne ostane, tako da ćemo verovatno uskoro povećati količinu.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
2.4.2017 21:55:09   
Anck Su Nmaun
Hehe ju ako mu slucajno manje napravim.. odmah u plac user posted image

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
3.4.2017 13:08:39   
vocicana
Anck, isto, cim nema koliko je on navikao, odmah dreka. Od pocetkja jede puno, nema ono 150 gr, sada jede oko 300 gr za rucak, kako koji dan, ali postujem njegov apetit, kada krene da okrece glvu ne forsiram ga uopste.
Sve u svemu zadovoljna sam.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
18.6.2017 22:21:59   
Anck Su Nmaun
O boze koliko je nekad jeo sad je bas smanjio u poslednje vreme pa skoro na pola.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.6.2017 5:11:44   
Milena18
Anck, možda jede manje jer ga muče zubići.
M sada pojede oko 200 gr po porciji. Vidim da neke bebe njenog uzrasta jedu dosta više od nje, ali njoj je to izgleda dovoljno. Iako je prilično aktivna, i dalje je buckica.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.6.2017 7:41:49   
Anck Su Nmaun
Pa ne znam pre mu nije smetalo

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.6.2017 7:56:50   
vocicana
Normalno je, moj u fazi nicanja zubica malo smanji, ali u globalu, pojede teglicu i po, one od kasica, tu kuvam i cuvam.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.6.2017 8:18:37   
Anck Su Nmaun
V je znao da smlati punu cinijicu ili po nekoj meri dve velike teglice.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
4.7.2017 14:20:38   
Dragce86
Ja sam nadam da moja bebica ne jede malo - uzme 5-6 kasika kasice od tikvice ili sargarepice, tek je pocela sa kasicama. Nece posle toga da sisa, tako da polako izbacujem 1 podaj ( inace samo sisa ) Vesela je, mislim da nije mrsava, 6 830gr u 5.mesecu imala a samo je sisala tada....

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
28.7.2017 9:24:39   
Anck Su Nmaun
V je poslednjih dva tri dana bas samnjio ne znam sto...mozda zubici. Nije bilo neato toplo a inace mu vrucine ne smetaju za apetit.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 28.7.2017 9:25:55 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
28.7.2017 10:27:42   
IvanaSK RR
Naisao mu takav period. Sve je to normalno.
Moja je lepo jela negde do osmog, devetog meseca. Od tada muke sa cim god joj ponudim.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
25.9.2017 10:59:46   
Tatjana.87
Da li je ok kada krenem sa povrcem i vocem kuvanim da nekako bar za tri dana stavljam odredjenu kolicinu male porcije i da li u friz ili u frizider?
I koje namirnice bih mogla tako da cuvam,a ako ih budem cuvala kako da ih podgrevam u vrucoj vodi ili kako vec
posto pretpostavljam da su u pocetku to male kolicine da se brzo ugreje ali kako je najpametnije!?

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
25.9.2017 11:01:08   
emicaa
ja ne bih spremala za tri dana.za dva je ok.Ja sa grijala u mikrovalnoj,jos grijem tako

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
25.9.2017 11:02:33   
Tatjana.87
Mozes li mi reci koju kolicinu si spremala za ta dva dana?

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
25.9.2017 11:05:49   
emicaa
e ja sam to uvjek otprilike i uvjek je bilo previse.Nikako nisam mogla ocjeniti koliko je dovoljno za pocetak,i sad ako spremam posebo za njega spremim previse user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
25.9.2017 11:09:05   
Tatjana.87
Joj sve me sada zbunjuje,za kolicine onih pocetnih Milupa kasica sam shvatila,ok ko ne bi ima uputstvo na kutiji,
i za njih pretpostavljam da nema potrebe da se prave unapred,ali ostale porcije...uhh

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
25.9.2017 11:20:15   
emicaa
ja sam pocinjala sa mrkvom,u pocetku sam kuvala jednu mrkva sa kapljicom maslinovog ulja.Prvih par dana uzimce dvije-tri kasike.Posle sam uvela krompir pa sam kuvala jedan manji krompiri mrkvicu ili pola mrkve,zavisi kolika je.Posle ces vidjeti,sto vise jede i spremas vece porcije.Neko dijete ne prihvati odma cvrstu hranu pa dugo mu posle obrokatreba i mlijecna dohrana.Sa mojoj djevojcicom je bilo tako.Sa djecakom je bila druga priva,njemu je brzo cvrsta hrana zamjenila jedan mlijecni obrok

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
25.9.2017 11:30:24   
Tatjana.87
Hvala ti Emice srce si! Zelim da pokusam da se organizujem nekako sa tim porcijama jer svake druge nedelje sam celo pre podne sama sa bebanom pa da ne letim tamo vamo misli da je bolja varijanta da smislim nekako da pravim kao sto si ti rekla neku kolicinu za bar dva dana.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
25.9.2017 11:41:28   
Sarav
Kašice ne bi trebalo podržavati, već bi trebalo da se jedu tad kad su spremljene. Količina je individualna za svaku bebu. U principu, jede koliko hoće, nikako na silu. Obrok se prekida kad počne da pljuje i okreće glavu u stranu.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
25.9.2017 11:52:22   
IvanaSK RR
Prvih dana ide po dve, tri kasikice novih namirnica. Nikada nisam spremala za tri dana, eventualno dva, ali to kasnije tek kad je bila malo veća.
Nisam podgrevala na sporetu, izvadim ranije iz frižidera pa bude na sobnoj temperaturi. Ili mozs i u toplu vodu.
Sargarepu skuvam najmanju,(ili pola), par kasikica dam, ostalo bacim. Sledeće jutro isto. Tako i sa ostalim namirnicama.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here