|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada privikavati na nošu?
7.10.2016 18:52:57   
Animsaj9
Mi smo D od 8 meseca poceli da stavljamo na nosu u pocetku je to bilo svako jutro samo , gde bi on nekad kakio , nekad samo piskio , nekad nista , ali nema veze bitno da se nije bunio.A sada sa 9 meseci stavljamo ga bar dva tri puta u toku dana , ne secam se kada se poslednji put ukakio u pelenu , desi se naravo , ai jako retko , mislim da tacno zna sta treba da radi kad sedne na nosu user posted image

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Kada privikavati na nošu?
7.10.2016 23:52:05   
choopa choops
Kako jbt znate kada ce da kake? user posted image user posted image user posted image

Evo I ima 19mjeseci i ne bih ni pomišljala još da joj skidam pelenu, ali možda ću morati zbog ponovljene urinarne infekcije da vidim ima li to veze. Pročitah svu moguću literaturu, pregledah sve snimke sa instrukcijama kako i mislim da to ipak neće ići tako lako...user posted image

Ona kaki bar tri puta dnevno (kake i ovo dvoje starijih user posted image ), svaki put u različito vrijeme, svaki put ekana stolica. Mislim da bih mogla na prstima da izračunam koliko puta je imala tvrdo govanceuser posted image

Ja nemam pojma šta da radim!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Kada privikavati na nošu?
8.10.2016 15:59:32   
Animsaj9
Choopo mi D stavljamo svaki put kad ustane na nosu , i on ide bar dva ti puta dnevno , nekad obavi kad ustane nekad ne , ali i ovako provalim ga pa ga preduhitrim iskinem brzo jednostavno se nekako ukopa , gleda u jednu tacku , nekad se i izbeci u mene kao da hoce da pokaze da bi kakio

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Kada privikavati na nošu?
8.10.2016 17:00:03   
Khaleesi
I moja se izbeci, kao da racuna trecu kosmicku brzinu i odmah hop na nosuuser posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Kada privikavati na nošu?
8.10.2016 17:17:10   
Divnica
Kod moje N mnogo tesko ide nosa.Vristi kad je vidi a da sedne nece nikako i polako ima vremena naucice, a I je brzo i bez problema naucila.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Kada privikavati na nošu?
8.10.2016 21:19:25   
Animsaj9
pa ne znam jednostavno znam kad ce kakiti, znala sam. da provalim i mog brata kad je bio mali, pa sam trcala mami da kazem user posted image

(odgovor članu Divnica)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Kada privikavati na nošu?
8.10.2016 23:51:19   
choopa choops
I nema nikakvu reakciju. 99,9% tek po smradu zaključima da je oposlila user posted image A kad provalim po faci, tad je kano. Evo recimo danas je kakila u sred rucka, samo je zasmrduckalo, i jednom popodne u igri. Nikakav raspored, nista user posted image Meni je to kad kažete da znate kad će vam djete kakiti ravno smaku svijeta user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Kada privikavati na nošu?
9.10.2016 3:24:33   
dijana1*
I ja znam kada moj kaki ali rano je za nosu iako izludi od srece kada je vidi.
Samo se ukopa, natrti i napne a u licu pocrveni i cuje se cuveno natezanje mmmm mmmm user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Kada privikavati na nošu?
9.10.2016 4:00:28   
Anck Su Nmaun
Jooj kad se setim moje Tacke kad je bila mala, sakrivala se kad kaki da je ne vidimo user posted image
Razmisljam da je navikavati dok su oni nesvesni svoje radnje, mislim sto da ne pokusavatali ali da cenauciti tek kasnije zapravo da trazi.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Kada privikavati na nošu?
9.10.2016 16:44:50   
Animsaj9
i ja isto delim misljenje sa Anck , mislim da su nesvesni jos uvek, ali treba ih stavljati , koliko toliko vremenom ce im se upaliti lampica user posted image user posted image , sve mi je jasno da su tek oko 18 meseca sposobni da zadrze mokracu i da mogu da donekle kontrolisu .
Smatram da se deca sad jako kasno odvikavaju od pelena , sa 2,5 ili 3 godine, znam dosta mama koje vode bitku sa nosom .
To je moje misljenje..a sad svako radi kako misli da je najbolje za njegovo dete .

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.10.2016 17:47:40   
milicicak
IZVORNA PORUKA: choopa choops

I nema nikakvu reakciju. 99,9% tek po smradu zaključima da je oposlila user posted image A kad provalim po faci, tad je kano. Evo recimo danas je kakila u sred rucka, samo je zasmrduckalo, i jednom popodne u igri. Nikakav raspored, nista user posted image Meni je to kad kažete da znate kad će vam djete kakiti ravno smaku svijeta user posted image

Jao, choopoo, ti kao da mini bubu opisujes u tom periodu user posted image s tim sto je ona kakila obavezno u sred obroka do skoro dve godine... Meni nije padalo na pamet da je privikavan na nosu dok nije prestala, mislim da je hranim na nosi nije dolazilo u obzir user posted image skinuli smo pelenu sa 2,5 na leto bez nekih vecih problema

< Poruku je uredio milicicak -- 10.10.2016 17:48:51 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Kada privikavati na nošu?
17.11.2016 20:49:49   
choopa choops
Ja sam odlučila da moram I da odviknem od pelene zbog urinarnih infekcija. Ide nam katastrofalno! user posted image Danas se nekoliko puta upiškila u gaće i jednom ukakila. A jednom je u nošu kakila i to jer sam ja bila pored nje i čujem je kako prducka i brzo noša, skidanje. jedva. Ovo je užas! user posted image I kao za maler danas nestane vode. Mašina za sušenje robe mi ne radi. Biće ovo duuuga i teška borba, a ja ako preživim, pisaću.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Kada privikavati na nošu?
17.11.2016 21:19:30   
SunFlower
Choopa nije valjda opet imala infekciju? Ne ocajavaj, prvih par dana je svakako haos, skapirace pre ili kasnije, samo mnooooogo strpljenja i zivaca. Pisi bas kako vam ide.
Ja se jos nisam odlucila, bas je hladno, iako grejanje u stanu radi punom parom i toplo nam je, sta znam, strah me da se ne prehladi, samo sto se oporavila od infekcije i angine. Cesce menjam pelene, ne koristim vise vlazne, obavezno temeljno pranje pod tusem posle kakanja i nadam se da izguramo. S prvim dahom proleca skidam zauvek.

< Poruku je uredio SunFlower -- 17.11.2016 21:20:21 >


_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Kada privikavati na nošu?
17.11.2016 21:20:44   
eca89
Choopo draga, drzim fige.
Ja sam A., krenula da odvikvam sa 15,5mjeseci. Na pocetkj je haos, prvih par dana, ali vidjeces kasnije kako ce biti lakse. Doduse, oni sad krecu u fazu tvrdoglavosti. Mm nekidan bas kaze sva sreca, pa smo uspjeli, sad bi bas bilo potesko, jer se krenula inatiti, histerisati.
Meni su svi govorili kako sam pogrijesila i kako je ona mala, ali evo i u vrticu redovno trazi, nemamo nezgoda, iako je novo okruzenje, a ne zna ni jezk.

Samo hrabro, potrebno je mnogoooooooo strpljenja i price. Zelim vam svu srecu. user posted image user posted image !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Kada privikavati na nošu?
17.11.2016 23:30:01   
choopa choops
SF ma nije opet imala, ali nesto me strah da rizikujem da opet ne zaglavi. Ja ne znam, stvarno, ali ja sam njima skidala tek sa dvije godine i nešto, i bukvoalno ne znam da li su se upisali za cijelo vrijeme ovoliko koliko je ona za jedan dan user posted image Da ne pričam od kakanju u gace...Katastrofa.user posted image A i kod nas je hladno, ali odlučila sam da za sada budemo samo u kući, nema izlazaka dok se ne nauči, ne bih da mi se vani negdje skvasi.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Kada privikavati na nošu?
18.11.2016 6:49:17   
branki*
choopo,drzim palceve da istrajes i traje sto krace!ja se ne usudjujem jos.u vrticu je stavljaju,kod kuce ponekad sedi sama onako bzv..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Kada privikavati na nošu?
19.11.2016 8:10:34   
IvanaSK RR
Choopo, kakva je situacija? Mislim da ce se to brzo resitiuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Kada privikavati na nošu?
19.11.2016 14:39:35   
choopa choops
Ma nikakva. Ona piški ponekad na šolju/nošu, ali samo ako je mi stavimo, ali ne taži sama. Juče ujutru je počela da kaki u gaće, pa sam je brzo odnijela na šolju i tamo je završila. Uveče sam išla na posao, mužu se ukakila u gaće...Oprala sam robe irobe od prekjuče. Sad kad sam krenula nema nazad, ali ja mislim da će ovo baš da potraje, i OK spremna sam na to, ali i dalje ne mogu da razumijem žene koje iz čista mira ovo sebi priređuju user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: Kada privikavati na nošu?
19.11.2016 15:09:01   
degu
Chupo i ja sam mislila da će potrajati,nikakav napredak nisam videla, danimanije ništa kapirala i samo je jednog dana sve shvatila, prvo za piškanje,posle za kakanje.Za neke dve nedelje smo skinuli dnevnu, posle nekih mesec dana noćnu.Noćna je mogla i brže, ali nisam imala hrabrosti. Samo napred user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Kada privikavati na nošu?
20.11.2016 2:42:29   
choopa choops
Ma ja mislim da će ova mala da nauči taman na ljeto kad bude imala 2 i po godine. Bukvalno se dešava da nemam šta da joj obučem. Pišora na sve strane. Danas smo imali jedno kakanje na šolji, nravno isto sam ukapirala da će da kaki jer je počela da prducka i odnijela je brzo, ali se ipak upišala u gaće prije nego što smo stigle do šolje.
Za mene je ovo sve neuspjeh, evo već treći dan, a mi se nismo makli od početka. Robe za mijenjanje skoro više i nema. Perem non stop! A i pika joj je malo crvena, nadam se da neću napraviti još goru stvaruser posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Kada privikavati na nošu?
20.11.2016 8:02:46   
IvanaSK RR
Choopo, ja vam stvarno zelim da ide na bolje. Sin je rodjen krajem novembra. Pokusali smo u septembru skinuti pelene, ali sam posle par dana odustala. Skinuli smo tek na leto kad je imao nešto vise od dve ipo godine. A dva, tri meseca posle smo jos mucili muku sa kakenjem. On je trpeo, pa je to bio haos.
Malo je zeznuto sto je sada i hladno, i teze se i garderoba suši.
Jesi pokušala sa nekim nagradicama kad, na primer, pet puta piski u nosu ili tako nesto? Ima i knjiga i crtaca o nosi...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Kada privikavati na nošu?
20.11.2016 8:45:49   
vocicana
O ovome se jos uvek ne usudjujem ni da razmisljam, mada mi je palo na pamet da ga stavim malo za jedno mesec dana, ujutru da sedi na nosici, da probam, cisto da stekne osecaj, polako. Ne znam koji je nacin najbolji.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Kada privikavati na nošu?
20.11.2016 9:52:09   
dijana1*
Voci po meni pre godinu ipo je suludo biĺo sta pokusavati. A oko druge godine je idealno za skidanje pelena. Za 10-tak dana dete nauci. Pa Uros svaki dan gleda Kostu na nosi i moram da je krijem od njega. Jednom sam ga stavila da sedne a on ustaje i hoce nosu da stavi na glavu.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Kada privikavati na nošu?
20.11.2016 10:55:51   
emicaa
Di slazem se sa tobom,Dora je sa godinu i 8-9 mjeseca prestala nositi pelenu prije tog nisam ni pokusavala.Kakila je na tuti podugo prije toga ali uvjek sam znala kad ce kakit.Sa Davidom to vjerovatno necu moci,on ima nepromjenjen izraz lica kad kaki user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Kada privikavati na nošu?
20.11.2016 11:19:56   
branki*
Mene mrzi da se bakcem sa nosom i sa tim,cekam da pocne dovoljno kapirati sta joj se kad radi,idem inijom manjeg otpora.ne kazem da tako treba,ali stvarno me mrzi da se ganjam po ceo dan sa nosom i presvlacenjem.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here