RE: Količina čvrste hrane u porciji (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Tatjana.87 -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (25.9.2017 13:16:15)

To sam i ja mislila da se greje ili u vrucoj vodi ili na sobnoj temp.
A cini mi se da sam negde procitala da zenica napravi porcije ali u pravu ste to vec kada pocnu da se mesaju namirnice,i zamrzne ih u kalupu za kockice leda
onda naredni dan izvadi npr tri kockice i ostavi na sobnoj tepm. da se odmrznu i onda ponudi bebi.
Nekako cu vec smisliti za te porcije,pa makar za po dva dana da mi bude malo lakse.




krin 40 -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (25.9.2017 13:22:37)

Meni je sve to suludo.Dete jede par kašika.Obariš šargarepu,izblendaš i gotov ručak.Ja ne vidim tu neku frku




Tatjana.87 -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (25.9.2017 19:57:11)

Krin frka mi je zbog prostora,zajednicka nam je kuhinja i onda ne zelim bebca za sada da vodim tamo jer se tamo pusi [sm=smiley13.gif]
Zato i razmisljam o tako necemu da pravim porcije bar za po dva dana kada mi je muz posle podne tu,malo je komplikovano kao i sve do sada kod mene.




krin 40 -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (25.9.2017 20:20:10)

A dok spava?




Tatjana.87 -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (25.9.2017 20:24:33)

Ne znam ni sama,ja se prosto bojim da ga ostavim samog...i kada idem do kuhinje pre se vratrim nego sto sam otisla.
To mi je bas problem jer nema ko da bude sa njim posto moji rade pre podne naredni period...
A moram pod hitno da smislim kako cu to iskombinovati sa porcijama za bebana...




IvanaSK RR -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (25.9.2017 20:37:37)

Tatjana, stavis sargarepicu da se kuva, dodjes sa bebom da obidjes... Na primer. Za toliko nece bebi biti nista.




krin 40 -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (25.9.2017 20:39:31)

Baš tako..Počni malo da se odvajaš od njega.




Tatjana.87 -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (27.9.2017 9:46:36)

Ivana verovatno ce tako i biti malo gore malo dole,a shvatam da ce biti i drugacije kada pocne da sedi.

Krin lako je to reci a tesko uciniti,koliko nekada osecam umor toliko ne zelim da ga pustim od sebe,
brzo ce proci ovih devet meseci pa cu ga biti zeljna,neko drugi ce da ga hrani dok ja nisam tu
(mozda glupo zvuci ali ta cinjenica me trenutno malo izludjuje)




krin 40 -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (27.9.2017 10:01:52)

Ja i ne mislim da ga neko drugi hrani ili čuva već predpostavljam da ne sediš pored njega dok spava u krevetcu preko dana




degu -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (27.9.2017 12:48:20)

Moras sveze kuvati jer se dosta toga ne podgreva, krompir, sargarepa, pirinac, piletina, to jesve otrovno kad se podgreva i kad stoji mnoze bakterije, iako jos ne deluje pokvareno, moze biti tesko za bebin stomak. Ne kazem, ubacim i ja nekad meso od juce, pa nece rasti u sterilnim uslovima, ali za sam pocetak ne bi valjalo. Uzmi bebi alarm, kad beba spava kuvaj a uz sebe prijemnik. Zamisli nas sto spremamo i dorucak, rucak, veceru za stariju decu i nas odrasle.




krin 40 -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (27.9.2017 13:33:19)

Slažem se.A beba i kada se probudi ne može da pobegne iz krevetca.Tu je gde je[sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (27.9.2017 13:52:06)

Pa, kako koja beba [sm=smiley36.gif] Al smo vec otisle van teme. [sm=smiley1.gif]




krin 40 -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (27.9.2017 13:54:19)

E pa moja i njena tek pune četiri meseca.I da hoće negde neće moći[sm=jezicek.gif]




medamisko -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (27.9.2017 14:14:25)

Mi smo lepo jeli, u pocetku sam brojala koliko kasika pojede beba. A kasnije ne, jede u zavisnosti sts joj se svidja i koliko je gladna.
Sad kad razmislim meni nikad ni sin ni cerka nisu pojeli onu vecu teglicu hrane odjednom.




MamaNecaVo -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (29.9.2017 23:54:02)

Ja nikada nisam postovala smernice po knjigama koliko grama beba treba da pojede.
Generalno zbog toga sto su knjige pisane na onto proseka tezine bebe 3,2 a moja je rodjena sa mnogo vise pa dakle nije se niada uklapao u neki kalup.
Napunim mu punu ciniju tommy tipe pa koliko pojede.
Nekad sve a nekad ni polovinu.




Tatjana.87 -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (20.10.2017 22:08:14)

Mi smo poceli sa Milupa kasicom prvih dana po koju kasicicu i po smernicama koje nam je dala dr peti dan sam mu napravila
punu meru kako pise na kutiji,jedva je par kasicica pojeo,sutra dan sam mu napravila dve kasike sa 120ml mog mleka i poruckao je skoro sve,
danas sam napravila istu razmeru posto sam znala da nece pojesti i tako je i bilo na pola porcije je poceo da se buni podigla sam ga i podrignuo je onako lepo.
Jeli pametno to sto radim ili bi trebalo sada svaki put da napravim tu veliku meru i da on ne pojede nista.




MamaNecaVo -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (20.10.2017 22:19:32)

Svaka beba je drugacija i imaju period kada ruckaju super i kada pojedu par kasika i to je to.
Ja nisam nikad pratila smernice sa kutije u smislu kolicine.
Pravila sam onoliko koliko smatram da mu je dovoljno.
(To je obicno ona bebi cinija do vrha puna) [sm=smiley36.gif]
Retko kad bi ostala koja kasika.

Ali prati bebu,mozda je manje gladan (ako je sisao pre toga) i tome slicno.




Tatjana.87 -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (21.10.2017 14:59:50)

Danas nije pojeo ni polovinu uopste nije bio zainteresovan za saradnju, pojeo je mozda pola porcije i napucio usta [sm=duda.gif]




Mala Elena -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (21.10.2017 15:28:01)

Bebe su bas cudne, jedan dan idealno, drugi se razocaras [sm=smiley36.gif]
Polako samo, pravi pola porcije od napisane dok ne pocne fino da jede.




MamaNecaVo -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (21.10.2017 15:46:16)

Verovatno ke sot od pola porcije.
Ne brini.Nece oni ostati gladni i znaju kada su siti.




Cvetic17 -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (29.10.2017 12:08:22)

Tanjiric plitki je porcija koju pojede, tu ima oko 180-200gr.




Srecko47E -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (23.2.2018 0:39:17)

Nisam do sada merila.Verovatno je poricja od 100 do 150g




Sarav -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (23.2.2018 8:10:32)

Ako pravim Čokolino ili nešto slično stavim 200ml vode i koliko treba tog praha, a ovako kuvano meso i povrće malo više od velike teglice za kašice. Obrok sa voćem cela banana, malo mlevene plazme i četvrtina rendane jabuke.




Anck Su Nmaun -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (23.2.2018 8:12:17)

V sad pojede koliko i mi.
MM je neki dan ispekao sebi 3 jaja sa slaninom i ajvarom, malisa mu je sve slistio [sm=jezicek.gif]




Srecko47E -> RE: Količina čvrste hrane u porciji (23.2.2018 10:32:43)

Danas cu premeriti.Nisam nikad merila.a sada me zanina
Mada verujem da je to kolicina soram vece kasice




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>