RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


popkica bebic -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (14.9.2014 22:15:55)

Ja licno, kao neko ko veruje u Boga, nemam pravo da osudjujem druge, ali moje misljenje u vezi sa temom jeste da je abortus greh. Beba od momenta kad se zacne postaje ziva dusa... Moja beba nema jos uvek godinu dana, a da li zbog hormona ili previse obaveza ili teske trudnoce, trenutno se plasim nove trudnoce pa se cuvamo, iako bih rodila dete ukoliko ipak dodje do trudnoce.




Dani.kv -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (14.9.2014 22:36:52)

Mene uopste ne cudi ta statistika. Mislim da nije samo roditi, treba od njih napraviti ljude. Ja i muz smo matori pa kad bi se trece nakacilo ne znam sta bi uradila




Misha i Ljisha -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (14.9.2014 23:37:29)

Ja cu samo da kazem da statistika govori sve a ne kaze nista.





Klarita -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (15.9.2014 1:01:40)

Ljiso, jes' vala [sm=smiley1.gif]
Ovo je stari statisticki podatak, uzet verovatno na slucajnom uzorku, uz ne znam ni ja koju verovatnocu i da ne duzim sad, nisam skoro polagala statistiku, ali ne verujem statistickim podacima.

Misljenja sam da svaka zena ima prava da odluci da li ce roditi ili nece i nista i niko je u tome ne treba sprecavati. Vrlo sam liberalna i konzervativna u isto vreme, ali sto se tice abortusa, sve se slazem sa Wiv.

Isto sinoc na TV u vestima snimak kako muz (neki poznati bejzbol igrac cini mi se, meni svakako nepoznat) bije zenu. Cela Amerika se digla na noge, cak i Bela kuca i silne organizacije. Tepana zena ga branila posle od "napada". Ma, sta bre mene briga ko se bije, i sta sad ako mene mm bije, neko ce da pribelezi kamerom i prijavi me socijalnom, ne razumem, mozda sam ja sado-mazo tip pa volim da me bije. (Odmah da se ogradim- ako se neko bije pred decom i maltretira decu, to je vec drugo)




serpica -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (15.9.2014 7:18:29)

Kazu da se godisnje obavi 100000 abortusa u Srbiji,ceo jedan manji gradic nestane.[sm=smiley13.gif] kad bi se toliko dece radjalo...... a opet drzava nista konkretno ne preduzima u vezi toga. Hoce da zabrane abortus,a onda ce kao pre 100 godina zene da idu kod kojekakvih baba da to urade tajno.I cemu to sve vodi?[sm=smiley13.gif]




Trcosava -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (15.9.2014 8:02:11)

Pošto se digla velika halabuka, evo podataka o kojim ja govorim. KLIK

Kaže da je abortusa sve manje oko 3880




serpica -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (15.9.2014 8:09:14)

Trco,onda mozda preteruju da bi time ukazali na nesto,ne znam,mada i dalje mislim da nemaju pravi broj,jer zene vise idu po privatnim klinikama da to urade,a cula sam i da privatne klinike ne daju podatke o tome,kao i o bilo kojoj drugoj intervenciji. kako god,ja sam protiv toga,ali sam za da se nesto preduzme po tom pitanju..




Trcosava -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (15.9.2014 8:38:45)

Šerpice, ne kažem ni ja da je to tačan broj, ali je daleko od 100.000 koji se navodi u prvom postu. Žene ne znam da li su videle, ali ta evidencija iz prvog posta nije od ove godine. Naravno, ni u ovoj reportaži ne piše broj poačaja iz zdravstvenih razloga. Pa i BO se vodi kao pobačaj, odnosno abortus. Dakle... Nema prave slike.
Ova brojka iz vesti postavljene malopre je od prošle godine.




mama Jo -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (30.4.2018 18:08:19)

I nedavno sam ovo citala, i cak mislim da su u pitanju maloletnicki aborrusi ☹




Anck Su Nmaun -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (30.4.2018 21:27:41)

Ne mamamjo najcvise je udatih zena koje vec imaju decu.




mama Jo -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (30.4.2018 23:19:16)

Na zalost, isto znam bas dosta slucajeva takvih. Volela bih bas da se uradi jedna anonimna anketa, da cujemo razloge...




Anck Su Nmaun -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (1.5.2018 0:55:03)

Razloge...pa mislim da je to klasika. Vec imaju dovoljno dece




MimaKos -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (1.5.2018 8:32:49)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ne mamamjo najcvise je udatih zena koje vec imaju decu.

Da i ja znam za ovaj podatak... a statistika se ne vodi po privatnim klinikama... niko ne zna tacan broj




vocicana -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (1.5.2018 16:01:39)

U svakom slucaju jedno ogledlo zdravstvene nekulture i nerposvecenosti, nerazgovaranja sa tinejdzerima i pre teenage doba, neznanje i slucajnost. Strasno u svakom slucaju.




Anck Su Nmaun -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (1.5.2018 16:10:48)

Kad nam je abortus vid kontracepcije




vocicana -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (1.5.2018 16:12:29)

Na zalost cesto trajne kontracepcije.




Anck Su Nmaun -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (1.5.2018 16:14:37)

Na zalost
Ja licno znam zenu koja jma 3 dece i 7 abortusa posle [sm=smiley13.gif]




vocicana -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (1.5.2018 16:16:29)

Moja bivsa komsinica je imala ukupno 18, a jedno je dete rodila, nikada joj se nije dalo da odrzi drugu trudnocu. Strasno, a sastrugala je matericu, jako mlada je posle usla u menopauzu.




Anck Su Nmaun -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (1.5.2018 16:18:14)

A jaoo a ja mislila ova preterala [sm=zmeden.gif]




vocicana -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (1.5.2018 16:22:20)

Pa ja sam je 1000 put kritikovla zbog toga . Nije smela kontracepciju da pije zbog migrena, nije mnogo stvari smela, pila je i neku psihijatrijsku terapiju dugo, posle pogibije rodjenog sestrica i tako nikakva se okretala u krug i nista pametn. A ima divnu cerku.




MimaKos -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (1.5.2018 16:24:23)


IZVORNA PORUKA: vocicana RR

U svakom slucaju jedno ogledlo zdravstvene nekulture i nerposvecenosti, nerazgovaranja sa tinejdzerima i pre teenage doba, neznanje i slucajnost. Strasno u svakom slucaju.

Mislim da i stepen obrazovanja i inteligencije igra ulogu ovde... 18 komada, strasno!




vocicana -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (1.5.2018 16:26:26)

Katastrofa!




Anck Su Nmaun -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (1.5.2018 16:36:45)

Malo mi je to stvarno preterano . Svima moze da se desi ali 18 puta [sm=zmeden.gif][sm=smiley13.gif]




mama Jo -> RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa (1.5.2018 17:05:28)

A joj, toliko abortusa? U soku sam zaista!!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]