Torta Bajadera (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


bebablue -> Torta Bajadera (20.5.2010 17:57:04)

- u 300gr mlevenog plazma keksa sipati solju mlakog mleka i to izmesati. Posebno izraditi 125gr margarina i 125gr secera u prahu. Sve sjediniti i oblikovati na tacni.

- u 200gr oraha dodati pola solje vruceg mleka. Izraditi 125gr margarina i 125gr secera. Sve sjediniti i staviti preko plazma keksa.

- u 1/2 lit mleka skuvati 2 pudinga od vanile i zaseceriti po ukusu. Izraditi 125gr margarina i sjediniti sa ohladnjenim pudingom, a zatim staviti preko oraha.

Od gore 2 slaga!
Brzo je i mnogo je njammmmmmmm[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




dunja RR -> RE: Torta Bajadera (20.5.2010 18:02:20)


Deluje ukusno[sm=smiley1.gif], samo mi čudno što nema čokolade nigde a zove se bajadera torta....




bebablue -> RE: Torta Bajadera (21.5.2010 8:39:34)

Mnogo je ukusns, nije lebara, ja to ne volim. A za cokoladu, to je i mene zacudilo, ali ovo je ipak torta, mora se razlikovati od kolaca.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Jeca* -> RE: Torta Bajadera (29.10.2012 11:19:30)

Pravila sam za slavu i stvarno je divna. Ja sam recept pokupila sa neta, ali evo kopiracu ga ovde:

300 gr. mlevene Plazme
375 gr. margarina (jedan ceo i polovina)
39o gr. šećera u prahu
100 gr. čokolade za kuvanje
250 gr. mlevenih oraha ili mlevenih pečenih lešnika
Čaša soka od pomorandže (negaziran)
Pola litra mleka
2 kesice pudinga od vanile
2 kesice šlaga

PRVA KORA: 300 gr. mlevene Plazme, 125 gr. istopljenog margarina (polovina celog margarina) 130 gr. šećera u prahu, 100 gr. istopljene čokolade za kuvanje i pola čaše soka od pomorandže dobro promešati. Rastanjiti »koru« na poslužavniku i staviti u frižider da se ohladi i stegne.
DRUGA KORA: 250 gr. mlevenih oraha ili lešnika, 125 gr. istopljenog margarina, 130 gr. šećera u prahu i pola čaše soka od pomorandže.Dobro umutiti i takodje staviti u frižider da se stegne.
TREĆA KORA: 2 pudinga od vanile skuvati u pola litra mleka sa 4 kašike šećera. Kada se ohladi dodati 125 gr. margarina umućenog i 130 gr. šečera u prahu.

ukrasiti šlagom




branki* -> RE: Torta Bajadera (29.10.2012 20:29:16)

pravila sam ovu tortu,odlicna je!brzo i jednostavno se sprema,a ukus joj je izuzetan[sm=smiley1.gif]




Stranica: [1]